Renault Megane Scenic 1996- 2003

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
Sedma
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pon říj 04, 2004 18:19
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sedma » pát říj 14, 2005 12:21

msb píše:Nesmějte se mi,ale kde je ve scenicu 1.6 baterka.U motoru jsem ji nenašel.
Ja ju mám v motorovej časti. Mám 1,4 16V
Renault SCÉNIC 1.4 16V 2001

Mojmír Drábek
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 04, 2005 21:34
Bydliště: Mlékosrby 46

Příspěvek od Mojmír Drábek » pát lis 04, 2005 22:05

Čau lidi,koupili jsme Scénica,tak jsem tady mezi Vámi.Jde o 1,6e 66kw,1999,klima,ABS,v elektrice,atd.,vždyť to znáte.Manželka jezdí každý den cca70 km.Má to 30 km do práce,což je dost,ale když ji to baví... Auto máme 3 měsíce,mělo najeto 143 tkm,se servisní knížkou.Na benzín jsme měli spotřebu 7,4 až 7,8 na sto.Na to,že její trasa do práce vede po okreskách přes vesnice,tak to docela šlo.Do té doby,než zdražili benzín.Takže jsme nechali namontovat plyn.Motor má kovové sání,takže tam jde LPG do sání,nemusí být vstřikování plynu,které je sice lepší,ale stojí 40 000,- zatímco tohle vyjde na 22 000,-.Teď jezdíme za 9 litrů plynu a zatím dobrý.Čau Mojas. :lol:
Mojas,Scénic 1,6e 66kw,1999,klima,ABS,144 tkm,LPG

Uživatelský avatar
David - Plzen
Junior member
Příspěvky: 214
Registrován: úte lis 09, 2004 12:32
Bydliště: Plzeň

zatímco tohle vyjde na 22 000

Příspěvek od David - Plzen » pon lis 07, 2005 11:13

ahoj
jak se jmenuje to zařízení na plyn
a ktera firma ti ho montovala
david

Mojmír Drábek
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 04, 2005 21:34
Bydliště: Mlékosrby 46

plyn

Příspěvek od Mojmír Drábek » pon lis 07, 2005 21:10

Souprava je TARTARINI a nádrž do rezervy 45 litrů je TOMASETTO.Montovala mi to firma Montáž LPG Kulhavý,Humburky u Nového Bydžova. tel:602113238.Čau Mojas.
Mojas,Scénic 1,6e 66kw,1999,klima,ABS,144 tkm,LPG

Uživatelský avatar
David - Plzen
Junior member
Příspěvky: 214
Registrován: úte lis 09, 2004 12:32
Bydliště: Plzeň

Souprava je TARTARINI

Příspěvek od David - Plzen » stř lis 09, 2005 10:51

dík
david

Uživatelský avatar
Martin Baláž
Člen RCČR
Příspěvky: 65
Registrován: stř úno 01, 2006 22:12
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek od Martin Baláž » stř úno 01, 2006 22:19

Před měsícem jsem si koupil Renaulta Scénic 1,9 dTI.Zatím po ujetí cca 2000 km jsem spokojený.Jen mi trochu vadí,že je více slyšet motor v interiéru. :roll:
Renault Megane Scenic 1.9 dTI CENTURY

DavidK
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: pát bře 03, 2006 14:28
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DavidK » pon bře 06, 2006 12:54

Dobrý deň.
Ja som minulý týždeň kúpil Renault Mégane Combi 1,6 16V 79kW.
Keď som do neho presadol zo Škodovky 130 :lol: , poviem vám, je to super vozítko pre celú rodinku vrátanie kočíka.:t18:
No a chcem sa opítať na jednu "závadu"? :roll:
Pri pridávaní a uberaní plynu mi trochu chodí rýchlostka dopredu a dozadu. Je to normálne, alebo budem musieť dať meniť silenbloky?
Ďakujem.
Renault Mégane Combi r.v.:2001 1,6 16V

YohanN
Advanced member
Příspěvky: 318
Registrován: čtv dub 14, 2005 10:14

Příspěvek od YohanN » pon bře 06, 2006 15:07

DavidK píše:Pri pridávaní a uberaní plynu mi trochu chodí rýchlostka dopredu a dozadu. Je to normálne, alebo budem musieť dať meniť silenbloky?
Ďakujem.
Aspoň je zkontrolovat. :wink:

--piko--
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte dub 04, 2006 12:46

Re: cawko

Příspěvek od --piko-- » úte dub 04, 2006 13:39

--piko-- píše:lidi pri kolkich kilom... treba vymenit rozvod,na Scenic -1,6- co setko este treba, diki za radu..... :kc:

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: cawko

Příspěvek od 100KUC » úte dub 04, 2006 15:05

--piko-- píše:
--piko-- píše:lidi pri kolkich kilom... treba vymenit rozvod,na Scenic -1,6- co setko este treba, diki za radu..... :kc:
120 tis. km nebo pět let.... pokud jsi auto koupil v bazaru, doporučuji výměnu ihned - lepší prevence než pak brečet nad rozlitým mlékem

co dál? No rozvoďák + všechny kladky (žádné ale..... prostě VŠECHNY kladky) + kontrola/výměna provozních náplní (chladící okruh, klima, brzdová kapalina) olej, filtry, kontrola bzd, čepy a zavěšení náprav, pneumatiky, světla, stěrače.... Kontrola koroze po zimě ... to vše by mělo být součástí jarní prohlídky vozu.

--piko--
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte dub 04, 2006 12:46

Příspěvek od --piko-- » úte dub 04, 2006 17:24

diki za radu :t18:

--piko--
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte dub 04, 2006 12:46

Příspěvek od --piko-- » úte dub 04, 2006 17:32

prosim objem paliv.. nadrz u Scenic 1.6 - diki za radu :shock:

msb
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: sob zář 10, 2005 10:06

Příspěvek od msb » čtv dub 13, 2006 10:05

nádrž má 60l.

Jak se mají správně hustit gumy u Scenicu? Mám 185/65 - 15 nebo 195/50 - 15 Díky za informaci.

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » čtv dub 13, 2006 10:12

Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

milda25
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 14, 2006 22:32
Bydliště: Choustník, okr. Tábor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milda25 » ned kvě 14, 2006 22:46

DavidK píše:Dobrý deň.
Ja som minulý týždeň kúpil Renault Mégane Combi 1,6 16V 79kW.
Keď som do neho presadol zo Škodovky 130 :lol: , poviem vám, je to super vozítko pre celú rodinku vrátanie kočíka.:t18:
No a chcem sa opítať na jednu "závadu"? :roll:
Pri pridávaní a uberaní plynu mi trochu chodí rýchlostka dopredu a dozadu. Je to normálne, alebo budem musieť dať meniť silenbloky?
Ďakujem.
Ahoj,
pred 2 mesici jsem poridil Scenica 1,6e 66 kW, r.v. 1997, najeto 124 000. Mam stejny problem s radickou pri rozjezdech jako Ty, zatim jsem neresil. Mam vymenene rozvody+kladky,motorovy olej,vzduch. filtr, svicky. Spotreba 7,6 l. Mam ale jeden neprijemny problem a rad bych se zeptal, jestli nekdo nema napad, co s tim. Jednak mam problem se startovanim studeneho motoru - chytne a hned vzdechne. Kdyz se to nepovede ani napotreti, musim mu pomoct lehkym seslapnutim plynu (vim, ze by se to nemelo, ale co mam delat, kdyz potrebuju odject :)) 20 az 30 sekund ho podrzim zhruba na 2000 otackach a pak uz OK. To me boli ale ze vseho nejmene, horsi je volnobeh u tepleho motoru. Stava se mi, ze mi vylitnou volnobezne otacky na 2 i 3 tisice a nejdou srazit. Pomuze bud nekolikere vypnuti a opetovne natoceni motoru, coz se zejmena ve meste na krizovatce dela blbe a nebo kratke a hluboke seslapnuti plynoveho pedalu. Treba az na 4000 otacek, vetsinou se pak motor ve volnobehu vrati zhruba na 500 az 700 otacek za minutu. A tak furt dokola. Je den, kdy se mi to nestane,a je den, kdy se to stava prakticky porad.Dnes jsem mel venku cidlo polohy skrtici klapky (v podstate obyc. potenciometr). Zmeril jsem ho, a trochu zakmitaval pri zmene odporu. Zkusil jsem ho "prolit" konkorem. Asi to trochu pomohlo, ale zda se mi, ze to jeste neni uplne OK. Uvidim po nejakem case.Ale presto se ptam - mate nekdo zkusenost a napad, co by to mohlo byt? Prede diky za kazdy tip ...

edit 15.5.06 0:16: Omlouvam se, druha cast meho prispevku vubec nepatri do toho topicu. Kdybych si docetl forum az do konce, zjistil bych ze v sekci Technicke rady je o mem problemu leccos napsano. Timto se vsem omlouvam jeste jednou ... Diky.

YohanN
Advanced member
Příspěvky: 318
Registrován: čtv dub 14, 2005 10:14

Příspěvek od YohanN » pát čer 23, 2006 07:44

Tak bohužel musím se s vámi podělit o poslední (definitivně poslední) zkušenost s mým Scenikem. Jde o to, že musím firmu Renault pochválit a poděkovat jejich konstruktérům za to, že dneska nejsem vdovec. Manželka totiž našeho miláška včera totálně zrušila cestou z práce, potkala se čelně s A6kou. Kydž jsem to auto viděl, musel jsem si sednout a doteď je mi z toho mdlo. Motor napasovanej naštěstí pod kabinu, celej čumák srolovanej tak na 15 cm.

Resumé : Scénic je podle mě v rámci možností opravdu bezpečné auto, nejsou to kecy. Kdyby se toto stalo před rokem a žena jela v našem bývalém pohnilém favoritu, nesháněl jsem dneska jen odtah na vrakáč ..... :smajlici4:

Lidi dávejte prosím vás bacha :cry:

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát čer 23, 2006 11:54

Na to lze říct jen: zaplaťpánbů...

Doufám, že je manželka v pořádku a nezraněná.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

YohanN
Advanced member
Příspěvky: 318
Registrován: čtv dub 14, 2005 10:14

Příspěvek od YohanN » pon čer 26, 2006 13:43

DDT píše:Na to lze říct jen: zaplaťpánbů...

Doufám, že je manželka v pořádku a nezraněná.
No má jen naraženou nohu na RTG a UZ nic nebylo a už tolik nekulhá, takže v podstatě nic.

Její spolujezdkyně je na tom hůř, je ve špitále, ale to jen proto, že při vyšetření jí zjistili, že má žlučový kameny (což nehodou asi nebude) :shock: Takže paradoxně jí asi ta nehoda byla nakonec k užitku.

rombi
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 03, 2006 14:34

Příspěvek od rombi » čtv srp 03, 2006 14:50

Asi to máš jako problem,mi to funguje na všech oknech stejně:

hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Příspěvek od hackerjack » stř lis 01, 2006 01:24

YohanN píše:Tak bohužel musím se s vámi podělit o poslední (definitivně poslední) zkušenost s mým Scenikem. Jde o to, že musím firmu Renault pochválit a poděkovat jejich konstruktérům za to, že dneska nejsem vdovec. Manželka totiž našeho miláška včera totálně zrušila cestou z práce, potkala se čelně s A6kou. Kydž jsem to auto viděl, musel jsem si sednout a doteď je mi z toho mdlo. Motor napasovanej naštěstí pod kabinu, celej čumák srolovanej tak na 15 cm.
Jo to znam. Jel jsem jako posledni v male kolone po klikatici se okresce a nestacil zabrzdit, kdyz si to prvni auto najednou rozhodlo odbocit vlevo (kde notabene zadna silnice nevedla) a zabrzdilo. Takze jsem jen tak "tuknul" do Peugeota prede mnou. Ani airbagy nebo uzaver benzinu to tuknuti neprobralo ze zimniho spanku. Vysledkem byl praskly umelohmotny zadni naraznik Peugeota (a mozna nejaka mala deformace karoserie pod nim) a uplne zmuchlany predek naseho rodinneho vozu. Oprava stala bratru 126T penez !!! V servise mi pak vysvetlovali, ze je SCENIC schvalne vyrobenY tak, aby se dobre a snadno deformoval. Nu dobra, bezpecnost si chvalim, ale zaplatit za tuknuti do narazniku auta prede mnou tolik penez...
Kdysi jsem jezdil s Felicii a podobne do mne zezadu narazil americky dzip a prirazil mne na prede mnou jedouci Mercedes. To bylo srovnatelne "tuknuti" a pritom mela Felda vpredu jenom prorazeny chladic, urazenou znacku Skoda,zohybany celni plech a praskly celni naraznik. Oprava za par tisic... Jo a ohromny zadni plastovy naraznik na Mercedesu nemel ani stopy po nejakem skrabnuti moji Feldou...
HJ

YohanN
Advanced member
Příspěvky: 318
Registrován: čtv dub 14, 2005 10:14

Příspěvek od YohanN » pát lis 03, 2006 09:54

hackerjack píše: ... V servise mi pak vysvetlovali, ze je SCENIC schvalne vyrobenY tak, aby se dobre a snadno deformoval. Nu dobra, bezpecnost si chvalim, ale zaplatit za tuknuti do narazniku auta prede mnou tolik penez...
Kdysi jsem jezdil s Felicii a podobne do mne zezadu narazil americky dzip a prirazil mne na prede mnou jedouci Mercedes. To bylo srovnatelne "tuknuti" a pritom mela Felda vpredu jenom prorazeny chladic, urazenou znacku Skoda,zohybany celni plech a praskly celni naraznik. Oprava za par tisic... Jo a ohromny zadni plastovy naraznik na Mercedesu nemel ani stopy po nejakem skrabnuti moji Feldou...
HJ
JJ, život je otázkou priorit. Já jsem se rozhodl znovu koupit ojetého Scenica, i když jsem předem věděl, že budu nejspíš docela často v servisu a bude to něco stát (peníze i rozčilování :lol: ). Jenže u mě je prostě ta bezpečnost na prvním místě, pak se teprve koukám na ostatní (ale samozřejmě v rámci mých finančních možností - na Volvo stále ještě opravdu nemám :wink: ).
Scenic Kaleido 99 1,6 16V

David A.
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 21, 2006 15:29
Bydliště: Brno

Scénic

Příspěvek od David A. » úte lis 21, 2006 16:11

Před nějakou dobou jsem prodal nejlepší auto na světě Renault Laguna 1. generace. Ještě jsem ani nezamáčkl slzu a už jsem měl nového miláčka. Protože jsem odjakživa fanda Renaultů (ani vlastně nevím proč, asi to bude dobrá zkušenost s touto značkou), pořídil jsem si Scénica 1.6 16v, r.v.2003, olivová metalíza, nalítáno 41 000. A jsem s ním nadmíru spokojený. Tak pohodlné, prostorné a tiché auto jsem ještě neviděl. A taky praktické... V létě vyndám zadní sedačky, naložím kola, v zimě čtyři kamarády včetně boardů. Byl jsem se Scénicem až v Norsku a bylo to vážně velmi příjemné cestování. No ale, abych nepěl jen samou chválu... Jedna negativní zkušenost: Jednoho krásného letního dne jsem chtěl odjet z chaty domů, nastartoval jsem ... auto začalo málem poskakovat a linul se z něj zvuk amerického choppera s provrtaným výfukem. Tak tak jsem dojel na polovinu výkonu domů (cestou jsem se bil do hlavy, co to dělám za zvěrstva). Na další cestu do servisu jsem už neměl nervy, tak jsem zavolal odtahovku. Oprava trvala asi půl hodiny a stála necelé dva tisíce, takže pohoda. Příčinou nemoci mého autí byly dvě porouchané cívky. V Renaultu mi vyměnili všechny čtyři za nové za cenu jedné s tím, že to je častý neduh Scéniců už z výroby. Taky uvažuji o výměně audio soustavy, ta originální za moc nestojí. Jinak autíčko je jako nové a šlape jak hodinky. Mnoho šťastných kilometrů přeji všem
Renault Scénic, 1.6 16v, 2003,
ex Renault 5 GTE Le Mans, Laguna 1.8, R 21, R 5 GTE

FIKO76
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: úte kvě 15, 2007 17:32
Bydliště: OSTRAVA

Příspěvek od FIKO76 » úte kvě 29, 2007 22:45

Ahoj všichni , tak jsem si splnil sen a koupil jsem scenika 1.9 dti r.v. 98. . Vybíral jsem dlouho po všech bazarech a inzerátech , až jsem nakonec vybral . Má sice mouchy , ale ty se musí vychytat asi u každého ojetého auta. Pěkný interiér , motor pěkně šlape ( musím zaklepat ) , předešlý majitel se staral , tak co víc si přát. Jenom mi trochu kazí radost , že po navedení do databáze v servisu Renault , mi chlapík u pultu řekl , že auto má o pár tisíc kilometrů víc najeto :cry: , než mám na tachometru. Tak doufám , že mi nějaký ten rok vydrží.
Megane scénik 1.9 dti 1998

švihy
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 04, 2007 08:44
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od švihy » stř črc 04, 2007 10:10

Ahoj Renaulťáci.Také něco přidám.Scénika mam již druhého. První byl 1,6, 66Kw, ročník 97.Byl to miláček rodiny.Sloužil věrně a spolehlivě. Měl jsem ho dva roky a za tu dobu jsem jen vyměnil brzdové destičky, přetěsnil motor a dal nové šrouby spoileru řízení (nebo jak se to jmenuje).Před měsícem jsme koupili Scénika 1,6 16v, 79Kw, ročník 01, najeto 83tis.Hned jsme s ním vyrazili do Chorvatska.Auto šlapalo jak hodinky. Najeli jsme 2200km, s průměrnou spotřebou 6,9l/100km.Podotýkám, že auto bylo většinou plně naloženo a klima šla neustále.Prostě paráda.Včera jsem ho vzal do servisu na napojení na PC a kontrolu.Nic nenašli.Hezky jsem autíčko pohladil a řekl mu, že mi dělá radost. Jen jsem pořád nesvůj z jiného zvuku motoru než u slabší 1,6.Tato silná si v záběru tak nějak brumlá.Na poslech je to hezké,ale jsem z toho nervozni.

Petr Pravoslav Švihovec
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř říj 12, 2005 21:16

Ahoj

Příspěvek od Petr Pravoslav Švihovec » sob srp 04, 2007 21:25

Jenom podotknu, že Švihy se jemenuje taky Petr Švihovec, a je to můj bratranec. Poznali jsme se po 30ti letech, oba jsme se prvně setkali v Renaultech... Měli bysme se zase sejít, co ty na to?
Naposledy upravil(a) Petr Pravoslav Švihovec dne pát led 04, 2008 19:16, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů