Renault Megane Scenic 1996- 2003

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
Uživatelský avatar
rudko.f
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 12, 2008 15:03
Bydliště: Ružomberok

Příspěvek od rudko.f » pát říj 17, 2008 21:40

YohanN píše:První negativní zkušenost (ale spíše moje blbost):

Scénic RN 1,6 55 kW (K7M)

Utrhl se mi přední silentblok motoru, což o sobě dávalo vědět občasným kovovým zvukem - bohužel se to přenášelo bůhvíkde po kastli (znělo to spíš zezadu, takže jsem podezříval tlumič), proto mě pravá příčina nenapadla. Inu jezdit bylo třeba, tak jsem kontrolu a identifikaci závady odkládal. Dnes ráno vyrazila s autem manželka do práce, prudce se rozjela od stopky a bum - volá mi, že nejde řadit.

S převodovkou nebylo nic, ale rozbil se ventil regulace volnoběhu (proto byly zvýšené otáčky a nešla tam jednička). Je tak umístěný, že jak se motor s urvaným silentem zvedl při záběru, milý ventil narazil na kastli a praskl - vypadl kablík a bylo po srandě.
Nový silentblok stojí 1000 Kč, nový ventil - komplet 13000. Takže mi držte palce, aby to byl jen ten plastový kryt, který údajně možná půjde slepit nebo seženu náhradu z vrakáče (cca za 1500). :roll:

Proto : bacha na podezřelý zvuky (jistěže většina účastníků tohoto fóra to ví), přesto doufám, že moje blbost aspoň někomu třeba pomůže. :wink:

edit/// tak vše opraveno v servisu - za 1900 :wink: regulátor volnoběhu opraven lepicí páskou a tmelem :oops: - sháním rezervní pro případ, že klekne....
Scenic Expression 2001, 1,6 16V 79kW

Serus, tiez pocujem podozrive zvuky, podozrieval som zadne tlmice ale nejde mi do hlavy ze by sa opotrebovali skor ako predne. Napadla ma aj ta vec so silentblokmi, pretoze tie zvuky pocut hlavne pri zabere motora alebo ubrati plynu. Taktiez pri nerovnosti vozovky, teda otriasani motora. Nemam teda odkladat navstevu servisu? Neni to vyrazne, ale vadi mi to, nemam rad hocijake pazvuky v aute, ale pripisujem to veku auta.
Dakujem.

YohanN
Advanced member
Příspěvky: 318
Registrován: čtv dub 14, 2005 10:14

Příspěvek od YohanN » ned led 04, 2009 11:23

Pokud se zvuky ozývají při záběru motoru, pak to asi tlumiče nebudou, skutečně bych podezříval silentbloky. Pokud budeš na to dávat pozor, dá se s tím jezdit, stačí ale jeden ostrý rozjezd a problém je na světě. :wink: Roztržené silentbloky jsou jedna z nejčastějších závad. Právě minulý týden jsem tuhle závadu identifikoval kamarádovi při nákupu ojeté octavie 1,8T - dva bloky na motoru byly v tahu. Jeho výhoda je, že se daly koupit po 300 Kč, u rendla si holt připlatíme - a to vůbec neuvažuju takzvané originální díly...
Scenic Kaleido 99 1,6 16V

srnecz
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob bře 07, 2009 12:02
Bydliště: Břeclav

Příspěvek od srnecz » úte bře 10, 2009 20:47

Zdravím-vlastním Scenica 1,9dci 2001-a na jaro mě čeká výměna předních brzdových destiček,chtěl jsem se jenom zeptat jestli někdo z vás náhodou může poradit kolik si mám nachystat peněz.Předem děkuji.Jinak auto jsem nedávno koupil a trošinku jsem ho musel nechat prohlídnout v servisu to se asi nevyhne nikomu kdo si koupí ojetý vůz,takže zatím spokojenost :) auto dobře táhne a prostorově je k nezaplacení....

Uživatelský avatar
citron.66
Junior member
Příspěvky: 146
Registrován: ned zář 10, 2006 20:57

Příspěvek od citron.66 » sob bře 14, 2009 20:11

srnecz píše:Zdravím-vlastním Scenica 1,9dci 2001-a na jaro mě čeká výměna předních brzdových destiček,chtěl jsem se jenom zeptat jestli někdo z vás náhodou může poradit kolik si mám nachystat peněz.Předem děkuji.Jinak auto jsem nedávno koupil a trošinku jsem ho musel nechat prohlídnout v servisu to se asi nevyhne nikomu kdo si koupí ojetý vůz,takže zatím spokojenost :) auto dobře táhne a prostorově je k nezaplacení....
Kupoval jsem minulý týden v Brně na Dornychu, firma Autobrzdy desky Ferodo Thermo Quiet FQT 1420 za 1540Kč. Prodavač tvrdil že nepískají, protože před půl rokem jsem měnil zadní desky Ferodo, a ty za mokra piští, ale brzdí dobře.
Scénic 1.6e, 1997,
Scénic 1.9dCI, 2003,
Scénic II 1,9dCI, 96kW, 2007,
Nyní VW Sharan II 1,9TDi, 85kW, 2007

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » úte čer 02, 2009 21:29

Ahoj, jelikoz Twingo nas nechalo ve stychu,budem kupovt jiny auto a zatim to vypada na Scenic nebo Mazdu 323.

Neco jsem si vyhledal, ale presto by jsem si rad podebatoval primo s nekym kdo uz Scenica ma.

Na auto bude 100 000,-, coz je castka i na udrzbu prepis atd. Motor MUSI byt benzinovy, nejlepe 1,6 16V, 8V/66kW by jsme asi taky snesli. Je mezi temi motory velky rozdil?

Vaham trosku mezi koupi modelu pred a po faceliftu, myslim ze model po face liftu za 100 000,- bude "nic moc" kousek.
Spis se tedy priklanim k poslednim kusum pred face liftem, nejlepe ty modely co uz maji interier z faceliftovaneho modelu - serie Kaleido. Predpokladam za tato "posledni" serie uz by mela mit vychytane lecktere mouchy? Nebo jit za kazdou cenu do novejsiho faceliftovanyho modelu?

Auto bych chtel aby slouzilo "do rozpadnuti", planujeme si ho nechat dlouho.



Je v starych modelech s interierem z faceliftovanyho modelu pouzita infra (ovladacem se musi mirit na prijimac u celniho skla) nebo radiova dalka???
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Novotka » stř čer 03, 2009 20:20

Už je rádiová. Kaleido seženeš za mín než poface. A zbydou ti peníze na servis (rozvody gumy atd). Po face je hezčí ale pěknej stojí kolem stovky.Takže by to chtělo tak o 15tisíc víc
Kaleido má už vše z nového modelu krom bubnu na zadních kolech.
1,6 16v je super ,o osmiventilu vubec nepřemejšlej.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » stř čer 03, 2009 20:35

Novotka píše:Už je rádiová. Kaleido seženeš za mín než poface. A zbydou ti peníze na servis (rozvody gumy atd). Po face je hezčí ale pěknej stojí kolem stovky.Takže by to chtělo tak o 15tisíc víc
Kaleido má už vše z nového modelu krom bubnu na zadních kolech.
1,6 16v je super ,o osmiventilu vubec nepřemejšlej.
Nov
Diky. Jakou mas s 1,6 16V spotrebu? Co jsem nasel tak kazdej pise neco uplne jinyho.

Menil uz jsi rozvody? Na kolik to tak vyjde?

Jinak jestli ten faceliftovanej je fakt jen veci vzhledu tak neni co resit, penez moc neni a na vzhled se nehraje.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » stř čer 03, 2009 21:29

otas1 píše:
Je v starych modelech s interierem z faceliftovanyho modelu pouzita infra (ovladacem se musi mirit na prijimac u celniho skla) nebo radiova dalka???
Tam uz je radiovy plip.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Karel64
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát led 02, 2009 16:54

Příspěvek od Karel64 » čtv čer 04, 2009 11:20

[/quote]Diky. Jakou mas s 1,6 16V spotrebu? Co jsem nasel tak kazdej pise neco uplne jinyho.

Menil uz jsi rozvody? Na kolik to tak vyjde?

Jinak jestli ten faceliftovanej je fakt jen veci vzhledu tak neni co resit, penez moc neni a na vzhled se nehraje.[/quote]

Máme 1.6.16V 79KW- KALEIDO r.v.9/99 už 7let a spokojenost...
za tu dobu jsme měnili věci běžné údržby a jinak zatím výfuk, a prasátko v bubnu brzdy :wink:
rozvody se vším všudy vyšli na cca 10 000.-
autí je v super stavu (troufnu si říct že mezi vrstevníky dost navrchu v žebříčku)
škoda že se prodávaj tak levně :roll:

Karel64
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát led 02, 2009 16:54

Příspěvek od Karel64 » čtv čer 04, 2009 12:13

jinak asi nejzásadnější rozdíl mezi před/po faceliftu je pozinkovaná karoserie a již zmiňovaný kotouče vzadu..jinak je vše podobné, neli stejné..

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » čtv čer 04, 2009 12:38

Tak pozinkovaná karosérie je dost podstatnej rozdíl (hodně sceniků co vídam na ulici má už pěkně vykvetlý zadní lemy).
10 000,- neni zrovna malo, pokud si pripoctu prihlaseni 4000, nejake ty pneumatiky a vymenu oleje a filtru, tak to bude 30 000,- investic jen po koupi kdyz se na tom nic nepo..kazi :!:
Naposledy upravil(a) otas1 dne čtv čer 04, 2009 14:57, celkem upraveno 1 x.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Karel64
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát led 02, 2009 16:54

Příspěvek od Karel64 » čtv čer 04, 2009 14:36

co třeba tenhle: na fotce vypadá docela k světu a má hotový rozvody :wink:
:arrow:

Kód: Vybrat vše

http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/renault/scenic/7124834

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » čtv čer 04, 2009 15:00

Karel64 píše:co třeba tenhle: na fotce vypadá docela k světu a má hotový rozvody :wink:
:arrow:

Kód: Vybrat vše

http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/renault/scenic/7124834
Pekne vypada, ale 109 000.... :roll:
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » čtv čer 04, 2009 15:00

Karel64 píše:co třeba tenhle: na fotce vypadá docela k světu a má hotový rozvody :wink:
:arrow:

Kód: Vybrat vše

http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/renault/scenic/7124834
Pekne vypada, ale 109 000.... :roll:
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Karel64
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát led 02, 2009 16:54

Příspěvek od Karel64 » pát čer 05, 2009 09:53

njn, když nejsou money tak pěknýho těžko koupíš....pod 100 000,- jsou šroty :?

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » pát čer 05, 2009 19:20

Kde vsude je u scenika umisten VIN?

Jedu se v nedeli podivat na jeden kousek, je jeden sice trosku drazsi, ale uz po faceliftu a v plny vybave (i ESP a climatronic).
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Novotka » pát čer 05, 2009 21:15

reálná spotřeba je 9l/100 město za 7l/100 mimoměsto při devadesátce .
řekl bych že novší Renaulty nekorodují.moje Laguna 98 rok 150000 najeto po prvnim majiteli z Nemecka, ani náznak koroze .Scenic to samé 125000.
Auto by muselo mít 300000 tis km nebo opravované po bouračce.
Jinak rozvody (dvě kladky řemen)díly auto kelly neznačkový servis 7500 .tušimbyla zrovna v auto kelly akce 14 procent. včetně vodní pumpy a řemenu altíku. a to sem měl v ceně i montáž kotouču a destiček které sem si přivez svoje.
Nov
jestli máš možnost koupil bych ten novší zkus s automatickou klimou mám jí v Laguně je to supr věc. To ESP je taky dobry sichr je sichr. Někdy maj i 6 airbagu
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » úte čer 09, 2009 22:53

Tak dnes jsme ho dovezli. Je to rok vyroby 2001, 1.6 16V, model Expresion, tedy aut. klima, 6xairbag, ASR+ESP, palubni PC, oteviraci zadni okno, orig ALU 15", defend lock a piskovana skla atd., a jeste od cesty jsem dostal plechace s fungl novejma 4ma zimakama. Cena byla naprosto super, ted me jeste potesilo ze uz je to EURO 3, takze nebudu platit pri registraci (povodne jsem pocital s 3000,-). Malem bych zapomnel na orig. radio s dalkou pod volantem a menicem Alpine na 6 disku :o :D

Auto se dovezeno z Belgie po lehkem vyletu mimo silnici (muj nechanik nasel pouze opravovany lak), 4 mesice od jeho uvedeni do provozu s 4000km, v CR ma vzorne vedenou servisni knizku (overeno telefonem do Renaultu), nyni ma 177 000km, a je 1000km po vymene oleje, svicek a vsech filtru 8) Pristi rok me budou cekat rozvody (meneny 2005 pri 80 000km).

Zatim jsme nadseny, doufam ze to vydrzi. Hrubsi chod spojky jsem vyresil promazanim bovdenu, tezky chod pedalu plynu se po promazani o dost zlepsil, ale jeste na to asi mrknu, porad to nekde drhne.

Radsi ani nebudu psat kolik jsme za nej dali, protoze Vas nechci nastvat :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) otas1 dne úte čer 09, 2009 23:01, celkem upraveno 1 x.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » úte čer 09, 2009 22:59

Jeste napisu nejake uzitecne info, o komfortu a prakticnosti se asi nema cenu zminovat, ale napisi neco o motoru 1.6 16V.

Svym vykonem na auto uplne staci, ikdyz zadny velky sportovec to neni. Prekvapilo me jak pekne tahne odspoda a jak se otacky zvysuji tak tahne cim dal vic (skvele pri predjizdeni). Vytkl bych trosku vyssi hluk motoru, kdyz jede v male zatezi, vubec o nem nevite, ale jak se slapne na plyn, pripomina se takovym decentnim "vrcenim", na nekoho to muze pusobit "sportovne" ale ja bych radsi ticho.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Karel64
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát led 02, 2009 16:54

Příspěvek od Karel64 » čtv čer 11, 2009 12:16

:t18: :wink: super, ať slouží...

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » sob čer 20, 2009 16:45

Mam takovy mozna az hloupy dotaz. Kdyz mate zaply sterace a vypnete klicek v zapalovani zrovna v okamziku kdyz jsou sterace "nahore" dojedou vam dolu?

Moje totiz zustanou viset nahore, takze musim prvne vypnout sterace a pak az vypnout klicek. Nevim jestli je to zavada nebo jestli to tak ma byt?
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Uživatelský avatar
Pavoluhliarik
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: pon dub 13, 2009 12:42
Bydliště: Divinka

Příspěvek od Pavoluhliarik » sob čer 20, 2009 19:13

Je to normálna vec vypneš prúd tak to nejde.

Jarda Bednář
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: úte črc 28, 2009 00:44
Bydliště: kRÁLÍKY, 561 69

Příspěvek od Jarda Bednář » úte črc 28, 2009 01:07

citron.66 píše:
srnecz píše:Zdravím-vlastním Scenica 1,9dci 2001-a na jaro mě čeká výměna předních brzdových destiček,chtěl jsem se jenom zeptat jestli někdo z vás náhodou může poradit kolik si mám nachystat peněz.Předem děkuji.Jinak auto jsem nedávno koupil a trošinku jsem ho musel nechat prohlídnout v servisu to se asi nevyhne nikomu kdo si koupí ojetý vůz,takže zatím spokojenost :) auto dobře táhne a prostorově je k nezaplacení....
Kupoval jsem minulý týden v Brně na Dornychu, firma Autobrzdy desky Ferodo Thermo Quiet FQT 1420 za 1540Kč. Prodavač tvrdil že nepískají, protože před půl rokem jsem měnil zadní desky Ferodo, a ty za mokra piští, ale brzdí dobře.
Destičky ferodo jsou dobré,ale moc tvrdé,takže u většiny kotoučů dochází k nadměrnému opotřebení.Lépe je koupit měkčí např.značky REMSA, nebo pak sadu destiček i s kotouči, ale to většina lidí ví. :roll:
Renault Scénic 1.9 dci, r.v.2001

zdenda.k
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob srp 15, 2009 18:38

Příspěvek od zdenda.k » sob srp 15, 2009 18:49

Zdravim... planuji v blizke dobe koupit ojety renault scenic rv. 2000-2001 s poctem kilometru do 150 000km...mam na nej 100 000Kc. Nenajezdim 20 000km rocne, ale vidna nizke spotreby u 1.9dti popr. 1.9dci je opravdu lakava.. jinak jsem jeste uvazoval o 1.6 16v... na co bych si mel dat pri koupi pozor ? a ktery myslite ze motor by byl vyhodnejsi, kdyz rad rychle a bezpecne predjizdim :) :?:

wuhigo
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 23, 2009 08:41

koupě scénica

Příspěvek od wuhigo » stř zář 23, 2009 08:53

Ahoj, mám úplně stejnou představu jako předřečník.

Chtěl bych koupit ojetého scénica rv. 2000 - 2001 s kilometry do 150 000, mám na to cca 100 000,- Kč. Měl by sloužit jako rodinné auto, z nabídky mi přišel jako nejlépe uspořádaný.

Zabývám se úplně jiným oborem a autům vůbec nerozumím, ani se o ně nijak moc nezajímám. Auto mi bude sloužit jen pro dopravu rodiny na víkendové výlety a k příbuzným, žádné denní dojíždění do práce.

Pročetl jsem recenze, diskuse a časopisy a Scénic se mi docela zalíbil. Jenže jsem se s tím svěřil kamarádovi, který o autech ví mnohem víc a prý (cituji) "Renault nikdy a zvlášť ten Scénic, to je zku..ná mr..a". Hmm..

Ještě jsem našel diskuse s podobnými přispěvovateli:
http://www.motorkari.cz/forum-detail/?f ... id=34&pgr=
http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=809&t=812357

Tak nevím... Je Renault opravdu tak špatná značka? Bude koupený Scénic opravdu víc v servisu než na silnici? Dám za opravy šestimístnou částku ročně? Nebo ho doporučíte člověku, který si na koleně nic neudělá a s každou blbostí bude muset do normálního servisu bez známosti za normální cenu?

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti