Renault Clio V 2019-

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
intago
Junior member
Příspěvky: 138
Registrován: pát lis 28, 2008 15:00

Renault Clio V 2019-

Příspěvek od intago » stř říj 23, 2019 17:44

Jsem deset let spokojeným majitelem Clio III. Léta letí a musím přemýšlet o náhradě. IV se mi nelíbila, tak jsem byl zvědav na V.generaci. Dneska jsem se stavil v autokoutek.cz abych ho omrkl. Každý hodnotí podle sebe a vliv na to má i věk. Letos jsem slavil 50 let od získání řidičáku. Jsem tedy ze staré školy. Jezdil jsem i slavnou MB 1000.
No, design V. se mi moc nelíbí, ale jsem hlavně praktický. Vlezu dovnitř a zjištuju, že je lepší než IV. Je víc místa, s volantem a sedačkou se dá dělat leccos. Vlastně je interiér pěkný, ale vadí mi tam dvě věci-
Silný zadní sloupek, který silně omezuje výhled při couvání. To mi vadí dost. Je to prý kvůli bezpečnosti karoserie, ale podle mne je nutné vidět při couvání. To je základ bezpečnosti.
Pak mi vadí malinká tlačítka, jejich děsně moc, která jsou nacpána všude možně, od dveří, přes volant, ale i na páčkách a konzole. Jednak na blízko blbě vidím, jednak se všecko naučit, to je nadlouho. Nepotřebuju počítač, ale jednoduché auto.
Ještě horší bylo místo vzadu. I když dám přední sedadlo co nejblíže volantu, dozadu se nemohu dostat, ba ani podstatně menší. Mám 191 cm, ale to zas není tak moc.
Kufr atd. je docela veliký, prý větší než u IV.
Jo a cena, hrozně veliká, za tu cenu mohu koupit i Japonce....
Nemohl jsem vyzkoušet jízdu, ale pochybuju, že zvládne jezdit na pětku po městě jako III. Akceleruje už od 35 km a spotřebu mám 5.3
Můj závěr-vinou předpisů jsou auta po všech stránkách horší než před 10ti lety...
Tak fakt nevím, co koupím... Skoro bych Sandero, až bude nové.
https://www.auto.cz/dacia-sandero-2020- ... ibi-131813
Naposledy upravil(a) intago dne úte lis 05, 2019 07:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
scenicjirka
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: stř kvě 22, 2019 16:47

Re: Renault Clio V 2019-

Příspěvek od scenicjirka » pát říj 25, 2019 11:32

Take jsem se byl podivat a posedet v nem , nejak me neoslovilo hlavne je hodne nizke spatne se naseda . Tak jsem radeji koupil Scenica IV ...
Spotřeba Scenic IV
Obrázek

MillerM
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř pro 21, 2022 03:48

Re: Renault Clio V 2019-

Příspěvek od MillerM » stř pro 21, 2022 03:53

Skvělé auto, problém byl pouze s nárazníkem a trubkou klimatizace.

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti