LPG - Laguna I

Jezdíme na plyn.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
paveljandak
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: čtv čer 30, 2016 08:36

LPG - Laguna I

Příspěvek od paveljandak » pon led 02, 2017 06:19

Dobrý den,
mám problém s LPG na vozidle Renault Laguna I, r.v.1999.Podle jednotky mám systém LPG od EUROGAS.Ve vozidle mám přepínač s polohami G-Gas a B-benzin a u přepínače diodu.Mám stále přepnuto na G.Přijdu k autu, otočím klíčkem, kontrolka bliká.Bezproblému nastartuji.Po rozjetí slyším cvaknutí, kontrolka přestane blikat a pouze svítí zeleně.Jedu na LPG. Přibližně po 5 minutách jízdy, začne kontrolka blikat střídavě zelená-červená.Takto asi minutu.Pak se rozsvítí červěně a systém přepne na benzín.Musím procvaknout přepínač znovu na plyn.Opět jedu 5 minut na plyn a pak zase systém sám přepne na benzín.To se děje za jízdy.Když ale ve chvíli, kdy kontrolka bliká, začnu třeba parkovat nebo jen tak popojíždět, tak kontrolka přestane blikat a svítí zase zeleně.Tuto situaci ale nemám vysledovanou jako pravidelnou.Díky za rady

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: LPG - Laguna I

Příspěvek od kotasekh » pon led 02, 2017 06:52

A filtry jsou vymenene? Membrany v reduktoru v poradku?
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

paveljandak
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: čtv čer 30, 2016 08:36

Re: LPG - Laguna I

Příspěvek od paveljandak » pon led 02, 2017 07:02

Tak to bohužel nevím, jelikož jsem vozidlo již s tímto problémem koupil.Myslíte tedy, že by mohla být závada ve filtrech nebo reduktoru?Je možné to nějak zjistit abych nemusel měnit něco zbytečně?Moc Děkuji

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: LPG - Laguna I

Příspěvek od kotasekh » pon led 02, 2017 07:16

Filtry se meni pravidelne, je to jak vymena oleje - ta se dela taky jednou rocne nebo co 15k km, a kdyz koupim bazarove auto, automaticky to vymenim vsechno ;). Takze sup na revizi a udelat filtry, pak se pozna. Reduktor je treba rozebrat, aby byl videt presny stav membran, ale pokud jsou spatne, jde to videt na lpg diagnostice.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

paveljandak
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: čtv čer 30, 2016 08:36

Re: LPG - Laguna I

Příspěvek od paveljandak » pon led 02, 2017 07:36

vůz mám od poctivého důchoce, který kapaliny a filtry měnil před 4tis. kilometry.O LPG však určitě neměl ani páru.Prověřím a uvidíme.Zatím děkuji.

Odpovědět

Zpět na „LPG“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti