LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Jezdíme na plyn.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
carolco
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned srp 12, 2018 23:56

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od carolco » sob srp 18, 2018 00:59

Ahoj Fando, to slysim rad a ac jsem z Brna, nemam problem pro prestavbu zajet az do Strakonic. Landi Renzo jsem mel ve Fabce, ktera jezdi od zacatku na lpg az do dnes s najezdem 520.000km. Jedine, co bych tomu systemu vytknul je nutnost vymeny celeho vstrikovaciho bloku misto jednotlivych vstriku. To uz se prodrazi, ale to tak mozna bylo kdysi, ale zpatky k MIV. Duvod proc chci jit k Pokornemu je neztrata zaruky. Ale to, co pises zni dobre. Akorat mam strach co se bude dit kdyz se poroucha neco na motoru, co s lpg nebude souviset a v autorizaku mi to z duvodu prestavby nebudou chtit v zaruce opravit. Uz je slysim.. No jo pane, vy jste zasahl do motoru a od toho davame ruce pryc.. Nechce se mi verit, ze Ungr z Opportunity nebo Pokorny neumi dobre naladit ventily a proto se jim ta auta vraci.. Jsou to firmy se zkusenostma. U nas je lpg Cadek. Ti to resi znaleckym posudkem na poruchu..

Mohu se zeptat kolik stoji 1.6Sce ve Strakonicich?
Fiat Brava 1.6 16V 1995, Citroen BX 1.4 1991, Volkswagen Bora 1.6 1999,
Skoda Fabia Combi 1.2htp 2003 LPG, Skoda Superb 1.8T 142kw 2001 LPG, Kia Ceed 1.6 CRDI 96kw 2008, Dacia Logan 1.2 12v 2014 LPG, Renault Megane III 1.6 16V 81kw 2015 LPG, Renault Megane IV 1.6 Sce 84kw 2018 LPG

FanulkaF
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: pát srp 17, 2018 19:44
Bydliště: Bystřice

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od FanulkaF » sob srp 18, 2018 13:00

Carolko vecer se trochu k tematu rozepisu..Popripade posli mail nebo soukromou zpravu.Zdravi Fanda
Škoda 130L Lpg BRC :twisted: , Škoda Favorit 1,3 50kw Lpg Lovato 8) , Škoda Octávia 1,6 75kw r.v.2001, Lpg AG SGi :mrgreen: ,
Toyota Yaris 1,0 48kw r.v. 2005 Lpg LandiRenzo Evo :shock: , Hyundai i30 1,4 80kw r.v.2010 Lpg BRC PlugDrive :lol: ,
Renault Megane IV GrandCoupé 1,6 Sce Intens + LPG LandiRenzo Prime OBD2 r.v.2018 :?

paja.1
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2017 10:33

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od paja.1 » sob srp 18, 2018 14:42

Taky se mi nechce věřit, že by to v Opportunity (kde LPG má montovat někdo od Ungra) nebudoz umět namontovat a hlavne nastavit LPG. Na na montované LPG se mi dival plynar, který mi servisoval i auto predtim a rikal, ze je to jedno z nejlepsich (Tartarini) co se da namontovat, dale elektronicky primaz, ridici jednotks EOBD, takze nevim, co by mohli ve Strakonicich nebo u Čadka udelat lepe (na obe mista jsem volal, ptal se, oba mi rikali, ze by to melo byt v klidu)... A zatim tady ctu, ze pry tri auta do Opportunity vraceli a nejak asi opravovali...
Renault Captur II, 1,0 TCE LPG

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od kotasekh » sob srp 18, 2018 19:03

Dnes uz je kazde lpg samozrejme dobre serizene, protoze se ridi pres eobd a do valce vzdy jde spravna smes. Pokud se rozsveci check engine, tak samozrejme je velky problem, ale to uz jsme jinde ;).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

FanulkaF
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: pát srp 17, 2018 19:44
Bydliště: Bystřice

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od FanulkaF » sob srp 18, 2018 19:50

Pokud myslíš,že tě EOBD spasí a nemusí být zařízení ve voze velice důkladně seřízené a nastavené tak ti tvůj názor neberu.Pak se ovšem nesmíte divit, že máte podpálené ventily a další libůstky o kterých je zde výše dost napsáno.Znám velké množství majitelů vozů s lpg, kterým renomovaní montážníci seřizovali zařízení ve voze tak dlouho až to majitele vozu přestalo bavit a jel někam kde to opravdu umí.Kdyby vše zvládlo EOBD tak si to namontuje a zprovozní kdokoli doma v garáži.Ale ono to tak jednoduché opravdu není.Jen člověk nesmí věřit všemu co mu montážník říká.
Škoda 130L Lpg BRC :twisted: , Škoda Favorit 1,3 50kw Lpg Lovato 8) , Škoda Octávia 1,6 75kw r.v.2001, Lpg AG SGi :mrgreen: ,
Toyota Yaris 1,0 48kw r.v. 2005 Lpg LandiRenzo Evo :shock: , Hyundai i30 1,4 80kw r.v.2010 Lpg BRC PlugDrive :lol: ,
Renault Megane IV GrandCoupé 1,6 Sce Intens + LPG LandiRenzo Prime OBD2 r.v.2018 :?

Analyse
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: stř dub 25, 2018 20:12

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od Analyse » sob srp 18, 2018 22:19

"Dnes uz je kazde lpg samozrejme dobre serizene, protoze se ridi pres eobd a do valce vzdy jde spravna smes."

Jak píše FanulkaF, tak OBD2 tě úplně nezachrání. Auto adaptace podle OBD2 berou v potaz tzv. fuel trim (korekce paliva). Benzinová řídící jednotka velmi rychle upraví směs na stochiometrický poměr. Řídící jednotka LPG z této úpravy (vyjádřená ve změně STFT a případně i LTFT, právě tyto dvě z OBD2 čte + teplotu motoru a režim) většinou umí správně pro danou oblast upravit délku vstřiku (tj. změní si multiplikátor a případně další mapy, což vede opěk k "vynulování" korekcí v benzínové ŘJ). Jenomže to se děje pouze v closed loop režimu (na diagnostice označené jako CL - v režimu, kdy řídící jednotka používá údaj lambda sondy), typicky normální jízda a pohodová akcelerace do 3500-4000 otáček. Neplatí to pro vyšší zátěž motoru (OL - open loop), kdy délka vstřiku jede jen podle map (zvýšené o LTFT). V OL režimu nemá ŘJ z čeho získávat údaj pro korekci bohatosti, protože úzkopásmová lambda sonda v těchto režimech nefunguje, její přesnost je vysoká jen kolem stochiometrického poměru (14,7 dílů vzduchu na 1 díl paliva, lambda = 1). Jenomže pro akceleraci je záměrně vstřikováno daleko více paliva. Například u mé F4RT mi na plný plyn ukazuje širokopásmová sonda až 0,80, tj. poměř vzduch-palivo (AFR air-fuel ratio) je 11,8. Potíž je, že plynař si nepřipojuje širokopásmovou sondu, nejen že ji nemá, ale nemá na to ani čas. Plynař seřizuje tím pádem OL režim trochu na slepo. ŘJ LPG má připojený drát z lambda sondy, takže v programu - osciloskopu vidí, jestli to něco kreslí nebo se to drží na maximální hodnotě (1V). Ale jestli je AFR 13,5 nebo 11, tak to už nevidí a bere to podle zkušenosti. Výhoda je, že v tomto režimu nebývá motor dlouho, specielně lidé s LPG jsou šetřílci, co plyn jenom lochtají, takže podpálení ventilů nehrozí.

Základ je mít stejné korekce pro benzín i LPG, pokud je to rozjeté, tak to jsou ty horší starty, cukání a to chce řešit (reklamovat).

carolco
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned srp 12, 2018 23:56

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od carolco » sob srp 18, 2018 22:31

paja.1 píše:
sob srp 18, 2018 14:42
Taky se mi nechce věřit, že by to v Opportunity (kde LPG má montovat někdo od Ungra) nebudoz umět namontovat a hlavne nastavit LPG. Na na montované LPG se mi dival plynar, který mi servisoval i auto predtim a rikal, ze je to jedno z nejlepsich (Tartarini) co se da namontovat, dale elektronicky primaz, ridici jednotks EOBD, takze nevim, co by mohli ve Strakonicich nebo u Čadka udelat lepe (na obe mista jsem volal, ptal se, oba mi rikali, ze by to melo byt v klidu)... A zatim tady ctu, ze pry tri auta do Opportunity vraceli a nejak asi opravovali...
Zase na druhou stranu to zruseni montaze lpg v opportunity a zruseni montazi lpg ma zrejme duvod..
Fiat Brava 1.6 16V 1995, Citroen BX 1.4 1991, Volkswagen Bora 1.6 1999,
Skoda Fabia Combi 1.2htp 2003 LPG, Skoda Superb 1.8T 142kw 2001 LPG, Kia Ceed 1.6 CRDI 96kw 2008, Dacia Logan 1.2 12v 2014 LPG, Renault Megane III 1.6 16V 81kw 2015 LPG, Renault Megane IV 1.6 Sce 84kw 2018 LPG

FanulkaF
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: pát srp 17, 2018 19:44
Bydliště: Bystřice

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od FanulkaF » ned srp 19, 2018 04:28

Analise.K tvemu prispěvku nelze nic vytknout a je potřdba jen souhlasit.Zdraví Fanda
Škoda 130L Lpg BRC :twisted: , Škoda Favorit 1,3 50kw Lpg Lovato 8) , Škoda Octávia 1,6 75kw r.v.2001, Lpg AG SGi :mrgreen: ,
Toyota Yaris 1,0 48kw r.v. 2005 Lpg LandiRenzo Evo :shock: , Hyundai i30 1,4 80kw r.v.2010 Lpg BRC PlugDrive :lol: ,
Renault Megane IV GrandCoupé 1,6 Sce Intens + LPG LandiRenzo Prime OBD2 r.v.2018 :?

FanulkaF
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: pát srp 17, 2018 19:44
Bydliště: Bystřice

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od FanulkaF » ned srp 19, 2018 05:47

Jak píše Analyse.Problém nastává kdyz nejste šetřílek a jedete nad právě zmiňovaných 4000ot.Hlavně třeba delší dobu po dálnici.Pokud ale máte seřízení lpg v poho nemusíte mít strach.Ventily vydrżí.Pokud je seřízení odfláknuté tak si zadělávate na problém.Do 4000ot.ventilům neublížíte.Jinak pro Analyse palec nahoru.Perfektní a poučný příspěvek.Zdraví Fanda
Škoda 130L Lpg BRC :twisted: , Škoda Favorit 1,3 50kw Lpg Lovato 8) , Škoda Octávia 1,6 75kw r.v.2001, Lpg AG SGi :mrgreen: ,
Toyota Yaris 1,0 48kw r.v. 2005 Lpg LandiRenzo Evo :shock: , Hyundai i30 1,4 80kw r.v.2010 Lpg BRC PlugDrive :lol: ,
Renault Megane IV GrandCoupé 1,6 Sce Intens + LPG LandiRenzo Prime OBD2 r.v.2018 :?

paja.1
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2017 10:33

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od paja.1 » ned srp 19, 2018 23:03

Tak se teda zeptam, co s tim mám delat? Auto jsem si od novoty nechal predelat na LPG od prodejce, a ted zjisruji, ze mi to mozna bylo k h... u. Za 14 dni jdu do Opportunity reklamovat rachot od predni napravy (asi tycky stabilizatoru), mam se na to zeptat? Anebo cwkat, az se to posere a hadat se s nimi... Zatim mam najeto cca 18 000kmtak si myslim, ze by s tim melo jit jeste neco delat, protoze moc casto jsem se nad 4000otacek nedostaval, i kdyz jezdim prevazne dalnice, tak otacky do 3500to je asi 126 km/h... Ale po zkusenostech a aroganci pri mnou pozadovane vymene po zabehu si myslim, ze se se mnou ani nebudou bavit...
Renault Captur II, 1,0 TCE LPG

FanulkaF
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: pát srp 17, 2018 19:44
Bydliště: Bystřice

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od FanulkaF » pon srp 20, 2018 07:09

Problém bývá v tom, že u prodejců nových vozů opravdu nemůžete očekávat odborníka na montáž a hlavně precizní naladění lpg.Jsou to většinou chlapy, kteří dostanou potvrzení právě v Autogas Centrum Plus ve Strakonicích aby vůbec mohli tuto práci vykonávat, ale zkušenosti zákonitě mít nemohou.Tím v žádném případě neříkám,že v Opportunity to neumí, chraň bůh.Tuto firmu neznám.Jen ze svých zkušeností co za roky s lpg mám jsem zjistil, že je velkou chybou nechat montovat rovnou u prodejce.Lákavá je představa záruky, ale většinou ventily zaplatíte stejně sami.Takto to přesně bylo u vozů Hyundai i30.Velká akce na lpg kdy všechny jejich prodejci montovali lpg a když jim začali kapat motory na 1.4 a hlavně 1.6 tak dali všichni ruce pryč a zákazníci si opravy hradily sami.Hodně lidí se s nimi soudilo, ale znáte práci našich soudů.U toho Hyundae je ještě ten velký problém, že je zpřevodovám tak že na 5 st. a 130k/h máte klidně 4200 ot. tak si asi představíte co u špatně nastaveného motoru s lpg provede cesta po Chorvatské dálnici se 140km na tacho.V tomhle má Megan IV velkou výhodu protože jak píše Paja 3500 na 126km/h je v pohodě a pokud takto jezdíš tak se myslím nemáš čeho obávat.A pokud občas ujedeš např.při předjetí tak se vůbec nic neděje.Já nechal na svém Landi ještě nastavit přívstřik benzínu nad 4000 ot.takže mi tam jde množství benzínu rovnající se spotřebě při volnoběhu+ lpg.Jen být váma takbych dával kvalitní přímazovou látku protože není určitě jedno co do přímazu použiješ.Já mám na Hyundai vyzkoušeno ERC Gaslube Special,která obsahuje největší množství ochrané látky a je speciálně vyvynutá na motory Kia, které se dávají do H i30.Mě se po začátku jejího používání u H i30 zastavilo snižování ventilové vůle a jsem i po 160000km stále v ok hodnotách. Jinak svýho Megana jsem kupoval v HS auto Staněk v Nebřehovicích u Strakonic a tam mi rovnou při objednání vozu řekli, že pokud chci montovat lpg tak ať si to nechám namontovat v AGC centrum plus, připojistím montáž lpg a oni že s tím nebudou mít sebemenší problém při případné reklamaci.V podstatě mi jen ujistili v mé představě jak celou koupi s montáží provedu.Byl jsem rozhodnutý předem, jelikož při mém km nájezdu se bez lpg prostě neobejdu.
Být tebou Paja, tak se pokusím zjistit jestli se jim do Opportuniti vrací vozy s lpg s problémy s ventily a pokud ano tak bych vyhledal nějakýho fakt fachmana na lpg a nechal si auto odladit za jízdy ve všech jízdních režimech.Třeba to máš v pořádku, ale je to určitě nejlepší obrana na podpal ventilů.U Brna nikoho neznám, jen Mor.Budějovice, firma Barták.To je stará škola se zkušenostma a fakt umí.Je jen na každym z nás komu důvěřujeme a komu svěřujeme auta na který jsme si museli pracně vydělat a já po setkání s některými lpg montážníky nechápu,jak tuto práci mohou dělat.Proto si vážím těch, kdo fakt umí a o auto se postarají k naší spokojenosti.Pak si můžeme užívat ten pocit při tankování a hlavně placení u čerpačky a závistné pohledy majitelů koncernových Tdi.A k tomu ještě Megane IV vypadá fakt mooooc dobře. Zdraví Fanda
Škoda 130L Lpg BRC :twisted: , Škoda Favorit 1,3 50kw Lpg Lovato 8) , Škoda Octávia 1,6 75kw r.v.2001, Lpg AG SGi :mrgreen: ,
Toyota Yaris 1,0 48kw r.v. 2005 Lpg LandiRenzo Evo :shock: , Hyundai i30 1,4 80kw r.v.2010 Lpg BRC PlugDrive :lol: ,
Renault Megane IV GrandCoupé 1,6 Sce Intens + LPG LandiRenzo Prime OBD2 r.v.2018 :?

FanulkaF
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: pát srp 17, 2018 19:44
Bydliště: Bystřice

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od FanulkaF » pon srp 20, 2018 07:14

Jinak pro Paja.1, pokud byly arogantní tak budou i příště a já bych hodně rychle hledal jiný servis.Nikde není napsáno, že musíš jezdit do Opportunity i když máš auťák od nich.Je to jen a jen na tobě.Mě už by tam neviděli. Zdraví Fanda
Škoda 130L Lpg BRC :twisted: , Škoda Favorit 1,3 50kw Lpg Lovato 8) , Škoda Octávia 1,6 75kw r.v.2001, Lpg AG SGi :mrgreen: ,
Toyota Yaris 1,0 48kw r.v. 2005 Lpg LandiRenzo Evo :shock: , Hyundai i30 1,4 80kw r.v.2010 Lpg BRC PlugDrive :lol: ,
Renault Megane IV GrandCoupé 1,6 Sce Intens + LPG LandiRenzo Prime OBD2 r.v.2018 :?

paja.1
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2017 10:33

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od paja.1 » pon srp 20, 2018 12:36

To FanulkaF: Problem je, ze maji zaheslovanou ridici jednotku, dale urcite nebudou souhlasit s drzenim zaruky, kdy do toho bude vstupovat dalsi plynar... Takze se zkusim zeptat na problemy jejich aut s LPG a ukazu s dovolenim Vas prispevek montaznikovi( pokud se k nemu vubec dostanu)... No a pak se uvidi... A jako aditivum pro primas pouzivam Vami zminene GasLube Special...
Renault Captur II, 1,0 TCE LPG

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od niky79 » pon srp 20, 2018 13:46

Tak si rikam... nepletete si firmy Renault Opportunity a Auto Pokorný?

Carolco třeba píše, že vyzvedl M3 z garancky, pokud je montaz u Opportunity, pak to melo byt v zaruce, mluvil o LPG s Pokorným...
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

FanulkaF
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: pát srp 17, 2018 19:44
Bydliště: Bystřice

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od FanulkaF » pon srp 20, 2018 14:23

To Paja 1: To zaheslování ŘJ je dalším problémem aut přestavěných výrobcem respektive prodejcem.V tuhle chvíli se ti do toho nedostane absolutně nikdo jiný než ten kdo to montoval.Musel by ti vyměnit ŘJ lpg a to je vzláště ve chvíli kdy auto nezlobí blbost.Už jsem ale 2x zažil že si majitel vozu raději nechal vyměnit ŘJ lpg jen aby se zbavil neustálých návštěv autorizáku, který mu nebyl schopen lpg seřídit.Bývá to problém třeba v zimě, kdy si autorizák aby měl jistotu nepoškození lpg vstřiků při přepnutí nastaví nesmyslnou teplotu přepnutí např.čidla na vstřikovací liště a auto se nepřepne do lpg ani po 40km, jelikož i pod kapotou proudí ledový vzduch.U Octávií z výroby to bylo zcela běžné a když mrzlo měsíc a bylo kolem -8st. tak jsi musel jezdit jen na benzín což velice potěšilo.A nebyla šance se s nimi domluvit, aby upravili nastavení- práce 1min.Takto ti nezbývá než mít tvrdé lokty a v případě jakékoliv závady vše řešit přes záruku u nich.Ještě takovou perličku, velké množství prodejců ti nabídne svou přestavbu na lpg, kterou si nechají velmi dobře zaplatit, ale vůz jede na montáž úplně jinam jelikož není kdo by to byl v autorizáku schopen vůbec postavit.Ty převezmeš auto a pokud je vše ok, tak se nic neděje.Při jakémkoliv problému se ovšem setkáš s tím že člověk, který to montoval zrovna jako náhodou má dovolenou a když máš štěstí tak se zjeví ,,plynař s noťasem´´a začne ti vysvětlovat ,že je v podstatě vše ok a ještě u toho z tebe dělá blbce.O nastavení neví vůbec nic a ty jsi v jejich moci odkud je velice mizivá šance úniku.Opět podotýkám, že netvrdím nic špatného o Opportunity.Neznám tuto firmu, ale mohl bych jmenovat jiné, které takto postupují.Dnes nejde montovat lpg způsobem jako před 20 lety.Tyhle motory jsou háklivé na špatné nastavení bohatosti a díly, především pak ventily to odnesou jako první.Na kom se pak hojit, to je otázka na kterou si musí odpovědět každý sám.Rovněž si každý musí rozhodnout, kde si nechá lpg namontovat.Výsledek svého rozhodnutí pak pocítí na své peněžence.Jen by mě zajímalo, kolik mělo tvé autíčko při předání najeto km.Pokud do 5 km jak to bývá tak bych se montážníka zeptal jakým způsobem systém nastavovali.Běžné je najetí 50km a více.A to ladí člověk, který to dělá 20let takřka denně.Pokud ti ovšem řekne, že se to nenajíždí tak najdi způsob jak od něj rychle pryč.Ten způsob, ale vzhledem k tvé záruce neznám.Dovedu si i představit jak by probíhala případná reklamace na záruku, ale jelikož nechci strašit tak toto téma prozatím vynechám. Zdraví Fanda
Škoda 130L Lpg BRC :twisted: , Škoda Favorit 1,3 50kw Lpg Lovato 8) , Škoda Octávia 1,6 75kw r.v.2001, Lpg AG SGi :mrgreen: ,
Toyota Yaris 1,0 48kw r.v. 2005 Lpg LandiRenzo Evo :shock: , Hyundai i30 1,4 80kw r.v.2010 Lpg BRC PlugDrive :lol: ,
Renault Megane IV GrandCoupé 1,6 Sce Intens + LPG LandiRenzo Prime OBD2 r.v.2018 :?

FanulkaF
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: pát srp 17, 2018 19:44
Bydliště: Bystřice

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od FanulkaF » pon srp 20, 2018 14:50

Ještě pro Paja 1: Nyní jsem se zpětně dostal na tvé příspěvky z února kde popisuješ výměnu oleje v Opportunity a děsím se představy, že bych si u takovéto firmy nechal montovat a ladit tak choulostivou věc jako je lpg.Takovou odvahu bych v sobě nenašel ani při monráži 10 let starého auta natož nového Grandtoura.Už jak jsi tam psal o tom škubnutí při přepnutí a mírně slabším výkonu.Ten rozdíl ve výkonu můžeš u dobře naladěného vozu poznat pouze na motorové brzdě a ne pocitově.Jsou to asi 2%.Naopak pocitově vozy s lpg jedou lépe než na benzín.Jsem zvědav až se rozepíšeš o setkání s montážníkem.Co ti asi poví.Jestli tedy nějaké setkání vůbec proběhne.A ty jsi měl na Opportuniti nějaké dobré reference, že jsi jim svěřil auto na montáž? Zdraví Fanda
Škoda 130L Lpg BRC :twisted: , Škoda Favorit 1,3 50kw Lpg Lovato 8) , Škoda Octávia 1,6 75kw r.v.2001, Lpg AG SGi :mrgreen: ,
Toyota Yaris 1,0 48kw r.v. 2005 Lpg LandiRenzo Evo :shock: , Hyundai i30 1,4 80kw r.v.2010 Lpg BRC PlugDrive :lol: ,
Renault Megane IV GrandCoupé 1,6 Sce Intens + LPG LandiRenzo Prime OBD2 r.v.2018 :?

paja.1
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2017 10:33

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od paja.1 » pon srp 20, 2018 16:05

Auto melo najeto 138 km, ale byla to skladovka, tak nevim...
Renault Captur II, 1,0 TCE LPG

paja.1
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2017 10:33

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od paja.1 » pon srp 20, 2018 16:10

Reference jsem měl takové, ze LPG pro ně montuje Auto Unger, který tomu rozumí. Az později z nich vypadlo, že to dělá člověk od nich, ale je od Auto Unger... Veskere zarizeni, dily, system Tartarini odebiraji od Ungera. Ted jsem mluvil hodinu s clovekem, ktery u Auro unger montuje LPG, rikal uplne presne co ty, mam s tim prijet, protoze nektere auta pro Opportunity delaji oni, kdyz nestihaji, a mel by se do ridici jednotky dostat a zkontrolovat nastaveni a vse co jsi psal a on nluvil uplne stejne...
Renault Captur II, 1,0 TCE LPG

paja.1
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2017 10:33

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od paja.1 » pon srp 20, 2018 16:13

A co se tyce vymeny oleje, kdyz jsem tam byl 2x prohlizet nabidku aut, chovali se slusne, ale nebyli podlezavi, na netu jsem hledal zkusenosti a nebyly spatne... Olej samozrejme muzu menit jinde, ale vzhledem k tomu LPG si rikam je lepsi mit to u nich.
Renault Captur II, 1,0 TCE LPG

FanulkaF
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: pát srp 17, 2018 19:44
Bydliště: Bystřice

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od FanulkaF » pon srp 20, 2018 17:02

Paja 1 tak držim palce.Myslím že to bude vzhledem k tomu co jsi psal o chování vozu na lpg jen nedostatečně naladěné v určitých jízdních režimech a proto se ti to zdá línější.To prostě autoadaptace bez odborného naladění nedokážou sami dohonit a pak se to takto projeví.Pokud ti to bude dělat někdo kdo to opravdu umí a dá si s tím práci tak si myslim, že pak auto nepoznáš jaký to bude rozdíl.to vše platí za předpokladu, že je vše na benzinový pohon ok, ale to by při 18000km mělo.Jinak neměj obavy, za ty km co máš najeto by jsi to mohl poškodit jedině brutál jízdou a hodně chudou směsí.To by ti určitě ale zase rozsvěcelo check a o tom jsi se nezmiňoval.Hlavně to běžte najet.Nejlepší máš když sám řídíš a on to za jízdy vedle tebe ladí.hlavně nejezdit konstantní rychlostí a dát tomu i pořádně napít i kolem 5-5500 ot.Nebát se toho.Tam pak vznikají ty problémy.Nevím jestli má Tartarini přívstřik benzínu.Myslím že ano tak mu řekni ať ti ho nastaví nad 4000ot. na hodnotu spotřeby při volnoběžných otáčkách a myslím, že s přímazem ERC Gaslube Special bude vše ok a na spotřebě benzínu to ani nepoznáš.Nechce to na možné problémy moc myslet, jinak si jízdy moc neužiješ.Je je lepší minimalizovat právě dokonalým servisem lpg.Doporučuji každých 20000km kontrolu seřízení u odborníka.Stojí to pár korun vzhledem k tomu kolik ti to může ušetřit peněz za opravy.Pozná se totiž každá i malá odchylka, která může v důsledku přerůst ve velký problém. Zdraví Fanda
Škoda 130L Lpg BRC :twisted: , Škoda Favorit 1,3 50kw Lpg Lovato 8) , Škoda Octávia 1,6 75kw r.v.2001, Lpg AG SGi :mrgreen: ,
Toyota Yaris 1,0 48kw r.v. 2005 Lpg LandiRenzo Evo :shock: , Hyundai i30 1,4 80kw r.v.2010 Lpg BRC PlugDrive :lol: ,
Renault Megane IV GrandCoupé 1,6 Sce Intens + LPG LandiRenzo Prime OBD2 r.v.2018 :?

paja.1
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2017 10:33

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od paja.1 » pon srp 20, 2018 17:09

Dekuju moc za rady Fando, a průběžně budu referovat 👍👍👍
Renault Captur II, 1,0 TCE LPG

carolco
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned srp 12, 2018 23:56

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od carolco » pon srp 20, 2018 21:43

Teda Fando, jeste ze Te tady mame. :-) Jinak aby bylo jasno: v Opportunity jsem poptaval MIV a rekli, ze na lpg neprestavi, protoze meli 3 pripady podpalenych ventilu. A, ze to byly opravy 3x 40.000,- z cehoz mi vypliva, ze to v ramci zaruky muselo zaplatit Opportunity.
Tak jsem sel k Pokornymu a ten mi rekl, ze prestavbu mi udelaji (i kdyz jsem auto koupil jinde), ale nebudu mit zaruku na ventily, sedla a palivove cerpadlo ( kdyz je malo benzinu, cerpadlo se zadre). Ventily a sedla pry odejdou nekde mezi 60-80t km a pak se tam daji nove ( za 25.000,-), ktere zaplatim. Ted, kdyz diky dobrym dusim lepe vidim do problematiky, premyslim kde lpg prestavbu udelat. Strakonice jsou 3h jizdy z Brna, docela daleko. Kdyz to necham udelat Pokornyho, trosku mam strach, ze to neserizuji schvalne, aby pak meli praci ( uz jednou jsem mel u M3 podezreni). Nevim, jak je na tom Cadek, ale primo s panem Cadkem jsem mel perfektni zkusenost, ale bohuzel uz neni mezi nami. Cadek je pry nejvetsi v republice, zamestnava 20 lidi a delaji to snad uz pres 20 let, coz muze a nemusi nic znamenat, protoze ty motory jdou fakt rychle dopredu. Ten napad s privstrikem benzinu nad 4000ot.je fajn, protoze jsem sice setrilek, ale lpg auto mam take proto, ze casto jezdim do Svajcu pres nemecko, kde muj M3 pri 160 toci nad 4500ot. Treba 4 hodiny. M3 ma pry tvrzene hydrostely a autom.ser.ventilu, takze je to ok, ale podle toho, co se tady pise, bych takto asi s M IV daleko nedojel. Ve stredu si prebiram auto a na prestavbu nijak netlacim, tak budu rad za jakekoli rady a postrehy a napady.
Fiat Brava 1.6 16V 1995, Citroen BX 1.4 1991, Volkswagen Bora 1.6 1999,
Skoda Fabia Combi 1.2htp 2003 LPG, Skoda Superb 1.8T 142kw 2001 LPG, Kia Ceed 1.6 CRDI 96kw 2008, Dacia Logan 1.2 12v 2014 LPG, Renault Megane III 1.6 16V 81kw 2015 LPG, Renault Megane IV 1.6 Sce 84kw 2018 LPG

FanulkaF
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: pát srp 17, 2018 19:44
Bydliště: Bystřice

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od FanulkaF » úte srp 21, 2018 00:11

To Carolco: Máš tam odemne soukromou zprávu.Koukni se na to a pokud tě bude ještě něco zajímat klidně napiš.Jinak o firmě pana Čadka jsem slyšel ale nikdy jsem neměl možnost vyzkoušet jejich služeb.Jen chci upozornit, že někdy je lepší jet za kvalitní montáží dále a mít poté bezproblémové ježdění než mít servis za rohem a být v něm denním hostem.U toho Pokorného to mají dobře vymyšlené a docela se nad tím musí člověk pousmát.V podstatě si pojistí jednou montáží dvojí platbu.to by se mi rovněž líbilo.Jestli ti mohu poradit, tak na tuto variantu rychle zapomeň.Nevěstí pro tebe nic dobrého.Jinak jak popisuješ svou cestu do Švýcarska tak by tě při špatně nastavé mapě lpg ve vyšších otáčkách u
M IV asi nezachránil ani ten přívstřik benzínu.Jen by zaklepání ventilů zpomalil.Tam je bezpodmínečně nutná naprosto přesná bohatost směsy.
Škoda 130L Lpg BRC :twisted: , Škoda Favorit 1,3 50kw Lpg Lovato 8) , Škoda Octávia 1,6 75kw r.v.2001, Lpg AG SGi :mrgreen: ,
Toyota Yaris 1,0 48kw r.v. 2005 Lpg LandiRenzo Evo :shock: , Hyundai i30 1,4 80kw r.v.2010 Lpg BRC PlugDrive :lol: ,
Renault Megane IV GrandCoupé 1,6 Sce Intens + LPG LandiRenzo Prime OBD2 r.v.2018 :?

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od niky79 » úte srp 21, 2018 14:35

Zjistoval jsem u pokorneho nejake veci ohledne financi LPG:
- 30-35k prestavba (pry vystuzuji i prostor pro nadrz; muj minuly plynar u Megane II to nedelal)
- kolem 70-120 tisic km repase hlavy s LPG friendly komponentami, cena kolem 25 tisic. Pak neni potreba delat v 60k vymezeni ventilove vule
- kolem 40-60k vymena vstrikovacu za 3-6 tisic kc (vyrobce udava zivotnost 120 tisic, takze hodne zalezi na cistote paliva)
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

FanulkaF
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: pát srp 17, 2018 19:44
Bydliště: Bystřice

Re: LPG - MEGANE IV 1.6 sce

Příspěvek od FanulkaF » úte srp 21, 2018 16:21

To Niky 79? A nevíš jaké lpg zařízení tam u Pokorného za 35000,- montují?To je docela dost.Já ve Strakonicích namontoval Landi Renzo Prime což je opravdu kvalita za podstatně méně.Jinak to vyztužení nádrže je u M IV v podstatě proto, že je ta schrána z tvrzené plastu a musím uznat hodně tvrdého a odolného.Ideální vyztužení je kolem nadrže stříknout na 3-4 místech montážní pěnou.Nic nerezonuje a i při případné demontáži nádrže není žádný problém.Také je potřeba kvůli plastové schráně takový malý speciální kovový držák na který je to našroubované.Myslím tím nádrž.To ale nezdraží montáž.Tak max o 500,-.Rovněž mě zaráží, že mají předem naplánováno co v kolika km odejde a už ti rovnou sdělí kolik tě to bude stát.Přece montážník ,který montuje lpg musí mít snahu namontovat a hlavně nastavit lpg tak, aby k takovýmto opravám nedošlo.A nebo to jsou možná kouzelníci. Zdraví Fanda
Škoda 130L Lpg BRC :twisted: , Škoda Favorit 1,3 50kw Lpg Lovato 8) , Škoda Octávia 1,6 75kw r.v.2001, Lpg AG SGi :mrgreen: ,
Toyota Yaris 1,0 48kw r.v. 2005 Lpg LandiRenzo Evo :shock: , Hyundai i30 1,4 80kw r.v.2010 Lpg BRC PlugDrive :lol: ,
Renault Megane IV GrandCoupé 1,6 Sce Intens + LPG LandiRenzo Prime OBD2 r.v.2018 :?

Odpovědět

Zpět na „LPG“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti