Laguna2 LPG Lovato při jízdě přepne na benzín - vyřešeno

Jezdíme na plyn.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Roman_an9
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: čtv dub 19, 2012 21:37
Bydliště: Karlovy Vary

Laguna2 LPG Lovato při jízdě přepne na benzín - vyřešeno

Příspěvek od Roman_an9 » pát kvě 01, 2015 19:02

Ahoj, v lednu jsem si nechal udělat přestavbu na LPG, chtěl jsem cenový střed, takže jsme se dohodli na LPG Lovato(25 000 kč). Od ledna do nedávna fungovalo bez problémů. v posledním měsíci ale auto jede a při jízdě přepne na benzín, nezáleží jestli je to na plný plyn, ve městě, mimo město, jen jednou to dělalo při rozjezdech na křižovatce pravidelně. Při prvním seřizování kvůli odstranění závady technik přehrál software ŘJ, druhý den závada přetrvávala, znovu zásah technika - nastavení vyššího tlaku za reduktorem - nevyřešeno, závada se stále opakuje.
Další zásah - výměna ŘJ a čidla tlaku plynu i s filtrem - technik najezdil s autem 250km bez problémů,já s technikem při předání u mě km, po jednom dni opakování stále stejné závady. Nezáleží jestli je nádrž plná nebo prázdná, nezáleží kolik jedu, v náhodných intervalech několikrát za hodinu to přepne na benzín a pak to jde hned manuálně přepnout na LPG a jede to dál.
Je to v záruce, ale technik už se začíná cukat (na druhou stranu musím uznat že se problém zatím snažil vyřešit), vymlouvat se na chybu v autě, cívkách, otáčkách a jánevim co ještě.
Jsou zde na fóru podobný témata ale myslim že to není můj případ - protože auto jinak bez problému startuje studený na benzín, teplý na LPG, nežere, jede na LPG prakticky uplně stejně jako na B a krom toho přepínání (za obrovskýho jekotu přepínače) tam není žádná závada.

doplněno: ŘJ LPG systému obsahuje nějakou historii poruch ale tam nikdy nebylo nic zapsáno - technik nedokáže vysvětlit proč

Neřešil jsme někdo podobný problém nebo neví někdo znalejší čím by to mohlo být?

Auto Laguna 2001, 1,8 88kW, 130 000 km, provoz na BA bez problémů.
Naposledy upravil(a) Roman_an9 dne stř kvě 13, 2015 20:53, celkem upraveno 2 x.
Renault Laguna Grandtour 18 16V 2001

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Laguna2 LPG Lovato při jízdě přepne na benzín

Příspěvek od krt.ecek » pát kvě 01, 2015 19:18

LPG nemám, nejsem odborník, ale zaujao mně jekot přepínače, co se tím myslí? řj není u přepínače v kabině a pokud něvo dělá přepínač, šel bych po něm...
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Roman_an9
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: čtv dub 19, 2012 21:37
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Laguna2 LPG Lovato při jízdě přepne na benzín

Příspěvek od Roman_an9 » pát kvě 01, 2015 19:32

ŘJ je v motorovém prostoru. Sekvenční vstřikování LPG funguje (pokud se nepletu) tak že kopíruje vstřiky na benzín, ty vyřadí z činnosti a vstřikuje přes vstřikovače na LPG přepočítanou dávku LPG do sacího potrubí ke každýmu válci.

Přepínač s kontrolkama signalizujícíma stav je namontovanej tak kde si to zákazník přeje, při přepnutí na benzín se "rozpíská" siréna v přepínači aby signalizovala stav.

Jednotka se stejným způsobem přepíná když dojde LPG v nádrži.

Technik záručně měnil ŘJ a čidlo tlaku proto, protože jednotka si závadu ŘJ údajně nevyhodnotí a závadu na čidle tlaku může vyhodnotit jako že došel plyn. Jenže když to dělá i po výměně.... Chyba v přepínači mě nenapadla a ten to asi dělat nebude
Renault Laguna Grandtour 18 16V 2001

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Laguna2 LPG Lovato při jízdě přepne na benzín

Příspěvek od krt.ecek » pát kvě 01, 2015 19:37

takže to co to děá je ta sirenka? a když přepneš ručně na benzín, tak se sirenka taky ozve? Pokud ne, tak to přepínačem nebude..
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Roman_an9
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: čtv dub 19, 2012 21:37
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Laguna2 LPG Lovato při jízdě přepne na benzín

Příspěvek od Roman_an9 » pát kvě 01, 2015 19:47

asi jsem to napsal blbě - sirénka jen akusticky - zvukem - upozorňuje na to že se auto samo za jízdy přepnulo na benzín. (buď z důvodu že došel plyn v nádrži nebo že ŘJ LPG vyhodnotila nějakou poruchu a LPG vypnula sama)

Když se to přepne ručně - tlačítkem, úmyslně - žádná signalizace - zvuk - se neozývá, jen se rozsvítí kontrolka provozu na BA, stejně tak při ručním přepnutí zpět LPG.
Renault Laguna Grandtour 18 16V 2001

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Laguna2 LPG Lovato při jízdě přepne na benzín

Příspěvek od krt.ecek » pát kvě 01, 2015 19:49

v tom případě to přepínačem není.... :(
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Roman_an9
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: čtv dub 19, 2012 21:37
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Laguna2 LPG Lovato při jízdě přepne na benzín - vyřešeno

Příspěvek od Roman_an9 » stř kvě 13, 2015 21:11

Takže, auto se postupně dostalo do stavu kdy ujelo na LPG max 300m až nakonec na LPG mohlo běžet jen na volnoběh, jakákoliv akce s plynovym pedálem vyvolala přepnutí do BA.

S technikem jsem domluvil další servis - na záruku. Auto jsem mu přistavoval ráno rovnou na hever, kolem oběda mi už volal že to našel. Hadice mezi reduktorem a filtrem plynné části( s čidlem tlaku) byla zlomená a asi neprůchodná a po výměně auto jezdí na LPG jak má.

Když jsem si přijel na auto ukazoval mi zlomený ( chápej ohnutý tak že se hadice zbortila a stala se tak asi neprůchodná) kus hadice, profouknout nešla, ale koukal jsem že z ní čouhá nějakej cár, myslel jsem že je to nějakej zbytek z demontáže ale plynař se na to zaměřil, vzal hadici na stůl kde jsme jí rozřízli a zjistili že je zacpaná takovýma cuckama jako z vnitřní výstelky tý hadice, že je hadice zevniř "potrhaná"

Technik si myslí že je to výrobní vada, každopádně hned na místě vyndal i druhou hadici, za filtrem ke vstříkovačům, vyměnil jí za novou a starou rozpáral abysme jí zkontrolovali jestli se ty cucky nedostali ke vstřikovačům - naštěstí ne.

Takže jsem si auto převzal, před odjezdem mi ještě zkontroloval úniky jestli je všechno ok, a zatim jezdim a všechno funguje jak má. Vzhledem k tomu že nějakou závadu našel a po výměně to hned fungovalo , tak tipuju že výměna ŘJ a filtru byla zbytečná a že to byla tahle závada. Proto nakonec auto na volnoběh jelo ale po šlápnutí na plyn se přeplo na BA.
ObrázekObrázekObrázek
Renault Laguna Grandtour 18 16V 2001

Odpovědět

Zpět na „LPG“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host