Laguna Garndtour II 1,6 16V LPG - hůře startuje

Jezdíme na plyn.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
pavi
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: ned bře 10, 2013 11:41

Laguna Garndtour II 1,6 16V LPG - hůře startuje

Příspěvek od pavi » úte zář 03, 2013 08:11

Zdravím, mám takový problém mám lagunu II 1,6 16V. Každé ráno nebo při delším stání auto déle točí nekdy musím 2-3x startovat než chytne. Mám tam namontovaný LPG ale startuju na benzín. Nevíte nekdo čím to může být?? svíčky jsou nové.
Renault Laguna II Grandtour 1,6 16V LPG

Ydo77
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned lis 10, 2019 09:54
Bydliště: Praha 9

Re: Laguna Garndtour II 1,6 16V LPG - hůře startuje

Příspěvek od Ydo77 » úte bře 02, 2021 19:01

podělím se také o zkušenost u téhle potvory

mám namontováno Lovato -jeli jsme cca ve středu nakupovat
nastartuju - startér se 3 x otočil a pak naskočil už se mi párkrát stalo třeba při couvání že motor zhasl,po nastartování opět jela dál.-dojela jsem ke krámu cca 1km
vrátim se do auta a nic -auto ani neškytne,ani po 8 pokusu ...nic
nechala jsem ho odtáhnout do servisu -po složení odtahovkou jsem opět zkusila nastartovat a chytlo na brnk
úplně jako by se nechumelilo plynule si předla---říkám si asi chtěla holka pohoupat nebo co???
technik mi druhý den volá---podle diagnostiky máte v háji 3 roky staré čerpadlo benzinu ...ok tak ho tedy vyměňte,potřebuji auto do práce .
cena 4500kč i s prací :0( a v pátek se pro auto stavte
každý to známe, že když se něco po..re tak je to v pátek před víkendem...
dorazím do servisu zaplatím a tiše pro sebe si kleju,,,,to mi byl čert dlužnej,,,
ujedu 3 km a auto zhaslo na velkém kruhovém objezdu ....super...co víc si můžu přát???
volám technikovi, aby pro mě přijel s odtahovkou-naštěstí jsem ji nemusela platit...
brouzdala jsem zde na foru a našla pár věcí,které jsem s ním řešila po telefonu-byl zmatenej jak lesní včela,že toho na něj sypu moc a že mě trochu nestíhá..
dneska volá-auto je pojízdné..upálený snímač KLIKOVÉ HŘÍDELE..říkám ok tak kolik mě to bude stát??..nebudeme vám to účtovat :0) jedu autem domů ,abych vám ho zítra mohl přivézt až před barák
doufám ,že ta potvora bude ok a budu moct fungovat

Ladis_z_Brna
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: čtv úno 24, 2011 07:48
Bydliště: Brno

Re: Laguna Garndtour II 1,6 16V LPG - hůře startuje

Příspěvek od Ladis_z_Brna » úte říj 18, 2022 18:56

Zrovna jsem řešil celkově motor, palivovouz soustavu (benzín i LPG).

To špatné startování může být vstřikama. Zanesené, zakarbonované. Vytáhnout, prověřit, jak rozprašují.
Ověřit tlakovou zkouškou, zda nepodchází ventil u plynu. Pokud podchází, zaplní sání plynem a auto nemá správnou směs na nastartování.
Auto točí, než se odvětrá LPG z motoru a chytne až později.
Renault Scenic 1,6 16v 08' - opět v LPG, pilotuje manželka s odborným komentářem dcery z autosedačky
Renault Scenic 1,6 16v 01' - krásný povození + Clip diagnostyka, snad mě už nic nepřekvapí (LPG a pilotuji osobně)
Peugeot 205 1,8 D 88' - legenda a špica auto
Renault 5 TD 85' - todle auto se mi rozpadlo za 4 měsíce pod rukama, jako 15tý majitel a vysloveně "dobrá" koupě :)

Odpovědět

Zpět na „LPG“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů