Thalia II - LPG a kontrolka zloženia výfukových plynov

Jezdíme na plyn.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
afko
Junior member
Příspěvky: 180
Registrován: pát dub 13, 2012 09:45
Bydliště: Košice

Thalia II - LPG a kontrolka zloženia výfukových plynov

Příspěvek od afko » sob úno 09, 2013 21:31

Mam taky problem... Dnes som si dal namontovat do Thalie II 1,2 16V 55 kW r.v.2011 9500 km LPG typu Solaris Dynamic. Po montazi som jazdil cca. 30 km, vsetko ide ok, startuje, otacky, vykon, startovanie na benzin a nasledne prepnutie na plyn... no cca. po hodine jazdy (a 30 km) sa mi pocas jazdy rozsvietila a trvale svieti kontrolka zlozenia vyfukovych plynov. Volal som LPG mechanikovi, ten mi povedal ze sa to stava, nemam si to zatial vsimat, jazdit nadalej i pri svietiacej kontrolke a pri najblizsej kontrole po 2.000 km, pripadne i skor sa to nastavi a opravi. Mal s tym uz niekto podobny problem? Ako ste to riesili? Nepokazim pouzivanim vozidla nieco, napriklad katalyzator, lambda sondy, cievky? Dakujem za odpovede, rady, napady...
Renault Thalia Authentique 1,2 16V, LPG, r.v. 1/2011, červená

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Thalia II - LPG a kontrolka zloženia výfukových plynov

Příspěvek od Márty » ned úno 10, 2013 17:51

Stát se to opravdu může, je důležité po najetí cca 1500 km celý systém "doseřídit" a vše bude OK. Možná bude potřeba přes diag chybu vymazat.

Plynové vstřikovače si "sedají" a stejně tak i regulátor. Při zajíždění systému se hodnoty trochu rozhodí a to může to mít za následek pro počítač nemožnost korekci směsi, byt jen na chvíli a počítač to vyhodnotí jako chybu.
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
afko
Junior member
Příspěvky: 180
Registrován: pát dub 13, 2012 09:45
Bydliště: Košice

Re: Thalia II - LPG a kontrolka zloženia výfukových plynov

Příspěvek od afko » ned úno 10, 2013 21:13

Márty velmi pekne dakujem za ukludnujucu odpoved :) aspon trochu ma ukludnila lebo potrvdzujes i to co mi hovoril lpg mechanik, cize jazdit i s tou rozsvietenou kontrolkou a po tych cca. 1500 km dojst k nemu kde sa to cez diagnostiku dosteluje a nastavi a bude to OK. Dovtedy sa hadam s autom nic zle nestane, teda ze mi neodide nejaka draha suciastka. Inac vidim ze sa vyznas, i podla statusu takze este raz dakujem za odpoved. :)
Renault Thalia Authentique 1,2 16V, LPG, r.v. 1/2011, červená

Uživatelský avatar
afko
Junior member
Příspěvky: 180
Registrován: pát dub 13, 2012 09:45
Bydliště: Košice

Re: Thalia II - LPG a kontrolka zloženia výfukových plynov

Příspěvek od afko » pon úno 25, 2013 21:43

Takže po 300 odjazdených kilometroch od montaze lpg sa uvedená kontrolka sama vypla :) Asi sa uz plynova RJ doštelovala s benzinovou a tak sa pôvodny dovod signalizacie danej kontrolky pominul :)
Renault Thalia Authentique 1,2 16V, LPG, r.v. 1/2011, červená

Odpovědět

Zpět na „LPG“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů