Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či ne?

Jezdíme na plyn.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
-Honzulák-
Starting member
Příspěvky: 34
Registrován: ned úno 01, 2009 10:54

Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či ne?

Příspěvek od -Honzulák- » stř úno 01, 2012 08:12

Zdravím
Chtěl bych se zeptat - přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či ne?

Díky, -H-
Renault Megane Grandtour 1.6 16V r.v.2004
Yamaha FJR 1300 r.v.2001

motorol
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: sob bře 06, 2010 08:26

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od motorol » stř úno 01, 2012 10:52

U mě za to chtěli x tisíc s tím, že přínos je spekulativní. Najeto už 27tis km bez toho a zatim žádnej problém.
Megane II sedan r.v. 06 - prodáno
Megane kabriolet

Uživatelský avatar
akruh
Advanced member
Příspěvky: 463
Registrován: pon lis 29, 2010 23:08
Bydliště: Praha 9

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od akruh » čtv úno 02, 2012 14:28

Taky by mě to zajmalo, informace o důvodech pro/proti nejsou pro mě dost přesvědčivé.
Scenic Grand II 2,0L, 16v, r.v.2006, panorama, LPG.
Laguna II 2,0L, 16v, Turbo 125 kW, navigace, tempomat, tažné, r.v. 2005, LPG.
Laguna II Grandtour, 1,8L, 16v, - iniTiale Paris -, navigace, kůže, tempomat, tažné, couvací senzory. R.v. 2002, LPG.
Laguna I po face, 2,0L, r.v. 1998 automat DP0, motor F3R K611, - iniTiale Paris -

http://akruh.rajce.idnes.cz/

Dan R
Člen RCČR
Příspěvky: 96
Registrován: pát led 14, 2005 22:06
Bydliště: Loučka u Val. Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od Dan R » pát úno 03, 2012 11:32

spíš hodně záleží na motoru, na kterém LPG jede. Osobně mám najeto skoro jen na plyn 300 000 km a žádný problém. Je to ale velmi jednoduchý motor a s plynem si rozumí :) .
R19 II 1.8 Chamade+LPG, Laguna1 2.2D Grandtour, Citroen C5 II 1.6 HDI

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od benisek josef » pát úno 03, 2012 20:15

akruh píše:Taky by mě to zajmalo, informace o důvodech pro/proti nejsou pro mě dost přesvědčivé.
reknu ti to asi takhle...urcite je to dobra prevence mit to tam tim opravdu nic zkazit nemuzes ale zda zrovna flash bude to co ti zabrani umreni motoru jako podpaleni ventylu ci krouzku si myslim ze ne...znam auta co meli flash a na lpg jim motor naklepal jen 15tis a to meli nalitano sotva 120tis...a znam lidi jako ja co ho nemaj a davali lpg jako ja do auta pri 160tis a dnes mam 200 a v pohode dokonce znam espace jako mam ja stejny motor kde lpg bylo davano pri 140tis a dnes ma 500tis cily 360tis na lpg a stale funguje i bez flashe...proste zalezi na opotrebeni motoru a na dobrym sestelovani lpg (a to hlavne pac moc bohata smes je spatne pac lpg ma veci teplotu paleni a je suchy oproti benalu tim prave drti sedla ventylu a chuda smes zas drti krouzky) a o predchozi udrzbe a odhoneni auta ani nemluve...ja sem si ho tam nedal jen z duvodu ze uz sem na nej nemel kacky jinak bych ho tam mel i kdyz si o tom myslim ze ucinost celeho systemu je nulova ale jak se rika pro klid duse a co kdyby nahodou zas tak velka investice ke spotrebe to neni jenze u me auto musi vydelavat takze nema narok valet se nekde den v garazi zrovna kuli flash lube :mrgreen: a hlavne raci koupim olej do motoru ci brzdovy desticky nez dat 2500kc za dozu s olejem :rolling: ...ale az budu davat do dalsiho auta lpg necham ho tam namontovat ted uz stou investyci budu pocitat :wink:
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od Márty » sob úno 04, 2012 17:28

Určitě je to věc názoru, protože motorů co to mají a nemají e 50 : 50 a jak píše Pepa, jsou motory co mají nájezd 150tis bez i s flashlube. Já osobně mám instalován systém LPG dva měsíce a přimazávání bylo součástí celé přestavby za jednu cenu a kdybych ho vysloveně nechtěl, nebylo to o ušetření, ale natrefil jsem na akci k montáži zdarma.
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

melon007
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát črc 01, 2011 20:55

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od melon007 » ned úno 05, 2012 18:08

AHOJ DÁVAL JSEM LPG DO NOVÉHO AUTO A PŘIMAZÁVÁNÍ MI BYLO DOPORUČENO HLAVNĚ PROTO ŽE SE JEDNÁ O NOVÉ AUTO.JINAK MÁM VAP SAVER A VČETNĚ MONTÁŽE MĚ STÁL 1500KČ.JINAK MĚ MONTÉR ŘÍKAL ŽE ZÁLEŽÍ NA OKOLNOSTECH.TYP AUTA,KM ATD.JINAK MÁM THALII II 1,2.

motorol
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: sob bře 06, 2010 08:26

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od motorol » pon úno 06, 2012 09:50

U mě šlo o to, že v ceně to nebylo a pak sledovat hladinu něčeho dalšího a někdy to dolejvat mi přijde ujetý. Navíc pochybuju, že pár kapek za cestu něco zachrání.

Co mě překvapilo víc bylo, že mi doporučovali na každý dvě nádrže LPG vyjet jednu na benzín. Řekl jsem hmm, ale nikdy to neudělal. Pak sem to počítal a vyšlo mi to jako pitomost, protože na jednu nádrž LPG ujedu max 500 km a na jednu benzínu 850 Km. Ale hlavně by návratnost byla při takovémto provozu v nedohlednu. Když to auto nevydejchá tak o LPG už nechci slyšet, pokud to vydejchá tak mi bude taková věc šumák i příště.
Megane II sedan r.v. 06 - prodáno
Megane kabriolet

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od niky79 » ned dub 22, 2012 10:53

TÜV říká, že FlashLube má smysl, viz http://www.ochranamotoru.cz/stahni/1112 ... -testu.pdf

ale houby tomu rozumim :)
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

mchlapek
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 20, 2011 14:38

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od mchlapek » čtv zář 27, 2012 10:17

NE, NENÍ TO NUTNÉ.
V rodině používáme vozy Thalia II 1,2/55kW a Fabia 1 1,2HTP 47kW z roku 2004 přestavěné na plyn, bez jakýchkoli problémů a bez dodatečného přimazávání. Fabii mám dokonce přečipovanou na zvýšení výkonu od dlouholetého úpravce motorů Mr.CIMBU (ing. Janda z Mladé Boleslavi). Ten motor mi, jeho úpravou, neskutečně odbrzdil a u LPG, které má vyšší oktanové číslo, je nárůst výkonu ještě citelnější. Bohužel nedělá jiné motory než koncernu VW. Jinak bych u něj nechal přehrát software řídicí jednotky motoru i ve Thalii.
Sám úpravce, který mi obě auta na LPG předělával, přimazávaní ve svém Renaultu Espace přestavěném na LPG, nepoužívá a montuje ho jen vyjímečně. Jen když si to zákazník vysloveně přeje.
Tento týden jsem záměrně hleděl pod kapotu úplně nové Škody Octavie 1,6 LPG (s úpravou na LPG přímo od škodovky). Koupil si ji kolega. Ani tam se přimazávání nepoužívá. Žádné přimazávání pod kapotou nenajdete a ani v návodu se o tom nic nepíše.
Ani Škodovka to tedy nepovažuje za nutné a to i přesto, že nabízí prodloužené záruky i na nové vozy s LPG.
Toto zjištění mně potěšilo a tím bych celou diskuzi o přimazávání uzavřel.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od kotasekh » sob zář 29, 2012 20:24

Já bych to uzavřel trochu jinak, a to tak, že přimazávání není nutné, ale musí se pak častěji na seřízení vůle ventilů. Což fábii netrápí, ale thálii ano. U mě po 80000km na LPG byly vůle hlé jen minimálně. Sám servisák říkal, že měly být ventily zaklepané daleko více, ale pak zjistil, že mám flashlube a už pochopil. Takže pokud mám flashlube, můžu prodloužit interval seřízení ventilů.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od Márty » pon říj 01, 2012 08:29

mchlapek píše: Tento týden jsem záměrně hleděl pod kapotu úplně nové Škody Octavie 1,6 LPG (s úpravou na LPG přímo od škodovky). Ani tam se přimazávání nepoužívá. Žádné přimazávání pod kapotou nenajdete a ani v návodu se o tom nic nepíše.
Ani Škodovka to tedy nepovažuje za nutné a to i přesto, že nabízí prodloužené záruky i na nové vozy s LPG.
Toto zjištění mně potěšilo a tím bych celou diskuzi o přimazávání uzavřel.
Taky jsi se díval na motor, který pamatuje Žižku když měl obě oči a kde je ventilová technika jednoduchá až primitivní.
Dnešní "víceventilové" motory se "složitější technikou" jsou na tom o dost jinak.

Veškeré "masovější" zástavby LPG z výroby u automobilek ať je to Škoda, Dacia... jsou na "výběhových a jednoduchých" motorech.
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

mchlapek
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 20, 2011 14:38

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od mchlapek » úte říj 02, 2012 08:50

A o čem se tady bavíme? Já myslel, že o motorech vhodných pro přestavbu na LPG a to jsou jednoduché a osvědčené atmosférické motory, převážně se čtyřventilovou technikou na válec. A hlavně se bavíme o jejich přimazávání, které není nutné.

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od Márty » úte říj 02, 2012 13:11

mchlapek píše:A o čem se tady bavíme? Já myslel, že o motorech vhodných pro přestavbu na LPG a to jsou jednoduché a osvědčené atmosférické motory, převážně se čtyřventilovou technikou na válec. A hlavně se bavíme o jejich přimazávání, které není nutné.
Bavíme se tu sice o tom, že to není NUTNÉ, ale vzhledem k pořizovací ceně, kdy to mnoho dobrých "přestavovatelů LPG" dává zdarma, je to určitě prospěšné a lze prodloužit životnost motoru, protože LPG se nemontuje do aut, které najede 10tis ročně. Navíc spotřeba Flashlube je cca 500ml na 8-10 tis km, čož je přibližně 250,- kč :wink: Navíc je dobré říci, že právě pro motory s víceventilovou technikou je to prospěšné.

A o tom to je... 8)
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

mchlapek
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 20, 2011 14:38

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od mchlapek » čtv říj 04, 2012 06:58

Ano souhlasím. To bych teď viděl jako docela dobrý závěr diskuze k použití, nebo nepoužití přimazávání.

bulmastif
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 10, 2012 19:50

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od bulmastif » čtv lis 15, 2012 20:41

To by mne zajimalo,kde přimazávání ventilů dávaji zdarma,kde jsem se ptal,tak jako služba navíc od 2000-4000Kč.
Dík Petr H.

Uživatelský avatar
nomadm
Experienced member
Příspěvky: 587
Registrován: úte pro 20, 2011 22:34
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od nomadm » pát lis 16, 2012 07:20

jj taky jsem to nikde zadara nevidel...
Renault Megane II Sportway Grandtour 1.6, r.v.2009
Obrázek

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Přestavba LPG-přimazávání ventilů (Flasch lube) ano, či

Příspěvek od kotasekh » pát lis 16, 2012 09:22

Jednoduché - zajdu do firmy, řeknu že mám zájem o přestavbu. Udělají cenový nástřel, a já řeknu, že pokud mi k tomu dají zdarma Flashlube, nepůjdu ke konkurenci. Kapišto? Spousta lidí nepochopila, že ceny jsou smluvní. U operátora je při podpisu smlouvy standartem usmlouvat 50% slevu, při koupi nového auta se dává vyšší výbava za cenu nižší, tak proč by neměli dát zdarma věc v hodnotě 1900kč? :-)
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „LPG“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů