LPG - Fluence

Jezdíme na plyn.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od septim » pon srp 11, 2014 18:22

Ahojte!
Ako riesite otazku rezervy v aute? Ja momentalne nemam ziadnu, potrebujem cely kufor, ale bojim sa defektu na ceste. Mam len 2 spreje na defekt a pumpu. Ak dam origo rezervu do kufra, ostane mi len málo miesta v aute.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
lajos88
Advanced member
Příspěvky: 330
Registrován: stř led 30, 2013 13:59
Bydliště: Košice

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od lajos88 » pon srp 11, 2014 23:08

Skús si zohnať dojazdové koleso, to zaberá menej miesta. Ale je o dosť drahšie, možno budeš mať štastie a nájdeš niečo z druhej ruky.
Renault Fluence 1.6 16V 84kW Limited (8/2016), hneda Cafe, Obrázek
Renault Fluence 1.6 16V 82kW Technofeel (12/2012), modra Prusse, Obrázek - predane (radost bola jazdit :) )
Ford Focus Kombi 1.8 TDCi 74kW (11/2003), siva metaliza, 155000km - predane (slzi mi za nim oko)

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od septim » úte srp 12, 2014 08:42

Mám 2 dojazdové kolesá:
1. 17" z Volvo V70, sedi velkost ale nie roztec= treba kupit podlozku na zmenu roztece = cca 50€
2. 15" neviem z coho, sedi roztec ale prilis male koleso.

Apropo origo zdvihak je o nicom, musim kupit iny.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
duranduran
Advanced member
Příspěvky: 282
Registrován: čtv bře 02, 2006 09:31
Bydliště: Bohumín - práce, jak kdy
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od duranduran » sob srp 23, 2014 18:57

Zdravím. Včera jsem byl na předváděčce nového Fluence. Prodavači jsem řekl, že pokud si auto koupím, tak si tam hned nechám namontovat LPG. Nato mi prodavač řekl, že přijdu o záruku. Chci se zeptat, jak to tedy je? Přijdu o tu 5-ti letou záruku? Nějak se mi to nezdá.
Dne 15.7.2015 zaregistrováno Renault Fluence Limited 1.6 benzín, barva béžová cendré, při koupi najeto 29 km.

Renault Megane classic,1.6RT,1997, najeto přes 200 000 km :( 15.7.2015 prodáno

pista_gold
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob čer 22, 2013 11:05

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od pista_gold » sob srp 23, 2014 21:49

Vitaj duran duran. Ja som si tento rok kupil tiež Nový Fluence a hned mi v Renaulte namontovali aj LPG a o záruku som neprišiel tak že hladaj takého predajcu Renault v čechách kde ti po kupe auta hned namontuju LPG viem že u vás to robia v Brne montuju LPG do Nových Renaultov ale určite to robia a aj na iných Renault Predajcoch dá sa to zistit na nete tak pozeraj .Ináč ja som z autom spokojný mam tam 56 litrovu nadrž LPG je to bomba vozba lacnejšia vozba momentálne neni.

Uživatelský avatar
ivopav
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: stř kvě 01, 2013 11:46
Bydliště: taková dědinka u pohořelic
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od ivopav » ned srp 24, 2014 09:28

Trochu právních norem:

PRÁVNÍ RADA: Přestavba na LPG ruší záruku na celý vůz?
-
Při koupi nového vozu a následné přestavbě na LPG dochází u většiny továrních značek k pozbytí záruky na vozidlo. Je tento postup správný? Skutečně nelze uplatňovat reklamaci těch částí vozu, kterých se přestavba zjevně nedotkla?

Tomáš Hanzl, LPG klub
-

Tyto případy se dělí na dva odlišné druhy záruky. První se týká tzv. zákonné záruky u běžných občanů, kteří své auto kupují hotově. Druhý se týká tzv. smluvní záruky, se kterou se setkáváme u podnikatelů nebo aut na leasing.

1) Vztah k zákonné záruce (nejčastěji spotřebitelské záruce v délce dvou let) je takový, že prodávající nemůže tuto odpovědnost za vady odmítnout. A už vůbec ne paušálním tvrzením, že montáž (byť schváleného zařízení) automaticky znamená konec záruky na jeho vozidlo. Prodávající, pokud chce své stanovisko důkazně unést, by musel prokázat, že existuje souvislost mezi reklamovanou vadu a neodborným zásahem toho, kdo úpravu vozidla prováděl. Jinak prodejce svou odpovědnost za vady odmítnout nemůže.

2) Co se smluvní záruky prodávajícího týče, tam má prodávající větší prostor. Pravidla smluvní záruky si totiž může "nastavit" tak, aby mu vyhovovala (jejich obsah je totiž předmětem pouhé dohody a nikoli zákonných pravidel). V nich tedy může uvést i tak přísnou podmínku, že každý zásah zvenčí záruku ruší, i když se souvislost neprokáže. Smluvní záruka je tedy otázkou dohody a toho, zda to kupující pří výběru vozidla akceptuje, nebo ne. Smluvní záruka se uplatní všude tam, kde zákonná záruka neexistuje. Například v režimu obchodního zákoníku, tedy v případě, kdy je kupujícím vozidla podnikatel. Také se uplatní v případě vozidel na leasing, neboť i ta jsou pořízena v režimu obchodního zákoníku a tedy bez zákonné záruky. V takových případech nemusí prodávající poskytnout vůbec žádnou záruku - obvykle ale nabízí právě záruku smluvní. A pokud prodávající uvede do záručních podmínek, že každý zásah v podobě přestavby znamená ztrátu této smluvní záruky - a kupující to koupí vozidla akceptuje - není to nic protizákonného.
-
Autor odpovědi JUDr. Tomáš Beran
Zdroj www.automix.centrum.cz
10/2013 Fluence Dynamique 1,6 16V Slonová kost Ivoire,předtím vražda Peugeot 301 1,2 :(
08/2015 montáž LPG,průměrná spotřeba 8,4

pista_gold
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob čer 22, 2013 11:05

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od pista_gold » ned srp 24, 2014 13:37

To je pravda že vedšina nových aut pri prestavbe na LPG padá záruka práve preto som si vybral Fluence lebo na Slovensku sa dal prerobiť hneť od novoty a prerábal mi to autorizovaný servis Renault aj predavaju auta aj prerábaju na LPG pod jednou strechou to je všetko.Na LPG mám záruku 2 roky a na auto mi zostava stale záruka 5 rokov.Ale zistil som že v čechách už neviem presne v ktorý predajca Renault tiež montuje LPG do nových aut a 5 ročnu záruku dáva nie len na auto ale aj na Splynovač.Len sranda je to že pred tým ked som kupoval auto pobehal som si viacero Renault predajcou a tí mi tvrdili že ked na auto namontujem LPG tak mi záruka padá a že určite mi to nikto nenamontuje bez padnutia záruky.A nakoniec namontovali v Senici a viem že aj v Pezinku bezproblemov namontuju a záruka zostáva.Treba si vybrat spravneho predajcu ktorý ma aj montaž a servis LPG systemov no nových aut značky Renault a ja som ho našiel a je to bomba lacna vozba

motorol
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: sob bře 06, 2010 08:26

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od motorol » ned srp 24, 2014 18:37

Na fóru už sem to někde psal, při soukromé přestavbě na LPG padá záruka na dotčené díly. V ČR jsou nějací prodejci, kteří mají dohodu s LPG dílnou a nechaj to přestavět tam za cenu dílny plus 3-5 tis všimný. Záruku pak řeší šalamounsky - na celé auto platí jen u nich, takže pokud auto chcípne mimo ČR a zavoláte si Renault assistance, tak jakmile zjistí,že tam je LPG v lepším případě ujedou, v horším, začnou rovnou účtovat poplatky za pozáruční servis. No a pokud člověk zjistí, že v daném salonu neuměj řešit závady podle jeho představ tak nemá jinou volbu, protože jinde řeknou mate tam LPG, nemáte na to či ono záruku. Takže LPG u nového auta není zrovna ideální volba.
Megane II sedan r.v. 06 - prodáno
Megane kabriolet

Uživatelský avatar
duranduran
Advanced member
Příspěvky: 282
Registrován: čtv bře 02, 2006 09:31
Bydliště: Bohumín - práce, jak kdy
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od duranduran » ned srp 24, 2014 20:37

1) Mám to chápat tak, že pokud bych si auto koupil např. v Brně a tam mi ho i předělali na LPG, tak na servisní prohlídky a na případné štelování plynu musím jezdit do Brna?
2) Pokud si auto koupím např. v Ostravě, plyn tam nebudu dávat,tak na servisky musím jezdit k nim kde jsem auto kupoval, nebo si můžu vybrat jinej servis v okolí mého bydliště?
Dne 15.7.2015 zaregistrováno Renault Fluence Limited 1.6 benzín, barva béžová cendré, při koupi najeto 29 km.

Renault Megane classic,1.6RT,1997, najeto přes 200 000 km :( 15.7.2015 prodáno

pista_gold
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob čer 22, 2013 11:05

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od pista_gold » ned srp 24, 2014 21:33

No neviem kde kupoval auto motorol a o akých šalamunských riešení záruky hovorí.Popíšem moju kupu auta.Som s Trenčína auto som kupil v Senici lebo maju aj autorizovanu LPG dielnu v Renaulte.Tam som si auto objednal a dal prerobit na LPG.Záruku na auto 5 rokov a zaruka na LPG 2 roky.Poviem vam čo mi povedali v servise.Renault asistenc službu volate ked máte auto nepojazdné a nemožete s nim odíst z daneho miesta.Ale LPG vám nikdy auto nepojazné nespravý lebo keby sa nahodou LPG pokazi že nebude moct fungovat automatický prepína na bežny benzinový režim a vy v pohode dojdete domov.Jazdím na LPG už 13 rokov a LPG mi auto nikdy nepojazdím nespravilo a ked nastala porucha preplo na benzín a išiel som na benzín žiaden problem.A čo sa týka servisovania auta tie garančné prehliatky možem ist na prehliatku aj v Trenčíne proste do každeho autorizovaneho servisu Renault.Ale čo sa týka LPG prehliadok s timi možem ist len do Senice kde som auto kupil.A prehliatka LPG je po 20 000 km sa mi zda to s priatelkou urobím výlet do senice mam to s Trenčína hodinu cesty s tím nemam žiadný problém.A v Renaulte kde som auto kupoval fakt super ochotný ludia poradili všetko vybavili žiaden probelm ohladne LPG alebo záruky proste bomba.A taka perlička na záver ako to LPG šetrí.Pred Fluencom som jazdil 13 rokov na aute okolo 250 000 km a za ten čas mi ušetrilo taky obnos že som si kupil Fluenca kešom skoro v Plnej vybave či že ho mam zadarmo.Preto už ma nikto nepresvečí o lacnejšej vozbe ako na LPG.Tankoval som za 0.53 euro liter LPG.
LPG do nového auta najideálnejšia kombinácia šetrite hned od začiatku. Je to moja skusenost a názor nikomu ho nevnucujem.

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od septim » pon srp 25, 2014 08:20

Pista-gold:
Amen. Moja rec, taka ista skusenost.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

pista_gold
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob čer 22, 2013 11:05

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od pista_gold » pon srp 25, 2014 20:27

Septim sme tu asi jediný s takou skusenostou.Určite nám to tu nikto neverí už som to tu do fora tuto skusenost napisal asi 5 krát.
Ale ludia tomu neveria a neveria ani LPG.Ludia riešia uplné zbytočné veci čí ma auto poriadný ťach dobru axceleráciu a kopa zbytočností ale to že po 13 rokoch používania auta na LPG si to auto zarobí na dalšie uplne nové to ich vobec nezaujíma mám taký pocit.Ale už končím už nepoviem k tejto teme nič.Septim niekedy dame stretko pokukame a pokecame o tátošoch.

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od septim » úte srp 26, 2014 08:09

Aj ja si myslím, že sa ludia boja lpg, ze sa pokazi to a ono, a inak sa to nekazi? A co ked sa pokazi motor? No co, za 100,000km usetrim 5000€, nekupim druhy motor? Kde byvas?
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
ivopav
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: stř kvě 01, 2013 11:46
Bydliště: taková dědinka u pohořelic
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od ivopav » úte srp 26, 2014 12:49

pista_gold píše:Septim sme tu asi jediný s takou skusenostou.Určite nám to tu nikto neverí už som to tu do fora tuto skusenost napisal asi 5 krát.
Ale ludia tomu neveria a neveria ani LPG.Ludia riešia uplné zbytočné veci čí ma auto poriadný ťach dobru axceleráciu a kopa zbytočností ale to že po 13 rokoch používania auta na LPG si to auto zarobí na dalšie uplne nové to ich vobec nezaujíma mám taký pocit.Ale už končím už nepoviem k tejto teme nič.Septim niekedy dame stretko pokukame a pokecame o tátošoch.
Úlně souhlasím,v brně to dělá taky jeden prodejce bez ztráty záruky.Oni se ze zákona ani nemůžou vzdát zákonné opravy.Jde akorát oto,že se musí prokázat čím závada vznikla,zda pochybením při montáži LPG a nebo konstrukční vadou z výroby apod.
Ale jinak 5.let frčí dál na celý vůz.
10/2013 Fluence Dynamique 1,6 16V Slonová kost Ivoire,předtím vražda Peugeot 301 1,2 :(
08/2015 montáž LPG,průměrná spotřeba 8,4

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od krt.ecek » úte srp 26, 2014 12:57

přiznám se, že jsem nečetl celé, ale jen upozorním, ale dle výkladu práva, který je mi znám...
1) starý OZ - záruka 2 roky a pokud je vada na něčem, co nesouvisí s plynem, tak se záruky nemůžou vzdát, pokud je na něčem, co může mít souvislost, tak je to o dokazování...
2) starý OZ - prodloužená záruka - nejedná se o záruku, ta je stále 2 roky, ale na další období je sepsána servisní smlouva, kde jsou velmi přesně vypsány podmínky a je tam i klauzule o úpravě vozidla ap okud je vozidlo jakkoliv upraveno, tak prodloužená záruka padá - i přerušená drát ve dveřích by nemuseli kvůli plynu uznat

3) nový OZ - ten tolik ještě neznám, ale co vím, tak je to velmi podobně jako starý OZ
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

pista_gold
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob čer 22, 2013 11:05

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od pista_gold » úte srp 26, 2014 14:55

Ja som s Trenčína Septim

Uživatelský avatar
duranduran
Advanced member
Příspěvky: 282
Registrován: čtv bře 02, 2006 09:31
Bydliště: Bohumín - práce, jak kdy
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od duranduran » úte srp 26, 2014 16:00

Díky za názory. A jak to je, když některé opravny aut co montují i LPG s tím, že auto nepozbývá záruky. Oni mají s renaultem nějaké smlouvy, že můžou do nových aut montovat LPG aniž byste přišli o 5 let záruky?

např. zde píšou:

Od roku 2014 jme připravili a nabízíme - pro mnohé ohlasy produkt, díky kterému u nás přestavbou na LPG / CNG do svého nového vozu (nebo vozu ještě v záruce) nepříjdete o záruku. U přestaveb do nových vozů nabízíme záruku až 7 let / 150 000 km ! Více o Pojištění vozidel na LPG a CNG

Více zde: http://www.auto-szotek.cz/
----------------------------------------------

Zde http://www.rmalt.cz zase např. píšou

Bloková výjimka
Bloková výjimka je velkou změnou, která se dotkne všech subjektů v oblasti prodeje a údržby vozidel do 3,5 t.

V souladu s posledním zněním blokové výjimky, kdy výrobce vozidla nesmí podmiňovat uznání záruky opravami v autorizovaných servisech, provádíme servis osobních a dodávkových vozů všech značek bez ztráty záruky na vozidle. Veškeré opravy provádíme v souladu s předpisy jednotlivých výrobců v co nejkratších časových termínech. Kvalita oprav je zaručena používáním kombinace moderního systému řízení práce a vybavení autoservisu.
Dne 15.7.2015 zaregistrováno Renault Fluence Limited 1.6 benzín, barva béžová cendré, při koupi najeto 29 km.

Renault Megane classic,1.6RT,1997, najeto přes 200 000 km :( 15.7.2015 prodáno

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od krt.ecek » úte srp 26, 2014 16:12

Oni ale hovoří o záruce, ta byla ze zákona 2 roky, nikoliv o servisní smlouvě, která je prodlouženou "zárukou" 7 let. To co dle mého nabízejí je záruka 7 let na ten jejich systém, nikoliv na vozidlo....

Když jsi kupoval auto s prodlouženou zárukou, tak jsi podepisoval servisní smlouvu na určitý počet km a věk (dle toho co nastane dříve) - aspoň u mně to tak bylo a tam jsou vyjímky, stejně tsk je tam pravidlo, že servis bude probíhat v autorizovaném servisu. Pokud je toto porušeno, tak pozbývá servisní smlouva platnosti a zbývá pouze 2 roky zákonná záruka. Druhá věc je realita, kdy i na autech, která jsou nějak upravená servis na prodlouženou záruku, ale hlídají si, aby to nemohlo být tvým zásahem ovlivněno a upřímně cokoliv na motoru tě odpálkují na plyn... a mají na to právo. Schválně si to zkus najít v té tvé servisní smlouvě, případně i někdo tady na forum to přepsal ty vyjímky....
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Uživatelský avatar
duranduran
Advanced member
Příspěvky: 282
Registrován: čtv bře 02, 2006 09:31
Bydliště: Bohumín - práce, jak kdy
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od duranduran » stř srp 27, 2014 13:09

krt.ecek píše:Oni ale hovoří o záruce, ta byla ze zákona 2 roky, nikoliv o servisní smlouvě, která je prodlouženou "zárukou" 7 let. To co dle mého nabízejí je záruka 7 let na ten jejich systém, nikoliv na vozidlo....

Když jsi kupoval auto s prodlouženou zárukou, tak jsi podepisoval servisní smlouvu na určitý počet km a věk (dle toho co nastane dříve) - aspoň u mně to tak bylo a tam jsou vyjímky, stejně tsk je tam pravidlo, že servis bude probíhat v autorizovaném servisu. Pokud je toto porušeno, tak pozbývá servisní smlouva platnosti a zbývá pouze 2 roky zákonná záruka. Druhá věc je realita, kdy i na autech, která jsou nějak upravená servis na prodlouženou záruku, ale hlídají si, aby to nemohlo být tvým zásahem ovlivněno a upřímně cokoliv na motoru tě odpálkují na plyn... a mají na to právo. Schválně si to zkus najít v té tvé servisní smlouvě, případně i někdo tady na forum to přepsal ty vyjímky....
To že to je záruka 7 let na LPG sem pochopil....

Psal jsem do brna, kde předělávají nová auta na LPG, http://www.renault-brno.eu/duplicate-of ... a-lpg.html

Dobrý den,

Chtěl bych si koupit nový vůz Renault Fluence. Jelikož jsem z okolí Ostravy, byl jsem na předváděčce tohoto vozidla. Po zkušební jízdě jsem se zeptal
prodejce, pokud bych si auto nechal hned po koupi přestavět na LPG jestli přijdu o 5 let záruku. Nato mi odpověděl, že ano. Tak jak to tedy je. Vy v Brně montujete LPG i do nových vozidel Renault. Znamená to tedy, že vozidlo bych si musel koupit u vás, u vás nechat přestavbu na LPG a servisní prohlídky bych mohol chodit do servisu Renault v Ostravě? Na servis plynu zase k vám do Brna? Kolik by stala přestavba Flluence na LPG?

kde mi odepsali:

Dobrý den,

U nás montujeme LPG i do nových vozu RENAULT - DACIE, při splnění smluvních podmínek tak záruku na vozidlo přebíráme na sebe. Servisní prohlídky
samozřejmě můžete dělat kdekoliv po síti kdo má diagnostiku a vybavený a proškolený servis na daný systém vstřikování LPG. V naší firmě montujeme
systém NG car, Tartarini,BRC. Cena přestavby se odvijí od použitého vstřikování, objemu nádrže,použitých prvků a jejich rozmístnění,systém
aditiva , záručních podmínek.cca od 22500kč do 45000kč. Vždy je lepší se stavit osobně či telefonicky a předběžně se domluvit na použitých prvků a
jejich rozmístnění a následné ceně a poté lze zjišťovat zda není nějaký servis blíže k vašemu domovu.

Nemáme žádný problém když si auto koupíte u konkurence a potom si ho u nás necháte přestavět, ale přesto bych zkusil využít našich služeb a nechal si
zpracovat nabídku od našich prodejců a tím využil pro vás jednoduší a rychlejší prodej a servis vašeho auta ( jedna návštěva naší firmy-převzetí
nového vozu s doplňky a přestavbou na LPG, servis komplet celého vozu za jeden den /servis renault -servis LPG/)

Na poslední odstavec nedokážu odpovědět jak to dělají soukromníci. My jsme autorizovaný servis RENAULT DACIE HYUNDAI, kde poskytujeme plný servis
těchto značek včetně záručního i pozáručního servisu.Montáž LPG provádíme jako doplňkovou službu a jsme autorizovaný servis těchto značek NG CAR,
TARTARINI, BRC a i na těchto značkách držíme záruční i pozáruční servis.

S pozdravem
neubauer

Mám jeho odpověď chápat tak, že vozidlo si mohu koupit tam, kde mi udělají nejlepší nabídku, v Brně si to nechat přestavět na LPG, na servisní prohlídky jezdit do autorizovaného servisu v Ostravě a na seřizování LPG mohu jezdit k nějakému soukromníkovi v mém okolí? Nebo mě soukromník pošle k šípku, když jsem si u něj LPG nenechal montovat.
Dne 15.7.2015 zaregistrováno Renault Fluence Limited 1.6 benzín, barva béžová cendré, při koupi najeto 29 km.

Renault Megane classic,1.6RT,1997, najeto přes 200 000 km :( 15.7.2015 prodáno

Uživatelský avatar
ivopav
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: stř kvě 01, 2013 11:46
Bydliště: taková dědinka u pohořelic
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od ivopav » stř srp 27, 2014 18:05

Pochopil jsi to správně.
To krt.ecek,jenomže renault dává komplexní záruku 5.let.Tzn.ne 2+3 jak to bylo do loňského března.Od cca.dubna mají vozy né pouze prodlouženou záruku,ale komplexní.
10/2013 Fluence Dynamique 1,6 16V Slonová kost Ivoire,předtím vražda Peugeot 301 1,2 :(
08/2015 montáž LPG,průměrná spotřeba 8,4

Uživatelský avatar
duranduran
Advanced member
Příspěvky: 282
Registrován: čtv bře 02, 2006 09:31
Bydliště: Bohumín - práce, jak kdy
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od duranduran » ned čer 07, 2015 19:00

Dneska jsem čel na internetu....

Boj o plyn do aut: stát chce jen CNG, na propan-butan kašle

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/ministerstvo- ... oprava_rny


Tak nevím, oplatí se ještě předělat Fluence na plyn?
Dne 15.7.2015 zaregistrováno Renault Fluence Limited 1.6 benzín, barva béžová cendré, při koupi najeto 29 km.

Renault Megane classic,1.6RT,1997, najeto přes 200 000 km :( 15.7.2015 prodáno

Uživatelský avatar
ivopav
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: stř kvě 01, 2013 11:46
Bydliště: taková dědinka u pohořelic
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od ivopav » úte zář 01, 2015 20:56

Tak za mě určitě.Nechal jsem ho předělat.Při ceně za plyn 12,90 jsem za 500Kč najel 450km.Tankoval jsem teprve 2,ale zatím stejná spotřeba to mě doseřízení teprve čeká.Dle PP jsem měl dlouhodobou spotřebu 7,5 na benzín a teď ta stejná cesta 8,5 plynu.Takže za mě super.
10/2013 Fluence Dynamique 1,6 16V Slonová kost Ivoire,předtím vražda Peugeot 301 1,2 :(
08/2015 montáž LPG,průměrná spotřeba 8,4

Uživatelský avatar
duranduran
Advanced member
Příspěvky: 282
Registrován: čtv bře 02, 2006 09:31
Bydliště: Bohumín - práce, jak kdy
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od duranduran » úte zář 01, 2015 21:18

ivopav píše:Tak za mě určitě.Nechal jsem ho předělat.Při ceně za plyn 12,90 jsem za 500Kč najel 450km.Tankoval jsem teprve 2,ale zatím stejná spotřeba to mě doseřízení teprve čeká.Dle PP jsem měl dlouhodobou spotřebu 7,5 na benzín a teď ta stejná cesta 8,5 plynu.Takže za mě super.

Ono je to super jak píšeš, jenže kdy zvednou ti naši mocipáni DPH na plyn?
Dne 15.7.2015 zaregistrováno Renault Fluence Limited 1.6 benzín, barva béžová cendré, při koupi najeto 29 km.

Renault Megane classic,1.6RT,1997, najeto přes 200 000 km :( 15.7.2015 prodáno

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od kotasekh » úte zář 01, 2015 21:20

Mluví se o tom uz deset let. Dokud to neudelaji, nema cenu nad tim uvazovat, furt s tou vyssi spotrebni dani tak akorat strasi.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
ivopav
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: stř kvě 01, 2013 11:46
Bydliště: taková dědinka u pohořelic
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Fluence

Příspěvek od ivopav » úte zář 01, 2015 21:37

Toto opravdu neřeším. To by si člověk nepořídil nic a s ohledem že pouze do práce projedu 400 km týdně ani nebudu. Momentálně 2,3 nebo 1,1 za km je pro mé ježdění důležité. :-)
10/2013 Fluence Dynamique 1,6 16V Slonová kost Ivoire,předtím vražda Peugeot 301 1,2 :(
08/2015 montáž LPG,průměrná spotřeba 8,4

Odpovědět

Zpět na „LPG“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů