LPG Vialle

Jezdíme na plyn.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
misho188
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: pon kvě 24, 2010 12:34

LPG Vialle

Příspěvek od misho188 » pát čer 11, 2010 14:05

Nazdar chlapi ...

Sorry, že zakladám nové téma ale už mám hlavu plnú z toho čítania všetkých tém. :(

mám Lagunu 1,8 8V r.v. 95. Celkom v pohode autíčko len to lpg mi nedá spať. Bolo dovezené z Česka a preto o ňom nemám ani páru ... myslím o lpg. Vždy štartujem na benzín a po nejakom čase prepnem na plyn. v kabíne je počuť také cvaknutie. Ale stav plynu mi vôbec neklasá no benzín jedna radosť :) . Dočítal som sa , že to ukazuje až po opätovnom naštartovaní. Vyskúšal som to a nič. Ručička ukazuje stále to isté. A najnovšie mi neukauzuje ani teplotu mototra :( . Neviete čo s tým lpg je ? Nájsť v Prešove schopních ľudí je takmer nemožné.

Dík za každú rozumnú odpoveď ...

Kment Pavel
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: sob čer 19, 2010 13:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kment Pavel » ned čer 20, 2010 13:53

Ahoj misho 188
Podle popisu soudím, že máte společný ukazatel benzínu a plynu.
Pokud tomu tak je, tak jsem četl o tom ,že stav na společném budíku benzín-plyn je pouze orientační,pokud LPG nelze odečítat ani orientačně,asi bych prověřil el.vedení od ukazatele do nádrže a ukostření.
Pokud nefunguje ani teplota motoru, tak bude chyba v elektrice palubní desky,soudím taky na kostru- minus, buď pro budík benzín- plyn nebo celou přístrojovku.Renault jako značka je na elektriku háklivá.
Pokud jak píšete,přepínáte ručně na plyn,po dosažení provozní teploty motoru, to kvůli tomu aby vám LPG za jízdy při studeném motoru nezamrzlo,máte asi systém dodávky LPG do sání vzduchu- jako při karburátoru.Měl jsem auta s takovým systémem dvě, ale v kabině cvakání slyšet nebylo.
V systému sekvenčního LPG užitého v autě,dodávka plynu buď do centrálního vstřikovače a pak hadičkami do válců , nebo dodávka LPG do plynových vstřikovačů - podobné benzínovým -je přepnutí z benzínu na LPG signalizováno barevnými diodami z čevené- benzín na zelenou diodu -LPG a je slyšet pípnutí.
U tohoto systému se přepínání benzínu na LPG děje tzv.automaticky v závislosti na teplotě motoru a na nastavení teplotního čidla pro přepnutí.
Tak že bych se zaměřil na samotnou elektriku v okolí palubní desky - kontrola drátů a ukostření na proklepání o karoserii.
Ať se daří

misho188
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: pon kvě 24, 2010 12:34

Příspěvek od misho188 » úte črc 20, 2010 10:18

Dík ... uz som na to prisiel ... nasiel som prepaleny kabel za vyfukovym potrubim. Opravil som ho ( spojil som ho cokoladkou :) ). Tiez som zistil, ze mam vstrekovanie plynu do sania. Neviete mi poradit ako by sa malo spravne jazdit s takymto LPG ?

duskopoprad
Junior member
Příspěvky: 198
Registrován: pát úno 19, 2010 17:48

Příspěvek od duskopoprad » úte črc 20, 2010 21:39

pozri si v sekcii LPG tému spotreba nie len clio...

misho188
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: pon kvě 24, 2010 12:34

Příspěvek od misho188 » čtv srp 12, 2010 15:53

NEviete mi este poradit aka redukcia sa ma na namontovat na tankovanie LPG na Slovensku? ...

Obrazok by tiez pomohol :)

misho188
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: pon kvě 24, 2010 12:34

Příspěvek od misho188 » stř srp 18, 2010 11:02

misho188 píše:NEviete mi este poradit aka redukcia sa ma na namontovat na tankovanie LPG na Slovensku? ...

Obrazok by tiez pomohol :)
Sú v Prešove nejaké schpné dielne na servis lpg ?

Odpovědět

Zpět na „LPG“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů