Poradte se spotrebou

Jezdíme na plyn.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
davido
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 28, 2010 18:53

Poradte se spotrebou

Příspěvek od davido » pon kvě 31, 2010 20:29

ahoj,potreboval by jsem poradit se spotrebou LPG na mem aute Renault Scenic 1,6 66KW.Auto jsem koupil a podle me to na plyn hodne zere(za 300 Kč jsem najel 150km)takze 2kč/km mi prijde dost.chtel bych se zeptat jestli se dá spotreba snizit.je tam smesovac VIALLE,ten ma na sobe plastovy sroub,a dale na hadici co jde od smesovace pred klapku je take serizovaci sroub.jde mi o to co je na co.kamarad mi rikal ze to je tak ze na smesovaci se steluje mnozstvi plynu a hadici bohatost.poradte jestli to je tak nebo uplne jinak,pripadne jak to seridit aby to min zralo.diky david

strato45
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 31, 2009 18:11

LPG

Příspěvek od strato45 » čtv čer 03, 2010 00:40

Na samotném regulátoru se seřizují pouze volnoběžné otáčky. Pokud je auto postavené jako karburátor se seřizovacím šroubem na hadici před klapkou je postup přibližného seřízení tento: Na volnoběh přidat plyn, pokud jde motor bez problémů do otáček utáhnout šroub cca. o půl otáčky. Vyzkoušet znovu stejný postup a znovu utáhnout a opakovat dokud se motor při přidání nedusí potom šroub na hadici povolit o půlku zpět a vyzkoušet. Takto je přibližně nastavena spotřeba i výkon. Perfektní nastavení zajistí pracovníci kterékoliv montážní firmy za jízdy pomocí sondy ve výfuku.

Mégane Grandtour 99, 1.6 16v LPG Tartarini sekvenční

minulost
Škoda 110 LPG Lovato
Škoda 120 LPG BRC
Hyundai Pony 1.5 Glsi LPG Tartarini

davido
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 28, 2010 18:53

re

Příspěvek od davido » čtv čer 03, 2010 19:12

jo mate pravdu,ten kamarad to otocil.ted jsem to nejak sesteloval,volnobeh to drzi dobre,a do otacek to jde taky i kdyz jsem to malinko ubral aby se snizila spotreba.ted uvidim jak mi to vyjde ,natankoval jsen plnou(44 l)tak uvidim kolik najedu.diky david

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Příspěvek od benisek josef » stř črc 07, 2010 08:36

Kluci nechci vytvaret nove tema.tento nazev je dobrej...mam 3v6 24v espace a menil sem par cidel(potik skrtici klapky,cidlo teploty vzduchu v sani a vycistil lambdo sondu a skrtici klapku)a jizda na lpg je prvotridni takrka ted nepoznam ze jedu na lpg oproti dobe pred opravou.ale trapi mi spotreba.z dosavatnich 15l ted jezdim za 20l v prumeru.jen podotykam ze pri instalaci lpg byly ty cidla spatny.ma to na to takovej vlyv?nechtelo by to zmenit mapu lpg?nebo u segvencky to davkuje stejne jako u bena a nebo to chce chvilku ject na beno a naucit pc lpg?nebo mam zaject do servisu a znova to sestelovat?a co to vubec stoji to sestelovani?a jeste mam dotazek mimo tema.je mozny ze pri plny a prazdny nadrzi auto opcas pri zvyseni vykonu skubne?jako by vzduch?jen upresnuju ze od montaze sem teprve tankoval tak 15x...muze byt vzduch jeste v nadrzi?pac teprve ted tankuju do 55nadrze tak 42 az 45 plynu...kolik vubec natankuju do 55 plynu?55,50,45?
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Odpovědět

Zpět na „LPG“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů