MAGIC 2 ukazatel stavu LPG blbne

Jezdíme na plyn.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
chuvava
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 22, 2010 14:02
Bydliště: teď Praha

MAGIC 2 ukazatel stavu LPG blbne

Příspěvek od chuvava » pát led 22, 2010 16:18

Ahoj lidi. Prosim o radu. Mam ve svem Espace III 2.0 8v cerstve namontovany system MAGIC 2 od HL Propan a zda se ze to funguje (ve meste prakticky nepoznam rozdil mezi benzinem a plynem, na dalnici jen malinko, spotrebu jsem jeste nemeril) ale ten ukazatel/ovladac v kabine ukazuje podle mne nejak divne:

Kdyz nastaruju studeny motor, mela by blikat modra LED (jede na benzin az do ohrati motoru na 30 st.C), ta taky blika ale sviti mi k ni jeste spodni cervena LED (jakoby rezerva). Po ohrati motoru se rozsviti modra natrvalo (jak ma), zhasne ta (podle mne nesmyslna) cervena a pomalu se postupne odzdola zacnou rozsvecet zelene LED diody stavu LPG (kazde to trva tak 4-5 vterin nez se rozsviti, takze nez to ukaze skutecny stav LPG, ubehne az 20 vterin).

Jestli mate nekdo stejny system, prosim napiste jak se ty ukazatele chovaji po staru vam (treba je to jak jsem popsal normalni, ale z dokumentace na webu hl propanu nejsem schopny to vycist). Diky moc.

chleluk
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: stř led 12, 2005 10:46
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MAGIC 2 ukazatel stavu LPG blbne

Příspěvek od chleluk » sob led 23, 2010 21:35

[quote="Kdyz nastaruju studeny motor, mela by blikat modra LED (jede na benzin az do ohrati motoru na 30 st.C), ta taky blika ale sviti mi k ni jeste spodni cervena LED (jakoby rezerva). .[/quote]

Ahoj,
asi je to dobře,protože to mam taky tak. Při přebírání auta po montáži to technik vysvětloval jako indikace spuštěné řídící plynové jednotky. Někdy se mi ale stane,že ukazatel po nastartování neblikne a to je pak sranda.Auto netáhne, dusí se atd. To asi dobře nebude :-)
Laguna 1,8 RT LPG - prodáno
Grand Scenic 2,0T LPG, 120 kW, Privilege 2006

chuvava
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 22, 2010 14:02
Bydliště: teď Praha

Příspěvek od chuvava » ned led 24, 2010 21:23

Diky za odpoved, tak je to asi spravne. Zatim jsem s tim ujel necelych 1000 km a koukam ze to bude docela zabava. Za chodu prichazim na ruzne pekne pridane vlastnosti, ktere jsem dosud netusil :D jako je napr. fiktivni ubytek benzinu (diky tomuto foru jsem se opet uklidnil, nasel jsem ze vice lidi to resilo a je to dalsi normalni LPG jev) nebo to, ze ukazatel stavu LPG v nadrzi je opravdu velmi orientacni (u mne behem cca 100 km vyjedu vsechny 4 dilky a potom s klidnym srdcem na rezervu ujedu jeste dalsich cca 250 km. Jinak ale musim zaklepat zatim to slape, jsem zvedavy hlavne tu spotrebu (zatim to vypada podle 3 nadrzi ze LPG cca 12 l/100 km oproti cca 10l na benzin, ale je v tom dalnice pri -3 az -8 tak verim ze to bude casem mene). Preju vsem aby jim plyn slouzil.

Koc
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: čtv lis 12, 2009 14:25

Příspěvek od Koc » stř led 27, 2010 13:38

Ono to asi nemůže měřit stav plynu v nádrži když je přepnuto na benzín, ten změří až se otevře ventil nádrže.
Já to mám taky nově a po asi vyjetí všeho plynu mi ta modrá začala blikat, hned vedle ní červená a ještě to začalo pískat. Není tam něco špatně ? Zkusím dotankovat plyn a uvidím.....
Renaul thalia Alize 1,2 55kw 7/2008

Uživatelský avatar
LONGER
Senior member
Příspěvky: 1203
Registrován: pon lis 03, 2008 23:35

Příspěvek od LONGER » stř led 27, 2010 15:35

to je hláška,že ti došel plyn,automaticky ti to přepne na benzín.
ex:SCENIC 1.6 16V RXE r.v. 2000 LPG okolo 8L plynu
ex:ESPACE 2.0 16V r.v. 2000 facelift LPG okolo 10L plynu
ex:TWINGO 1.2 43kw r.v. 1999 polokabrio okolo 6L naturalu
SCENIC 2001 1.6 16V ve stříbře,v kůži,6pytlů,digiklima...
ex:TRAFIC GENERATION 2.5DCI r.v. 2005 okolo 7L ropy
Obrázek

Koc
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: čtv lis 12, 2009 14:25

Příspěvek od Koc » čtv led 28, 2010 09:42

No ale nečekal jsem že to vyhlásí poplach :D
Dotankoval jsem a už je to OK
Renaul thalia Alize 1,2 55kw 7/2008

Odpovědět

Zpět na „LPG“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů