Studené starty

Jezdíme na plyn.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
kubaran
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pát dub 14, 2006 13:54

Studené starty

Příspěvek od kubaran » pon zář 03, 2007 14:59

dobrý den,mám takový dotaz.před prázdninami jsem si pořídil do svého miláčka Scenica r.v.96 pohon na LPG.Všechno super,dělali mi to v Ostravě v HL Propan a nemůžu si to vynachválit.Ale o dovolené mi to začlo při větším sešlápnutí plynu střílet.Dojel jsem v pohodě,s filtrem se nic nestalo,protože tam mám takový přetlk. ventilek.vyměnil jem svíčky a už to nestřílí,ale při studeném startu na benzín padají otáčky a jede to jako by na na tři válce.Když přidám plyn,tak se to trochu přidusí,ale potom se to chytne normálně a jede to jako nic.Teplé starty jsou v pohodě.Neměl někdo náhodou stejný problém?

Pavel Kment
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: pon črc 09, 2007 20:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel Kment » sob zář 08, 2007 17:52

Dobrý den asi bych navštívil servis LPG,typuju to na chudou směs LPG -střílení do sání,svíčky pomůžou, ale ne na dlouho,od chudý směsi se odvíjí ty potíže při studených startech a přidušení při akceleraci.Stejně každý servis po montáži nové LPG zástavby -doporučuje po určitých kilometrech přeseřízení systému. Tak ať se to podaří.

Uživatelský avatar
zemca
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: pát pro 14, 2007 19:51
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Studené starty

Příspěvek od zemca » pát pro 14, 2007 19:54

kubaran píše:dobrý den,mám takový dotaz.před prázdninami jsem si pořídil do svého miláčka Scenica r.v.96 pohon na LPG.Všechno super,dělali mi to v Ostravě v HL Propan a nemůžu si to vynachválit.Ale o dovolené mi to začlo při větším sešlápnutí plynu střílet.Dojel jsem v pohodě,s filtrem se nic nestalo,protože tam mám takový přetlk. ventilek.vyměnil jem svíčky a už to nestřílí,ale při studeném startu na benzín padají otáčky a jede to jako by na na tři válce.Když přidám plyn,tak se to trochu přidusí,ale potom se to chytne normálně a jede to jako nic.Teplé starty jsou v pohodě.Neměl někdo náhodou stejný problém?
ahoj. Mám ten samý problém při startování, obzvláště teď v zimě. Nastartuju na benzín a jakmile to přepne, tak mi to chcípá a mám co dělat, abych to udržel. Po ujetí cca 300m je to pak už v cajku. Mám to dělané u HL Propan. Než mi to tam seřídili, tak jsem tam byl 5x.
Musíš je tam seřvat a pak to půjde. Pořád se jenom vymlouvají a XXXXXX z toho. A pokud máš klimatizaci, tak najaře si tam jeď seštelovat znova směs a uvidíš, jaký to bude pak adrenalin při rozjíždění na křižovatce.
Renault Megane Scenic 1.6; 8V; 66kW; r.v. 12/98; LPG

Uživatelský avatar
zemca
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: pát pro 14, 2007 19:51
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Studené starty

Příspěvek od zemca » pát led 04, 2008 07:46

kubaran píše:dobrý den,mám takový dotaz.před prázdninami jsem si pořídil do svého miláčka Scenica r.v.96 pohon na LPG.Všechno super,dělali mi to v Ostravě v HL Propan a nemůžu si to vynachválit.Ale o dovolené mi to začlo při větším sešlápnutí plynu střílet.Dojel jsem v pohodě,s filtrem se nic nestalo,protože tam mám takový přetlk. ventilek.vyměnil jem svíčky a už to nestřílí,ale při studeném startu na benzín padají otáčky a jede to jako by na na tři válce.Když přidám plyn,tak se to trochu přidusí,ale potom se to chytne normálně a jede to jako nic.Teplé starty jsou v pohodě.Neměl někdo náhodou stejný problém?
Právě mám naprosto ten samý problém. Před výměnou svíček mi to nedělalo, vyměnil jsem svíčky a střílí to a při sešlápnutí plynu to cuká. Dělali mi to v dubnu v HL Propan. Od té doby tam už pojedu pošesté. Co dodat........
Renault Megane Scenic 1.6; 8V; 66kW; r.v. 12/98; LPG

kuci
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: sob lis 10, 2007 19:40
Bydliště: Mořkov

Příspěvek od kuci » ned led 06, 2008 10:39

Zdravím.
Mám Espace III 2.0 a ten sám problem.V servisu mi prošli celý plynový systém
a prý to je v pořádku.Zaplatil jsem 1500 peněz a skutek utek.Pár dní to jakš takš jede pak střelba do sání a musím jet na benzín.Řeším to tak, že odpojím baterii a po znovuzapojení pár dní jezdím. Vyzkoušel jsem troje svíčky, vyčistil směšovač, vyčistil palivový filtr a nic. Na benzín to trhá asfalt, ale na plyn je výkon nic moc.Kolega má felicii na LPG a skoro žádný rozdíl mezi benzínem a plynem(ve výkonu).
Renault Espace III na LPG

Uživatelský avatar
zemca
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: pát pro 14, 2007 19:51
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zemca » ned led 06, 2008 13:40

kuci píše:Zdravím.
Mám Espace III 2.0 a ten sám problem.V servisu mi prošli celý plynový systém
a prý to je v pořádku.Zaplatil jsem 1500 peněz a skutek utek.Pár dní to jakš takš jede pak střelba do sání a musím jet na benzín.Řeším to tak, že odpojím baterii a po znovuzapojení pár dní jezdím. Vyzkoušel jsem troje svíčky, vyčistil směšovač, vyčistil palivový filtr a nic. Na benzín to trhá asfalt, ale na plyn je výkon nic moc.Kolega má felicii na LPG a skoro žádný rozdíl mezi benzínem a plynem(ve výkonu).
No právě, mě v servisu na LPG pořád tvrdí, že jsem snad jediný Scenic, který oni montovali a má takové problémy, že nejde pořádně seštělovat LPG systém tak, aby jezdil bez problémů. V úterý tam jedu, tak jsem zvědavý, co mi řeknou.
Přitom, když jedu na benol, tak to jezdí skvěle. Sice je to trochu líné, než třeba Feldy, ale to už je úděl těžších aut. Ale zase to jede bez cukání, bez chcípání a střílení. Jen to startování mi dělá potíže.
Renault Megane Scenic 1.6; 8V; 66kW; r.v. 12/98; LPG

Jan Moravec
Člen RCČR
Příspěvky: 130
Registrován: stř zář 20, 2006 00:21

Příspěvek od Jan Moravec » ned led 06, 2008 16:49

Srovnávat Scenica s Feldou co se výkonu týče mi přijde poněkud nezvyklé,velmi slušně řečeno.To by mě opravdu nenapadlo ani ve snu.Možná bude problém všeho tady.Scenic je o něco těžší než Megane,ale pořád má hodnoty zrychlení velmi slušné.Vytknul bych Meganu tisíc věcí,které mi vadí,ale výkon motoru je na 1.6 skvělý.Mám 1.6e.

Uživatelský avatar
zemca
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: pát pro 14, 2007 19:51
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zemca » ned led 06, 2008 16:52

Jan Moravec píše:Srovnávat Scenica s Feldou co se výkonu týče mi přijde poněkud nezvyklé,velmi slušně řečeno.To by mě opravdu nenapadlo ani ve snu.Možná bude problém všeho tady.Scenic je o něco těžší než Megane,ale pořád má hodnoty zrychlení velmi slušné.Vytknul bych Meganu tisíc věcí,které mi vadí,ale výkon motoru je na 1.6 skvělý.Mám 1.6e.
V tom případě nevím, kde mám problém, protože mě nepřijde normální jet po D1 do kopce 80 a víc ani ťuk - pokud nejsem před tím kopcem rozjetý na 160km/h.
Renault Megane Scenic 1.6; 8V; 66kW; r.v. 12/98; LPG

Jan Moravec
Člen RCČR
Příspěvky: 130
Registrován: stř zář 20, 2006 00:21

Příspěvek od Jan Moravec » ned led 06, 2008 16:58

Tady bude asi problém všeho,tak začni diagnostikou,změřit tlaky válců motoru,také se dá změřit výkon na válcích v některé zkušebně.Pokud bude problém už ve výkonu na benzin,LPG nikdo neseřídí.

Uživatelský avatar
zemca
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: pát pro 14, 2007 19:51
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zemca » ned led 06, 2008 18:15

Jan Moravec píše:Tady bude asi problém všeho,tak začni diagnostikou,změřit tlaky válců motoru,také se dá změřit výkon na válcích v některé zkušebně.Pokud bude problém už ve výkonu na benzin,LPG nikdo neseřídí.
Na diagnostice jsem byl a všechno je v pořádku. Nechám si změřit tlaky na válcích a taky jak dává palivové čerpadlo.
Renault Megane Scenic 1.6; 8V; 66kW; r.v. 12/98; LPG

kuci
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: sob lis 10, 2007 19:40
Bydliště: Mořkov

Příspěvek od kuci » stř led 09, 2008 19:28

Taky jsem zjistil, že je rozdíl jezdit na LPG při +5C° a při -10C°.
Jde o odpařování paliva, při nižších teplotách se nestačí plyn odpařovat jde do sáni kapalný, a to by mohla být jedna z příčin sníženého výkonu a následném střelení do sáni.Co jsem slyšel tak v zimě má spousta plynařů všemožných značek aut problémy.Dnes bylo plus pět stupňů, a jak jsem jel z práce tak na čtverku jsem "trhal jsem asfalt" :P .Počkám do jara a nechám proklepnout celé auto jak BE tak LPG.V zimě prý nemá cenu něco dělat.
Renault Espace III na LPG

Uživatelský avatar
zemca
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: pát pro 14, 2007 19:51
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zemca » stř led 09, 2008 21:32

mám ještě jeden závažný dotaz:
údajně mi blbě tlakuje paliv. čerpadlo. Pokud ho vyměním, tak to na benol bude ok. Ale jde plyn přes palivové čerpadlo, kudy chodí benol?
Jde mi o to, že výkon toho auta je skoro na mrtvém bodě.

No, a teď k tomu ještě taková docela zásadní věc:
- začala mi svítit kontrolka závady v elektronice, tzn. že diagnostika to určitě jistí.
- otáčky se na volnoběh najednou drží na 1000-1250 a auto na plyn jede jak drak. Rozjezdy v pohodě, nikde žádné klepání.
- problém asi bude v tom, že na benol to jede špatně, ztratilo to víkon a blbě to startuje.

Po diagnostice budu chytřejší.
Renault Megane Scenic 1.6; 8V; 66kW; r.v. 12/98; LPG

Uživatelský avatar
borekbroucek
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: čtv zář 07, 2006 18:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od borekbroucek » ned úno 24, 2008 09:53

A co vyměnit palivový filtr :?: :?: :?: :?: :?: :?: třeba to pomuže a kolik ti dává benzínu čerpadlo si mužeš odzkoušet sám :idea:

Uživatelský avatar
zemca
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: pát pro 14, 2007 19:51
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zemca » ned úno 24, 2008 22:48

borekbroucek píše:A co vyměnit palivový filtr :?: :?: :?: :?: :?: :?: třeba to pomuže a kolik ti dává benzínu čerpadlo si mužeš odzkoušet sám :idea:
a jak se to dělá, to odzkoušení benzínu.
Teď jsem to měl servisované, dělali mi nové rozvody a těsnění pod hlavou, bo prdlo.
Renault Megane Scenic 1.6; 8V; 66kW; r.v. 12/98; LPG

Odpovědět

Zpět na „LPG“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů