Katalyzátor a LPG

Jezdíme na plyn.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Josef Rádl
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 01, 2019 16:51

Katalyzátor a LPG

Příspěvek od Josef Rádl » pát lis 01, 2019 17:07

Je tu nějaký machr na LPG?Rozsvítilo se mi chybové hlášení katalyzátoru.Vyměnil jsem obě lambda sondy,teď i katalyzátor a po ujetí ca.500km opět chyba.System LPG je od Tartarini a v odborném servisu byl loni na podzim.Všechny výše popsané díly byly měněny letos v rozmezí ca.2 měsíce zpět.Mechanik v servisu je už celkem bezradný.Děkuji za každou,byť sebemenší radu,kde by mohla být chyba

eisy811
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Re: Katalyzátor a LPG

Příspěvek od eisy811 » sob lis 02, 2019 10:29

Kat neni vecny. Nic nepises o aute a ani o motore. Lambdy sa daju odsledovat.
A ani nepises, ci je chyba iba na LPG, alebo aj na benzine. Kludne moze byt problem v riadeni motora. Lambdy daju signal aby mnozstvo bolo skorigovane, ale koli nejakej zavade (co je mimo katu) to nedokaze byt upravene, tak vyhodi chybu.
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

Analyse
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: stř dub 25, 2018 20:12

Re: Katalyzátor a LPG

Příspěvek od Analyse » ned lis 03, 2019 18:18

Výměna lamba sondy je jako vyměňovat teploměr, který mi říká, že mám teplotu. Nemoc to neodstraní. Kontrolku to může rozsvěcet z mnoha důvodů, takže diagnostika. Ta jde dělat velmi levně
viewtopic.php?f=42&t=118629&hilit=pyclip
Provozovat moderní auto bez diagnostiky nejde, pokud nechcete být rukojmí neschopných servisů.

Pokud to nedělá při provozu na LPG, tak to s ním s vysokou pravděpodobností nesouvisí (chyby jako propouštějící vstřikovače existují, ale nejsou časté). Pokud to dělá až při provozu na LPG, tak jsou velmi pravděpodobně rozjeté korekce paliva, což ukáže i Torque zadarmo. Jaké jsou STFT a LTFT resp. ekvivalenty v CLIP/DDT viewtopic.php?f=50&t=118031&p=1450134&h ... t#p1450134 ?

Odpovědět

Zpět na „LPG“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů