Jak vyčistit zatuhlý parafín v reduktoru

Jezdíme na plyn.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
cespa
Experienced member

Jak vyčistit zatuhlý parafín v reduktoru

Příspěvek od cespa » čtv led 17, 2019 09:12

Ahoj, prosím Vás, čím rozpustím zatuhlý "nejspíš parafín" či kal, který je na stěnách reduktoru v prostoru filtru a možná i trysky.......Předem děkuji, P.S. ve vyhlédavači zde na forum jsem nic nenašel. Čespa
Renault ESPACE IV 2,0T Dynamique
Renault ESPACE IV 2,0T Privileg
Honda CR-V CDTi 4x4
HPI E-Savage 4x4

peha
Starting member
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyčistit zatuhlý parafín v reduktoru

Příspěvek od peha » čtv led 17, 2019 23:18

Najlepšie je na to acetón . Rozobraný reduktor do toho namočiť a potom troška ošúchať štetcom a opláchnúť zasa acetónom.Silnejšiu vrstvu odstráň nožíkom alebo skrutkovačom.10 rokov som robil v dielni na montáž LPG takže takto sme to tam čistili :-) A bacha na gumky tie všetky vyber.
MEGANE GrandCoupé INTENS TCe 140 EDC GPF

cespa
Experienced member

Příspěvek od cespa » pát led 18, 2019 23:15

Díky,na jinejch forech jsem četl, že používají čistič na brzdové kotouče..... jsem tejden majitelem dvojlitru v plynu a řešil jsem závadu v přepínání, proste automatika na první přepnutí nefungovala, ale když se motor prohřál, tak to šlo. Objednal jsem si diagnostiku a filtry a právě při výměně tech filtrů jsem se zhrozil, jakej bordel je na stěnách na který klasický toulen nefunguje. A je mi jasné, že je zalepenj soleinojd na reduktoru, ale tam bych potřeboval už mít jistotu při čištěni.....reduktor nechci zatím odpojovat od chladícího okruhu a rád bych ho vyčistil "v autě", tak proto se pídím, co na ten sajrajt působí.....
Renault ESPACE IV 2,0T Dynamique
Renault ESPACE IV 2,0T Privileg
Honda CR-V CDTi 4x4
HPI E-Savage 4x4

peha
Starting member
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peha » sob led 19, 2019 22:33

No ono je lepšie ho dať von z auta a potom v dákej nádobe ho namočiť a pretierať napríklad štetcom alebo zubnou kefkou.Možno to pôjde aj v aute ale asi to bude náročnejšie no pokud je ten bordel len v spodnej časti tak je to pohoda to sme tak riešili aj my v servisu.
MEGANE GrandCoupé INTENS TCe 140 EDC GPF

Odpovědět

Zpět na „LPG“