Nouzové startování na LPG (Tartarini)

Jezdíme na plyn.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Roman99
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 25, 2022 14:32

Nouzové startování na LPG (Tartarini)

Příspěvek od Roman99 » čtv srp 25, 2022 14:34

Zdravím, potřeboval bych moc poradit s opravdu podrobným návodem ohledně nouzového startování auta rovnou na LPG. Nejlépe krok za krokem, jako pro hlupáky. :-)

Přečetl jsem si návody na webu i v diskuzích, ale stále se mi nedaří auto pomocí postupu nastartovat. Podle návodů mám dát klíček do zapalování (v mém případě kartičku - Renault Megane III), následně se rozsvítí všechny diody na ukazateli plynu: tzn. zelené diody svítí a ukazují množství plynu v nádrži, oranžová (benzínová) svítí a modrá (plynová) dioda bliká. Následně stisknu tlačítko na přepínači plynu a to držím zároveň se startováním auta.

Vždy mi z toho však vznikají jen tyto věci - buď se plyn úplně vypne a svítí pak jen oranžová dioda signalizující zapnutý pouze přívod benzínu a nebo mi modrá plynová dioda stále jen problikává.

Prosím řekněte mi co dělám špatně. Možná mačkám tlačítko v jiné fázi než mám nebo....netuším.

Již se mi jednou náhodně podařilo auto nastartovat rovnou na plyn, ale bylo to tak po 20 zoufalých pokusech a různých kombinací.
Musím auto nahodit, abych ho mohl odvést do servisu na opravu čerpadla (pravděpodobně).

Moc děkuji předem za rady! A klidně pište postup jako bych byl úplně blbej, což možná i jsem. :-)

Mám tento typ přepínače - https://www.levnelpg.cz/systemy-lpg/tartarini/

KaJe
Advanced member
Příspěvky: 256
Registrován: sob srp 31, 2019 01:40

Re: Nouzové startování na LPG (Tartarini)

Příspěvek od KaJe » čtv srp 25, 2022 21:02

Tak vyzkoušej napřed tlačítko stisknout a až potom vlož kartu a startuj. Ale pozor, některé jednotky či zařízení mají omezený počet nouzových startů, třeba tři a pak se musí diagnostikou vynulovat.
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 96 kW, 2008 - prodáno
Renault Grand Espace IV 2.0 dCi 127 kW, automat, 2010
Renault Clio III Grandtour 1.2 55 kW, 2009

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Nouzové startování na LPG (Tartarini)

Příspěvek od kotasekh » pát srp 26, 2022 07:10

Ja bych rekl, ze hlavni problem je v tom omezenem poctu nouzovych startu, to bylo hned prvni, na co jsem myslel, kdyz jsem to cetl.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Roman99
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 25, 2022 14:32

Re: Nouzové startování na LPG (Tartarini)

Příspěvek od Roman99 » pát srp 26, 2022 09:00

KaJe píše:
čtv srp 25, 2022 21:02
Tak vyzkoušej napřed tlačítko stisknout a až potom vlož kartu a startuj. Ale pozor, některé jednotky či zařízení mají omezený počet nouzových startů, třeba tři a pak se musí diagnostikou vynulovat.
To nejde, protože spínač začne fungovat až po vložení karty. Ještě mi napadá možnost zkusit nastartovat a až do toho "škytání", když se to snaží chytnout začít tlačítko na spínači držet. Omezené starty snad nemám vyčerpané, podařilo se mi to nahodit jen jednou přímo na plyn (což bylo poznat hned, protože modrá dioda svítila od začátku nastartování a neproblikávala). Opravdu se domnívám, že jen dělám někde chybu v postupu.

KaJe
Advanced member
Příspěvky: 256
Registrován: sob srp 31, 2019 01:40

Re: Nouzové startování na LPG (Tartarini)

Příspěvek od KaJe » pát srp 26, 2022 12:28

Jakože nemůžeš stisknout tlačítko když není vložená karta? To je tlačítko bez proudu blokované pro stisknutí? Tak takovou blbost jsem dlouho neslyšel. :?
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 96 kW, 2008 - prodáno
Renault Grand Espace IV 2.0 dCi 127 kW, automat, 2010
Renault Clio III Grandtour 1.2 55 kW, 2009

Roman99
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 25, 2022 14:32

Re: Nouzové startování na LPG (Tartarini)

Příspěvek od Roman99 » pát srp 26, 2022 13:06

KaJe píše:
pát srp 26, 2022 12:28
Jakože nemůžeš stisknout tlačítko když není vložená karta? To je tlačítko bez proudu blokované pro stisknutí? Tak takovou blbost jsem dlouho neslyšel. :?
Ano. Spínač začne fungovat až po vložení karty. Až po vložení začnou teprve všechny diody svítit. Předtím můžu tlačítko sice vesele mačkat, ale nic nedělá. :?

KaJe
Advanced member
Příspěvky: 256
Registrován: sob srp 31, 2019 01:40

Re: Nouzové startování na LPG (Tartarini)

Příspěvek od KaJe » pát srp 26, 2022 13:30

Ale tlačítko mačkat můžeš že. Takže funguje i bez karty. A jestli blikají či svítí diody až po vložení karty je věc jiná. Já to měl takhle na Stagu. Jako první se stisklo tlačítko, pak se zaplo zapalování a startovalo se.
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 96 kW, 2008 - prodáno
Renault Grand Espace IV 2.0 dCi 127 kW, automat, 2010
Renault Clio III Grandtour 1.2 55 kW, 2009

Roman99
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 25, 2022 14:32

Re: Nouzové startování na LPG (Tartarini)

Příspěvek od Roman99 » pát srp 26, 2022 13:56

KaJe píše:
pát srp 26, 2022 13:30
Ale tlačítko mačkat můžeš že. Takže funguje i bez karty. A jestli blikají či svítí diody až po vložení karty je věc jiná. Já to měl takhle na Stagu. Jako první se stisklo tlačítko, pak se zaplo zapalování a startovalo se.
Dobře, zkusím to takhle. Budu držet tlačítko na spínači, a až pak vložím kartu a nastartuji se stále podrženým tlačítkem.

Roman99
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 25, 2022 14:32

Re: Nouzové startování na LPG (Tartarini)

Příspěvek od Roman99 » pon srp 29, 2022 14:35

Roman99 píše:
pát srp 26, 2022 13:56
KaJe píše:
pát srp 26, 2022 13:30
Ale tlačítko mačkat můžeš že. Takže funguje i bez karty. A jestli blikají či svítí diody až po vložení karty je věc jiná. Já to měl takhle na Stagu. Jako první se stisklo tlačítko, pak se zaplo zapalování a startovalo se.
Dobře, zkusím to takhle. Budu držet tlačítko na spínači, a až pak vložím kartu a nastartuji se stále podrženým tlačítkem.
Tak to nezabralo.

pincto
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 02, 2018 09:27

Re: Nouzové startování na LPG (Tartarini)

Příspěvek od pincto » úte zář 12, 2023 19:12

Pokusy na start na plyn sú originál 2, mám to isté ešte sa mi to nepodarilo, 2 čerpadlá kaput
prepínač v polohe benzín/plyn
stlačte a držte tlačidlo prepínača pri vypnutom motore
dajte klúč do polohy 2 po 5 sekundách uvolnite tlačidlo prepínača
na prepínači bliká modrá a oranžová svieti
naštartujte, modrá svieti, oranžová zhasla motor ide na LPG

Odpovědět

Zpět na „LPG“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti