Občasné cukání při jízdě na LPG Espace IV

Jezdíme na plyn.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
ell.bundy
Starting member

Občasné cukání při jízdě na LPG Espace IV

Příspěvek od ell.bundy » sob říj 07, 2017 20:02

Zdravím ,
Mám Espace IV 2.0T , auto při jízdě na LPG sem tam cuká, ztrácí výkon , jakoby jelo na tři válce. Co jsem vypozoroval je, že když to přepnu na benzín, tak je všek o.k. Dokonce jsem vypozoroval, že stačí ujet cca 500 m a přepnout zpět na LPG pak už je vše o.k. Auto bylo u dvou techniků na LPG. Systém je Lovato. Jeden z techniků montuje Lovato. Pokaždé mi vyměnili svíčky, filtr. Jeden to sváděl i na to, že auto nedobijí.. ( auto dobijí 13.8V ). Trochu nechápu, proč tomu stačí ujet cca 500 m - 1 km a jede bez cukání. Zkoušel i tankovat na různých místech, dělá to i v zimě, v létě. Dělá to i po zahřátí motoru na provozní teplotu. Dík za radu.

kotasekh
Grafoman

Re: Občasné cukání při jízdě na LPG Espace IV

Příspěvek od kotasekh » sob říj 07, 2017 21:06

Videl bych to na nevhodne nastavenou smes lpg, kdy se rozhodi korekce. Pri kratke jizde na benzin se zase srovnaji a lpg pak chvilku funguje, nezli zase rozhodi korekce.
Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
šedá Eclipse B66, Hudba
RV 1. dubna 2009 (Aprílové auto)
Najeto 270 000km

ell.bundy
Starting member

Příspěvek od ell.bundy » ned říj 08, 2017 15:32

Moc dík za reakci... asi to ještě zkusím dát mechanikovi co dělá LPG a zkusím ho při diskuzi nasměrovat na rozhozené korekce. Nejvíc mě štve, že když bych to chtěl ukázat mechanikovi, tak se to neprojeví.. jakmile, ale od něj pojedu domů, tak mi bude cukat. Prostě je to závada - nezávada a já pak vypadám jak blb.

kotasekh
Grafoman

Příspěvek od kotasekh » ned říj 08, 2017 22:15

Je treba se kouknout na kratkodobe i dlouhodobe korekce smesi. Pokud by ale na plyn byly dost mimo, svitil by “check engine”. Dokud kontrolka nesviti, jsou korekce v norme a vstrikovaci jednotka to zvlada upravit a opravit. Ke kouknuti staci obycejna diagnostika ELM327 za dve stovky.
Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
šedá Eclipse B66, Hudba
RV 1. dubna 2009 (Aprílové auto)
Najeto 270 000km

ell.bundy
Starting member

Příspěvek od ell.bundy » úte říj 17, 2017 19:20

Děkuji za reakci.. Zkusím se tedy zaměřit na ty korekce... snad s tím technik bude vědět rady..

Odpovědět

Zpět na „LPG“