R5 rv.1987

Máte veterána? Tipy, triky k renovaci. Kde sehnat díly?

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
tucnic
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 09, 2015 11:08

R5 rv.1987

Příspěvek od tucnic » pát led 15, 2016 18:24

Dobrý den, zvažuji že prodám svoji R5, ale netuším jakou by mohla mít cenu nikde sem nenašel že by někdo tento model prodával.
Jedná se o: Renault Super R5 GTR rv. 1987
motor: 1397 ccm 43kW (nelze říct s jistotou že to je původní motor, ale určitě je to motor z R5)

Je kompletně vyvařené (prahy, podlaha, nosníky) a má nový lak (děláno před 2 roky) celkově ve skvělém stavu.
Několik věcí se liší od originálu:
Původní palivové čerpadlo odešlo do věčných lovišť a nové stojí 3500, čili jsem se rozhodl předělat systém na elektrické čerpadlo ponořené v nádrži.
To samé se stalo s ventilátorem topení, nový je drahý a navíc vím že ty ventilátory trpěli na ložiska a po krátké době vydávají velký hluk, takže jsem sehnal pouzdro které se používalo v rpaidech ( pasuje přesně na původní otvor pro ventilátor, takže pokud by to chtěl někdo na veterána stačí to vyhodit a dát tam zase origo)
Maska byla rozlámaná (stále ji mám) takže jsem prostor využil pro přídavné dálkové světlomety (dá se odmontovat)
Dodělával jsem centrální zamykání a el. stahování oken (celkem bez problému odmontovatelné, jen ve dveřích by zůstala díra v čalounění po tlačítkách.
Navíc je nasvícen prostor pro nohy řidiče, spolujezce a podvozek LED páskem napojeným na otevírání dveří

Zvažuju prodej, protože už nemám čas udržovat tak staré auto. Má takovéhle auto vůbec nějakou cenu? Pokud ano jakou zhruba?

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2517
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: R5 rv.1987

Příspěvek od GREYWOLF » pon led 18, 2016 08:56

Cenu určitě má,ale hodně by pomohly fotky vozu. Nahraj je třeba na http://www.rajce.idnes.cz/ a pak sem odkaz :wink:
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

tucnic
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 09, 2015 11:08

Re: R5 rv.1987

Příspěvek od tucnic » pon led 18, 2016 14:14

Zjistil jsem že nemám žádné fotky, tak sem ho nafotil, ale v garáži je relativně málo místa. Navíc tam stojí celou zimu, protože na podzim praskla trubička palivového potrubí tak jí teď opravuji.

Odkaz na rajče http://tucnic.rajce.idnes.cz/Renault_R5_87

Odpovědět

Zpět na „Veteráni“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti