cukání spojky Espace I

Máte veterána? Tipy, triky k renovaci. Kde sehnat díly?

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Ludvík Hron
Člen RCČR

cukání spojky Espace I

Příspěvek od Ludvík Hron » čtv pro 07, 2017 12:02

Potřebuji radu. Mám Espace I / 2.2i / 1987. Je už to člen rodiny, takže rady typu "shoď to ze skály" prosím neposílejte. Při rozjezdu na 1 mi to občas(stále častěji) cuká - celé auto se klepe jak v posledním tažení.. Spojka má najeto 162000km, ale začala cukat už po najetí cca 30000km po výměně. Nejsem žádný závodník, takže si myslím, že ve mně chyba nebude (na Š120 jsem najel bez výměny přes 300000km). Mám pocit jakoby byla spojka zamaštěná a občas lepila - spojka neprokluzuje, auto táhne za plynem bez problémů. Když jsem včera koukal na páku vypínání spojky, tak jsem zjistil, že je to nějaké zaolejované. Myslím si, že někde teče olej - nějaké gufero z motoru nebo převodovky. Je nějaký fígl, že bych nastříkal do spojky kolem otvoru vypínací páky nějaké odmašťovadlo (benzin ani aceton se mi tam lít nechce). Byl mi doporučen třeba tetrachlor ze starého hasičáku. Neodmastí to ložisko spojky? Je vůbec možné aby se tam ten olej takhle dostal - že je to vidět na páce vypínání spojky? Je mi jasné, že nic jiného než rozebrání spojky na 100% nepomůže, ale zatím než "našetřím" by se něco zkusit mohlo. Díky za radu - Ludva

Zdenekl1
Starting member

Re: cukání spojky Espace I

Příspěvek od Zdenekl1 » pát pro 08, 2017 11:16

Nejsou třeba utrženy silentbloky? Spíše než jenom" kouknout" doporučuji
heverem motor nadzvednout. Zdenekl
Renault EspaceII 2.1TD 1996
ClioII 1.2 16v 2001

Odpovědět

Zpět na „Veteráni“