Diagnostika Renault CLIP

Najdete-li nějaké schéma, dejte ho sem!

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Selic
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: pát lis 02, 2012 21:39

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Selic » stř srp 29, 2018 11:32

Zdravím omlouvám se pokud tu je někde funční link na stažení renault clipu. Já někde zašantročil instalační CD a nemohu ho najít. Prosím máte tu někdo link kde bych mohl program stáhnout klidně i starší verzi. Prosím do zpráv nebo na Pirinak@gmail.com Díky moc
Jirka - autooprava

Uživatelský avatar
johnyd21
Senior member
Příspěvky: 1488
Registrován: sob bře 27, 2010 17:19
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od johnyd21 » stř srp 29, 2018 14:53

Selic píše:
stř srp 29, 2018 11:32
Zdravím omlouvám se pokud tu je někde funční link na stažení renault clipu. Já někde zašantročil instalační CD a nemohu ho najít. Prosím máte tu někdo link kde bych mohl program stáhnout klidně i starší verzi. Prosím do zpráv nebo na Pirinak@gmail.com Díky moc
http://carinfo.com.ua/renault/
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4 Can-Clip,Vag-VCDS-Op-com,Bmw ista-D,KTS 540 Esi 2

Analyse
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: stř dub 25, 2018 20:12

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Analyse » stř srp 29, 2018 22:28


Vulcan
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: ned úno 02, 2014 22:47

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Vulcan » stř srp 29, 2018 23:08

Zdravim. Aj ja patrim k tym stastlivcom ktory maju problemy s airbagom na megane II. Nastastie mam aj diagnostiku Renault Can Clip. Takze poruchu som rychlo indetifikoval. Islo o DF072 rozpojenie obvodu 1 u predneho airbagu sofera. Poruchu neslo vymazat, takze som sa pustil do opravy bieleho pasika pod volantom. V podstate som len vsetko demontoval trocha ocistil a poskladal ... A hopsa prestala svietit kontrolka airbagu. Avsak vzdy svietil kluc (service). Vysvetlil som si to tym ze potrebujem vymazat chybu z RJ airbagu. Takze som opat pripojil diagnostiku CAN CLIP v1.72 a skusil zmazat avsak bez uspechu. Stale to vypisuje nieco ako "neboli splnene vsetky podmienky". Tak som skusil zablokovat a odblokovat RJ airbagov. Zablokovat to slo ihned ale odblokovat uz nie. Zaroven sa opat rozsvietila kontrolka airbagu (samozrejme kedze je teraz system akokeby vypnuty).
Problem je ze neviem cez diagnostiku Can Clip vymazat poruchy v jednoke a tiez ju opatovne odomknut. Bol som s tym na dalsich diagnostikach ako delphi a este nejaka ale bez uspechu tak isto to neslo vymazat. Pritom jednotka podla mna je v poriadku kedze citat ju ide pekne a reagovala aj na povel zablokovania. V podstate sprava sa ako jednocestna t.j. ukazuje vsetko aj namerane hodnoty odporu v realnom case ide ju aj konfigurovat napr. Zmena airbagov, phase 1-2 a tak ale nejde mazat poruchy. Existuje nejaky iny postup pre mazanie poruch s tejto jednotky oproti napr. jednotke ECU kde mi to funguje s tou istou diagnostikou bez problemov? Dakujem vopred za akukolvek odpoved ktora ma posunie dalej. Jedine riesenie ktore ma napada je reset tejto jednotky ale to by som musel ist do original servisu a kto vie ci by to vobec urobili alebo by povedali ze musime vymenit za uplne novu jednotku cca 350 euro. Este doplnim ze auto nebolo burane a ze v pameti jednotky airbagov nie je ziaden zapis o nehode, napriek tomu neviem vymazat uz odstranene poruchy standartnym sposobom cez can clip diagnostiku. Edit: Chcem sa opytat skusenych ci by sa to dalo vyriesit cez Renault ReProg? Preprogramovanim tej jednotky s ktorej neviem vzmazat chyby ani ju opatovne aktivovat. Predstavujem si to tak ze tym preprogramovanim by som vlastne vymazal i zaznam chyb a nastavil akokeby do defaultneho rezimu. ReProg nemam naistalovany. Pytam sa ci sa to vobec da? Skusal som dnes napojit auto na nabijacku a pozriet ci je na jednotke airbagu viac ako 13 V. Vysledok bol pozitivny. Ak mi teda niekto potvrdi ze sa to takto robi siel by som do toho. Vdaka.

Vulcan
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: ned úno 02, 2014 22:47

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Vulcan » čtv srp 30, 2018 22:31

viteslav3 píše:
stř srp 22, 2018 19:45
Ahoj.
Neporadí někdo. Mám zakoupenou diagnostiku clip verze 172. Instalace proběhla normálně. Připojím se k autu a načtu řídící jednotky a chyby v řídících jednotkách. Pokud je chci ale smazat ,napíše to hlášku že"nejsou splněny podmínky pro provedení".Zkoušel jsem mazat při vypnutém i zapnutém motoru.Zkoušel jsem jít na mazání i přes symbol klíče a potom smazat. Nic nepomáhá. Auto je Megane II 1.4 2004. Vstřikování jde diagnostikovat jen při nastartovaném motoru. Jak tedy mazat chyby? Kde dělám chybu? Poradí někdo? Předem díky
Nazdar. Mam rovnaky problem pri mazani poruchy. Mne to robi na Airbag jednotke ostatne jednotky funguju (aspon to co som skusal). Proste mi CLIP z tejto jednotky nic nezmaze. Podarilo sa ti zistit preco vypisuje tu hlasku že"nejsou splněny podmínky pro provedení"? Len doplnim, ze mam tiez Megane II 1.4 72kW r.v. 2008 cize MK2. Tiez mam Clip v 1.72. No bol som s tym aj na inej diagostike (DELPHI) a tiez to servisak nevedel zmazat. Kde je teda problem?

Stribrny drak
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: ned říj 29, 2017 16:59

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Stribrny drak » sob zář 01, 2018 19:08

Někdo s CLIPem v okolí Chrudimi či Pardubic? Potřeboval bych změnit jazyk palubního počítače a na druhém autě smazat adaptační hodnoty škrtící klapky.
Aktuálně:
Renault Mégane II 1.9 dCi, r. v. 2005, 88 kW
Renault Thalia 1.4 16V, r. v. 2001
Dříve:
Renault 5 TD 1.6, r. v. 1987
Renault Laguna 1.8i, r. v. 1997

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od zdeno255 » pon zář 03, 2018 19:28

Takýto problém som mal na Mastri a pomohla len výmena riadiacej jednotky. Najskôr sa menil krúžok pod volantom a nepomohlo.

yard
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: sob led 31, 2009 17:18

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od yard » stř zář 05, 2018 19:50

Ahoj

nainštaloval som čistú verziu 160.0.3.0, po inštalácii sa samé PC reštartovalo. Nevytvorilo na ploche odkaz. Vytvoril som manuálne odkaz C:\CLIP_X91\Application\Cliplauncher_X91.exe - je to tak OK ?

Ešte som to nemal pripojené k jednotke, tak keď som na ten odkaz klikol, nič sa nespustilo. Je to tiež normálne? CLIP sa nespustí bez sondy vôbec ?

vďaka za info
Renault Megane Combi, zelená metalíza svetlá, 12/1999, 72kW, 1,9 dTi, 120 000 km (reálnych 350 000)

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od hOOrNeT » stř zář 05, 2018 19:59

Ahoj, je tu někdo v okolí Frýdlanu / Liberce s funkčním clipem? Rád bych smazal adaptační hodnoty v mém cliu III. Mám problém se starty, tak to chci zkusit. Děkuji
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od speedy11 » stř zář 12, 2018 21:06

yard píše:
stř zář 05, 2018 19:50
Ahoj

nainštaloval som čistú verziu 160.0.3.0, po inštalácii sa samé PC reštartovalo. Nevytvorilo na ploche odkaz. Vytvoril som manuálne odkaz C:\CLIP_X91\Application\Cliplauncher_X91.exe - je to tak OK ?

Ešte som to nemal pripojené k jednotke, tak keď som na ten odkaz klikol, nič sa nespustilo. Je to tiež normálne? CLIP sa nespustí bez sondy vôbec ?

vďaka za info
Vytvořenou ikonu z plochy vymaž!
Musíš spustit instalační disk ještě jednou, vypíše ti povel "Dokončit" a vytvoří na ploše ikony sám. Pak by ti program měl už jít normálně spustit i bez sondy. Budeš muset ještě provést proces registrace...
Naposledy upravil(a) speedy11 dne stř zář 12, 2018 21:20, celkem upraveno 1 x.
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od speedy11 » stř zář 12, 2018 21:14

Vulcan píše:
stř srp 29, 2018 23:08
Zdravim. Aj ja patrim k tym stastlivcom ktory maju problemy s airbagom na megane II. Nastastie mam aj diagnostiku Renault Can Clip. Takze poruchu som rychlo indetifikoval. Islo o DF072 rozpojenie obvodu 1 u predneho airbagu sofera. Poruchu neslo vymazat, takze som sa pustil do opravy bieleho pasika pod volantom. V podstate som len vsetko demontoval trocha ocistil a poskladal ... A hopsa prestala svietit kontrolka airbagu. Avsak vzdy svietil kluc (service). Vysvetlil som si to tym ze potrebujem vymazat chybu z RJ airbagu. Takze som opat pripojil diagnostiku CAN CLIP v1.72 a skusil zmazat avsak bez uspechu. Stale to vypisuje nieco ako "neboli splnene vsetky podmienky". Tak som skusil zablokovat a odblokovat RJ airbagov. Zablokovat to slo ihned ale odblokovat uz nie. Zaroven sa opat rozsvietila kontrolka airbagu (samozrejme kedze je teraz system akokeby vypnuty).
Problem je ze neviem cez diagnostiku Can Clip vymazat poruchy v jednoke a tiez ju opatovne odomknut. Bol som s tym na dalsich diagnostikach ako delphi a este nejaka ale bez uspechu tak isto to neslo vymazat. Pritom jednotka podla mna je v poriadku kedze citat ju ide pekne a reagovala aj na povel zablokovania. V podstate sprava sa ako jednocestna t.j. ukazuje vsetko aj namerane hodnoty odporu v realnom case ide ju aj konfigurovat napr. Zmena airbagov, phase 1-2 a tak ale nejde mazat poruchy. Existuje nejaky iny postup pre mazanie poruch s tejto jednotky oproti napr. jednotke ECU kde mi to funguje s tou istou diagnostikou bez problemov? Dakujem vopred za akukolvek odpoved ktora ma posunie dalej. Jedine riesenie ktore ma napada je reset tejto jednotky ale to by som musel ist do original servisu a kto vie ci by to vobec urobili alebo by povedali ze musime vymenit za uplne novu jednotku cca 350 euro. Este doplnim ze auto nebolo burane a ze v pameti jednotky airbagov nie je ziaden zapis o nehode, napriek tomu neviem vymazat uz odstranene poruchy standartnym sposobom cez can clip diagnostiku. Edit: Chcem sa opytat skusenych ci by sa to dalo vyriesit cez Renault ReProg? Preprogramovanim tej jednotky s ktorej neviem vzmazat chyby ani ju opatovne aktivovat. Predstavujem si to tak ze tym preprogramovanim by som vlastne vymazal i zaznam chyb a nastavil akokeby do defaultneho rezimu. ReProg nemam naistalovany. Pytam sa ci sa to vobec da? Skusal som dnes napojit auto na nabijacku a pozriet ci je na jednotke airbagu viac ako 13 V. Vysledok bol pozitivny. Ak mi teda niekto potvrdi ze sa to takto robi siel by som do toho. Vdaka.
Reprog disk se neinstaluje, je pouze k načtení dat před započetím reprogramace. Navíc tvůj problém asi nevyřeší, protože Reprog myslím ani neumožňuje aktualizaci ŘJ airbagů.
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od speedy11 » stř zář 12, 2018 21:29

viteslav3 píše:
stř srp 22, 2018 19:45
Ahoj.
Neporadí někdo. Mám zakoupenou diagnostiku clip verze 172. Instalace proběhla normálně. Připojím se k autu a načtu řídící jednotky a chyby v řídících jednotkách. Pokud je chci ale smazat ,napíše to hlášku že"nejsou splněny podmínky pro provedení".Zkoušel jsem mazat při vypnutém i zapnutém motoru.Zkoušel jsem jít na mazání i přes symbol klíče a potom smazat. Nic nepomáhá. Auto je Megane II 1.4 2004. Vstřikování jde diagnostikovat jen při nastartovaném motoru. Jak tedy mazat chyby? Kde dělám chybu? Poradí někdo? Předem díky
A co vyvolat stálé ACC?
Zastrč kartu a bez sešlápnutí jakéhokoliv pedálu stiskni a drž tlačítko START po dobu cca. pěti sekund. Odemkne se volant a zapne se zapalování. Pro vypnutí stačí dvakrát po sobě stisknout tlačítko START.
Pak by měly být podmínky splněny...
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

Granko88
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 13, 2018 15:29

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Granko88 » čtv zář 13, 2018 18:32

Ahojte prisiel uz niekto na to ake podmienky treba splnit aby sa dala jednotka airbagu odomknut alebo vymazat chyby cez can clip dakujem

Uživatelský avatar
johnyd21
Senior member
Příspěvky: 1488
Registrován: sob bře 27, 2010 17:19
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od johnyd21 » sob zář 15, 2018 14:42

Granko88 píše:
čtv zář 13, 2018 18:32
Ahojte prisiel uz niekto na to ake podmienky treba splnit aby sa dala jednotka airbagu odomknut alebo vymazat chyby cez can clip dakujem
jak odemknout? normalne ju najde a robíš tam čo chceš.
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4 Can-Clip,Vag-VCDS-Op-com,Bmw ista-D,KTS 540 Esi 2

Granko88
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 13, 2018 15:29

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Granko88 » pon zář 17, 2018 21:38

Najdem ju len ked dam vymazat chyby ukaze mi ze nesplanam podmienky tak som ju zablokoval som myslel ze to je ta podmienka zablokovat to slo ale pri odblokovani mi tiez ukaze ze nesplnam podmienky presne to iste co pan vyssie pisal tak teraz mi uz aj svieti kontrolka.Pisal som do Renaultu tak som zvadavy ci nieco poradia ci je tam nejaka este ina podmienka okrem trvalych +ACC

Analyse
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: stř dub 25, 2018 20:12

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Analyse » pon zář 17, 2018 22:46

Jak zní ta hláška v angličtině? Nezlobte se nikdo, ale je nesmysl používat jakýkoliv ne-masivní software v jiném jazyku než angličtina. Zaprvé překlady do okrajové češtiny jsou ubohé a za druhé nelze na gůglu dohledat souvislosti. A o to jde, protože samotný kód chyby je vodítko a pak teprve se hledá pro daný model typická závada. A to jen pomocí mnoha příspěvků spolutrpících po světě. A buďme rádi za agličtinu, protože časem to bude čínština.

Granko88
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 13, 2018 15:29

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Granko88 » úte zář 18, 2018 08:12

Clip je v cestine tak tazko zistim anglicku verziu.dam sem foto ak sa mi bude dat pripojit foto

vlastikd
Advanced member
Příspěvky: 311
Registrován: pon bře 14, 2011 08:43

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od vlastikd » pát zář 28, 2018 16:17

Mohl by mi nekdo pomoci s procesem registrace po instalaci clipu? Po instalaci se v navodu pise ze se ma prepsat soubor rsrwin. exe prilozenym souborem rsrwin.exe . po prepsani mi to ale pise ze instalace je poskozena a nejde spustit. Predem dekuji.
Renault megane IV Grandtour 2017 1,5dci 81 kW
Reanult grand espace IV phII 2010 2.0 dci 110 kW
bylo
Ford S-Max 2008 2,0 TDCI 103 kW
Renault scenic 2001 1,9 dci
renault megane II Grand 2006 1,5 dci
VW polo 2002 1.2 HTP
Fiat Palio 2001 1,9 TD
Citroen AX 1,4D

Analyse
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: stř dub 25, 2018 20:12

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Analyse » pát zář 28, 2018 21:27

Přepsat soubor, zaregistrovat s dodaným kódem, vrátit původní soubor, pustit.

vlastikd
Advanced member
Příspěvky: 311
Registrován: pon bře 14, 2011 08:43

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od vlastikd » sob zář 29, 2018 08:10

To jo, tak jsem to pochopil, ale kdyz prepisu soubor, tak mi to nejde spustit abych to mohl zaregistrovat. Napise ze je aplikace poskozena a konec.
Renault megane IV Grandtour 2017 1,5dci 81 kW
Reanult grand espace IV phII 2010 2.0 dci 110 kW
bylo
Ford S-Max 2008 2,0 TDCI 103 kW
Renault scenic 2001 1,9 dci
renault megane II Grand 2006 1,5 dci
VW polo 2002 1.2 HTP
Fiat Palio 2001 1,9 TD
Citroen AX 1,4D

Analyse
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: stř dub 25, 2018 20:12

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Analyse » sob zář 29, 2018 22:25

Tak to odinstaluj, smaž adresáře C:\CLIP a C:\CLIP_X91 a nainstaluj znovu. Po instalaci nic nepouštěj a postupuj podle instrukcí v souboru ReadMe!.txt, bude v adresáři pojmenovaném něco jako Activation Patch.

Granko88
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 13, 2018 15:29

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Granko88 » úte říj 02, 2018 10:03

Hotovo RJ Airbag funguje ako nova bezchyby :)

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od zdeno255 » úte říj 02, 2018 19:31

A v čom bol problém?

Granko88
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 13, 2018 15:29

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Granko88 » pát říj 05, 2018 22:57

Pomohlo len preprogramovanie jednotky co som poslal do jednej firmy co sa s tym zaobera a potom som ju cez clip opetovne priradil k autu a nakonfiguroval a vsetko je ok

Kubikula83
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: stř říj 03, 2018 17:53

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Kubikula83 » ned říj 21, 2018 14:31

Ahoj dokázal by mě někdo rozchodit clip? Před rokem jsem to nechal od Číňanů poslat a do teď na to ne sáhl. Nevím pod jakým Windows nejlepší rozchodit. CD k tomu nějaké je. Určitě to nechci za darmo. Okolí Lbc ideálně dík
Scenic rx4 2.0 16v lpg

Odpovědět

Zpět na „Manuály a schémata & diagnostika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů