Diagnostika Renault CLIP

Najdete-li nějaké schéma, dejte ho sem!

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
L U K Y
Advanced member
Příspěvky: 284
Registrován: sob bře 24, 2007 14:10
Bydliště: SK - IRL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od L U K Y » ned lis 04, 2007 17:12

Laco19 píše:[
Su k dispozicii datumy flashovania RJ (historia poslednych 3 verzii).

RJ iba? alebo aj palubneho pc
LIIGrandtour 1.9dci/88kw, tempomat, 8xairbag - ,ol.filter vecsi z P307, zrk.folie, disky ENZO, subik :), denne LED svetla. odislo turbo..konec asi.. :(

Ford Fusion2 1.4tdci, vyhrievane predne sklo-ked si clovek na to zvykne tak uz nemoze byt bez toho :} predane
Fiat stilo 1.9 115k panoramaticka strecha...
SkuterSUZUKI Burgman 250

najnovsi prirastok HONDA LEGEND 3.5 V6 VTEC, SHAWD 4x4, 295konikov :)

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » ned lis 04, 2007 18:55

L U K Y píše:
Laco19 píše:[
Su k dispozicii datumy flashovania RJ (historia poslednych 3 verzii).

RJ iba? alebo aj palubneho pc
Myslel som riadiacu jednotku vseobecne, tj su tam uvedene datumy vsetkych dostupnych jednotiek.

Uživatelský avatar
L U K Y
Advanced member
Příspěvky: 284
Registrován: sob bře 24, 2007 14:10
Bydliště: SK - IRL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od L U K Y » ned lis 04, 2007 23:40

Laco19 píše:
L U K Y píše:
Laco19 píše:[
Su k dispozicii datumy flashovania RJ (historia poslednych 3 verzii).

RJ iba? alebo aj palubneho pc
Myslel som riadiacu jednotku vseobecne, tj su tam uvedene datumy vsetkych dostupnych jednotiek.
a palubny pc je v pohode pristupny cez ten soft? lebo moja palubna nechcela komunikovat s bosh diagnostykou ale ak to tebe funguje to je fajn aspon by sa podla datumu flasnutia palubneho pc dalo vediet kedy boli stocene km :)

a ja som si tiez stiahol ten balik DDT2000 s rapidshare a mozem aj zneho pouzit tu schemu?aleo ty mas lepsiu?a co vidu suciastky na tu schemu?
LIIGrandtour 1.9dci/88kw, tempomat, 8xairbag - ,ol.filter vecsi z P307, zrk.folie, disky ENZO, subik :), denne LED svetla. odislo turbo..konec asi.. :(

Ford Fusion2 1.4tdci, vyhrievane predne sklo-ked si clovek na to zvykne tak uz nemoze byt bez toho :} predane
Fiat stilo 1.9 115k panoramaticka strecha...
SkuterSUZUKI Burgman 250

najnovsi prirastok HONDA LEGEND 3.5 V6 VTEC, SHAWD 4x4, 295konikov :)

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pon lis 05, 2007 08:45

Laco19 píše: - AIRBAG nekomunikuje
Opravujem, ide aj komunikacia s AirBagmi. Mozno to neslo len po nepodarenej komunikacii so "svetlami". Tie nejdu aj nadalej (jediny nefunkcny modul).
Naposledy upravil(a) Laco19 dne pon lis 05, 2007 13:17, celkem upraveno 1 x.

hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Příspěvek od hackerjack » pon lis 05, 2007 09:45

Laco19,
Laco19 píše:Funkcnost (u mna):
- ABS 100%
- INJ 100%
- KLIMA 100%
- AIRBAG nekomunikuje
- Svetla nekomunikuje (nema naloadovanu definiciu ECU)
- TDB komunikuje ale malo co precita, chyby v xml
- UCH v aute cita vsetko ale su vady v xml, takze s cinnostou mozu byt problemy
jestli si to dobre vybavuji, tak jsem nekde ve starsi dokumentaci cetl, ze airbagy maji svoji vlastni, oddelenou sbernici. Podobne jako zamykani auta. Ma to myslim logiku, oddeleni snizuje moznost nahodnych chyb pri neopatrne nebo neodborne manipulaci se softwarem a take eliminuje zbytecne zdrzeni, protoze airbagy potrebuji komunikovat privilegovane.
Pro zajimavost - o vikendu jsem si stahnul vsechna data z MotorCAN sbernice behem jizdy na asi 25km useku. Je toho dobrych 14MBytu. Napriklad message s aktualni rychlosti se posila na sbernici kazdych 10ms, zrejme to tak casto vyzaduji ostatni jednotky. A ja mam ted hromadu dat na pomale prezvykovani... 8)
HJ

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pon lis 05, 2007 10:22

hackerjack píše:Laco19,
Laco19 píše:Funkcnost (u mna):
- ABS 100%
- INJ 100%
- KLIMA 100%
- AIRBAG nekomunikuje
- Svetla nekomunikuje (nema naloadovanu definiciu ECU)
- TDB komunikuje ale malo co precita, chyby v xml
- UCH v aute cita vsetko ale su vady v xml, takze s cinnostou mozu byt problemy
jestli si to dobre vybavuji, tak jsem nekde ve starsi dokumentaci cetl, ze airbagy maji svoji vlastni, oddelenou sbernici. Podobne jako zamykani auta. Ma to myslim logiku, oddeleni snizuje moznost nahodnych chyb pri neopatrne nebo neodborne manipulaci se softwarem a take eliminuje zbytecne zdrzeni, protoze airbagy potrebuji komunikovat privilegovane.
Pro zajimavost - o vikendu jsem si stahnul vsechna data z MotorCAN sbernice behem jizdy na asi 25km useku. Je toho dobrych 14MBytu. Napriklad message s aktualni rychlosti se posila na sbernici kazdych 10ms, zrejme to tak casto vyzaduji ostatni jednotky. A ja mam ted hromadu dat na pomale prezvykovani... 8)
HJ
Podla toho co viem, vsetky jednotky komunikuju po CAN, aj AirBagy. Ziadna zbernica navyse by tam byt nemala.
Mozno ze to predsa len chce pre spojenie s ABG CAN...

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pon lis 05, 2007 13:30

hackerjack píše:o vikendu jsem si stahnul vsechna data z MotorCAN sbernice behem jizdy na asi 25km useku. Je toho dobrych 14MBytu.
Ked bude cas, poobede prebehnem par km so zapnutym rekorderom, ale to uz budu rovno hodnoty tlakov, prietokov a podobne v jednotkach SI, nie v HEXA :wink: .
A vecer pri kave prestudujem grafy, ci je vsetko OK...

Ako pozeram, omylom som si preeditoval svoj prispevok, takze info o funkcnosti komunikacie je uz len v odpovediach...

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pon lis 05, 2007 13:32

L U K Y píše:
Laco19 píše:
L U K Y píše:
Laco19 píše:[
Su k dispozicii datumy flashovania RJ (historia poslednych 3 verzii).

RJ iba? alebo aj palubneho pc
Myslel som riadiacu jednotku vseobecne, tj su tam uvedene datumy vsetkych dostupnych jednotiek.
a palubny pc je v pohode pristupny cez ten soft? lebo moja palubna nechcela komunikovat s bosh diagnostykou ale ak to tebe funguje to je fajn aspon by sa podla datumu flasnutia palubneho pc dalo vediet kedy boli stocene km :)

a ja som si tiez stiahol ten balik DDT2000 s rapidshare a mozem aj zneho pouzit tu schemu?aleo ty mas lepsiu?a co vidu suciastky na tu schemu?
Stihol si moju odpoved precitat kym som ju omylom "od-editoval"?

Dodokn
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 01, 2007 20:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dodokn » sob pro 01, 2007 21:35

Teraz som stiahol ten balíček DDT z rapida a nevie my niekdo helfnúť ako sa to používa ??? Ja som taký amatér až to bolí.

Uživatelský avatar
HonYa
Moderátor
Příspěvky: 1164
Registrován: úte led 04, 2005 18:47
Bydliště: Praha - CZ

Příspěvek od HonYa » ned pro 02, 2007 12:07

ahoj chlapaci...

moc prosim za vsechny, kteri po vlastni diagnostice - hodte nam sem prosim nakreslene schema zapojeni konektoru, ktere pouzivate..nejlepe i s dobrym popisem jak a co propajet a tak.. :)

diiik moc
HonYa | Lůca, Áďa, Táďa a Justinka
------------------------------
Laguna GT (2009) 2,0 dCi 131 kW
Trafic Evado (2014) 84 kw
Hyundai I40 ;)
------------------------------
Oficiální facebook page Renault Clubu Česká Republika

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » ned pro 02, 2007 21:38

Dodokn píše:Teraz som stiahol ten balíček DDT z rapida a nevie my niekdo helfnúť ako sa to používa ??? Ja som taký amatér až to bolí.
Nejake vedomosti o autach musis mat. Nespravnym zasahom mozes znefunkcnit auto, rozstelovat ESP, a pod. Odpalenie airbagov myslim nehrozi :wink: .
Funguje to vlastne takto:
- Cez vehicles si vyberies svoje auto. Das v pravom okne preskenovat vsetko a on cez interfejs vyhlada co v aute najde a vyberie spravne "subory" pre najdene riadiace jednotky. Nieco robit s DDT mozes az ked v tom pravom okne nejaku RJ mas. Mozes si diagnostiku vyskusat aj bez pripojenia auta, vtedy si musis manualne vybrat prislusne RJ (a samozrejme bez interfejsu nebudes citat ziadne hodnoty).
- Teraz uz mozes robit z RJ, ktore mas najdene (manualne vybrate). Mozes ist cez "Play scenario", kde je vlastne ta diagnostika. Vyberas si s ktorou RJ z najdenych chces pracovat a co s nou chces robit. Mas tam dostupne panely s hodnotami z RJ, daju sa tam zapisovat rozne parametre, spustat rozne cinnosti pre testovanie, kalibraciu alebo udrzbu a pod.
- Dalsia moznost je sledovanie cinnosti urcitej RJ formou grafov cez
"Recorder". Vyberies si hodnoty z vybranej RJ ktore chces zapisovat. Mozes ich zapisovat do txt alebo xml ale aby si ich mohol neskor v DDT prezerat pouzi zapis do xml. Spustis nahravanie, prebehnes auto a potom mozes sledovat na grafoch co sa v aute udialo.
Ak neovladas francuztinu, odporucam mat poruke slovnik.

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » ned pro 02, 2007 21:53

HonYa píše:ahoj chlapaci...

moc prosim za vsechny, kteri po vlastni diagnostice - hodte nam sem prosim nakreslene schema zapojeni konektoru, ktere pouzivate..nejlepe i s dobrym popisem jak a co propajet a tak.. :)

diiik moc
Neviem ake auto chces diagnostikovat, ci to pojde aj u teba. Mne v Lagune 2 funguje DDT_interface.pdf - daj hladat do googla a mas to vcitane navrhu dosky. V pdf je aj zapojenie pinov OBD konektora.
Hotove alebo ako stavebnica by sa to asi dalo kupit na id2.cz - neviem ci im mozem takto robit reklamu...

Uživatelský avatar
HonYa
Moderátor
Příspěvky: 1164
Registrován: úte led 04, 2005 18:47
Bydliště: Praha - CZ

Příspěvek od HonYa » pon pro 03, 2007 10:21

jj laguII :) ..dik jdu hledat a nakupovat a pajet :) ...

tusis zda se pres to da vypnout signalizace ventilku?
HonYa | Lůca, Áďa, Táďa a Justinka
------------------------------
Laguna GT (2009) 2,0 dCi 131 kW
Trafic Evado (2014) 84 kw
Hyundai I40 ;)
------------------------------
Oficiální facebook page Renault Clubu Česká Republika

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pon pro 03, 2007 11:35

HonYa píše:jj laguII :) ..dik jdu hledat a nakupovat a pajet :) ...

tusis zda se pres to da vypnout signalizace ventilku?
Je to tam ale ci to aj funguje neviem. Je okno v ktorom mozes editovat 2 sady ventilov. Okrem toho mozes menit tlaky pre aktivaciu varovania zleho hustenia (horna, dolna hranica, rozdiel tlaku L/P a pod).
Ja som zatial viacmenej len cital data, pozeral som ci vsetko v aute fuguje tak ako ma, kotroloval som ci su precitane data realne, urobil som si nejake grafy z cca polhodinoveho chodu motora.
Co sa tyka zapisu a riadenia, zapisal som si spravny IMA, pohral som sa s klapkami klimatizacie co aj fungovalo ale zapnut ponorne ohrievace sa mi nepodarilo.

Uživatelský avatar
HonYa
Moderátor
Příspěvky: 1164
Registrován: úte led 04, 2005 18:47
Bydliště: Praha - CZ

Příspěvek od HonYa » pon pro 03, 2007 12:18

Laco19 píše:Co sa tyka zapisu a riadenia, zapisal som si spravny IMA, pohral som sa s klapkami klimatizacie co aj fungovalo ale zapnut ponorne ohrievace sa mi nepodarilo.
jeste jsem nepochopil co je to IMA a jaky to ma vliv na auto, ale nejak ani zapisovat a menit nic nechci..potrebuji jen diagnostikovat chybky a pripadne je opravit a povypinat co nepotrebuji........a vypnout to mereni ventilku nebo ho nejak prenastavit...

ale treba by se mi libilo mit moznost dat si jinou sedacku ridice a mit moznost si v jednotce vypnout bocni airbagy a v klidu je odpojit a jednotka nic nerekne.......



a pak jeste jeden dotazek....tusis proc se mi resetuje pokazde pal. pocitac?..myslim hodnoty z predchozi jizdy...
HonYa | Lůca, Áďa, Táďa a Justinka
------------------------------
Laguna GT (2009) 2,0 dCi 131 kW
Trafic Evado (2014) 84 kw
Hyundai I40 ;)
------------------------------
Oficiální facebook page Renault Clubu Česká Republika

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pon pro 03, 2007 19:28

HonYa píše:
Laco19 píše:Co sa tyka zapisu a riadenia, zapisal som si spravny IMA, pohral som sa s klapkami klimatizacie co aj fungovalo ale zapnut ponorne ohrievace sa mi nepodarilo.
jeste jsem nepochopil co je to IMA a jaky to ma vliv na auto, ale nejak ani zapisovat a menit nic nechci..potrebuji jen diagnostikovat chybky a pripadne je opravit a povypinat co nepotrebuji........a vypnout to mereni ventilku nebo ho nejak prenastavit...

ale treba by se mi libilo mit moznost dat si jinou sedacku ridice a mit moznost si v jednotce vypnout bocni airbagy a v klidu je odpojit a jednotka nic nerekne.......



a pak jeste jeden dotazek....tusis proc se mi resetuje pokazde pal. pocitac?..myslim hodnoty z predchozi jizdy...
IMA - otvory trysiek vstrekovacov nie su rovnake (vyrobne tolerancie). Ak by RJ vstrekovala rovnako, do kazdeho valca by sa dostala davka paliva umerna velkosti trysiek. Preto RJ koriguje vstrekovanu davku paliva podla kodu IMA (zapisany na telese vstrekovaca vyrobcom).
A preto niektori servismani ked v diagnostike zbadaju ze do niektoreho valca ide vyrazne vacsia (mensia) davka paliva okamzite menia vstrekovac :lol: .
S ventilmi to pojde ale s airbagmi asi nie. Mozes nastavovat len to, s cim vyrobca pocital a tieto auta su vsetky len s bocnymi airbagmi (ani na motore nemozes diagnostikou vypnut jeden valec :wink: ).
Resetovanie palubneho PC netusim preco.

Uživatelský avatar
HonYa
Moderátor
Příspěvky: 1164
Registrován: úte led 04, 2005 18:47
Bydliště: Praha - CZ

Příspěvek od HonYa » pon pro 03, 2007 21:38

tak ju...dik za rady...uz mam objednane vsechny soucastky az na jeden tranzistor a jdu na to :)...pak napisu vysledek...:)
HonYa | Lůca, Áďa, Táďa a Justinka
------------------------------
Laguna GT (2009) 2,0 dCi 131 kW
Trafic Evado (2014) 84 kw
Hyundai I40 ;)
------------------------------
Oficiální facebook page Renault Clubu Česká Republika

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » úte pro 04, 2007 09:40

HonYa píše:tak ju...dik za rady...uz mam objednane vsechny soucastky az na jeden tranzistor a jdu na to :)...pak napisu vysledek...:)
Ja som pouzil tranzistory BC639...

Uživatelský avatar
zet3
Advanced member
Příspěvky: 285
Registrován: pon črc 30, 2007 21:23
Bydliště: HB

Příspěvek od zet3 » úte pro 04, 2007 12:31

Laco19 napsal:
Neviem ake auto chces diagnostikovat, ci to pojde aj u teba. Mne v Lagune 2 funguje DDT_interface.pdf - daj hladat do googla a mas to vcitane navrhu dosky. V pdf je aj zapojenie pinov OBD konektora.
Hotove alebo ako stavebnica by sa to asi dalo kupit na id2.cz - neviem ci im mozem takto robit reklamu...
Ahoj Laco19, tak jsem se dival na ten kabel od id2, ale je tam dost rozdilne schema, tak nevim jestli to bude fungovat (pisou,ze je to na VAG).
Laguna Grandtour II 1.9dCi 88kW INITIALE Paris, plná palba

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » úte pro 04, 2007 12:44

zet3 píše:Laco19 napsal:
Neviem ake auto chces diagnostikovat, ci to pojde aj u teba. Mne v Lagune 2 funguje DDT_interface.pdf - daj hladat do googla a mas to vcitane navrhu dosky. V pdf je aj zapojenie pinov OBD konektora.
Hotove alebo ako stavebnica by sa to asi dalo kupit na id2.cz - neviem ci im mozem takto robit reklamu...
Ahoj Laco19, tak jsem se dival na ten kabel od id2, ale je tam dost rozdilne schema, tak nevim jestli to bude fungovat (pisou,ze je to na VAG).
Velmi rozdielna schema nie je, akurat 7400 + tranzistory su nahradene IO. Funkcne by mal byt dokonca lepsi. Teraz by som asi robil s integracom na vystupe ale ked som este nevedel ci to vobec bude fungovat som ho nechcel zhanat.

Uživatelský avatar
zet3
Advanced member
Příspěvky: 285
Registrován: pon črc 30, 2007 21:23
Bydliště: HB

Příspěvek od zet3 » úte pro 04, 2007 18:16

JJ, mas pravdu, ja omylem koukal na schema USB (a v el. nejsem moc kovanej :lol: ). No a kdyz pouziju kabel RS232 a na notebooku bez SP pridam obyc. konventor USB za 300,- tak by to melo chodit taky, nebo snad ne?
Laguna Grandtour II 1.9dCi 88kW INITIALE Paris, plná palba

bigtomf
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: sob srp 11, 2007 22:12

Příspěvek od bigtomf » úte pro 04, 2007 18:57

zet3 píše:JJ, mas pravdu, ja omylem koukal na schema USB (a v el. nejsem moc kovanej :lol: ). No a kdyz pouziju kabel RS232 a na notebooku bez SP pridam obyc. konventor USB za 300,- tak by to melo chodit taky, nebo snad ne?
No ono to s těma převodníkama do USB nebude tak růžové. Mě to například nechodilo s převodníkem "DELOCK USB 1.1 Seriell RS232 Adapter, Produkt-Nr.:61425", ale převodník s obvodem FTDI fungoval. S tímto převodníkem jsem našel jen řídicí jednotku motoru. Jednotku UCH a airbagu jsem nenašel. Nejlepší by asi bylo koupit do notebooku PCMCIA kartu se seriovým portem. Tomáš.

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » úte pro 04, 2007 20:50

bigtomf píše:
zet3 píše:JJ, mas pravdu, ja omylem koukal na schema USB (a v el. nejsem moc kovanej :lol: ). No a kdyz pouziju kabel RS232 a na notebooku bez SP pridam obyc. konventor USB za 300,- tak by to melo chodit taky, nebo snad ne?
No ono to s těma převodníkama do USB nebude tak růžové. Mě to například nechodilo s převodníkem "DELOCK USB 1.1 Seriell RS232 Adapter, Produkt-Nr.:61425", ale převodník s obvodem FTDI fungoval. S tímto převodníkem jsem našel jen řídicí jednotku motoru. Jednotku UCH a airbagu jsem nenašel. Nejlepší by asi bylo koupit do notebooku PCMCIA kartu se seriovým portem. Tomáš.
Ja som s FDI nasiel cca 3 RJ ale cez seriovy port ich mam 8.

Jouza
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: sob dub 14, 2007 21:10
Bydliště: LBC

Příspěvek od Jouza » úte pro 04, 2007 22:33

mám dotaz k prog DDT2000: jestli bez připojení kabelu v něm jde procházet, mě se totiž na ůvodní straně ve spodní čáti neobjevují nápisy na oválech- dva nad sebou a dva postranách(configuration-vehicles-player-builder) a po pravé straně taky. Jestli je to chyba v inst a nebo že je nepřipojen kabel. Než zkusím udělat kabel abych věděl že mi prog jde. Dík.
L 1.8 16v 2001

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » stř pro 05, 2007 08:23

Jouza píše:mám dotaz k prog DDT2000: jestli bez připojení kabelu v něm jde procházet, mě se totiž na ůvodní straně ve spodní čáti neobjevují nápisy na oválech- dva nad sebou a dva postranách(configuration-vehicles-player-builder) a po pravé straně taky. Jestli je to chyba v inst a nebo že je nepřipojen kabel. Než zkusím udělat kabel abych věděl že mi prog jde. Dík.
Citaj, mas to napisane na tejto strane. To co vidis je OK. Bez interfejsu si budes musiet vo vehicles vybrat svoje RJ manualne.

Odpovědět

Zpět na „Manuály a schémata & diagnostika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: paveloslav a 3 hosti