Diagnostika Renault CLIP

Najdete-li nějaké schéma, dejte ho sem!

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
speedy11
Experienced member

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od speedy11 » pát říj 29, 2021 22:36

JosefSenkerikxw píše:
ned říj 17, 2021 02:07
Ahoj všichni,
dlouho jsem používal Clip v168 na Megane II. Teď jsem kvůli Megane IV upgradoval na v200. Instalace proběhla v pořádku, jednotky se načtou, ale nemohu nikde za boha najít vymazání uložených chyb. Mohl byste mě někdo navést? Další moje otázka je, jak u Megane IV aktivovat vynucené +APC. Předem děkuji za odpověď
Co se týče mazání chyb tak tě docela přesně navedl "Maverik".
Musíš se přepnou do režimu opravy (ta ikona klíče, nahoře v menu) a tam pak je nalevo v menu ikona mazání Ecu (ECU s gumou).
Ukáže se ti okno s chybami a vpravo nad oknem je tlačítko RAZ DTC, tím zadáš příkaz k výmazu chyb.

Jinak chyby se dají i vymazat ze všech jednotek najednou přes "Finální vertifikaci".
Stačí vlézt do jakékoliv dostupné jednotky a ikonou v horním menu, úplně napravo spustíš "Finální vertifikaci".
Ta ti po skončení nabídne výpis jednotek s chybou a jestli má chyby vymazat.

Aktivace vynuceného +APC se provádí stejně jak na trojkovém modelu.
Zasuneš kartu, zařadíš jedničku, stiskneš brzdu a zmáčkneš a chvíli podržíš tlačítko START.
Na displeji ti vypíše hlášku, že máš vyjmout kartu.
Tu ovšem nevysouváš a pokračuješ dál v činnosti se zapnutým +APC :wink:
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

Maverik
Člen RCČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maverik » sob říj 30, 2021 15:57

Jak zjistím jestli mi u auta komunikují všechny jednotky které by mělo mít a zda se v clipu všechny načtou? Kdyby třeba u auta někdo odpojil jednotku ESP, nebo třeba sedadel apod. a vypnul ji, jak se to potom ohlásí? Prostě bude vše OK a já se to nedozvím?
A ještě jeden dotaz jak se to trvalé zapnutí dělá u automatické převodovky? Tak se zařadí D?
Renault R19 Phase II 1.9dT (zbořili mi ho)
Renault Megane Break 1.9 dCi (Prodáno)
Renault Laguna II grandtour 1.9dCi

speedy11
Experienced member

Příspěvek od speedy11 » sob říj 30, 2021 23:05

Maverik píše:
sob říj 30, 2021 15:57
Jak zjistím jestli mi u auta komunikují všechny jednotky které by mělo mít a zda se v clipu všechny načtou? Kdyby třeba u auta někdo odpojil jednotku ESP, nebo třeba sedadel apod. a vypnul ji, jak se to potom ohlásí? Prostě bude vše OK a já se to nedozvím?
A ještě jeden dotaz jak se to trvalé zapnutí dělá u automatické převodovky? Tak se zařadí D?
Abych pravdu řekl tak Rencek s automatickou převodovkou je dnes už spíš rarita :D
Ale myslím, že jo, buď D nebo 1. Musíš vyzkoušet, to už je pěkně dlouhá doba co jsem nějakej automat napichoval...

Pokud byly k autu všechny přítomné jednotky přiřazeny v rámci konfigurace multiplexní sítě při výrobě tak by to v případě odpojení některé jednotky nebo chyby na komunikaci měla multiplexní síť zaznamenat a ukázat. Na palubní desce v dané chvíli chyba třeba nebude, ale v CLIPu poznáš chybu sítě hned po testu.
To by jedině pří úmyslném odpojení musel někdo změnit i konfiguraci (s čímž se asi někdo bude těžko zabývat), ale to jde většinou poznat při testu CLIPem na první stránce s vyobrazením MUX.
A jednotka ESP bývá většinou v 1094 společně s ABS takže tady bys např. chybu viděl okamžitě.
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)

Maverik
Člen RCČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maverik » pon lis 01, 2021 08:29

Právě mi jde o to, že jsem narazil na chybu multiplexní sítě zkratem na kostru (a ne u jednoho auta). Konkrétně u mého (Laguna 3 PhIII) je to u sběrnice CAN-M, ale je pravda, že se v diagnostice záložka CAN-M objeví a nevykazuje chyby jako taková. Je to označeno jako neblokující porucha. Zkrat CAN-low na kostru. Dá se tohle nějak zkontrolovat, je tam napsáno že se má udělat nějaká diagnostická metoda, ale nějak jsem nepochopil co.
Renault R19 Phase II 1.9dT (zbořili mi ho)
Renault Megane Break 1.9 dCi (Prodáno)
Renault Laguna II grandtour 1.9dCi

JosefSenkerikxw
Starting member

Příspěvek od JosefSenkerikxw » sob lis 20, 2021 21:18

speedy11 píše:
pát říj 29, 2021 22:36
Aktivace vynuceného +APC se provádí stejně jak na trojkovém modelu.
Zasuneš kartu, zařadíš jedničku, stiskneš brzdu a zmáčkneš a chvíli podržíš tlačítko START.
Na displeji ti vypíše hlášku, že máš vyjmout kartu.
Tu ovšem nevysouváš a pokračuješ dál v činnosti se zapnutým +APC :wink:
Díky moc, zítra to pořádně prošmejdím.
Co se týče +APC, tak předpokládám, že když čtyřkový megane nemá čtečku, tak stačí aby karta byla ve vozidle? Nebo se přikládá někam k tlačítku START jako u jiných aut, když je vybitá baterie v klíči?
Renault Megane II Grandtour 2006, 1.9dci 96kw
Renault Megane II Sedan 2005, 1.4 16v 72kw
Renault Megane IV Grandtour 2017, 1.5dci 81kw

speedy11
Experienced member

Příspěvek od speedy11 » pon lis 22, 2021 22:14

JosefSenkerikxw píše:
sob lis 20, 2021 21:18

Díky moc, zítra to pořádně prošmejdím.
Co se týče +APC, tak předpokládám, že když čtyřkový megane nemá čtečku, tak stačí aby karta byla ve vozidle? Nebo se přikládá někam k tlačítku START jako u jiných aut, když je vybitá baterie v klíči?
U moderních aut s handsfree kartou drží po prvním stisknutí tlačítka startu zapnuté +APC daleko delší dobu než s tím samým postupem u aut se čtečkou. Každopádně je stabilnější ho radši vynutit a karta může být na sedačce, palubní desce nebo i v kapse :)
Postup je stejný, s tím rozdílem, že se karta nikam nezasouvá :D

Odpovědět

Zpět na „Manuály a schémata & diagnostika“