Diagnostika Renault CLIP

Najdete-li nějaké schéma, dejte ho sem!

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Plzeňák
Advanced member
Příspěvky: 374
Registrován: sob dub 05, 2008 10:12
Bydliště: Plzeň

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Plzeňák » stř dub 28, 2021 08:44

EfineSS píše:
pát led 26, 2018 09:56
Licence jde vygenerovat nová, to není problém.
Ahoj ,můžeš poradit kde a jak? Díky. R. (Když tak SZ).
Before:R4CV;R5TSphI,phII;R5AlpineTurbo;R16TL,TS,TX;R8;R11TX;R20TS,TXaut.;R21TX;R25TXphII;Safrane2.2.Si/LPG;Safrane2.5/20V/LPG, Vel Satis 2.0T
Now: Espace V 1.6dci 160ps Initiale + Clio 1.2 LPG + Dauphine

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od krt.ecek » stř dub 28, 2021 09:25

Já byhc měl dotaz na zápis ventilků pneumatik u Megane II - jsou v řídící jednotce zapsané, ale v origo servisu to asi trochu pomotali a obě přední jsou na levé straně a obě zadní na pravé - při vyšší rychlosti se to autu moc nelíbí a píše na palubku. Chtěl bych to srovnat, kody si opíši z toho co tam je zadáno, ale nevím kam je zapsat aby bylo OK. Když pustím proces načtení ventiklů, tak to dle toho co jsem dohledal nezvládnu bez budiče, všichni píší, že je někam zapsali. To když se nenačte, tak se odemknou ty políčka s nulami a tam to zadám?

Kdyby měl někdo screeny, tak bych byl rád. Pokud to tátovi roztento, tak mně nepochválí :oops: 8) a počítám, že pokud budu mít jen jeden, apkse to vynuluje a bude to bez senzorů....
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od speedy11 » čtv dub 29, 2021 14:00

krt.ecek píše:
stř dub 28, 2021 09:25
Já byhc měl dotaz na zápis ventilků pneumatik u Megane II - jsou v řídící jednotce zapsané, ale v origo servisu to asi trochu pomotali a obě přední jsou na levé straně a obě zadní na pravé - při vyšší rychlosti se to autu moc nelíbí a píše na palubku. Chtěl bych to srovnat, kody si opíši z toho co tam je zadáno, ale nevím kam je zapsat aby bylo OK. Když pustím proces načtení ventiklů, tak to dle toho co jsem dohledal nezvládnu bez budiče, všichni píší, že je někam zapsali. To když se nenačte, tak se odemknou ty políčka s nulami a tam to zadám?

Kdyby měl někdo screeny, tak bych byl rád. Pokud to tátovi roztento, tak mně nepochválí :oops: 8) a počítám, že pokud budu mít jen jeden, apkse to vynuluje a bude to bez senzorů....
A není jednodušší a rychlejší to v tom servisu nechat reklamovat, je to jejich hloupost, že to neumí nazout tak jak to bylo.
Pokud dobře chápu budou gumy směrové. Tak ať ty dvě gumy nazují obráceně a můžeš je na auto nasadit tak jak mají správně být.
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od krt.ecek » čtv dub 29, 2021 15:59

Problém je, že naposledy se to v servisu řešilo před více jak dvěmi lety :twisted:

Jen že se s autem jezdilo relativně málo a projeví se to při drobném poklesu a až na dalniční rychlosti, do té doby ne, takže když se to projevilo, tak jsme mysleli že je špatná baterka v senzoru a na celou situaci jsem přišel teď při přezouvání, že jsem si to napíchl na auto abych se podíval, který senzor je vadný :oops: takže reklamovat nemohu, buď mohu zajet do origo servisu nechat naprogramovat za peníze a nebo vyřešit sám, když mám clip, tak věřím že vyřeším :oops: :twisted:
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Uživatelský avatar
johnyd21
Senior member
Příspěvky: 1488
Registrován: sob bře 27, 2010 17:19
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od johnyd21 » pát dub 30, 2021 11:46

ja som to robil kedysi na lagune nič zložité len musíš navolit manuálne zadanie kodov zapíšeš potvrdíš a hotovo.
Nie automatické to by si ich musel aktivovat prípravkom. Ak máš kody nieje problém a ešte tam zvolíš aká sada
zima/leto.
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4 Can-Clip,Vag-VCDS-Op-com,Bmw ista-D,KTS 540 Esi 2

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od speedy11 » pát dub 30, 2021 21:25

krt.ecek píše:
čtv dub 29, 2021 15:59
Problém je, že naposledy se to v servisu řešilo před více jak dvěmi lety :twisted:

Jen že se s autem jezdilo relativně málo a projeví se to při drobném poklesu a až na dalniční rychlosti, do té doby ne, takže když se to projevilo, tak jsme mysleli že je špatná baterka v senzoru a na celou situaci jsem přišel teď při přezouvání, že jsem si to napíchl na auto abych se podíval, který senzor je vadný :oops: takže reklamovat nemohu, buď mohu zajet do origo servisu nechat naprogramovat za peníze a nebo vyřešit sám, když mám clip, tak věřím že vyřeším :oops: :twisted:
A co zkusit jen trochu poupravit rozmezí tlaků pro dálnici...
U Laguny II to jde, tak snad i u Megana II. Dát tam max. tlak na 2,9 - 3,0 a nafoukat všechny kola na 2,5. Zkusit projet a uvidíš.
Vrátit se to dá vždy...
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od krt.ecek » sob kvě 01, 2021 09:59

Já vím že to mám blbě ale nastavení limitu mimo není řešení, to je jen skrytí, rád bych vyřešil aby to bylo plné funkční když už to to auto má....
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Martas406
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 29, 2013 18:10

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Martas406 » úte kvě 04, 2021 18:22

Ahoj,také se zeptám,dlouho jsem jí nepoužíval,a ted jsem musel přeinstalovat PC,nyní už mi nejde V178 aktivovat,předpokládám že je to datumem,ten mi ale nejde změnit,je nějaké řešení?Děkuji.

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od speedy11 » úte kvě 04, 2021 18:27

Martas406 píše:
úte kvě 04, 2021 18:22
Ahoj,také se zeptám,dlouho jsem jí nepoužíval,a ted jsem musel přeinstalovat PC,nyní už mi nejde V178 aktivovat,předpokládám že je to datumem,ten mi ale nejde změnit,je nějaké řešení?Děkuji.
Řešení je, napiš mi SZ :)
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

Vulcan
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: ned úno 02, 2014 22:47

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Vulcan » pon kvě 10, 2021 11:39

Ahojte,

Vie mi niekto poradit ohladne diagnostiky Can Clip v.207? Donedavna som uspesne pouzival svoju sondu (lepsi klon) a program Can Clip v.152 (tusim) na W7 Ultimate . Tato verzia Can Clip vsak stratila platnost licencie na prelome roka 2020/2021. Zistil som to pri poslednej snahe o pripojenie diagnostiky. Kedze som sa potreboval pripojit, tak ma nic ine nenapadlo ako zmazat staru verziu a stiahnut nejaku novsiu (podarilo sa a to zrovna najnovsiu v. 207). Instalacia prebehla podla mna v poriadku avsak po pripojeni sondy na auto, automatickom vyhladani VIN a diagnostike multiplexnej siete ma program uz nechce pustit k ziadnym dalsim ukonom. Stale vypisuje ze sa nevie pripojit na Renault.net a chce nejaky PIN kod alebo USB token. (internet mam vypnuty). Prosim vie ma niekto z Vas usmernit ako sa da toto obist aby som sa vedel dostat aj do jednotlivych riadiacich jednotiek a nie iba na ich zoznam. V podstate je teraz diagnostika nefunkcna. Dakujem.

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od vitas2 » pon kvě 10, 2021 12:31

Vyrobce konecne zasahl proti nelegalnim diagnostikam, takze uz ti to nepobezi. Jedina rada, stahni starsi verzi, kde neni vyzadovana online komunikace.

Vulcan
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: ned úno 02, 2014 22:47

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Vulcan » pon kvě 10, 2021 12:57

Dakujem za info :(. Vies mi aj povedat zhruba k akej verzii sa vratit. Nesledoval som to uz asi 5 rokov (pouzival som to na Megane II a III) a neviem kedy nastal ten zlom ze sa to chce online pripajat. Teraz mam Megave IV (asi verzia okolo 170). Nesiel som napr. verziu v191. Bude este bez prihlasovania na Renault.net? Alebo to zacalo este skor? Dakujem.

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Dehumanizer » pon kvě 10, 2021 13:07

Alebo pockat kym to zas nejaki rusi hacknu :-)
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od vitas2 » pon kvě 10, 2021 14:01

Najdi si verzi 200 a bude to ok. Jinak se nedockas 🙂

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Dehumanizer » úte kvě 11, 2021 09:08

Vulcan píše:
pon kvě 10, 2021 12:57
Dakujem za info :(. Vies mi aj povedat zhruba k akej verzii sa vratit. Nesledoval som to uz asi 5 rokov (pouzival som to na Megane II a III) a neviem kedy nastal ten zlom ze sa to chce online pripajat. Teraz mam Megave IV (asi verzia okolo 170). Nesiel som napr. verziu v191. Bude este bez prihlasovania na Renault.net? Alebo to zacalo este skor? Dakujem.
Ja som akurat nedavno instaloval 205ku a s tou to fungovalo v pohode, takze 205 by tiez mala byt safe.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

amater3
Senior member
Příspěvky: 1736
Registrován: sob bře 14, 2009 21:05
Bydliště: Galanta

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od amater3 » úte kvě 11, 2021 21:55

[/quote]Ja som akurat nedavno instaloval 205ku a s tou to fungovalo v pohode, takze 205 by tiez mala byt safe.[/quote]
To nedavno bolo kedy?Robil si prvotnú inštaláciu alebu aktualizáciu?Do čistého Win alebo do staršej inštalácie?Win7 alebo Win10? :oops:
Š 100 - šrot
Š 105 - šrot
Š 120 - šrot
Thalia 1,2 16V Privilege 7/2009 - nyní dcera
Megane GrandCoupe Intens Tce140 2/2023
Obrázek

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Dehumanizer » úte kvě 11, 2021 21:58

amater3 píše:
úte kvě 11, 2021 21:55
To nedavno bolo kedy?Robil si prvotnú inštaláciu alebu aktualizáciu?Do čistého Win alebo do staršej inštalácie?Win7 alebo Win10? :oops:
Uplne nova instalacia, windows 10 32-bit, mozno tak mesiac dozadu.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od speedy11 » čtv kvě 13, 2021 15:32

vitas2 píše:
pon kvě 10, 2021 12:31
Vyrobce konecne zasahl proti nelegalnim diagnostikam, takze uz ti to nepobezi. Jedina rada, stahni starsi verzi, kde neni vyzadovana online komunikace.
Vulcan píše:
pon kvě 10, 2021 11:39
Kedze som sa potreboval pripojit, tak ma nic ine nenapadlo ako zmazat staru verziu a stiahnut nejaku novsiu (podarilo sa a to zrovna najnovsiu v. 207). Instalacia prebehla podla mna v poriadku avsak po pripojeni sondy na auto, automatickom vyhladani VIN a diagnostike multiplexnej siete ma program uz nechce pustit k ziadnym dalsim ukonom. Stale vypisuje ze sa nevie pripojit na Renault.net a chce nejaky PIN kod alebo USB token. (internet mam vypnuty). Prosim vie ma niekto z Vas usmernit ako sa da toto obist aby som sa vedel dostat aj do jednotlivych riadiacich jednotiek a nie iba na ich zoznam. V podstate je teraz diagnostika nefunkcna. Dakujem.
Výrobce proti ničemu takovému nezasáhnul. Prosím vitas2 nepiš a nešiř hoaxy!

Důvodem je nedodržení pravidelných aktualizací a špatná trefa do verze disku co týče obsahu.
Na každém nově vydaném DVD jsou data předchozích modelů z určitého roku cca. asi jen 2-3 další verze nového DVD. Pak data modelu z určitého roku systematicky odeberou a zanechají jen základní informace (nutnost tokenu a připojení k RNetu). Důvodem je, že by DVD s Clipem byly už moc velké na objem dat a jejich běžná kapacita by nestačila. Proto se systematicky některé data v nově vydaných DVD již neobjevují, aby uvolnily místo pro data nová potřebnější (přidání nových funkcí, nových vozidel, grafické prostředí Bornea, atd...). Pokud si občas všímáte velikostí disků tak už se ve verzích počátkem roku 2019 blížil k 4,5 GB a dnes už má jen kolem 3 GB.
Obecně řečeno, v okamžik nutného vydání aktualizace se neřeší jak komprimovat nějaká starší data, když by je člověk měl mít v rámci pravidelných aktualizací. Přednost mají nové a důležitější funkce, což bylo zrovna u verze 207.
Např. u verze 205 nebo 206 by se to nestalo :D
Další verze DVD vycházející po podobně vypadajících verzích již tyto chybějící data obsahují v jiné komprimovanější formě. Proto je dobré aktualizovat pravidelně a ne skokově!

Takže chybou bylo odinstalovávat tu starší verzi, měl jsi Vulcan udělat jen aktualizaci na verzi 207. A hlavně sis měl nejdřív zjistit jak se program znovu jednoduše registruje a neřešit to odinstalací :D
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od vitas2 » čtv kvě 13, 2021 16:18

No je vidět, že jsi zaspal dobu a já se tu nemíním dohadovat, vše ukáže čas. Není sebemenší důvod k tomu, aby výrobce z instalačního DVD cokoliv vypouštěl, vzhledem k tomu, že přešel na jiný způsob komprimace dat a místa je dostatek. Další věc je ta, že většina lidí nic nepozná vzhledem ke stáří jejich miláčků, ty co mají vozy v záruce chodí většinou tam kam mají :-)

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od speedy11 » čtv kvě 13, 2021 16:44

vitas2 píše:
čtv kvě 13, 2021 16:18
No je vidět, že jsi zaspal dobu a já se tu nemíním dohadovat, vše ukáže čas. Není sebemenší důvod k tomu, aby výrobce z instalačního DVD cokoliv vypouštěl, vzhledem k tomu, že přešel na jiný způsob komprimace dat a místa je dostatek. Další věc je ta, že většina lidí nic nepozná vzhledem ke stáří jejich miláčků, ty co mají vozy v záruce chodí většinou tam kam mají :-)
Taky se tu nedohaduji, jen jsem k tomu něco napsal. Výrobce nic nevypouští, přečti si vše co jsem napsal a ne jen mezi řádky. U některých verzí se prostě něco neobjeví a u dalších to už zase bude dodáno, žádná velká věda v tom není...
To že zákazníci s novými vozy jezdí tam kam mají, tedy do značkových servisů, také nic neřeší. Také tam probíhají updaty přes DVD nebo online. Je to úplně stejná distribuce jako ty co jsou na netu od našich ruských kamarádů.
Jediné + je ve značkovém servisu fakt, že v případě nového modelu nebo faceliftu modelu na který nejsou ještě aktualizací dopsaná data je možnost si je přes token pokaždé dostáhnout přes RNet k provedení diagnostiky. S další verzí se, ale do nainstalovaného programu donahrají.

Když jsem nastoupil kdysi před lety do Renaultu a strávil tam několik let tak diagnostika byla jen přes přístroj zvaný SOURIO (obrovská krabice s nijak výkonným počítačem se systémem Mac, monitorem a tiskárnou + další stojan na sondy) od francouzských inženýrů.
Když se poprvé na firmu zakoupil originální Clip pro Windows i s notebookem a dvěma kufry se sondami (cca. rok 2002) byla v něm verze DVD 24. Od té doby jsem se o program staral, prováděl aktualizace a dál se o něj zajímám až doposud... Většina lidí to tu ví moc dobře...
Mě fakt nemusíš poučovat o "zaspání doby"
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od vitas2 » čtv kvě 13, 2021 16:50

No vidíš, tak to jsme na tom velice podobně. Jen jsem si zapomněl napsat svůj životopis do popisu, protože k tomu nevidím důvod :-)

Takže ti řeknu to samé, mně fakt nemusíš psát, že šířím hoaxy 8)

To, že tu jsi aktivní vím, čtu tvé příspěvky, ale stáhnout clip, nainstalovat a cracknout, je maličkost, na kterou se tu někteří lenoši ptají pořád dokola. Takže v tom si s tebou pindíka přeměřovat nehodlám :D

Za to, že jsi zaspal dobu a já mluvím o voze a ty o koze ti nemohu, možná mé první dvě odpovědi adresované někomu jinému byly poněkud zavádějící, jelikož jsem si špatně přečetl typ vozu, ale to je fuk, člověk, který ví o co jde, jistě pochopí, co jsem tím sledoval :wink:

Nakonec jsem to upřesnil touto větou, takže by ti mělo být vše jasné (nebo dohledej). Pokud ne dej vědět napovím ti čtyři slova, ostatní si dohledáš
vitas2 píše:
čtv kvě 13, 2021 16:18
Další věc je ta, že většina lidí nic nepozná vzhledem ke stáří jejich miláčků, ty co mají vozy v záruce chodí většinou tam kam mají :-)
Slovem "většina" jsem měl namysli majitele, kteří mají diagnostiku vlastní, nebo chodí mimo autorizák.

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od speedy11 » čtv kvě 13, 2021 18:57

vitas2 píše:
čtv kvě 13, 2021 16:50
vitas2 píše:
čtv kvě 13, 2021 16:18
Další věc je ta, že většina lidí nic nepozná vzhledem ke stáří jejich miláčků, ty co mají vozy v záruce chodí většinou tam kam mají :-)
Slovem "většina" jsem měl namysli majitele, kteří mají diagnostiku vlastní, nebo chodí mimo autorizák.
Tuhle zmiňovanou "většinu" jsem pochopil naprosto správně. Proto jsem na to reagoval, že zákazníci "ta druhá část, nejspíš menšina" s novými vozy navštíví autorizák, kde to funguje s updaty tak jak jsem psal výše. Tzn. úplně stejná DVD jako jsou zkopírovaná na netu.

Nechme to být...

Prostě k dotazu Vulcan, s verzí 207 nic není a fungují na ní všechny modely i roky.
Stačí jen dodržet postupné updaty, max. ob tři verze.
A jinak pokud má někdo starší modely a Clip s verzí co mu funguje tak radši neaktualizovat :D
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od vitas2 » čtv kvě 13, 2021 19:10

speedy11 píše:
čtv kvě 13, 2021 18:57

Tuhle zmiňovanou "většinu" jsem pochopil naprosto správně. Proto jsem na to reagoval, že zákazníci "ta druhá část, nejspíš menšina" s novými vozy navštíví autorizák, kde to funguje s updaty tak jak jsem psal výše. Tzn. úplně stejná DVD jako jsou zkopírovaná na netu.
Updaty jsou v této době druhotný problém, není důvod to řešit :-)
speedy11 píše:
čtv kvě 13, 2021 18:57
Nechme to být...
Proč ? Ty jsi napsal, že jde o hoax, tak proč se nedobrat pravdě. Bojíš se, že zjistíme, že jsi skutečně zaspal dobu ?!
speedy11 píše:
čtv kvě 13, 2021 18:57
Prostě k dotazu Vulcan, s verzí 207 nic není a fungují na ní všechny modely i roky.
Stačí jen dodržet postupné updaty, max. ob tři verze.
Ano s tou verzí opravdu nic není a fungují na ní všechny modely a roky, ale to platí jen v případě, že jsi autorizovaný, což pořád nějak nechceš pochopit 8) :lol:

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od speedy11 » čtv kvě 13, 2021 19:29

vitas2 píše:
čtv kvě 13, 2021 19:10

speedy11 píše:
čtv kvě 13, 2021 18:57
Nechme to být...
Proč ? Ty jsi napsal, že jde o hoax, tak proč se nedobrat pravdě. Bojíš se, že zjistíme, že jsi skutečně zaspal dobu ?!
speedy11 píše:
čtv kvě 13, 2021 18:57
Prostě k dotazu Vulcan, s verzí 207 nic není a fungují na ní všechny modely i roky.
Stačí jen dodržet postupné updaty, max. ob tři verze.
Ano s tou verzí opravdu nic není a fungují na ní všechny modely a roky, ale to platí jen v případě, že jsi autorizovaný, což pořád nějak nechceš pochopit 8) :lol:
Hoax proto, že na této zmiňované verzi 207 běží tři počítače s klony sond ve firmách, které nejsou autorizovaný servis... a další u mě.
Takže to musí fungovat úplně každému kdo postupuje podle postupu výše uvedeného.
Takže asi proto... :D
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od vitas2 » čtv kvě 13, 2021 19:35

speedy11 píše:
čtv kvě 13, 2021 19:29
Hoax proto, že na této zmiňované verzi 207 běží tři počítače s klony sond ve firmách, které nejsou autorizovaný servis... a další u mě.
Takže to musí fungovat úplně každému kdo postupuje podle postupu výše uvedeného.
Takže asi proto... :D
A proč myslíš, že ti to běží ?! Ti na to odpovím, protože k tobě žádný nový auta nejezdí, tak si problém nezaznamenal, počkej za pár let :wink:

Odpovědět

Zpět na „Manuály a schémata & diagnostika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: GREYWOLF a 5 hostů