Diagnostika Renault CLIP

Najdete-li nějaké schéma, dejte ho sem!

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
vlastikd
Junior member

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od vlastikd » ned dub 07, 2019 17:05

amarek píše:
čtv kvě 03, 2018 09:43
Ahoj,
momentálně řeším problém s nekomunikující , resp. občas nekomunikující jednotkou V40vstřikování na Renault Fluence 1.6 16V r.v. 2012. V aute mám namontované i LPG Tartarini EVO 01 se kterou jsem pred věma roky absolvoval měření emisí bez problémů a mám s plynem najeto cca 150.000km. Tento týden mě na měření emisí vykopli s tím že se nemůžou spojit s řídící jednotkou , případně se spojí ale dostávají nesmyslné hodnoty otáček od + 3000 do - 700000 otáček za minutu. Napích jsem auto na Clip a jednotka se normálně připojí a po nastartování zobrazuje aktuální hodnoty otáček atd. Problém nastane když přepnu na plyn - v tom okamžiku vyskočí chyba "Poprodejní servis: porucha SAV: 5100". Podrobnosti k chybě jsem nikde nedohledal. Samozřejmě jsem zkoušel znovu nastavit řídící jednotku LPG a po menším laborování jsem zjistil že k chybě dojde v okamžiku kdy spustím OBD komunikaci mezi jednotkou plynu a jednotkou benzínovou. Do té doby vše šlape jak má - jak na plyn tak na benzín. Celkově auto nevykazuje nějaké problémy - škubání špatné starty atd. V řídící jednotce plynu jsou vidět otáčky a časy ventilů jak LPG tak benzín i pokud je benzínová jednotka nepřipojitelná. Nemáte s tím někdo zkušenosti, případně nějaký nápad kde by mohl být problém ?
Ahoj, vyřešil jsi to nějak? mám teď stejný problém s nekomunikujícími jednotkami u scenica III chyba SAV 5100 a jednotku jde jen velmi omezeně vyčíst nebo vubec
Renault megane IV Grandtour 2017 1,5dci 81 kW
Reanult grand espace IV phII 2010 2.0 dci 110 kW
bylo
Ford S-Max 2008 2,0 TDCI 103 kW
Renault scenic 2001 1,9 dci
renault megane II Grand 2006 1,5 dci
VW polo 2002 1.2 HTP
Fiat Palio 2001 1,9 TD
Citroen AX 1,4D

Analyse
Starting member

Příspěvek od Analyse » pon dub 08, 2019 22:06

Pokud pustíte plyn, tak se řídící jednotka plynu zkusí připojit na řídící jednotku motoru (kvůli načítání korekcí) a vykopne tak CLIP nebo jiný skener. Nevím jak Tartarini, ale AC STAG v návodu píše, že při měření emisí se má postupovat tak, že se nejdříve vypne plyn tlačítkem a teprve pak se nastartuje motor. ŘJ plynu se tím pádem nepřipojuje. Určitě to budou mít taky v návodech.

Analyse
Starting member

Příspěvek od Analyse » pon dub 08, 2019 22:08

A jestli to bylo na STK, tak ti to samozřejmě vědí, jenom na vás nahonili jeden vyhazov do statistiky a peníze za opakování.

Odpovědět

Zpět na „Manuály a schémata & diagnostika“