Proc pribalit na cestu manzelku..

Galerie naší i cizí pitomosti :-)

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fasa
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte pro 21, 2004 17:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Proc pribalit na cestu manzelku..

Příspěvek od Fasa » úte lis 07, 2006 14:09

Znate to, zrovna se Vam nelibi nejakej zvuk, vychazejici zpod kapoty Vaseho milacka, mate nervy, co se zase podelalo a zrovna kdyz napinate usi, abyste se pokusili alespon zhruba odhalit na ktery dil se mate zamerit,
ozve se ze sousedniho sedadla nejaka ta chytra poznamka jako "no vidis to, ja Ti rikala, ze mame ty gumy prezout. Soused uz to ma tyden!". Asi jako kdyz se divate na druhe barazove utkani o postup na mistrovstvi sveta a v momente kdy dostane cesky tym druhy gol se ozve "Stejne to prohrajou, tak proc se na to divas!". Nevim jak Vy, ale ja bych zabijel. Tedy, ehm, do urcite doby. Dnes musim uznat, ze sebepitomejsi poznamka muze mit neco do sebe i kdyz se zda byt 'naprosto mimo' a nic na tom nezmeni ani ty hodiny, venovane ctenim manualu, prirucek, odbornych publikaci nebo konzultaci na forech.
Jsme takhle v zime v Alpach, rano nasedneme do auticka a mazeme si to do lyzarskeho strediska na Katchberg - prevyseni na silnici v delce asi 6 kilometru je priblizne 1000 metru, na nekterych usecich silnice je sklon vyssi, jinde mensi. Rano zasnezena, namrzla, nebo alespon mokra silnice dava dost dobrej trenink na pozdejsi sjezd nejake te cerne sjezdovky. Vlastne tezko rict, jestli je za techto podminke adrenalinovejsi vyjezd nebo sjezd dolu. Auticko zacina ubirat z prvnich par set metru znacne naklonene silnice, rychlost, kterou jsme nabrali pri rozjezdu pod kopcem je davno fuc, kdyz najednou motor zacina vynechavat. Jeste nez staci zena odvedle cokoliv rict (syn vzadu ma samozrejme mnohem vetsi citlivost na tatinkovy nalady, takze najednou zmlkne a ceka co se bude dit) prelitne mne hlavou nekolik myslenek jako "co ten svagr s tou Toyotou rikal, ze v sobotu nebude doma?" nebo "kolik ten kolega ma v aute volnych mist?". Ihned zastavuji a otacim auticko s tim, ze dneska se lyzovat nebude a zbytek pobytu bude tatinek vymyslet, jak dostat rodinu zpet domu. S orosenym celem me miji vlna zklamani, ze dnes se vstavalo zbytecne, ale po chvili mlceni (jedeme uz ted zase po rovine a zda se byt vse vporadku) prijde obvykla hlaska "a mame vubec benzin?". Jezisi, zase ty blby poznamky, bleskne mne hlavou, ale soucasne sklopim oci k ukazateli paliva. Rezerva jeste ani nesviti - to musime ujet este aspon 100 kilaku. Presto velmi neochotne a mlcky zamirim k benzince, pri tankovani plne nadrze se snazim presvedcit sam sebe o dalsim pokusu.
"Tak co budeme delat?" vyrazim ze sebe, kdyz znovu usednu za volant. "No jedem, ne?" dostalo se mi odpovedi. Rezignoval jsem a namiril zpet k hore. Dokazete si predstavit tu zenskou prevahu po naprosto hladkem vyjezdu a zaparkovani. Dal jsem si cervenou - adrenalinu bylo dneska dost.
Verim, ze kdyby vedle me sedel svagr nebo bracha, skoncili bychom s rukama od oleje a neprozili dalsi krasny den na Katchbergu...

MAX - CZ
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: úte bře 11, 2008 20:00
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od MAX - CZ » stř bře 12, 2008 23:45

Jo tak to se mi nedávno stalo něco podobného. 10:00 sedám s mojí nejdražší "polovičkou" a tchýní do auta, že je odvezu ke švagrové podívat se na miminko. Nastartuju, a co to! Motor má šílený zvuk "nafťáku" a z výfuku se valí černý kouř (mam 1,6 benzín). No nic zkouším se s autem rozjet, což sice jde, ale ten zvuk je hrozný, navíc smrad nespáleného benzínu a ten kouř. Lehám pod auto ... nic, čumím do motoru ... nic. Takže nikam nejedeme, no určitě si dokážete představit ty "výrazy" tchýně. Ale to mě tolik netrápilo, jak to, co je s autem. Opatrně jedu s autem do vedlejší vesnice za kámošem, který má autodílnu, prohlížíme celý auto ... nic, nakonec z něho vypadne, že jsem asi do toho omylem nalil naftu. Čumim na něho, naftu snad poznám, navíc jsem řidič z povolání a jezdim s autobusem, tak snad naftu od benzinu poznám, přesto mi radí, abych zajel na benzinku natankovat "plnou", že se to snad rozředí a spraví. Co mi zbývalo. 13:00 jedu s tím mým chromým autem do 10km vzdáleného města na benzinku a beru "plnou". Nepomohlo. Furt špatný. 14:00 pln zoufalství zajíždím do značkového servisu s prosbou o radu. prý to bude asi nějaký čidlo a vlastně že to může být cokoliv. Ať to tam 2 dny nechám a že se na to podívají, že budou postupně vyměňovat díly a snad na to přijdou. No to je fakt služba :roll: Jasně jsem vycítil, že mě tak akorát chtěj oškubat a vůbec nemaj "páru" čím by to mohlo být.
Přijíždím opatrně a pomalu domů, nedá mi to, musím přijít čím to je. Dvě hodiny do toho čumím, vyměňuju svíčky, který jsou úplně černý od sazí, zkouším elektriku, jestli není odpojený nějaký čidlo ... nic. Pomalu rezignuji a uvažuji o poslední cestě mého "miláčka" na vrakoviště. 17:00 přichází k autu moje drahá ženuška, vidí jak se trápím. Vysvětluji jí, co jsem za celý den prožil, a že jsem nikde nepochodil, a že je asi po autě. Stojíme nad motorem auta, po cca 30-ti vteřinách jen tak polohlasně řekne: "A táhle to, to tam má tak být?" Já na ni: "CO ???" Ona: " No táhle to, to má tak trčet?" Já koukám, tam je nějaká tenká hadička, která není na nic napojená, tak koukám a o pár centimetrů vedle nacházím místo, kde má být. Hadičku nasazuji a zkouším nastartovat. Auto FUNGUJE bez jakýchkoliv problémů!!!!!! Vážení, vypadla hadička od snímače tlaku v sání, tudíž čidlo snímalo normální atmosférický tlak jako kdybych měl plně otevřenou škrtící klapku a řídící jednotka dávkovala maximum benzinu, no myslím že jsem místo 8l jezdil minimálně za 12l. Jen pro info jezdím už 15 let se vším co má kola, od mopedu až po autobus a moje manželka má řidičák teprve půl roku a do dneška snad ani neví kde má auto víčko nádrže. Smekám před ní a "čest jejímu postřehu". :lol:

janhonza
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: čtv lis 30, 2006 10:11
Bydliště: Havířov

Příspěvek od janhonza » sob bře 15, 2008 09:29

Někdy se stačí na situaci podívat jinýma očima a je to.
Jak dlouho si s Tebe dělala srandu? :D
Thalia expression 1,2 16v zelena metaliza r.v.2006
[img]http://images.spritmonitor.de/160695_5.png[/img]

Jiří Mašek
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: stř pro 26, 2007 21:06

Alarm

Příspěvek od Jiří Mašek » pát bře 21, 2008 15:37

Na jiném místě (v topicu největší kraviny při opravách) jsem se rozepsal o tom, jak si snadlo a elegantně zamknout auto tak, aby vám i klíče byly k ničemu. Souviselo to se zlobícím alarmem, který alarmoval, kdy sám chtěl, a proto byl následně z vozu odňat.

Jednou jsem při nějaké neotřelé dopravní situaci zatoužil přestupníka řádně pokárat, aby se zastyděl, a rozhodl se využít funkce klaksónu. A ono nic. Mírně rozhozen touto smutnou událostí jsem pustil omylem stěrače, takže jsem se chvíli styděl sám. Doma jsem se jal hledat závadu a logicky jsem šel po pojistkách, ty však byly v pořádku. Následně jsem se tedy chtěl přesunout k vlastnímu zdroji zvuku tedy klaksonu. Ten jsem však v motorovém prostoru hledal půl hodiny marně a další půl hodiny jsem vysílal na všechny strany prosby o pomoc, kdeže se ten klakson má správně nacházet. Odpovědi byly rozmanité, klakson se však nenacházel na žádném z udávaných míst. Se smutným pohledem jsem tedy sdělil manželce, že se nám zřejmě někdo vloupal do auta a klakson ukradl. její odpověď byla okamžitá: "Hele a nevyndal jsi jej náhodou před týdnem i s tím alarmem?" Hm.....vyndal.....
Renault Laguna 2.0 RXE r.v. 94, digiklima, 4x kotouče, elektrony, mlhovky

Odpovědět

Zpět na „Jakou největší kravinu jsem při opravování auta udělal....“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti