Výměna teplotního čidla na Felicii

Galerie naší i cizí pitomosti :-)

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Ajap
Junior member
Příspěvky: 121
Registrován: úte srp 26, 2014 17:23
Bydliště: České Budějovice

Výměna teplotního čidla na Felicii

Příspěvek od Ajap » úte zář 09, 2014 21:36

Měnil jsem teplotní čidlo na Felicii. Protože jsem to nedělal poprvé, tak jsem jen před cestou do práce otevřel kapotu, vyňal čidlo (je pěkně nahoře na motoru), umístil nové, zapojil konektor a s pocitem dobře odvedené práce zabouchl kapotu a jel jsem. Pěkně jsem si liboval, jak jsem šikovný a jak jsem to pěkně a hlavně rychle zvládl. 8) :lol:

Asi po třech kilometrech už za městem jsem koukal, jak dneska to auto ale slušně kouří (furt mně ale nic nedošlo, bylo to v zimě, páry jde z výfuku dost). Když najednou auto přestalo topit a ručička teploty spadla na nulu, tak jsem už zpozorněl. Miusel jsem ujet ještě asi kilometr (naštěstí z kopce), abych nezablokoval hlavní tah. Po odstavení auta na bok a otevření kapoty jsem našel motor krásně umytej chladicí kapalinou - pod to čidlo patřilo ještě těsnění... Bohužel nebylo součástí čidla a jak jsem ráno spěchal, vůbec jsem se na to nepodíval a ani si to nezkontroloval.

Po dolití nemrznoucí směsi a nasazení těsnění auto jezdilo vesele dál.
Peugeot 308 1,2 THP 96kW Active+ 2017
Renault Thalia 1,2l, 2007
Renault Thalia 1,2i Alizee, 2008 (už nevlastním, ale je pořád v rodině)

Uživatelský avatar
juridzy
Experienced member
Příspěvky: 573
Registrován: ned lis 30, 2008 21:57
Bydliště: Ostrava-Zábřeh
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna teplotního čidla na Felicii

Příspěvek od juridzy » pon pro 15, 2014 20:37

Myslím, že nejsi první ani poslední.... :D :D :D
,,Všude bych dal zásadně přednost aut před chodci! Taková srážka s chodcem neni jen tak... Víte jak, zlomená kost sroste, ale zlomenej plech těžko....":D

Odpovědět

Zpět na „Jakou největší kravinu jsem při opravování auta udělal....“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti