Opravené Twingo šlo do šrotu

Galerie naší i cizí pitomosti :-)

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Lancar
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: úte dub 29, 2014 08:10

Opravené Twingo šlo do šrotu

Příspěvek od Lancar » pát kvě 16, 2014 11:34

Známemu jsem ZDARMA opravil toto Twingo po jim zaviněné havárce:

http://lancar.rajce.idnes.cz/Havarka_Twingo

Skelet byl v pořádku (změřeno na stolici), kromě toho co vidíte byl zničen chladič a alternátor.
ND v Polsku (nové i použité) stály 10 000 Kč. Auto bylo po opravě bez koroze a bez sebemenší poruchy.

V největším vedru se mu přestala spouštět boční okna.

V hlavě se mu zároveň zasek rozum, místo výměny pojistky odvezl auto na šrotiště. Dostal 2 000 Kč.
minicamper - obytné Kangoo 1,2 16V 2008 + LPG BRC http://lancar.rajce.idnes.cz/minicamper_obytne_Kangoo/
Dříve Kangoo expres 1,2 8V + LPG Renault/Vialle, v pohodě 300 000 km
BMW 700 CS coupe sport - vzduchem chlazený motor! Design Michelotti Tuning: Navařené a nově vytvořené tříkulové spalovací prostory, sací ventily a sedla AVIA 30, výfukové TATRA 603, písty a kroužky Lada, přední náprava typu DUBONNET, vzadu dvoukloubové hnací hřídele. Výška vozidla jen 1 250 mm.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Opravené Twingo šlo do šrotu

Příspěvek od kotasekh » pát kvě 16, 2014 13:26

To je tak kdyz dojdou nervy ;-).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Re: Opravené Twingo šlo do šrotu

Příspěvek od wali.el » pát kvě 16, 2014 14:32

taky bych chtěl mít známe co by mi opravovali auto zdarma :-D a ještě by do toho investovali vlastní peníze :-D Každopádně za to bych ho pověsil asi za kou.. do průvanu :-D Měl by si koupit radši kolo když autům natolik rozumí, že kvůli stahováni okna to dá na vrakoviště :-D

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Opravené Twingo šlo do šrotu

Příspěvek od Zefek » pát kvě 16, 2014 15:20

Já jsem koupil Clio a nešlo stahovat okno spolujezdce. Kupoval jsem to s více vadami za dobrou cenu ... Sundal jsem tapec, odpojený motorek. Zapojil jsem ho, dolů okno jelo, nahoru se začalo boulet dopředu, musel jsem ho držet, abych ho zavřel. Zkoumal jsem, co je špatně, druhé okno bylo ok, jenže tam nešlo nic vidět. Nakonec jsem v renaultu objednat plastové vodítko s nýtkem, které mělo být na zadní straně okna. Cena byla asi 70kč. Okno chodí parádně. A takových drobností tam bylo víc. Do náhradních dílů jsme nevrazili ani pět tisíc, strávili jsme u toho tři soboty. Problém bylo servo, protože tam bylo elektrohydraulické. O tom jsme věděli ještě před koupí. Jenže nějaký cyp rozebral elektromotor toho serva a všechno z něho vyhodil. Takže repase nemožná. Sehnali jsme ze saxa, bylo sice trochu jiné, ale nakonec se to tam povedlo napasovat. Do těch pěti tisíc jsme se vlezli i s tím servem.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Lancar
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: úte dub 29, 2014 08:10

Re: Opravené Twingo šlo do šrotu

Příspěvek od Lancar » pát kvě 16, 2014 23:46

Díly na rozbité Twingo si naštěstí zaplatil sám. :D
Jel za kamionem, který se v poslední chvíli vyhnul stojicímu favoritu a Twingo už nešlo ubrzdit. Stejně je pevné, favorit jel do šrotu hned.

Kolega měl jen jelita od pásů a v sobě spoustu střepů - vezl na zadním sedadle prázdné zavařovací sklenice. :lol: :lol: :lol:
Od té doby dává vše do kufru a náklad zabezpečuje.
minicamper - obytné Kangoo 1,2 16V 2008 + LPG BRC http://lancar.rajce.idnes.cz/minicamper_obytne_Kangoo/
Dříve Kangoo expres 1,2 8V + LPG Renault/Vialle, v pohodě 300 000 km
BMW 700 CS coupe sport - vzduchem chlazený motor! Design Michelotti Tuning: Navařené a nově vytvořené tříkulové spalovací prostory, sací ventily a sedla AVIA 30, výfukové TATRA 603, písty a kroužky Lada, přední náprava typu DUBONNET, vzadu dvoukloubové hnací hřídele. Výška vozidla jen 1 250 mm.

Odpovědět

Zpět na „Jakou největší kravinu jsem při opravování auta udělal....“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů