Největší kravina je chip DCI - provedený na ulici

Galerie naší i cizí pitomosti :-)

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
RadekDCI
Starting member

Největší kravina je chip DCI - provedený na ulici

Příspěvek od RadekDCI » sob dub 12, 2014 16:30

Koupil jsem si 2.0 Dci, celej natěšenej jsem si to nechal auto chipnout v Bystřici n Perštejnem u pana Škutchana. Pán tuner na ulici s noťasem pod paží byl za 20 minut hotov. Po nalítí softu si vyžádal docela razantní testovací jízdu stylem plný plyn na dvojku, max. otáčky a držet....Motor začal vibrovat. Takže po týdnu okamžitě návrat sériového softu, nepomohlo, vibrace trvají.
Poté následovala série servisů, kde se vyměnila spojka, spojkové ložisko, silentbloky. Nyní nezbývá, než rozebrat motor a hledat problém ve vyvažovacím hřídeli. Lidi, važte si toho, že máte motory v pořádku a neudělejte takovou pitomost jako já. Ale pokud přece musíte si nechat auto chipnout, tak jedině v zavedené firmě se zázemím, s brzdou s protokolem, grafem a hlavně se předem domluvte jestli je tuner pojištěný, když se něco případně přihodí na Vašem motoru bezprostředně po chipu.

kotasekh
Grafoman

Re: Největší kravina je chip DCI

Příspěvek od kotasekh » sob dub 12, 2014 17:30

No, ano, tady není kravina chip samotný, ale jeho provedení. U garážníka, na ulici, za 20 minut hotovo, to jsou jasné signály k úprku ;-).
Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
šedá Eclipse B66, Hudba
RV 1. dubna 2009 (Aprílové auto)
Najeto 305 000km

Šamša
Moderátor

Re: Největší kravina je chip DCI - provedený na ulici

Příspěvek od Šamša » úte dub 15, 2014 20:33

Zde je jasné, že možná došlo k poškození na motoru nebo vstřikování, protože úprava softwaru trvá cca min. 2 hodiny aby to k něčemu bylo, protože v jednotce těch map jsou desítky. Tento chytrák má zřejmě čínský nástroj, který zvedá všechny parametry procentuálně.
Jinak od toho to tu fórum funguje, že jsou zde i recenze a varování.
Laguna II. 2001 1.9dCi Carminat 79kW, čip bmwpower.cz cca 110kW(boost 2bary),
pružiny Eibach (sníženo -5cm), podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 392000km

Obrázek
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 212000km
Obrázek

BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 354000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Jakou největší kravinu jsem při opravování auta udělal....“