Klapka recirkulácie

Galerie naší i cizí pitomosti :-)

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Klapka recirkulácie

Příspěvek od SilverA » stř srp 07, 2013 15:58

Spomenul som si na časy, keď som môjho Megana vlastnil prvé týždne. Prvé auto doma, ktoré malo recirkuláciu. A tak som si prepínanie vonkajšieho a vnútorného vetrania náležite užíval. Sadol som do auta, zapol klímu a vnútorný obeh, po pár km prepol na vonkajší obeh a furt som s tým ovládačom mixoval z jednej strany na druhú.

Raz, ma napadlo, že si kuknem stav ventilátora vetrania-demontáž ventilátora, premazanie ložísk a podobne. Dokonalo som demontoval všetky diely pod čelným sklom aby som nakoniec zistil, že bez vypustenia a rozpojenia klímy ten ventilátor nevyberiem. Tak som sa na to vykašlal. Ako som to tak mal rozobraté, pozerám a vidím, že ja žiadny motorček na recirkulácii nemám :D . Predchádzajúci majiteľ ho zrejme úplne vyhodil, lebo mu klepala klapka.

Najlepšie bolo keď som o tej nefungujúcej klapke nevedel a šiel som cez tunel Branisko. Pred tunelom som zapol vnútorný obeh. V aute štyria ľudia a tak som dal ventilátor na maximum, aby sa vzduch v kabíne poriadne hýbal a nerosili sa sklá keď už je ten vnútorný obeh zapnutý. Asi po kilometri bol v aute príšerný smrad z výfukových plynov. A ja ešte vravím "členom na palube" že ako zle je ten tunel odvetraný, keď sa cez uzavreté vetranie dokáže do auta natlačiť toľko smradu. To som v tej dobe ešte nevedel, že do auta tlačím ventilátorom všetok ten smrad zvonku :D
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

Uživatelský avatar
ZDENECEKCZ
Grafoman
Příspěvky: 3289
Registrován: pon pro 27, 2010 19:59
Bydliště: Krnov sev. mor.
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapka recirkulácie

Příspěvek od ZDENECEKCZ » sob srp 10, 2013 13:25

bezva---ještě že jste se nepřidusily :mrgreen: :mrgreen:
Moje rajče: https://zdenecekcz.rajce.idnes.cz/
Jawa pionýr rv58(asi)
ČZ 175 rv72
Škoda 1000MB rv67
Škoda 120 M rv89
Škoda Favorit 135LX rv93
Yamaha XJ-600S rv93
Suzuki GSF 600 S Bandit rv98
SUZUKI GSF 600 S Bandit rv00
Renault Laguna 2,2dt rv2000 naj-108250 až 177tis km- recyklace
Yamaha FZ 6 S Fazer 2005
Renault Mégane Grand Tour 1.9dci 88kw rv04 naj-272tis až 299,5tis km
teď:
Renault LAGUNA III 2.0dci 96kw kombi rv10/2008 naj 330400...nyní již přes 367tis
Honda CB 600 S Hornet 2001 červená s najezdem 54180km

Odpovědět

Zpět na „Jakou největší kravinu jsem při opravování auta udělal....“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů