Bílé budíky.

Galerie naší i cizí pitomosti :-)

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
jozef0301
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: stř kvě 20, 2009 20:32
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Bílé budíky.

Příspěvek od jozef0301 » pon črc 06, 2009 22:51

Po nějakém čase, kdy jsem si pořídil Clio 1,8 16V jsem se rozhodl, že si svépomocí vyměním polepy budíků. Prostudoval jsem dostupnou literaturu a podařilo se mi sehnat bílé polepy s modrým podsvícením. Vymontovat přístrojovku nebyl problém, ani stáhnout ručičky z budíků. Až na ručičku budíku teploty chladící kapaliny, resp. motoru. Ta nešla a nešla, až se mi podařilo utrhnout hřídelku. Celý nešťastný jsem, abych to zkrátil, shaněl jinou přístrojovku, což se mi asi po půl roce skutečně podařilo. Radostí bez sebe jsem ji ihned otevřel a jal se sundávat ručičku z budíku teploty motoru...... a výsledek ? Úplně stejný, tj. přetržená hřídelka. To jsem měl skutečně slzy v očích. Nakonec vše dobře dopadlo, ale nestálo to za ty nervy.

Kubassss
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 31, 2010 11:04
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílé budíky.

Příspěvek od Kubassss » pon kvě 31, 2010 11:36

jozef0301 píše:Po nějakém čase, kdy jsem si pořídil Clio 1,8 16V jsem se rozhodl, že si svépomocí vyměním polepy budíků. Prostudoval jsem dostupnou literaturu a podařilo se mi sehnat bílé polepy s modrým podsvícením. Vymontovat přístrojovku nebyl problém, ani stáhnout ručičky z budíků. Až na ručičku budíku teploty chladící kapaliny, resp. motoru. Ta nešla a nešla, až se mi podařilo utrhnout hřídelku. Celý nešťastný jsem, abych to zkrátil, shaněl jinou přístrojovku, což se mi asi po půl roce skutečně podařilo. Radostí bez sebe jsem ji ihned otevřel a jal se sundávat ručičku z budíku teploty motoru...... a výsledek ? Úplně stejný, tj. přetržená hřídelka. To jsem měl skutečně slzy v očích. Nakonec vše dobře dopadlo, ale nestálo to za ty nervy.
to se stane :(
Renault Clio (1994, 1389 ccm, 57,5kW)

Nepotřebuju airbag, bourám jako chlap!

orpik
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: ned úno 13, 2011 19:03
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílé budíky.

Příspěvek od orpik » pon říj 03, 2011 19:20

zdravicko,
chtel bych vedet kde jsi sehnal polepy na ty budiky,rad bych neco takoveho chtel taky realizovat ale potreboval bych nejakou sablonu protoze moje pristrojovka je v milich :-(
tak jestli by bylo mozne pozadat o nejaky odkaz nebo fotku aspon.
dekuji
aktuálně: Megane 1 Break / facelift / 1.4 16v 70 kW / rv.2003
minulost: Clio1 RN / facelift / 1.2i 40kW D7F A7 / rv.12.1996 / + stabilizator,otackomer

Uživatelský avatar
kupis
Experienced member
Příspěvky: 631
Registrován: pát bře 05, 2010 08:55
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílé budíky.

Příspěvek od kupis » čtv lis 10, 2011 16:57

REPLIKA MEGANE II RS-SPORT 1,6 16v r.v.2005
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Jakou největší kravinu jsem při opravování auta udělal....“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti