Oprava těsnění LZ dveří.

Galerie naší i cizí pitomosti :-)

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Oprava těsnění LZ dveří.

Příspěvek od renault841 » pon pro 10, 2018 22:27

Je to spíše taková blbost na pobavení.

Po určitém čase jsem si všiml, že u levých zadních dveří je těsnění mezi dveřmi a karoserií nějaké krátké, je tam prostě díra, nesedí a mohlo by tam zbytečně téct voda. Nevěnoval jsem tomu pozornost a říkal si, že je tam určitě jenom špatně nasazené a chce ho zpravit, měl jsem zrovna v záměru dodělat si i el. okna a tak jsem si řekl, že se to potom zpraví při jednom.

Když jsem už všechno měl hotové, skládal jsem to dohromady, tak jsem nasadil těsnění na pravé dveře, všechno krásně pasovalo, i to do sebe na milimetr přesně zapadlo... a teď druhá strana, napasuji to přesně a bum, koukám a zase díra, sundám, vrátím, zase nepasuje. Už jsem z toho byl blázen, tak jsem zkusil přehodit pravé na levé, jestli náhodou nejsou jedny dveře menší, ačkoliv je to fakt pitomost.

A ono to těsnění z pravé strany, pasovalo přesně do té levé. No, ale samozřejmě to levé jsem nasadil se stejným výsledkem i vpravo (zase díra). Takže, co teď?

Říkám si, že by se nějak smrsklo časem? Jako nic nevydrží věčně, ale že ty ostatní nic. Tak si projedu na internetu hezky vrakoviště a hle tu vidím zrovna rozebraný Grand Modus, spousta dílu skladem a právě i toto těsnění.

Těsnění zaplaceno, všechno v pořádku, přišlo a už si to těsnění tam tak láduju, spokojený jak to bylo ještě za pár korun a ono bum, zase díra.

Tak už jsem se naštval, nařezal to ze dvou a složil -> samozřejmě dočasné řešení. Nakonec jsem objednal právě to pravé a ono krásně sedlo...

Takže to vypadá, že to někdo už ve fabrice popletl a těsnění do levých dveří Grandů sázel kratší (oba rok výroby 2008). :lol:
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Odpovědět

Zpět na „Jakou největší kravinu jsem při opravování auta udělal....“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti