Air France

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Uživatelský avatar
Butcher
Člen RCČR
Příspěvky: 794
Registrován: čtv zář 29, 2005 11:00
Bydliště: Prypiat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Butcher » čtv čer 21, 2007 17:45

100KUC píše:Pánové jestli se nechcete nějaký víkend nudit, tak vám až pojedu k němu nějakou společnou zábavu vymyslíme :lol: Montérky s sebou 8)
Heh, asi myslíš až pojedeš za Jarkem, ne?
Dead man

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » čtv čer 21, 2007 18:12

Jasně.. myslel jsem až pojedu za Jarkem
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » čtv čer 21, 2007 18:56

100KUC píše:Sovo :!: Jen na Jižní Spojce? :lol: jde spíš o to jak to sedí v zatáčkách ne? 8)

Vpředu mám originál Renault (á cca 2650 Kč) - jsou to SACHS (plynokaplinové)
Vzadu mám plynokapalinové KYB (Kayaba) tuším okolo 1600 jeden... už je to nějakej ten pátek co jsem to kupoval...

pružiny, uložení, zadní náprava - "obyč GTE "

Polepy seženeš v Renaultu :) ale za strašný prachy.... vyfoť to a nech si někde vyrobit kopii :wink:
Tak mě napadá, kdybych si objednal tlumiče original u Renaultu byly by to na tu mojí 11 taky Sachsy?

Samozřejmě se myslel v zatáčkách :wink: Však na te jižní spojce jsou taky zatáčky né :scratch:

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » pát čer 22, 2007 20:07

Ahoj Sovo,

tak to ti nepovím, já dostal Sachsy... paradoxní bylo, že když jsem je sháněl předtím jinde, tak Sachs stál po všech slevách tuším 4300 ... a Renaultu těch 2650 :)

Jinak mi nabízeli ještě ty jejich Motrio... ale nevěřil jsem tomu... sada obou př. tlumičů na pětku stála tuším 2800...
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » úte črc 17, 2007 17:31

Chci se zeptat, jestli když je v techničáku napsaný pouze jeden rozměr kol, tedy "15, a na autě jsou momentálně kola menší, "14, tak jestli je s tím problém na STK?

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » úte črc 17, 2007 17:37

Sova píše:Chci se zeptat, jestli když je v techničáku napsaný pouze jeden rozměr kol, tedy "15, a na autě jsou momentálně kola menší, "14, tak jestli je s tím problém na STK?
ano
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Smx
Experienced member
Příspěvky: 511
Registrován: ned dub 09, 2006 16:13

Příspěvek od Smx » úte črc 17, 2007 18:32

Sova píše:Chci se zeptat, jestli když je v techničáku napsaný pouze jeden rozměr kol, tedy "15, a na autě jsou momentálně kola menší, "14, tak jestli je s tím problém na STK?
Zajdi si nechat dopsat do techničáku alternativní rozměry disků a pneu - mě to u prvního auta udělali na počkání a pro jistotu jsem tam nechal rovnou dopsat všechno možné i nemožné.. :wink:
Renault Megane Grandtour GT220, Espace RFC..

Ex: Renault Laguna Grandtour GT 205k

Uživatelský avatar
Rosťa
Experienced member
Příspěvky: 702
Registrován: pon srp 23, 2004 12:29
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Rosťa » čtv črc 26, 2007 22:46

Sova píše:Chci se zeptat, jestli když je v techničáku napsaný pouze jeden rozměr kol, tedy "15, a na autě jsou momentálně kola menší, "14, tak jestli je s tím problém na STK?
problem je pouze teoretický, v Prostějově to nikdo nebude řešit, v nejhoršim se projedeš do konice :wink:
EX - Renault 5 TS 1,4 (Le Mans) tady to všechno začalo :-)
Renault 5 GTT - v renovaci
Renault 5 TS 1,4 - ve šrotu
Renault 5 TXE - nejnovější přírustek
Renault 5 GTX 1,7
Honda VFR 750RC36II

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » pát črc 27, 2007 21:39

Rosťa píše:
Sova píše:Chci se zeptat, jestli když je v techničáku napsaný pouze jeden rozměr kol, tedy "15, a na autě jsou momentálně kola menší, "14, tak jestli je s tím problém na STK?
problem je pouze teoretický, v Prostějově to nikdo nebude řešit, v nejhoršim se projedeš do konice :wink:
Nemáš náhodou fotky té GTT co máš na renovaci?

Uživatelský avatar
Rosťa
Experienced member
Příspěvky: 702
Registrován: pon srp 23, 2004 12:29
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Rosťa » pát črc 27, 2007 23:24

Sova píše:
Rosťa píše:
Sova píše:Chci se zeptat, jestli když je v techničáku napsaný pouze jeden rozměr kol, tedy "15, a na autě jsou momentálně kola menší, "14, tak jestli je s tím problém na STK?
problem je pouze teoretický, v Prostějově to nikdo nebude řešit, v nejhoršim se projedeš do konice :wink:
Nemáš náhodou fotky té GTT co máš na renovaci?
náhodou nějaký mám a jsou i nekde tu na foru umístěný...
EX - Renault 5 TS 1,4 (Le Mans) tady to všechno začalo :-)
Renault 5 GTT - v renovaci
Renault 5 TS 1,4 - ve šrotu
Renault 5 TXE - nejnovější přírustek
Renault 5 GTX 1,7
Honda VFR 750RC36II

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » ned črc 29, 2007 17:59

:cry: Tedka mě uteklo parádní auto na ježdění :cry:
Renault Clio Baccara 1.8 8v, dovežené z Francie, mírně oťukané s horším lakem, r.v. 98 najeto 40 tis. km se servisní knížkou s parádní výbavou i origo alu kolama...
na Tipcars to bylo za 32 a během chvilky bylo prodané...včera sem tam volal a bylo mi sděleno že ho střelili za 25...
Dost mě to mrzí...

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » pon črc 30, 2007 11:58

Myslíte že se hodí dát 54 tisíc za Clio 16v v původním stavu z 94´bílá barva alu kola bez pokliček po lehčí kolizi, ale dobře spraveno (nějakej Ital ho přibral na dálnici v koloně), má najeto prý 130.000, motor ševelí moc pěkně...za chvilku sem dám fotky
K autu je sada nárazníků na 16v

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » pon črc 30, 2007 12:22

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » pon črc 30, 2007 12:27

Můj osobní názor je, že to auto nevypadá moc důvěryhodně. Nevím, čím to je, ale je to tak. Něco jako má bývalá R25 - na první pohled vše ok, a léta z toho lezli kostlivci...

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » pon črc 30, 2007 14:43

Ivan Rous píše:Můj osobní názor je, že to auto nevypadá moc důvěryhodně. Nevím, čím to je, ale je to tak. Něco jako má bývalá R25 - na první pohled vše ok, a léta z toho lezli kostlivci...
Jako taky mě něco nahlodává, ale to mě nahlodává vždycky při každé koupi

btw Ivane není to tím že to auto je taky bílé :D

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » úte črc 31, 2007 21:45

Lepší než 10 krát koukat na fotku a hodnotit je jednou vidět a vyzkoušet.
Zvenku to může vypadat jako leštěnka z fabriky a přitom to může po špatném majiteli být vrak.
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » úte črc 31, 2007 21:58

Výhoda prvního pohledu je ta, že člověk ještě nepřemýšlí nad konkrétní věcí (barva, koroze, čistota apod.), ale kouká se na to tak nějak komplexně - no a ten komplexní pohled je paradoxně tvořen desítkami detailů, které cítíme třeba jen podvědomě a ani je nedokážeme pojmenovat...

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » úte črc 31, 2007 23:55

To je pravda, ale nejednou si zbytečně nadělá choutky a když se jede podívat tak je sklamán nebo mu promine něco ze závad co by ho jindy odradilo.

I když tohle není ten případ. Tady je jasně vidět neudržovaný interiér, rámus nálepku, ještě nějaký sparco na otřesně nabarveným volantu.
Na nádobce s chladíci kapalinou je jasně vidět, že to někde pěkně uvařil.
Řekl bych, že na to auto nikdo nešáh, jednoduše ho dovezli zvenku, opravili a jezdili až doku se jim nezačala sypat údržba na hlavu.
Olejová, nebo bůhvíjaká skrvna na podlaze řidiče, centimetrová vrstva prachu na stříšce budíků a oblitý (nebo opršený :?: ) odkládací prostor ve spolujezdcových dveří mi doplňuje obraz majitele - řidiče o poslední detail. Absolutní prase tuzer - no pussy looser který byl naštěstí línny pustit se do nějakých větších úprav. :)
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » stř srp 01, 2007 01:43

Sovo, nelíbí se mi to.
Majitel měl evidentně málo peněz na údržbu a opravy. Podívej se na jednotlivé použité díly. Nechoď do toho. To co on zanedbal ty doplatíš.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » stř srp 01, 2007 21:58

DDT píše:Sovo, nelíbí se mi to.
Majitel měl evidentně málo peněz na údržbu a opravy. Podívej se na jednotlivé použité díly. Nechoď do toho. To co on zanedbal ty doplatíš.
Mno...nechal sem to uležet v hlavě a zjistil sem že se mi to taky moc nelíbí...

Jenže bohužel to mám už doma :?

Mám z toho auta smíšené pocity a o to víc sem se rozhodl že "mu udělám radost" a dám ho do pořádku...

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » stř srp 01, 2007 22:04

Anarki píše:ještě nějaký sparco na otřesně nabarveným volantu.
:roll: Anarki, ten volant je originál Sparco, ve skrze určen na závody a s původním lakem...to jen tak na upřesnění...

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » stř srp 01, 2007 23:33

To je možný, snad ho dáš do pořádku, na první pohled vypadá jako levná kopie od čongů :lol:
Proti gustu žáden dišputát :)

Ale chtěl bych mít tvůj rozpočet a skladovací prostory na auta :t18:
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » ned srp 05, 2007 17:55

ehm, moje unáhlenost nyní sklízí ovoce :roll:

Když točím volantem, servo jako kdyby nasávalo prázdný vzduch, ačkoliv olej v nádobce je, nejvíce znatelné to je při stání... :(

že by ucpané hadičky?

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » ned srp 05, 2007 17:57

Anarki píše:
Ale chtěl bych mít tvůj rozpočet a skladovací prostory na auta :t18:
Ani jedno není takové jak se může zdát :lol: :?

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » ned srp 05, 2007 19:47

No alespoň nemáš tátu který by ti řekl: "Když si koupíš Renault 5 GT Turbo tak ti ho osobně rozeberu motorovou pilou." :P

Tohle se naštěstí nestalo. :idea:

No a nejnovější výhrůžky jsou: Když si koupíš druhý auto tak ti z něj osobně udělám nejmenší cabrio na světě :lol: (tím myslí, odpílení střechy a srovnání auta co nejníž k zemi pomocí dřevorubecké sekery)

A když jsme tak teoreticky diskutovali o novém autě tak jsem naznačil, že bych bral Skyline (už nevím jestli R33 nebo G34 jsem mu tehdy řekl.)
On to řekl svému mechanikovy a on mu ukázal video Skyline 0-300 za 13,7 vteřiny. :roll:
Co myslíte co mi řekl až přijel domů :P
Ano správně :lol: "Jen přes mou mrtvolu" :x
Nepomohlo ubezpečování že sériově má to auto "jenom" 205 kw. :)


Takže asi tak, to druhý ti opravdu jen tiše závidím. :wink:

Zase jsem si myslel, že budeš živit tři auta (měl jsi ještě v podpisu pažouta ).

K tvýmu problému:
Viděl bych to na čerpadlo, něco podobný dělalo tátovy na Hrochovi a bylo to ono. I když Kangoo má elektrický servočerpadlo (co se mi moc nelíbí).
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů