Nové povinné ručení podle Allianz. Kdo jezdí málo, platí míň

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
pas
Junior member
Příspěvky: 248
Registrován: stř lis 04, 2009 20:25

Nové povinné ručení podle Allianz. Kdo jezdí málo, platí míň

Příspěvek od pas » ned říj 02, 2016 00:32

S mým nájezdem 6000km bych platil u Allianz stejně jako nyní u AXA.Žádná sleva se nekoná.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Nové povinné ručení podle Allianz. Kdo jezdí málo, platí

Příspěvek od Zefek » ned říj 02, 2016 07:30

Podle mě je to nesmysl a neodpovídá to statistice, i když data jsem neviděl. Ale drtivá většina lidí používá auto stylem po-pá v 6:00 směr práce, max. 50km. Vycházím z toho, že 90% lidí jede do práce maximálně hodinu a u auta je potřeba počítat s rychlostním průměrem cca 50km/h. 16:00 zpět z práce domů. O víkendu se jede na výlet cca 200km. A to ještě ne vždy. Takže se dostanem na hodnotu nějakých 30 tisíc km ročně. Průměr bude nižší, cca. 22 tisíc km, takže drtivá většina lidí se bude pohybovat od 14 do 30 tisíc km ročně. Tito lidé navíc potřebují auto do práce denně a většina z nich se uvědomuje, že prostě musí, takže se snaží jezdit tak, aby se vyhnuli nehodám, nebo se jim snaží aspoň předcházet. Navíc z práce a do práce jezdí v obrovských "formacích", kdy jede auto za autem, není čas dělat nějaké "blbosti", ... A tito lidé si drží v provozu celkem dost přehled, ví co mají dělat a jak to mají dělat.

Podle výzkumu, aby si člověk udržel v provozu přehled, musí ročně ujet nejméně 7500km, jinak se přestává orientovat, nezvládá řešení krizových situací, ...

Podle mě, by to tedy mělo být podle tohoto rozdělení - střed řidičů (14-30 tisíc km ročně) se snaží udržovat v provozu, auto potřebují denně a snaží se tedy předcházet nehodám. V provozu se celkem udržují. I když je těchto lidí nejvíc, bude mezi nimi nižší pravděpodobnost nehody a měli by tedy platit nižší částku pojistného. Pak jsou zde dva konce - více než 30 tisíc km a méně než 14 tisíc km. Na obou koncích už by měla částka růst, protože už najezdí méně kilometrů a složitěji se v provozu udržují a riziko nehody je tak vyšší. Stejně pokud člověk najede více kilometrů, může ztrácet ostražitost, nebo se naopak v provozu chová agresivněji. Nelze to brát ale paušálně.

Navíc, podle mě, celkový koncept pojistného tak jak je, je prostě nesmysl. Dokud nebude pojistné na řidiče, bude to k ničemu. Je to jisté omezení, že jako řidič nemůžu sednout do jakéhokoliv auta - ve chvíli kdy auto nemá pojistku, mě to prostě omezuje. Znám několik řidičů profesionálů, kteří mají za rok odjeto i 120 tisíc km s 12l motory. Tyhle kilometry mají odjeto na autech, které mají přes 400 koní. Když ale příjdou do pojišťovny, že chtějí pojistit Audi 3.0TDI, tak je to výjde pěkně draho, protože zrovna Audi 3.0TDI patří mezi rizikové vozy, které nejvíc bourají :D Je to celé postavené na hlavu. Pokud jsem jednou řidič, měl bych mít nějakou zodpovědnost a řešit to sám. Ne že si koupím auto a auto bude ručit za všechny jeho škody.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: Nové povinné ručení podle Allianz. Kdo jezdí málo, platí

Příspěvek od Single » úte říj 04, 2016 23:46

Je to na hlavu postavené... míň jezdíš, takže budeš míň platit?
Co je to proboha za logiku... pokud někdo míň jezdí ať platí víc a ne míň!
Je větší hrozbou... vůbec bych se na tohle rozlišení podle nájezdu vyprdnul, ale možná by to alespoň donutilo lidi odstoupit od extra (NE)výhodných pojistek u (NE)pojišťoven typu Slávia, Triglav atp... Jenže to by to muselo být levnější, takže opravdu produkt k ničemu.

Zefek - naprostý souhlas s posledním odstavcem... V rodině bychom potom mohli mít 10 aut a platit na dva řidiče :-D což by se zase někomu nelíbilo (ale mě jo).

Před 2 lety jsem měl cca 300m od domova nehodu, nedal mi přednost postarší pán... sice odbočoval doleva, ale MĚL ZELENOU... na toho to sedí jak pr... na hrnec.

wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Re: Nové povinné ručení podle Allianz. Kdo jezdí málo, platí

Příspěvek od wali.el » pon říj 10, 2016 11:37

A ti co jezdi 3x do roka by to mohli mít zadarmo. A vůbec nevadí, že takový "řidič" představuje asi 1000x větší riziko nehody pro všechny okolo. Ten kdo auto vytáhne na dušičky nebo na chalupu 1x za rok bude mít určitě bohaté zkušenosti a všichni takové řidiče vřele vítáme a máváme jim, když je potkáváme na cestách. Nedávno se mi stala velmi působivá příhoda. Na křižovatce mi nedá přednost starý dědek (už od pohledu by si zasloužil propleskat).. Po velmi intenzivním brždění a infarktovém stavu mi (budeme ho nazývat milým pánem, i když bych našel mnohem výstižnější a pravdivější pojmenévání) milý pán se vůbec neomluvil. Začal zběsile máchat rukama a vyřvávat. Po té co jsem mu taky velmi mile řekl, že já byl na hlavní a to co je na těch sloupech podél cesty nejsou předvolební billboardy ale dopravní značky a že vřele doporučují si je prostudovat mi řekl, že si půjde stěžovat na policii. Tím mě rozsekal. Takovým vzít řidičák a raději i občanku.

Šedý vlk
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: sob lis 17, 2007 16:45
Bydliště: Opavsko

Re: Nové povinné ručení podle Allianz. Kdo jezdí málo, platí

Příspěvek od Šedý vlk » pon říj 10, 2016 16:27

Je ale třeba si uvědomit, že ne všichni dříve narození řidiči jsou proto špatní řidiči a všichni mladší jsou automaticky dobří řidiči. Souhlsím ale s tím, že tzv. sváteční řidiči jsou opravdu postrachem na silnicích.
ŘP od 5/57, dříve asi 8 aut, pak Espásek od 5/97, nyní R Scénic r.v.2002 od dubna 2008

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: Nové povinné ručení podle Allianz. Kdo jezdí málo, platí

Příspěvek od Single » úte říj 11, 2016 00:14

Tak moment z toho vznikla mylná informace! Mě jde opravdu jen o to kdo jak často jezdí, prostě pokud něco neděláš VŽDYCKY se v tom zhoršíš... o to jde. Mladí vs. staří to je jiné téma. Konec konců moje dcerka neměla ani den a já už tady nemusel být, když mi nedal přednost cucák ve filcce... já to naštěstí ubrzdil ale toho přistěněcucáka jsem si dojel a vysvětlil jsem mu mezi 4ma očima že takhle teda ne! Odpověď byla stejná jako u onoho postaršího pána z mého předchozího příspěvku... já měl taky zelenou... škoda že já měl zelenou, jel rovně a on odbočoval doleva. Mimochodem bylo to na stejné křižovatce akorát z jiného směru.

Ne, je to jinak, prostě mám smůlu na pojízdné rakve = felicie - měli ji oba

Drogo
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 24, 2016 09:49
Bydliště: Praha

Re: Nové povinné ručení podle Allianz. Kdo jezdí málo, platí

Příspěvek od Drogo » pon říj 24, 2016 09:59

Rozhodně bych teda nechtěl platit víc za povinné ručení jen proto, že jezdím málo. Podle mě je to 50 na 50. Občas jezdí špatně sváteční řidiči a občas zase ti co každý den spěchají do práce a z práce. Na obou stranách jsou čuňata, proto by cena měla být pro všechny stejná a ne že budu platit víc jen proto že mám auto připravené na zahradě a nejezdím s ním. Myslim, že vyjde na stejno, když někoho ohrožuju pořádně za dlouho nebo méně a pořád. :roll:
(: nʌɐןɥ ɐu ǝɾ ouɥɔǝsʌ ıpɐʌǝu

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů