ČR a americká raketová základna

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Americká základna v ČR?

ANO
9
27%
NE
24
73%
 
Celkem hlasů: 33

Uživatelský avatar
Rosťa
Experienced member
Příspěvky: 702
Registrován: pon srp 23, 2004 12:29
Bydliště: Prostějov

ČR a americká raketová základna

Příspěvek od Rosťa » stř srp 09, 2006 11:46

Po bouřlivé diskusi na tema libanonsko-izraelský konflikt snad bude tohle trochu mírnější diskuse.
Já jsem osobně proti základně!
EX - Renault 5 TS 1,4 (Le Mans) tady to všechno začalo :-)
Renault 5 GTT - v renovaci
Renault 5 TS 1,4 - ve šrotu
Renault 5 TXE - nejnovější přírustek
Renault 5 GTX 1,7
Honda VFR 750RC36II

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » stř srp 09, 2006 14:09

Rozumí tady tomu někdo?

Ivan

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » stř srp 09, 2006 14:58

Já sem PRO 8) Možná se bláhově mýlím,ale myslím si že kdyby u nás byla US základna,nemuseli by občané naší země podstupovat ponížující proces vízové povinnosti při výjezdu do USA

Uživatelský avatar
Rosťa
Experienced member
Příspěvky: 702
Registrován: pon srp 23, 2004 12:29
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Rosťa » stř srp 09, 2006 15:30

Sova píše:Já sem PRO 8) Možná se bláhově mýlím,ale myslím si že kdyby u nás byla US základna,nemuseli by občané naší země podstupovat ponížující proces vízové povinnosti při výjezdu do USA
to je právě to o čem američané ani neuvažují :( podle tiskových prohlášení
EX - Renault 5 TS 1,4 (Le Mans) tady to všechno začalo :-)
Renault 5 GTT - v renovaci
Renault 5 TS 1,4 - ve šrotu
Renault 5 TXE - nejnovější přírustek
Renault 5 GTX 1,7
Honda VFR 750RC36II

pirduch
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: ned pro 11, 2005 18:27
Bydliště: Litvinov

Příspěvek od pirduch » stř srp 09, 2006 15:47

Ivan Rous píše:Rozumí tady tomu někdo?

Ivan
Já vůbec ne, a myslím,že ti,kdož o tom budou rozhodovat, taky ne...stejně jako 80% národa,kterej je dle jednoho výzkumu proti...a stejně jako zbývajících 20% pro...až na pár jedinců...
Renault Twingo I, polocabrio, r.v.96
Renault Grand Scenic II 1,9dTi, r.v. 05

Uživatelský avatar
Lucni Konik
Člen RCČR
Příspěvky: 723
Registrován: sob kvě 15, 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucni Konik » stř srp 09, 2006 15:57

Jsem proti hlavně proto, že proces výměny ruského za amerického bratra by byl dovršen. Jakákoli cizí armádní základna na území ČR je pro mě nepřijatelná.
Renault 21 GTX Symphonie 2,2i (J7T), r.v. 1989 (Cirilla II) a Martiny Renault 19 Baccara Automatique 1,8i (F3P) (Milwa) r.v. 1993,
Renault 11 TXE 1,7 (F2N), r.v. 1985 (Yennefer) - nový majitel ukázal se býti nehodným, neb málem auto nechal zničit :-((, takže ji máme opět doma

ex Renault 21 Névada GTX Symphonie 2,2i (J7T), r.v. 1988 (Cirilla) - se slzou v oku vzpomínám - odpočívej v pokoji

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » stř srp 09, 2006 16:00

Rosťa píše:
Sova píše:Já sem PRO 8) Možná se bláhově mýlím,ale myslím si že kdyby u nás byla US základna,nemuseli by občané naší země podstupovat ponížující proces vízové povinnosti při výjezdu do USA
to je právě to o čem američané ani neuvažují :( podle tiskových prohlášení
To jsou ale K**vy!V tom případě imaginárně odečti hlas z ANO a přidej ho k NE :wink:

pirduch
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: ned pro 11, 2005 18:27
Bydliště: Litvinov

Příspěvek od pirduch » stř srp 09, 2006 16:00

Lucni Konik píše:Jsem proti hlavně proto, že proces výměny ruského za amerického bratra by byl dovršen. Jakákoli cizí armádní základna na území ČR je pro mě nepřijatelná.
Já právě dělím mezi jakákoliv a specielní, nikoli na ruská a americká...
Něco bylo dočasné umístění vojsk, a něco je tohle...
Vidím v Německu,či Francii,jak tam žijí s americkou základnou za zády,a berou ji spíš kladně...ale je to i tím,že jim chybí naše zkušenost s bratrskou pomocí...
Renault Twingo I, polocabrio, r.v.96
Renault Grand Scenic II 1,9dTi, r.v. 05

Martin Ben
Člen RCČR
Příspěvky: 338
Registrován: čtv dub 29, 2004 12:39
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Ben » stř srp 09, 2006 18:00

Jsem pro jakékoliv posílení naší obranyschopnosti. Jenomže v tomto konkrétním případě je zatím dost neznámých, které mě nutí říci Nevím. Jsou to například otázky:
- o jaký typ základny půjde?
- kolik vojáků cizího státu se na ní bude zdržovat?
- jak dlouho tady ta základna bude?
- jaká bude pravomoc orgánů ČR (vláda, parlament, soudy, policie, obce...) vůči základně a osobám s ní spojeným? Speciálně mě to zajímá v případě amerických vojáků - viz Japonsko, Jižní Korea apod.
- kdo a jak bude rozhodovat o použití zbraní, tzn. budou použity i v případě ohrožení ČR?
Těch otázek je samozřejmě víc. Debata na toto téma se vede i serveru Palba.cz
Martin Ben
Citroën C5 Break, 2.0HDi, rv.2003

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » stř srp 09, 2006 19:31

Martin Ben píše:Jsem pro jakékoliv posílení naší obranyschopnosti. Jenomže v tomto konkrétním případě je zatím dost neznámých, které mě nutí říci Nevím. Jsou to například otázky:
- o jaký typ základny půjde?
- kolik vojáků cizího státu se na ní bude zdržovat?
- jak dlouho tady ta základna bude?
- jaká bude pravomoc orgánů ČR (vláda, parlament, soudy, policie, obce...) vůči základně a osobám s ní spojeným? Speciálně mě to zajímá v případě amerických vojáků - viz Japonsko, Jižní Korea apod.
- kdo a jak bude rozhodovat o použití zbraní, tzn. budou použity i v případě ohrožení ČR?
Těch otázek je samozřejmě víc. Debata na toto téma se vede i serveru Palba.cz
... no právě

Ještě mě napadá jedna teze:

Pokud bude základna sloužit celému NATO, tak otázka, zda ji chceme, či nikoliv je blbost. A pokud jsme (představitelé ČR, občané v referendu) proti, máme prostě a jednoduše z NATO vystoupit (a třeba spoléhat na to, že se nic nikdy nesemele).

Celá ta otázka je blbost a největší blbost je referendum. Když si představím, že moje babička bude rozhodovat o americké základně, tak mě jímá hrůza. Od toho jsou odborníci, kteří mají říct kde to má být a tam se to má postavit. Chápu, že se vláda může ptát na otázky s tím spojené a je to v pořádku, ale proč by (a doufám že to nenastane) o systému protiraketové obrany měl rozhodovat vidlák z vidlákova, to nevím.

Ivan
:wink: ).

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » stř srp 09, 2006 20:00

Ivan Rous píše:
Martin Ben píše:Jsem pro jakékoliv posílení naší obranyschopnosti. Jenomže v tomto konkrétním případě je zatím dost neznámých, které mě nutí říci Nevím. Jsou to například otázky:
- o jaký typ základny půjde?
- kolik vojáků cizího státu se na ní bude zdržovat?
- jak dlouho tady ta základna bude?
- jaká bude pravomoc orgánů ČR (vláda, parlament, soudy, policie, obce...) vůči základně a osobám s ní spojeným? Speciálně mě to zajímá v případě amerických vojáků - viz Japonsko, Jižní Korea apod.
- kdo a jak bude rozhodovat o použití zbraní, tzn. budou použity i v případě ohrožení ČR?
Těch otázek je samozřejmě víc. Debata na toto téma se vede i serveru Palba.cz
... no právě

Ještě mě napadá jedna teze:

Pokud bude základna sloužit celému NATO, tak otázka, zda ji chceme, či nikoliv je blbost. A pokud jsme (představitelé ČR, občané v referendu) proti, máme prostě a jednoduše z NATO vystoupit (a třeba spoléhat na to, že se nic nikdy nesemele).

Celá ta otázka je blbost a největší blbost je referendum. Když si představím, že moje babička bude rozhodovat o americké základně, tak mě jímá hrůza. Od toho jsou odborníci, kteří mají říct kde to má být a tam se to má postavit. Chápu, že se vláda může ptát na otázky s tím spojené a je to v pořádku, ale proč by (a doufám že to nenastane) o systému protiraketové obrany měl rozhodovat vidlák z vidlákova, to nevím.

Ivan
:wink: ).
Ale to je protiraketový raketový deštník USA,budovaný nezávisle na Natu... :!: Je to taková americká bokovka :)

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » stř srp 09, 2006 22:53

Ten kdo je pro, tak je asi blázen :? Proč potřebujeme stíhačky za miliardy, která se nad naším územím sotva otočí, proč potřebujeme obrněný transportéry za miliardy, proč potřebujeme cizou základnu. Odpověď je jasná, ze všech nás si parta "dobráků" dělá dojnou krávu a my jim na to pěkně skočíme a budem platit jak mourovatý dokavať tady budem. Lidi mějte rozum, jestli se někdy něco semele, tak nás to tady sfoukne a nikdo po nás ani neštěkne. Kdyby radši ty všechny prachy co zmizej v nenávratnu, rozdali lidem na ekologicky prospěšný věci, jako třeba decentralizace energetiky a alternativní zdroje, aby to tady nebyl samej Temelín a Transgas.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Martin Baláž
Člen RCČR
Příspěvky: 65
Registrován: stř úno 01, 2006 22:12
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek od Martin Baláž » stř srp 09, 2006 23:13

Já nevím,jestli s tímhle něco uděláme,myslím,že si tu základnu udělají kde budou chtít.Prý se jim nejvíc zamlouvá vojenský prostor Libavá a to bych s tím asi souhlasit neměl-mám ho vzdušnou čarou kousek za kopcem.
Renault Megane Scenic 1.9 dTI CENTURY

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » čtv srp 10, 2006 00:54

Ohledně těch stíháček:Nepochopím jak jsme mohli vyměnit Mig-29(jedny z nejlepších stíhaček vůbec)za transportní vrtulníky Sokol :tululum: ...to se tehdá něčí kapsa musela napakovat... :ubistvo: je málo :!:

pirduch
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: ned pro 11, 2005 18:27
Bydliště: Litvinov

Příspěvek od pirduch » čtv srp 10, 2006 07:53

Šamša píše:Ten kdo je pro, tak je asi blázen :? Proč potřebujeme stíhačky za miliardy, která se nad naším územím sotva otočí, proč potřebujeme obrněný transportéry za miliardy, proč potřebujeme cizou základnu. Odpověď je jasná, ze všech nás si parta "dobráků" dělá dojnou krávu a my jim na to pěkně skočíme a budem platit jak mourovatý dokavať tady budem. Lidi mějte rozum, jestli se někdy něco semele, tak nás to tady sfoukne a nikdo po nás ani neštěkne. Kdyby radši ty všechny prachy co zmizej v nenávratnu, rozdali lidem na ekologicky prospěšný věci, jako třeba decentralizace energetiky a alternativní zdroje, aby to tady nebyl samej Temelín a Transgas.
Proti stíhačkám i jiným podivným vojenským nákupům jsem byl vždy...ale pokud si základnu postaví a bude financovat NATO či američani sami,tak by se to dalo vzít jako investice a Parouback by měl naběhnout s investiční pobídkou...
Renault Twingo I, polocabrio, r.v.96
Renault Grand Scenic II 1,9dTi, r.v. 05

pirduch
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: ned pro 11, 2005 18:27
Bydliště: Litvinov

Příspěvek od pirduch » čtv srp 10, 2006 07:55

Celá ta otázka je blbost a největší blbost je referendum. Když si představím, že moje babička bude rozhodovat o americké základně, tak mě jímá hrůza. Od toho jsou odborníci, kteří mají říct kde to má být a tam se to má postavit. Chápu, že se vláda může ptát na otázky s tím spojené a je to v pořádku, ale proč by (a doufám že to nenastane) o systému protiraketové obrany měl rozhodovat vidlák z vidlákova, to nevím.

Ivan
).


A tady už teprv nevím,anžto při pohledu na naši politickou scénu má kolikrát ta babička lepší myšlení než valná většina prdlamentu či senilátu...BOHUŽEL...On totiž ten vidlák z vidlákova bude uvažovat prakticky,kdežto naši poslanci čistě politicky a ještě navíc lobbisticky...takže v závěru stačí američanům nabídnout cca 150 poslancům a větší polovině senátorů dovolenou v Kalifornii...a je po referendu...Parouback si pak jen zkontroluje tajné hlasování...
Renault Twingo I, polocabrio, r.v.96
Renault Grand Scenic II 1,9dTi, r.v. 05

Joska
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: čtv lis 17, 2005 13:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Joska » čtv srp 10, 2006 16:13

K otázce té základny je dost podstatné a málo zdůrazňované to, že nebude nic platná k obraně ČR. Nejsem zanalec, ale chápu to tak, že je určena k likvidaci raket dlouhého doletu v podstatě ve fázi jejich "vodorovného" letu. Na sestupující raketu již nestačí a tudíž nemohou zachytit a zničit raketu mířící na naše území. ale v podstatě by v klidu vychytaly rakety letící nad námi směrem na USA. Takže obranyschopnost ČR se tím nezvýší. Práci našim lidem to nepřinese (amící chtějí všechno vozit z domova) a víza se nezruší. I kdyby se měly zrušit, tak bych o to za takovouto cenu nestál. Takže otázka zní proč tady tu základnu vlastně mít? Možná z přátelství k USA? Nevím, nejsem přesvědčen. Sranda by asi byla je to tady nechat postavit a potom nedat personálu víza a požadovat oboustrannou dohodu o zrušení vzájemné vízové povinnosti :lol: . Ale třeba to vidím špatně, jakříkám nejsem v tomto znalec. Pletu li se v něčem, prosím opravte mě.

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » čtv srp 10, 2006 21:44

Myslet si, že nepotřebujeme armádu je snad největší blbost, jakou jsem na tomto fóru kdy četl. Pro ty, kdo to nechápe: armáda potřebuje letadla, transportéry, tanky, zbraně apod. Chápu, že lze diskutovat o tom, jakým směrem se má armáda tak malého státu jako je ČR orientovat (chem., rad., apod.)

Jakýsi myšlenkový ideál lidstva beze zbraní je pitomost hodná prvňáčka na základní škole a nebo úplně blbé miss, která do mikrofonu prohlásí, že chce celosvětový mír.

A myslet si, že už nemůže dojít k většímu konfliktu (který se vůbec nemusí odehrávat na našem území), ve kterém nebude armáda ČR potřeba je taky blbost.

Ivan

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » pát srp 11, 2006 01:02

Ivan Rous píše:Myslet si, že nepotřebujeme armádu je snad největší blbost, jakou jsem na tomto fóru kdy četl. Pro ty, kdo to nechápe: armáda potřebuje letadla, transportéry, tanky, zbraně apod. Chápu, že lze diskutovat o tom, jakým směrem se má armáda tak malého státu jako je ČR orientovat (chem., rad., apod.)

Jakýsi myšlenkový ideál lidstva beze zbraní je pitomost hodná prvňáčka na základní škole a nebo úplně blbé miss, která do mikrofonu prohlásí, že chce celosvětový mír.

A myslet si, že už nemůže dojít k většímu konfliktu (který se vůbec nemusí odehrávat na našem území), ve kterém nebude armáda ČR potřeba je taky blbost.

Ivan
Já netvrdím, že ji nepotřebujeme, ale kde jsou L159 a prošustrovaný miliardy a to je letoun na úrovni, který by pro nás stačil, proč kupovat za miliardy nějaký transportéry z Rakous, když tady leží ladem OTčka a naše zbrojovky krachují, proč tady mít cizí základnu, která nám nic nepřinese. Nebo se pořád budem řídit tím "slavným výrokem, že pravda a láska zvítězí, akorát budeme mít(nebo nám zbyde) v XXXXXXX díru. Nad našimi "odborníky" někdy zůstává rozum stát, nebo budem radši říkat lobbisty. Celá naše zem je prohnilá korupcí a darebáctvím. :?
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Alibaba
Advanced member
Příspěvky: 464
Registrován: úte bře 15, 2005 12:31

Příspěvek od Alibaba » pát srp 11, 2006 07:33

Lucni Konik píše:Jsem proti hlavně proto, že proces výměny ruského za amerického bratra by byl dovršen. Jakákoli cizí armádní základna na území ČR je pro mě nepřijatelná.
Já bych možná armádní základnu Pigmejů v pražské zoo snesl. Nebo základnu laponských velrybářů na Lipně.
Ale jakýkoli roztahovačný nabob, ať už jí slanečky, rýži nebo horký psy -NIKDY !
Ale příklad si ze mně neberte - víme že nadržuji slabším.
Na každý pád US základna u nás <b>NE !</b>.
Octavia Combi 1,9 TDI (96kW) - 04´

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pát srp 11, 2006 14:34

No, ke "stíhačkám" se vyjadřovat nebudu, byla by to přednáška a není zde mnoho lidí, kteří poslouchají argumenty, chtějí jen názor, a informace je nezajímá...
K základně: protiraketová obrana je mlhavý pojem, který USA používají, aby ospravedlnily jejich daňovým poplatníkům nárůst investicí do armádního výzkumu, do výroby zbraní a platů úředníků Pentagonu. Jejich "deštník" je značně děravý, protože nemají globálně účinný způsob, jak rakety zjišťovat, v nejbližších pěti letech jej mít nebudou, ale to by byla přednáška... Nemají ani "antirakety", neboť z deseti "horkých" odpalů byly vojensky zajímavé jen dva zásahy cíle, z toho jeden virtuální - nic moc, určitě jsou mezi Vámi pařani, kteří mají lepší výsledek ve stejně validní počítačové hře... deset provcent pak není začátek seriosní obrany...Ale to by byla přednáška...
Obecně: klidně můžeme mít připraveno zázemí pro podobnou základnu, pokud to bude základna NATO, jehož jsme členem, nikoliv US ARMY, nebo MDA, neboť nejsme státem USA...
Tož tak
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » pát srp 11, 2006 17:22

Čeněk Urbanec píše:No, ke "stíhačkám" se vyjadřovat nebudu, byla by to přednáška a není zde mnoho lidí, kteří poslouchají argumenty, chtějí jen názor, a informace je nezajímá...
K základně: protiraketová obrana je mlhavý pojem, který USA používají, aby ospravedlnily jejich daňovým poplatníkům nárůst investicí do armádního výzkumu, do výroby zbraní a platů úředníků Pentagonu. Jejich "deštník" je značně děravý, protože nemají globálně účinný způsob, jak rakety zjišťovat, v nejbližších pěti letech jej mít nebudou, ale to by byla přednáška... Nemají ani "antirakety", neboť z deseti "horkých" odpalů byly vojensky zajímavé jen dva zásahy cíle, z toho jeden virtuální - nic moc, určitě jsou mezi Vámi pařani, kteří mají lepší výsledek ve stejně validní počítačové hře... deset provcent pak není začátek seriosní obrany...Ale to by byla přednáška...
Obecně: klidně můžeme mít připraveno zázemí pro podobnou základnu, pokud to bude základna NATO, jehož jsme členem, nikoliv US ARMY, nebo MDA, neboť nejsme státem USA...
Čeňku,považuji vás za velmi sečtělého člověka(bez ironie)a zajímal by mě váš názor na ty stíhačky,nechcete se rozepsat? :wink:

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pát srp 11, 2006 17:57

Bylo by to dokonale O.T. .... Mne totiž "stihačky", od MiG-15 po MiG-29, Mi-24 ( ano!), F-16 a vstup Grippena, živily, celých 35 let... 8)
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Joska
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: čtv lis 17, 2005 13:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Joska » pát srp 11, 2006 20:57

Čeněk Urbanec píše:Bylo by to dokonale O.T. .... Mne totiž "stihačky", od MiG-15 po MiG-29, Mi-24 ( ano!), F-16 a vstup Grippena, živily, celých 35 let... 8)
Nom ale to by zajímal Váš názor i mě. A co to dát jako samostatné téma?

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pát srp 11, 2006 21:28

Nejsem si docela jist, zda to sem patří, spíše chystám s několika lidmi stránky, přímo věnované letectvu, přesněji řečeno letectvu bez balastu blbů, dnes letectvo ovlivňujících...
Jde o to, že jsme měli několik let před a několik let po sametu letectvo, v evropském kontextu velmi respektované, zničené svinskými zásahy politiků a dnes s velikými náklady a nedokonale obnovované do bývalé úrovně respektu, no, darmo bych zuřil...
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů