Časopisy o automobilech

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Uživatelský avatar
Tomáš Langer
Člen RCČR
Příspěvky: 731
Registrován: úte kvě 25, 2004 22:17
Bydliště: Tetčice u Brna

Automobil Revue s DVD

Příspěvek od Tomáš Langer » úte čer 13, 2006 08:51

Tak jsem včera koupil v Kauflandu 6-té číslo Automobil Revue. Staší syn jede se školou na vodu, tak ať má s sebou nějaký hodnotný čtení 8) . Věděl jsem, že se i tento, kdysi nedostižný časopis komercionalizoval, ale nevěděl jsem, že až tak moc.
Časopis byl totiž zabalený v igelitě a u něj DVD "To nejlepší z rally 70. léta". Nechtěl jsem DVD kupovat, považoval jsem ho za sbírku videí z internetu - ty si můžu najít sám. Hledal jsem na obalu cenu, s DVD přece bývají časáky dražší. Ať koukám, jak koukám, vidím jenom na obálce vytištěnou cenu 39 Kč. Říkám si, asi vědí, že to DVD moc velkou hodnoutu nemá, tak cenu nechali bejt. Na regálu v Kauflandu pro jistotu nemají ceny u časopisů napsaný vůbec, tak jsem ho šoupnul do košíku. Jaké bylo moje překvapení u pokladny, když mi ho paní namarkovala za 199,- Kč :evil: . V duchu jsem nadával celou cestu domů, jak jsem zase naletěl. A mrzelo mě na redakci, že si potřebuje zvyšovat výnosy takhle blbým způsobem.

Jenže doma jsem neodolal a DVD šoupnul do přístroje a - nestačil se divit. Ač jsem již v 70. letech rally sledoval, byla to pro mě především rally Žigulíků a Škodovek stotřicítek, video tehdá nebylo a o filmech ze západu se nám ani nezdálo. A teď najednou koukám na soutěžácké začátky pozdějších legend - Bjorn Waldegaard, Hannu Mikkola, Ari Vatanen, Markku Alén. A do toho nejkrásnější soutěžák všech dob Lancia Stratos, záběry z nejtěžší Safari Rally v historii, kde auta jezdí záplavami až po kliky ve vodě. Jedním slovem - nádhera. A zasvěcený komentář autora Steva Ridera.
A teď jsme u dalšího zklamání. Je to originál film s českými titulky. Ten, kdo to překládal si sice dal práci se správnými technickými termíny, ale o Rally neslyšel ani z dálky. Jak jinak by mohl dát Lancii název Stratus nebo tehdejšího spolujezdce Jeana Todta přejmenovat na Jean Tote :roll: . O době vzniku filmu svědčí i to, že je tam Jean Todt uváděn jako současný ředitel Peugeot Sport, ale on je již drahně let "spolupachatelem" nedostižného úspěchu tandemu Schumacher-Ferrari.

Tak si myslím, že si ty titulky v redakci Automobilu ani nepřečetli. Ještě bych pochopil přehlédnutí zkomolení Jeana Todta, mihne se tam jen chvíli. Ale Lancii "Stratus" je tam věnována celá kapitola, to nešlo přehlédnout.

Kam se poděla novinářská profesionalita, ach jo...
Tomáš
[img]http://langerovi.cz/obrazky/Rendici.jpg[/img] <b>R5 1,4 3dv. 1992</b> (1995-2001)
<b>Espace J11 2,2 TXE 1990</b> (2001-2005), zvaný <i>Autobus</i>
<b>Espace JE Grand 2,0 8V 1998</b> (nynější rodinný miláček), říkáme mu <b>TGV</b> :-))

petrk
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: úte lis 22, 2005 13:13
Bydliště: Kosmonosy

Příspěvek od petrk » úte čer 13, 2006 13:17

Dneska jsem četl ve SM 25/2006 str.26 hodnocení Megane Sedan s 1.9dCi/78kW s automatem. Zaujal mě tam objem zavazadlového prostoru, který nejprve chválí, jak se zvýšil oproti hatchbacku, že je srovnatelný s konkurencí. Na závěr je však věta:

"Ale pozor: 520l platí jen s dojezdovou rezervou, plnohodnotné kolo bere 60l."

To tedy znamená, že v ČR máme jen 460l ? Hledal jsem ve všech možných dokumentacích, ale nikde není nic o variantě s dojezdovou rezervou a o různých objemech kufru. Sedan alespoň u nás má plnohodnotnou rezervu. Není to zase jeden ze žvástů typu, že na Thalii rezavějí lemy předních blatníků nebo všem lže Renault o 520l ?

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » úte čer 13, 2006 13:20

Je to tak, že Renault v ČR lže s objemem kufru, když nepřizná reservu, zatímco Škoda říká pravdu, když napíše objem kufru, protože u VW se reserva počítá k užitečné zátěži :wink:
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Ing. Milan Voda
Člen RCČR
Příspěvky: 729
Registrován: čtv bře 03, 2005 10:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing. Milan Voda » stř čer 14, 2006 06:53

Já si Automobil revue č.6 koupil taky a za stabilní cenu. Spíš je to bordel v Kauflandu, že neměli cenu u časopisu uvedenou. A co se týká komercializace - od tý doby, co tomá Springermedia .... , tak je to silně zahlceno reklamou a články jsou stručnější. Jenže v sobotu na burze autíček jsem se dostal ke krabici od banánu plnou francouzského časopisu o automobilech ze 70 a 80 let. Myslel jsem, že to koupím celé i s krabicí, ale když jsem začal listovat, tak jsem se pak neptal ani na cenu. Černobílé provedení, nekvalitní fotky a spíž mi to připadalo jako objednávkový katalog z Magnetu než jako časopis. Zlatý Svět motorů a Automobil revue ze stejného období. Už to není, co to bývalo, ale ještě furt to jde. Ahoj Milan.
Les Miniatures
R 15 TS, Safrane RXE V6, R 5 GTE 2x
a dalších přes 475 kousků ( stav k 31.12.2008) viz
www.autosalon.cf.cz autosalon minirenaultů

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » stř čer 14, 2006 13:01

no starej automobil je super. o r21 sem tam našel nejvíc
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

daggereall
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: sob lis 27, 2004 14:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daggereall » stř čer 14, 2006 13:11

Ta cena 200 je za casopis s DVD,je to napsany naboku navrchu malym pismem :evil: Taky sem na to koukal na benzince a premyslel jestli mam dat ty penize za casak nebo za za benzin,vyhral benzin protoze sem mel prazdno v nadrzi :( Ale premyslim o tom casaku tedka a dost,stary rallye vozy me zajimaji.
Megane classic 1.6e r.v. 98

Uživatelský avatar
Tomáš Langer
Člen RCČR
Příspěvky: 731
Registrován: úte kvě 25, 2004 22:17
Bydliště: Tetčice u Brna

Příspěvek od Tomáš Langer » stř čer 14, 2006 14:16

daggereall píše:Ta cena 200 je za casopis s DVD,je to napsany naboku navrchu malym pismem :evil: Taky sem na to koukal na benzince a premyslel jestli mam dat ty penize za casak nebo za za benzin,vyhral benzin protoze sem mel prazdno v nadrzi :( Ale premyslim o tom casaku tedka a dost,stary rallye vozy me zajimaji.
Ty jsi z Brna, já su skoro z Brna - že bych to DVD zkusil okopírovat? :wink:
Tomáš
[img]http://langerovi.cz/obrazky/Rendici.jpg[/img] <b>R5 1,4 3dv. 1992</b> (1995-2001)
<b>Espace J11 2,2 TXE 1990</b> (2001-2005), zvaný <i>Autobus</i>
<b>Espace JE Grand 2,0 8V 1998</b> (nynější rodinný miláček), říkáme mu <b>TGV</b> :-))

daggereall
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: sob lis 27, 2004 14:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daggereall » stř čer 14, 2006 14:47

Tomáš Langer píše:
daggereall píše:Ta cena 200 je za casopis s DVD,je to napsany naboku navrchu malym pismem :evil: Taky sem na to koukal na benzince a premyslel jestli mam dat ty penize za casak nebo za za benzin,vyhral benzin protoze sem mel prazdno v nadrzi :( Ale premyslim o tom casaku tedka a dost,stary rallye vozy me zajimaji.
Ty jsi z Brna, já su skoro z Brna - že bych to DVD zkusil okopírovat? :wink:
Tetcice jo?Tama jezdim na barak do Neslovic :lol: Kopirovat ho zatim nemusis,ece kouknu na benzince estli ho neprodaj za 40 :) Ze by se sekli v cene :))
Megane classic 1.6e r.v. 98

forrester
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: sob kvě 27, 2006 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od forrester » pát čer 16, 2006 13:17

Hm ako to tu tak citam sa tak je u vas vela nespokojnosti s auto časopismi,
ja uz niekolko rokov u nas kupujem NOVY AUTO MAGAZIN,a je to asi naj auto casopis na SK,Kvalitne spracovanie, dobre reportaze a skvele testy, a skvalitnou PROFI auto prilohou
Tu je odkaz na ich stranku aby ste nahliadli a zhodnotili :D
http://www.novyautomagazin.sk/
Megane RXE 1,9 dTi r.v 2000

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pát čer 16, 2006 18:01

Tuhle PR publikaci nelze považovat za kvalitní motoristický časopis, myslel jste to jako žert, doufám...
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
ZMachine
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: sob led 31, 2004 19:43

Příspěvek od ZMachine » čtv črc 20, 2006 17:35

Zajímavý časopis se zdá být AD-ukázka ke stažení (týká se CXka, XMka a C6, volně dostupné pro spolupracovníka-tvůrce stránek cxclub.cz) na: http://citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=3593
Já sem ho koupil vlastně kvůli tomu CXu (znám jeho šíleného majitele :D ), ale i zbytek časopisu je docela slušný, překvapila mě kritika koncernových VVV aut.

petrk
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: úte lis 22, 2005 13:13
Bydliště: Kosmonosy

Příspěvek od petrk » čtv srp 03, 2006 23:00

Vždycky mě uhodí do očí vyložené nepravdy ve faktických údajích o vozech, které osobně dobře znám a nejde jen o upsání v číslech, to se dá omluvit.

Rezavějící přední blatníky Thalie jsou už docela známé, dneska jsem objevil menší omyl redaktora SM R.Poláčka. Ve SM 32/2006 je test "Levní nafťáci", v testu je i Megane II 5dv 1.5dCi. O jeho brzdách píše:

"Renault se vzadu musí spokojit s bubny, ovšem jeho decelerační schopnosti jsou rovněž výborné, i když hůře dávkovatelné."

Sám mám vzadu kotouče a nevím nic o tom, že by kdy byl vyroben Megane 2. generace s bubnovými zadními brzdami. To není ten redaktor schopný podívat se alespoň otvory v disku, co tam má ? Možná v tom autě neseděl a píše článek jen od počítače, pak by si měl alespoň něco o tom autě přečíst.

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát srp 04, 2006 01:00

petrk píše:
"Renault se vzadu musí spokojit s bubny.....
..... možná to bylo auto nějakého muzikanta a pan redaktor se na "brzdy" díval do kufru ... :smajli9:
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

pirduch
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: ned pro 11, 2005 18:27
Bydliště: Litvinov

"původní" AUTOCAR

Příspěvek od pirduch » pát srp 04, 2006 14:10

Kdysi asi více jak před rokem vycházel časopis AUTOCAR,někde na Moravě vydávaný,docela velký a objemný,a ten mi vyhovoval,protože se věnoval autům jako turistické potřebě...bylo tam hodně o cestování,něco o technice, odlišná pravidla,místa k navštívení...pro mne to byl skvělej časák.Pak najednou přestal a slyšel jsem o tom,že kvůli CARAUTO-že ho snad žaloval o jméno...Nevíte,jestli teď ještě něco takového vychází? Narazil jsem na nějaký JEDEME S AUTEM,či jaxetomenovalo,ale to už byl jenom slabej odvar...
Renault Twingo I, polocabrio, r.v.96
Renault Grand Scenic II 1,9dTi, r.v. 05

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů