OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z ruky

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z ruky

Příspěvek od Dan Black » pon pro 26, 2011 23:55

Jen pro zajímavost-dle litery zákona jsi povinen doklady ke kontrole předložit, nikde se nepíše, že je máš dát z ruky... zákon 361/2000, § 6, odstavec 8 + 12 :wink:
(z mé strany se zatím jedná jen o teoretické machrování, PaCha jsem neviděl jak je rok dlouhej) 8)

http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=2&t=56627Předchozí téma z kterého vzniklo toto
David
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Odebrání malého techničáku....

Příspěvek od kotasekh » úte pro 27, 2011 20:33

ano, dá se tím krásně bavit. doklady předkládám přes okýnko, chytřejší policajt si je opíše, hloupější se naparuje a vyhrožuje vším možným i nemožným, až nakonec stejně pochopí a nezbyde mu nic jiného nežli si je opsat:-)
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
mtv
Experienced member
Příspěvky: 671
Registrován: ned zář 06, 2009 20:14
Bydliště: Teplice

Re: Odebrání malého techničáku....

Příspěvek od mtv » úte pro 27, 2011 21:46

jo, tak přesně tohle miluju, na jednu stranu dělá všechno proto, aby znepříjemnil policajtům "život" a na druhou stranu požeduje aby ybl k němu policajt vstřícnej a pomoh mu vždycky když to bude potřebovat a běda policistovi, jakmile to nestihne...
sorry za OT
Škoda 100L rv 1973,Škoda 120 užovka rv 1983, Škoda 105L rv 1987, Škoda favorit rv 1994, , Daewoo espero 1,6 16v 66kw rv 1997 (těžkej krok mimo), RENAULT 19 1,7 54kw rv 1994, Kia sephia 1,6 59kw rv 1994, dlouhodobě půjčený Opel meriva 1,6 údajně 74kw rv2004(strašný auto). RENAULT LAGUNA GRANDTOUR 1,8 16v 88kw LPG rv 2002.Lagunka už je ve světě a nyní jezdim Škoda fabia I combi 1,9TDi 74Kw 2001 a naprostá spokojenost...

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Odebrání malého techničáku....

Příspěvek od kotasekh » stř pro 28, 2011 03:20

Nechapu co tim myslis, nebo na koho to bylo mysleno. Pokud jde o me, je to muj vlastni postoj a me vlastni vyjadreni nesouhlasu s namatkovymi kontrolami. Chtel bych, aby bylo pro statni policii prosazeno to same co pro obecni policii, tzn. ze dokud neprovedu nejaky zjevny trestny cin, prestupek nebo nenastane nejaka jina dulezita skutecnost, tak me nesmi zastavovat ani jinacim zpusobem obtezovat. Pokud to delaji, tak se chovam v ramci litery zakona a neudelam ani o prd vic. Na policajta nikdy hodny nebudu, on tu praci dela dobrovolne, nikdo ho nenuti. Tudiz dokud ja nebudu mit zakonnou povinnost mu dat doklady k rizeni vozidla do ruky, tak mu je nedam. Dokonce neni ani specifikovano, za jak dlouho mu je musim predlozit, neni receno ze mu je musim predlozit okamzite nebo bez zbytecneho prodleni, tudiz ony doklady taky nalezite dlouho "hledam". Ve chvili, kdy neco provedu a zastavi me opravnene (tim mysleno opravdu opravnene, jako ze jsem nekoho mohl treba ohrozit, a ne ze mi chybi lekarnicka...), tak se chovam jinak...
Ale taky pokud policista postupuje presne tak jak ma, tak jsem taky hodnejsi. A ne ze se mi opre o auto, zbleptne neco ve stylu "dejte mi doklady" (v tu chvili predkladam uctnku z Lidlu...) a pak jeste prekrucuje zakony dle sveho uvazeni v domeni, ze me vystrasi a ja pak budu ochotny zaplatit pokutu za spatne parkovani jen proto, ze sedim v aute, ktere je spatne zaparkovano...
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Odebrání malého techničáku....

Příspěvek od Zefek » stř pro 28, 2011 07:49

Dokonce neni ani specifikovano, za jak dlouho mu je musim predlozit, neni receno ze mu je musim predlozit okamzite nebo bez zbytecneho prodleni, tudiz ony doklady taky nalezite dlouho "hledam".
S tímto souhlasím. Já sice policajty nevidím jak je rok dlouhý a srdečně je mi to jedno, jestli mě zastaví, nebo ne, já mám času dost, ale znám případ, kdy policajt řekl: "Budou ty doklady ještě dnes?" Já doklady dávám tak, že si nejdřív nachystám to co mu chci dát a pak mu to dám všechno najednou, ať si s tím dělá co chce. Řidičák vozím v tašce, techničák (osvědčení o registraci) mám zase úplně někde jinde, ... Chvilku mi to trvá, než to všechno poskládám. Pokud je to rozumný policajt, tak než si nachystám doklady, on obejde auto, podívá se na známky, na gumy, ...
Ale stát se mi, že policajt řekne něco ve smyslu, ať si pohnu, tak po něm chci číslo odznaku a jen tak bych mu řekl, že je to všechno nahrané, byť by to nebyla pravda. Nemám problém někomu vyhovět, ale základ je nějaké chování, no ne? :)

Ale měli bychom pokračovat spíš tady: http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=16&t=139
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Jonáš Černohous
Experienced member
Příspěvky: 533
Registrován: úte pro 15, 2009 09:57
Bydliště: Medlešice kousek od PCE.

Re: Odebrání malého techničáku....

Příspěvek od Jonáš Černohous » stř pro 28, 2011 11:57

v tom co tady pisete mate pravdu ale muze prijit situace ze neco nemate treba neco z vybavy nebo mate propadlou lekarnicku nesviti vam svetlo atd. v tomto pripade je dobre se na policistu nevytahovat nedelat naschvaly a proste vyhovet , potom se da i nejaky ten mensi prohresek ukecat a policista vas treba pouze napomine nebo upozorni , nikdo neni dokonalej , nerikam ze mam policii rad , to v zadnem pripade ale uz sem mel parkrat stesti v nestesti a pokuta nebyla pouze to byla napomenuti , preberte si to kazdy jak chcete
Renault laguna II Grandtour 1.8 16v
Renault laguna 2.2 DT uz se nad ni zatahuji mracna :-D
John Deere 8 335R mimo kuze v plny palbe

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od kotasekh » stř pro 28, 2011 13:52

U me je to o tOm ze mam auto vzdy v poradku. Pokud ne, nejsem tedy na delsi strane lana za ktere bych tahal, a improvizuji. Hlavne taky tezim z toho, ze ma osoba je na miste v blokovem rizeni nepokutovatelna, to holt kluci policajtsti nesmi ;-).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od faldicek » pon led 02, 2012 16:44

No to jsou argumenty tohle, to by jeden blil... :shock: Trocha slušnosti ještě nikoho nezabila, jsou to taky lidi a je to jejich práce. Nikdy jsem nenarazil na nějaké dejte sem doklady, vždy v naprosté slušnosti. A ty tzv. obtěžující kontroly, jen ať je provádí dál, mají své opodstatnění. Pokud mám vše v pořádku, nemám se čeho bát a nemusím se chovat jak hulvát...

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od Víťa Malina » úte led 03, 2012 08:11

naprosty souhlas s Faldickem, kolikrat Vas takhle ti policajti za rok obtezujou? me staveli za poslednich 10 let vsehovsudy 3x, z toho 2x jsem spachal prestupek. To je teda obtezovani....
Grand Scénic Expression; 7m; 1,5 Dci; béžová poivre

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od kotasekh » úte led 03, 2012 08:51

kluci, je to věc názoru. Já si o sobě myslím, že jsem slušný člověk. Pokud nemáte špatnou zkušenost, nepochopíte. Až když se do toho zakoukáte a zjistíte, jak to chodí a jak nám média a jiné "orgány" podstrkují své pravdy, budete proti tomu taky bojovat. Mohu pro inspiraci uvést jeden velmi kvalitní web, dozvíte se tam spoustu informací i z jiných soudků, nežli dopravního. Konkrétně odkaz na jeden článek. Kdo má zájem, prokliká se i k dalším věcem. Tímto tuto kapitolu považuji za uzavřenou, je velmi těžké se bavit o tomto tématu tak, abychom se nehádali a navzájem si o sobě nemysleli že jsme hulváti. Přeji vám spoustu šťastných kilometrů a k Policii se chovejte jak jen uznáte za vhodné, jsou to přeci jen opice ...ehm lidi jsem chtěl říct :-D.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Martin Jaroš
Experienced member
Příspěvky: 977
Registrován: pát kvě 27, 2005 09:57
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od Martin Jaroš » úte led 03, 2012 09:25

Teda také docela zírám na některé názory. Automaticky hned část lidí házet do jednoho pytle a nazývat je opicemi apod. :roll: Především je také nutné si uvědomit, že jsou to lidé, kteří také vykonávají svou práci a já věřím, že většina z nich jí chce dělat dobře. Já osobně mám spíš dobré zkušenosti než ty špatné. A buďme rádi alespoň za to málo namátkových kontrol, které jsou. Při jejich aktuální "četnosti" rozhodně nemůžu říct, že by mne obtěžovaly. Ono to, že někdo jede momentálně na pohled slušně neznamená, že není např. zfetlej a za pár km nemůže porazit ženu s dítětem. Apod.
ex Renault Megane III 1.6 16v 110k Dynamique 2009
Smart Roadster 0.7T 82k 2003
Skoda Octavia Combi 1.4TSI 122k 2009
http://www.detailingclub.cz

bernie
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: úte bře 09, 2010 12:12
Bydliště: Brno Venkov

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od bernie » úte led 03, 2012 11:17

Kolega Martin Jaroš má pravdu, že četnost kontrol už není, co bývala. Ani intenzita kontroly. S Lagunou mě stavěli za 2 roky celkem 3 krát a z toho jednou v místě bydliště den po několika vykradených domech. To je takové pravidelné odvetné opatření na viditelně zvýšený výskyt a kontrolu, kdo-kam-co atd.

Naposledy jsem zmiňovaný techničák vůbec neměl. Byl domy připravený na technickou s ostatníma lejstrama. Hned jsem stáhl okno a policistovi řekl, že s techničákem mu neudělám radost, že pojedu na technickou, zahlásil jsem přesný datum platnosti. RZ je vždy čistá, takže jeho kontrola OK. Řešil to domluvou s upozorněním, že horlivější kolega by mi klidně napálil 2 litry.

Já to řeším lidskou slušností.
Laguna II rv2005 2.0T 16V 125kW Initiale Paris
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od Márty » úte led 03, 2012 12:29

Je toho opravdu moc, co všechno je špatně a dobře, jaká je politika, systém a pod.

Ale zjednodušeně řečeno...

Ti kdo nejvíc křičí, tak křičí, že jsou policisté málo vidět, když už někoho kontrolují, tak zase křičí že je kontrolují a buzerují.
Navíc, jak je výše uvedeno, když je někdo slušný, tak se většinou se slušností setká naopak.
A myslím, že pravidla jsou jasná... v obci se jezdí tolik, na dálnici tolik a mimo obec tolik. Porušil jsem to a chytli mě? Zaplatím pokutu, můžete mi vysvětlit co je na tom tak špatného a nepochopitelného? Přímo k tomu techničáku mě mrzí, že už nelze OTP sebrat na místě... to by ubylo HIDxenonářů, tuzerů a podobných nešvarů.
Jsou pravidla a ty se dodržují. Zajímali by mě lidé s těmi největšími rameny, jak by se zachovali při kontrole třeba v německu a pod., když by nechtěli dát techničák z ruky. Proč dělat naschvál, když mám vše v pořádku? Pokud nemám něco v pořádku, tak buď to uvedu tak jak mi říkají pravidla a nebo pojedu s určitým riskem, ale nemohu nadávat na policii.
Když vláda schválí nové lékarničky, nemusím s tim souhlasit, ale je jasné, že to bude policie kontrolovat. Ten policista který Vám kontroluje lékárnu, nemůže za to, že to zákonodárce vymyslel.
Zkuste se zamyslet nad policistou a jeho prací a jeho předpisy. Všude je chleba o dvou kůrkách. Nejsem policista, nesouhlasím se všim, poručím taky nějaký předpis, ale když mě chytnou na padesátce, že jsem jel 73km/h, nebudu vymýšlet jak z toho ven, tvrdit, že jsem to nebyl já a pod. To se tak někdo neumí postavit k tomu čelem, když něco udělá a pak se vymlouvá...

Já osobně s namátkovými kontrolami souhlasím a aby byli na každém 50km dálnic a silnic.

Trochu jsem odbočil od toho původního tématu...
Měl jsem prostě na ,mysli, že jak se nadává třeba na kamioňáky a naopak, na policisty a naopak, na silničáře a naopak... Všude jsou lidé dobří, lidští, někdo dělá práci rád, někdo z donucení a všude jsou lidé "špatní" a ...
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od kotasekh » úte led 03, 2012 13:09

uvedu příklad - inspirace o příspěvek výše - jedu v obci 73kmh, policie čr mě zastaví a já jim na oplátku poskytnu část své výplaty. Tím je vše dle litery zákona vyřízeno. A teď ten můj pohled - říká vám něco materiální aspekt přestupku? Mohl jsem někoho ohrozit, omezit, způsobit někomu škodu nebo být jinak nebezpečný? Pokud ne, nemůže mě za to nikdo trestat (možno dohledat rozhodnutí NSS, který přesně toto potvrzuje a přikládá povinnost úřadů se tímto řídit, ale ty na to opět kašlou...). A pokud ano, pokud jsem opravdu byl někomu nebezpečný a někdo jsem ohrozil (nedejbože na životě), tak pro mě má být morálním zadostiučiněním to, že odevzdám státu 2000kč? Pokud byste někdo chtěl reagovat přímo na můj příspěvek, prosím vás, přečtěte si ten článek co jsem postoval výše a trochu si i prolezte ten web. A myslete na to, že nepřiměřená rychlost není hlavní příčinou nehod, daleko horší je řidič jedoucí 40 v obci čumící do mobilu nebo zapalující si cigaretu nežli člověk soustředěný na cestu jedoucí 70, ale rychlost se dá lépe měřit že... Stacionární radary radši ani nekomentuju. Ale opravdu vás prosím, pročtěte si ten web, dozvíte se spoustu zajímavých a užitečných věcí. Až se vám stane nějaký průser, který vám policajt přišije protože potřebuje čárku, tak bude pozdě...
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Martin Jaroš
Experienced member
Příspěvky: 977
Registrován: pát kvě 27, 2005 09:57
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od Martin Jaroš » úte led 03, 2012 14:03

Bohužel tohle je typickej čecháčkovskej přístup. Zákonodárci jsou pitomci, tak to musíme obejít jak se dá. A kdo vymyslí nějaký fígl, tak je bůh.
Máš nějakou konkrétní špatnou zkušenost nebo jsi jen nastudoval D-Fense?
Jednou jsou nastavená nějaká pravidla a ta by se měla respektovat a dodržovat. Ač s některými můžu nesouhlasit, zákonodárci k nim nějakou cestou dospěli a já to respektuji. A v případě, že je z nějakého důvodu nerespektuji, musím počítat s možností postihu. Nevím, co je na tom k nepochopení.
ex Renault Megane III 1.6 16v 110k Dynamique 2009
Smart Roadster 0.7T 82k 2003
Skoda Octavia Combi 1.4TSI 122k 2009
http://www.detailingclub.cz

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od kotasekh » úte led 03, 2012 14:17

Nedomluvíme se. Necháme to být. Tohle je moc obsáhlé téma a bylo by složité to vysvětlit bez emocí. Ať se daří, hoj.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
mtv
Experienced member
Příspěvky: 671
Registrován: ned zář 06, 2009 20:14
Bydliště: Teplice

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od mtv » úte led 03, 2012 14:59

Martine a Márty a ostatní "slušní" Už jsem sem po vyjádření pana "nepostihnutelného" nechtěl ani nic psát, ale musím poděkovat za to, že na našich silnicích nejsem sám, kterej nekouká jestli je zákon špatnej, nebo jak ho obejít, ale rovnou se ho snažim dodržovat a když mi to někdy ujede, nebo není zbytí a zastavim kolem na chodníku, nebo mi rupne žárovka, tak holt nesu důsledky, ale nebudu tvrdit, že jsem to nebyl, že někde v zákoně je díra (bohužel taky je dělaj jenom lidi)...
Škoda 100L rv 1973,Škoda 120 užovka rv 1983, Škoda 105L rv 1987, Škoda favorit rv 1994, , Daewoo espero 1,6 16v 66kw rv 1997 (těžkej krok mimo), RENAULT 19 1,7 54kw rv 1994, Kia sephia 1,6 59kw rv 1994, dlouhodobě půjčený Opel meriva 1,6 údajně 74kw rv2004(strašný auto). RENAULT LAGUNA GRANDTOUR 1,8 16v 88kw LPG rv 2002.Lagunka už je ve světě a nyní jezdim Škoda fabia I combi 1,9TDi 74Kw 2001 a naprostá spokojenost...

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od Márty » úte led 03, 2012 15:01

Namátková kontrola a měření rychlosti uprostřed obce (né u konce u cedule) je pro mě prevence. Když budou hlídky v každé páté obci a na každém padesátém km dálnice, budu jezdit pomaleji a nebudu ani telefonovat, ani psát sms, protože budu mít strach kde mě změří a všimnou si že mám telefon u ucha.
Takže by měli raději nechat jezdit lidi v obci 70, jen proto aby tak mohli jezdit všichni ???

Znovu opakuji, Také nejezdím v obci vždy 50, ale když mě chytnou nedělám na jejich stranu žádný hrátky o tom, jak je policie strašná...

Já vím jak je toto strašně diskutabilní, ale když jsou jednou pravidla tak jsou pravidla.

I jsem si vědom toho, že mezi policijí jsou lidé kteří si léčí své ego a tam to zrovna neni nejlepší, ale to už je problém trochu o něčem jiném.
S lékárničkama se hasičů a záchranářů ptali na názor, po tom co jim řekli, že je to hovadina, zrušili "polomasky" A proč se nikdo nezeptal před tím, než byla poprvé nová lékárna schválená ?

Mimochodem, když jedu v obci 70 už jsem někoho potencionálně ohrozil, protože brzdná dráha při 50 a 70 pokud mi tam vběhne dítě... ani nedomýšlím.
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od Márty » úte led 03, 2012 15:14

Mimochodem, zmiňovaný článek (blog) hezkej, ale taky trochu přitažené za vlasy. Dle mého názoru je pravda někde napůl.

Něco z toho mi připomíná...říkali to na NOVĚ a psali v BLESKU 8) tak to bude určitě pravda.


A k radarům z článku... samo že jde o peníze, ale o prevenci také. Jaké by asi bylo kdybych jel rychle a nic by se mi nestalo. Mělo by to nějaký účinek?
Nevím jak pro koho, ale pro mě jsou 2tis kč docela dost, vyhodit je jen tak za pokutu. Budeme li se bavit o lidech s příjmy nad 100tis, tak to jsou drobné, ale to už je zase o systému pokutování.
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od kotasekh » úte led 03, 2012 15:28

alespoň trochu na mou obranu, když už vám neumím vysvětlit můj postoj - mám všechny body, nikdy jsem nedostal pokutu za rychlost ani za parkování, v obci jezdím max 60 a rychlosti opravdu dodržuji, jezdím celkově pomalu a na spotřebu a už vůbec né agresivně. Nikdy jsem nedostal pokutu ani za světla (a jsem tak pečlivý že je dokonce i ve dne umyju na benzíce...). A že pan "nepostihnutelný"? nikoho jsem neurážel, tak se prosím zdržte urážení mé osoby. Nejsem nepostihnutelný, právě naopak. Ve chvíli, kdy se policii představím (což musím, je to má povinnost) jako příslušník bezpečnostních sborů ve služebním poměru, tak mě nesmí projednávat v blokovém řízení, ale bude mě projednávat můj zaměstnavatel v kárném řízení, a tam to fakt nebude 2000kč za rychlost, ale možná o nulu víc... Já opravdu nejsem pirát silnic (s lpg thálií by to ani nešlo...), ale mám trochu jiný názor na policii, a rád a s chutí je upozorňuji na mé práva a povinnosti a hlavně na jejich povinnosti. Pracovně s němi ale nemám problém vycházet, rád pomůžu, je to přeci kolega. Ale když mě bude otravovat namátkovou kontrolou (to už jsme si myslím vysvětlili) a já zrovna nebudu nikam spěchat a budu mít vše v pořádku, tak mu rád ukážu, jak se má chovat (tím nemyslím že budu hulvát a po něm budu chtít at se chová slušně)

A ano, vzpomněl jsem si, jednou jsem byl pirát. Jel jsem ožralý autem, jistě jsem mohl ohrozit spoustu lidí, naštěstí se nestalo a rozbil jsem jen sebe. Trestem mi bylo to, že jsem si to břemeno musel nést před celou rodinou mou i mé přítelkyně, a to je pro mě TREST a zadostiučinění, né nějaký odpustek ve formě finanční injekce státu...

edit - dokonce jsem i tak hodný, že tahám auta cizích lidí ze závějí, blikám předjíždějícím autům a děkuji předjížděným, zastavím u krajnice kd\ž tam někdo stojí s rozbitým autem... Fakt nejsem ovád :-)
Naposledy upravil(a) kotasekh dne čtv úno 23, 2012 18:53, celkem upraveno 1 x.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od kotasekh » úte led 03, 2012 15:52

tu to je
kotasekh píše:U me je to o tOm ze mam auto vzdy v poradku. Pokud ne, nejsem tedy na delsi strane lana za ktere bych tahal, a improvizuji. Hlavne taky tezim z toho, ze ma osoba je na miste v blokovem rizeni nepokutovatelna, to holt kluci policajtsti nesmi ;-).
upozorni mě prosím kde a jak si v tomto vláknu protiřečím, sám to tam nemůžu vidět, třeba mi to pomůže.
a je snem a cílem každé vlády, aby si lidé mysleli, že veškeré utahování šroubů a restrikce potřebují a že budou prospěšné. Je sranda sledovat, když má vyjít nový zákon něco zakazující, a půl roku před tím proběhne velká mediální masáž o tom jak je někde něco strašného a je třeba s tím něco udělat, a pak buch, najednou se objeví onen zákon a lidi jásají jak jé úžasný... Ale to nechme být, mám svou pravdu :-). Jenom tedy mi vypíchni to protiřečení...
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Martin Jaroš
Experienced member
Příspěvky: 977
Registrován: pát kvě 27, 2005 09:57
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od Martin Jaroš » úte led 03, 2012 16:03

Pokud jsi tak slušný jak píšeš, tak popravdě nerozumím, proč tady obhajuješ polopravdy z výše uvedeného webu.
A pokud jsi "příslušník bezpečnostních sborů ve služebním poměru" jak píšeš, tak dvojnásob nerozumím tomu, co zde obhajuješ a řešíš...neměl bys dělat opak?

Ad alkohol. Souhlasím s Tebou, že jsi měl štěstí. Ale právě kvůli tomu jsou i ty namátkové kontroly, aby v lidech zbyl alespoň minimální strach z postihu, když se ta pravidla rozhodnu porušit. Někteří si třeba i uvědomí, co můžou způsobit.
ex Renault Megane III 1.6 16v 110k Dynamique 2009
Smart Roadster 0.7T 82k 2003
Skoda Octavia Combi 1.4TSI 122k 2009
http://www.detailingclub.cz

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od kotasekh » úte led 03, 2012 16:11

na tom webu si člověk musí najít správné autory (dfens, jj, root, víc mě ted nenapadá). a třeba ten článek co jsem postoval, tam mě žádné "polopravdy" nenapadají. Naopak neustále slyším přímo lži a překrucování z veřejných médií (tím nemyslím novu, ale čt), neuvěřitelné kecy z novinek, idnes, ihned a blá blá dále... už i český rozhlas radiožurnál mě zklamal, a ti si drželi dobrou zpravodajskou prestiž...
Jinak jsem hasič, pojem "příslušník bezpečnostních sborů ve služebním poměru" používám při korektním vyjadřování. A zeptám se tedy, co dle vás obhajuji? Fakt mě zajímá, jak mé chování vypadá a o co se dle vás snažím. Třeba vám to pak dokážu lépe vysvětlit.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Martin Jaroš
Experienced member
Příspěvky: 977
Registrován: pát kvě 27, 2005 09:57
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od Martin Jaroš » úte led 03, 2012 16:38

V tom článku stačí přečíst si první nadpis. Jak psal Márty nade mnou, pravda je někde napůl. Kdo ale jede jak má, nemá problém. Kdo pravidla porušuje a nechá se chytit, platí. Pak nevidím důvod, proč se z toho vykrucovat a ještě o tom psát ublíženecké články na internetu...

Tvá předchozí komunikace ve mě navozuje dojem, že právě to vykrucování obhajuješ.
ex Renault Megane III 1.6 16v 110k Dynamique 2009
Smart Roadster 0.7T 82k 2003
Skoda Octavia Combi 1.4TSI 122k 2009
http://www.detailingclub.cz

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od kotasekh » úte led 03, 2012 16:56

citace z jiného vlákna, to jsem mluvil konkrétně k blokovému řízení, ne k namátkové kontrole. neuvažujeme, že jsem ve služebním poměru, mluvím jako normální člověk.
kotasekh píše:Já Policii také respektuji, ale vždy vyžaduji, aby pracovali pořádně, tudíž na otázku "Jste si vědom" bych jistě odpověděl známou frázi "nebudu se k tomu vyjadřovat, mohl bych se svou výpovědí vystavit postihu za přestupek" a ať mi pán policajt předvede, zdali pracoval řádně, a zajistil na místě činu i jiný důkaz než mé dobrovolné přiznání. Pokud odmítne předložit důkaz (na což v blokovém řízení právo má - jedná se o zkrácené řízení které by předkládáním důkazů ztratilo smysl), nesouhlasím s pokutou na místě a trvám na předání věci do správního řízení. A tam už mi pán policajt musí předložit důkaz o spáchaném přestupku, a pokud ho má, rád přiznám svou vinu a zaplatím pokutu plus 1000kč za správní řízení. Nesnažím se vyhýbat trestu, snažím se naučit naše pachmany pracovat tak jak mají.
k tomu bych dnes dodal, že pokud mi úředník ve správním řízení předloží složku, před jakýmkoliv dotazem mě poučí o mých právech (zákonná povinnost), ve složce budou všechny důkazy, plus dokumentace o tom že byly legálně získány (kalibrace měřícího zařízení, dodržení návodu výrobce zařízení,...) a vše bude v pořádku přesně tak jak má být, tak nejen že zaplatím, ale i se úředníkovi ukloním a s poděkováním a přáním pěkného dne odejdu. Pokud nebude vše tak jak má být, nebudu spolupracovat a využiju těch děr, co nadělali, aby si třeba uvědomili, že by mohli začít makat pořádně.

ad d-fens: je nutné si to přečíst celé. Je to často těžké čtení, ale rozhodně nenavádí k vymlouvání, pouze k využívání svých práv na obranu. Pokud totiž policie pracuje jak má a já udělám přestupek, tak žádná obrana neexistuje, ta existuje pouze pokud se flákají...
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů