OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z ruky

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od defuckto » úte led 03, 2012 17:42

Kotasekh: Stydím se za to, že jsi můj kolega(akorát já nejsem u hasičů, ale v jinym BS).. :oops: :oops: :oops:
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od kotasekh » úte led 03, 2012 17:47

no, i tak se to dá vzít. nikomu to nenutím. Nevidím na tom něco tak hrozného aby ses za mě musel stydět, neschvaluji porušování zákonů a vyhlášek, ani z jedné strany.
Bojkotuji namátkové kontroly a dělám při nich obstrukce, po policii požaduji dodržování zákonů a postupů (logické, když oni to chtějí po mě, tak já po nich...), to to lidem tolik vadí?
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od Márty » úte led 03, 2012 18:06

kotasekh píše:Bojkotuji namátkové kontroly a dělám při nich obstrukce, to to lidem tolik vadí?
VADÍ a hodně, však to jednou poznáš.
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od kotasekh » úte led 03, 2012 18:19

ok, to sem zvědavý jak. nesdílím ten názor, že když se budou lidi strašit, že si pak rozmyslí jestli něco udělají nebo ne... Zpřísnění trestů podporuju, ale namátkové zkoušení ne. klidně at si měří, at zastavují podezřelé, ale ne nekoho kontrolovat jen tak, jestli náhodou mu nechybí techničák... To jestli je ožralý nebo ne, to ted neřeším, v jiných zemích je alkohol za volantem do určité míry povolen (až 0,8), a žádné orgie se tam nedějí. Pokud má člověk kolem promile, tak už určitě nejede normálně, tím je podezřelý a policie ho samozřejmě má zastavit... a XXXXXXi budou po cestách jezdit i přes všemožné restrikce - viz výše zmíněný denně jezdící děda který od 15 do 60 neměl řidičák - to jsou ty namátkové kontroly asi fakt účinné...
A namátková kontrola mě jako má ochránit před "piráty" a ožralýma? To pochybuji.Už jsem to řekl na začátku a měl jsem to dodržet, na tomhle se neschodnem a bez zbytečných emocí by to nešlo vysvětlit... dost tedy toho, jsem prostě ovád za které se někteří musí stydět, nedejbože pirát silnic, ale nestydím se za můj názor.
Naposledy upravil(a) kotasekh dne čtv úno 23, 2012 18:52, celkem upraveno 1 x.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od defuckto » úte led 03, 2012 18:29

Máš strašně zjednodušené myšlení. Osobně znám týpka, co jezdí prakticky pořád nalitej(přísaham bohu, že pod 2 promile nejde), ale má neskutečnou kliku na to, že když ho naposled namátkově zastavili, tak se choval uplně normálně(potom sme mu naměřili 1,8 promile), takže ani policajti mu nedávali dýchnout - tehdy se ještě nemuselo. Od tý doby ho nikdo nezastavil(to je to strašný a častý obtěžování?).. Vůbec nesouhlasím s tím, že když má člověk kolem promile, že nemůže jet normálně. Ale ty zas vymyslíš něco jinýho sebelítostivýho, takže tu píšu vlastně uplně zbytečně..
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od kotasekh » úte led 03, 2012 18:40

Nechme to být. To je horší debata nežli o politice. Nechci se hádat a urážet.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od Dan Black » čtv led 05, 2012 21:40

Ježkovy zraky, co jsem to spustil za lavinu? Jeden nevinnej OT a takovejhle hukot z toho... :roll:
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

misve
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: sob srp 08, 2009 07:44
Bydliště: Domažlicko

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od misve » pát led 06, 2012 13:39

Nedá mi to, abych se nezastal kotasekha. Myslím, že je to člověk, který
- má svůj názor (podložený vědomostmi)
- uvědomuje si svoji zodpovědnost
- nenechá ze sebe dělat ovčana

Jsme přeci dospělí a svéprávní - a to se nám (zdá se mi) stát snaží vymluvit. Hádat se, jestli jedu v obci 70, nemá skutečně smysl. Vždy záleží na konkrétní situaci, počasí, zkušenostech, předvídavosti - nejen, zda tam "můžou bejt zabukem", ale především jestli mi tam nemůže vběhnout dítě z vedlejší zahrady, nebo jestli ta babka nezavrávorá...

Chytit se nechá pouze ten, který se dostatečně nevěnuje řízení.
To samé platí pokud způsobíš nehodu, a ze 75% vč. toho, žes ji nezpůsobil.
Jedu 150 na prázdné dálnici? OK. Chytli mě? Můj problém, nevěnoval jsem se provozu (nesledoval zrcátka, úseky kde můžou stát atd...)
Jedu 150 na prázdné dálnici? OK. Naboural jsem, protože mi upadlo kolo? Můj problém, nevěnoval jsem se údržbě vozidla.
Jedu po hlavní a zvedlejší to do mě naboří blondýna? Taky můj problém, mohl jsem to předvídat a ušetřit si spoustu času a nervů s pojišťovnou atd...
Jedu 30 kolem zahrádkářské kolonie v neděli? OK. Přejedu dítě, protože mi tam vběhlo? Můj problém - sice se z toho možná vykroutím, ale budu to mít před sebou do konce života...

V civilizovaném západním světě (zní to hrozně, ale tak to je) jsou řidiči daleko více naučeni zodpovědnosti, než u nás. To je ale zřejmě způsobeno mnohem tvrdšími postihy nejen ze strany policie, ale především pojišťoven. "Jedeš napitej - jeď. Ale pokud něco způsobíš, tak se z toho do konce života pose...š"

Taky si tam mohou dovoli nemít u silnice policajty "namátkáře", který se můžou věnovat daleko důležitější věcem. U nás to však zatím asi nejde... i když určité snahy tu jsou (je jich daleko míň), ale je to pořád do jisté míry kontraproduktivní.

Kolegové, prosím, používejte především svoji hlavu...
Espace III 16V 2.0i F4R E2 BIIB3 r.v.2000

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od Márty » ned led 08, 2012 20:47

misve píše:V civilizovaném západním světě (zní to hrozně, ale tak to je) jsou řidiči daleko více naučeni zodpovědnosti, než u nás. To je ale zřejmě způsobeno mnohem tvrdšími postihy nejen ze strany policie, ale především pojišťoven. "Jedeš napitej - jeď. Ale pokud něco způsobíš, tak se z toho do konce života pose...š"
S tím naprosto souhlasím !!!
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
Lucni Konik
Člen RCČR
Příspěvky: 723
Registrován: sob kvě 15, 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z Odebrání malého techničáku.... aneb dát doklady z r

Příspěvek od Lucni Konik » čtv led 19, 2012 05:04

Bohužel s odchodem tzv. "staré gardy" z řad policie zmizely zkušenosti a hlavně odbornost policistů (bohužel jsem přímo u zdroje, několik mých velmi dobrých kamarádů sloužilo a slouží u PČR/MP)

Setkávám se s tím celkem často, pokud se hlídka chová slušně, nemám problém jim vyjít vstříc, v případě neslušného chování jsem pan nepříjemný, který chce slyšet paragrafové znění, chce slyšet naprosto přesné formulace bez chyb a tak podobně - zvlášť ti mladí kluci těsně po příjmači jsou problém - jsou to mistři světa a hlavně rádi zapomínají, co se v příjmači učili (mj. právní základy).

Nedávno mě kontrolovali při monstr akci u Státní opery (páteční noční lov na opilce), kontrolovala mě cca 23letá slečna, která byla chudák ztrémovaná maximálně, ale byla nesmírně slušná a korektní, tak jsem jí s kontrolou pomohl jak jsem mohl - trémou jí vypadlo, co potřebuje vidět za doklady, tak jsem jí je předložil a nenápadně, aby nadřízený neviděl jí napovídal, co má dělat a říkat - prostě tréma je mrcha. Slečna, když mi vracela noty hezky poděkovala za pomoc a ptala se, jestli nejsem bývalej policajt, tak jsem dle pravdy odpověděl že ne, ale pár přátel u "firmy" je a byla :-))

Je to celkově o přístupu - holt dostali nařízeno kontrolovat, tak to dělají; pokud se chovají jako řeznický psi, tak je zkoupu na neznalostech, pokud se chovají slušně a korektně, proč bych jim dělal pakárnu, rád pomůžu (navíc i policisté sami při slušném a vstřícném chování z obou stran se snaží kontrolu maximálně zkrátit)
Renault 21 GTX Symphonie 2,2i (J7T), r.v. 1989 (Cirilla II) a Martiny Renault 19 Baccara Automatique 1,8i (F3P) (Milwa) r.v. 1993,
Renault 11 TXE 1,7 (F2N), r.v. 1985 (Yennefer) - nový majitel ukázal se býti nehodným, neb málem auto nechal zničit :-((, takže ji máme opět doma

ex Renault 21 Névada GTX Symphonie 2,2i (J7T), r.v. 1988 (Cirilla) - se slzou v oku vzpomínám - odpočívej v pokoji

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů