Renault Scenic phase II - koupě

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
petaseek
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 30, 2011 18:30

Renault Scenic phase II - koupě

Příspěvek od petaseek » čtv čer 30, 2011 18:55

Zdravím všechny členy klubu,
plánuji koupit Scenica, neví někdo o pěkném kousku za rozumnou cenu?
Volba motoru spíše dle spotřeby a spolehlivosti. Účel použití - denně 30 km do práce a zpět + plus cca 2 x do měsíce 500km dálková a s přítelkyní po výletech a časem i pro rodinku :wink:
našel jsem třeba tohoto:
http://auto.bazos.cz/inzerat/10758481/R ... PLACEN.php
více foto mi poslal mailem...http://petaseek.rajce.idnes.cz/scenic
na tomto by se mi líbila výbava 2x šíbr, vyhř.sedačky, barva a relativně i motor, i když jsem zvyklý spíše na spotřebu starších nafťáků, ale za cenu hlučnosti, těžkého předku, vibrací atd... :D
jediné co na tomto by bylo na zvážení, že majitel opravoval po údajně lehkém nedobrždění (nárazník, světlo, blatník) chladiče a ostatní vše OK.
motor by měl mít najeto 147, ve 120 po rozvodech...
Investoval bych do koupi cca 70-80tis. Kč
díky za každou radu či doporučení začínajícímu renaulťákovi

safy
Experienced member
Příspěvky: 534
Registrován: čtv kvě 15, 2008 18:45

Re: Renault Scenic phase II - koupě

Příspěvek od safy » pát črc 01, 2011 09:20

Vůbec bych se ho nebál,navíc cena je víc než dobrá.Vybral sis dobře. :t18:
Renault Safrane 2.5 20V Renault Megane 1.6e Renault 9 TC Renault 8 1130 Renault 8 1132 Renault 16 TL,TS,TX Peugeot 205 GRD Peugeot 504 TI Barkas B 1000 Opel Astra 1.4 Fiat Uno 55 Fiat Regata 1.9ds Ford Sierra 2.0 Ford Taunus Coupé 1.6 Alfa Romeo 1750 Berlina Wartburg 311 Wartburg 353 Škoda Favorit

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Re: Renault Scenic phase II - koupě

Příspěvek od rousini » pát črc 01, 2011 16:09

No jestli dobře počítám, tak je to 11let starý auto, který ani jako nový ...
Ten spodek bude rezavý jak liška, cokoliv bude třeba měnit, tak stylem odřezávání šroubů, dva šíbry - těsnost???
1,6 v tomto si docela cucne a navíc nepojede. 11let stará šunka je kasička na prachy. Ty do toho chceš vrazit dalších 70 tis... To je jako zateplovat seník.
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Scenic phase II - koupě

Příspěvek od Márty » pát črc 01, 2011 16:23

Rousini, nevím z čeho tak usuzuješ, ale Scenic I phase II nebylo určitě špatné auto.

Vždycky záleží na konkrétním kusu. Mám v garáži auto, které do nedávna jezdilo denně, má najeto 245 tis, r.v.91 a spodek určitě neni rezavej jak liška a vypadá mnohem lépe, než některá auta vyrobená v roce 2008...

Nelze posuzovat jen dle roku výroby.

Jsou typy které se třeba nepovedly, ale nikdy neplatí to, že mladší auto je lepší...!!

Auto 3roky staré může být vrak a auto 12let staré může super a naopak.

Záleží na historii, jak se k tomu kdo choval, jak pravidelně servisoval, jaký byl použitý olej v motoru a pod.
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Re: Renault Scenic phase II - koupě

Příspěvek od rousini » pát črc 01, 2011 18:01

Tak to máš pravdu, ale roky nikdy ničemu nepřidaj. Spodek vozu usuzuju z fotek.
Prostě takhle starý auto je bez ohledu na stav kasička na prachy. Prostě zítra se vyloupne problém, tak ho s nadšením z hezkého auta dáš opravit. Pozítří zase něco a nakonec zjistíš, že jsi do toho narval peněz a že už to auto nechceš... Samozřejmě některý kus může být vyjímka, ale obvykle to chodí jinak.
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

petaseek
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 30, 2011 18:30

Re: Renault Scenic phase II - koupě

Příspěvek od petaseek » pát črc 01, 2011 19:33

díky za předchozí příspěvky, alespoň někdo se vyjádřil :) Samozřejmě, pokud bude rezavé jak liška, tak to nekoupím ani za 40..aktuální cenu jsem ještě před prohlídkou usmlouval na 58. zítra se tam pojedu podívat, jedu do Budějic tak to bude po cestě. Pravda, že ty dva šíbry můžou být problém, spotřeba nebude 5,5 atd. Co vím od majitele, tak původ je z DE před rokem, má servisku, je po rozvodech, brzdách a výfuku(i když ten taky nevypadá jako nový, ale ujde, není to problém vyměnit), EKO uhrazeno, nikde by neměla být netěsnost nebo prolínání z převodovky, poloos, motoru, má funkční klimu, okna, sedačky, to se uvidí, samo, že se po tel. nedá všemu věřit. Co se týká stáří a mého fin. maxima, je jasné, že nekoupím za 70-80 zánovního C-maxa apod. ...tzn. z druhého příspěvku = starší renault nebrat?pověst Renaultu znám, dělal jsem 2 roky v autodílech, ale za tu dobu jsem nevypozoroval nějaký enormní rozdíl v odběru a servisu této značky. Samo, že známí co měli novější laguny v naftě se jich tak tak zbavili, už jako zánovních, ty problémy znám...prostě jsem limitován financemi, ale jezdit v pickupu na plyn a na korbě s kočárem nevidím jako řešení;)
našel jsem i pěknýho s motorem DTi, ale jen ta cena komplet rozvodů včetně příslušenství, což bych měnil u auta automaticky, kde neznám historii, je mazec vysoká i po slevě co mám. Tak nějaké další dobré rady? :wink:

safy
Experienced member
Příspěvky: 534
Registrován: čtv kvě 15, 2008 18:45

Re: Renault Scenic phase II - koupě

Příspěvek od safy » pát črc 01, 2011 19:50

rousini píše:No jestli dobře počítám, tak je to 11let starý auto, který ani jako nový ...
Ten spodek bude rezavý jak liška, cokoliv bude třeba měnit, tak stylem odřezávání šroubů, dva šíbry - těsnost???
1,6 v tomto si docela cucne a navíc nepojede. 11let stará šunka je kasička na prachy. Ty do toho chceš vrazit dalších 70 tis... To je jako zateplovat seník.
Pán je znalec.
Renault Safrane 2.5 20V Renault Megane 1.6e Renault 9 TC Renault 8 1130 Renault 8 1132 Renault 16 TL,TS,TX Peugeot 205 GRD Peugeot 504 TI Barkas B 1000 Opel Astra 1.4 Fiat Uno 55 Fiat Regata 1.9ds Ford Sierra 2.0 Ford Taunus Coupé 1.6 Alfa Romeo 1750 Berlina Wartburg 311 Wartburg 353 Škoda Favorit

petaseek
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 30, 2011 18:30

Re: Renault Scenic phase II - koupě

Příspěvek od petaseek » pát črc 01, 2011 20:10

z jiných značek nevím co bych mohl zvolit...Mazda Premacy, výběr jen z dvou motorů, oba nic moc, Picasso? nelíbí se mi vzhledově, koncern -sharan, galaxy, alhambra, zbytečně velký a na ty se cenou nedostanu, Mitsubishi spacestar apod. zas moc malé , Karnival a jiné exoty ne e...tak nevím no :roll:
a tohle? http://auto.bazos.cz/inzerat/10680447/R ... 6v-LPG.php
http://auto.bazos.cz/inzerat/10283016/C ... VY-FAP.php

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Scenic phase II - koupě

Příspěvek od otas1 » sob črc 02, 2011 07:52

U ty 1.6 16V pocitej s kombinovanou spotrebou kolem 7l, v zime na pojizdky spis pres 8. Tesnost sibru jde snadno vyzkouset projetim myckou. Na fotkach vypada velmi pekne. Km se neboj, 2002 1.6 16V u me v podpisu ma 200 000, po 2.rozvodech nemyslim ze to byl tenkrat spatny kup. Jestli auto bylo tukly na predek a je dobre opraveny tak to bych nevidel jako problem, ktery auto za 10 let jezdeni nebylo tukly....

Picasso neni tak prakticky, LagunuII z prvnich let bych nekoupil, Spacestar byl tehdy horky favorit.

To ze se u jeteho auta muze vyskytnout zavada je kazdymu jasny. Kdo to nechce riskovat a ma na nove tak at si koupi nove.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Renault Scenic phase II - koupě

Příspěvek od Novotka » sob črc 02, 2011 13:38

S tim rezem nevim problém bude v majiteli ne v autě. Scenic sem prodal loni nikde ani náznak rzi.Mel najeto 125 tis výfuk byl puvodní netknutej. Spotřeba jak kdo u mě po městě kolem 9ti.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů