Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od DanielCh » pon kvě 23, 2011 19:03

Zdravim Renaultaci...

Mnozi stejne jako ja se pro letosni sezonu urcite rozhodli pro cestu do Chorvatska...
Otazkou zustava zpoplatnena Slovinska dalnice kde Slovinci se snazi na cestovnim ruchu vyrejzovat co nejvic a na to jim z vysoka kaslu...
Proto jsem hledal objizdnou trasu....
Mnohe recenze doporucuji jet prez Bratislavu a Madarsko a tak se vyhnout i Rakousku i Slovinsku...Ovsem jsou zase takove recenze kde lidi neskutecne nadavaji na celkovej stav madarskych cest , ze je to jednoduse katastrofa. Osobne jsem nikdy totuto trasou nejel....

Letos se chystame do Chorvatska znova , kazdopadne jsme chteli jet klasicky jako roky pred tim...Halamky - Horn - Wien - Graz - Malibor - Zahreb - Zadar....Bohuzel je hodne vysoce zpoplatneny velice kratky usek Slovinske dalnice a ja se ji chci vyhnout.

Moje otazka zni na Vas jak se ji vyhnout ? Pokud ste tudy nekdo jel tak jake mate zkusenosti a pokud jeste nejel tak kudy se chystate se ji vyhnout...nebo snad radeji zaplatite ?

V navigaci bohuzel nemam Slovinske mapy , nevim proc , ale ani nejdou pro tuto zemi vubec stahnout...Takze se budu muset ridit podle rad kde si co prectu....
:ups:

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od Maky » pon kvě 23, 2011 21:22

čau DanieliCh a chlapci, přsně tuto otázku sem řešil loni, vyprdnout se na slovinsko a vzít to maďarskem, ale po okreskách abych se vyhnul placení dálnice, taky je jí jen kousek (teda pokud nejedeš přes Budapešť,). No nakonec sem získal Slovinskou dalniční známku od kámoše který se vracel z Chorvatska a dohodli sme se že se šábnem. No a v chorvatsku sem pokecal se slovákem kterej jel po trase kudy sem měl namířeno a nadával jako špaček. Oni totiž kamioňáci nechtějí také platit a tak se rakousku a slovinsku vyhýbali tak dlouho až tu silnici totál zničili ( ten pán říkal, že přejezd maďarska trval 10 hodin, samá 30tka, samej semafor,samá objížďka.) ale je to zase už pomálu rok a tak by to chtělo čerstvé zprávy jak pokročily opravy , nebo zdali se s tím maďaři hrabou jako naši zlatem placení silničáři ( když prej máme nejdražší 1/km dálnice v evropě). Podle km je to přes maďary asi o 70km dál než klasika???? ale ne po dálnici, pak v chorvatsku je již od hranic palba po dálnici.
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od DanielCh » pon kvě 23, 2011 23:27

Mno nerikej dvakrat. Ja jsem jel asi 5 roky zpet k Balatonu a odtud do Chorvatska....Jeste jsem nemel GPS tak jsem si koupil Madarskou mapu. Mapu jsem doma otevrel a naplanoval si cestu prez madarsko primo po dalnici a ze se krasne dostanu az do Chorvatska....Jenze kamen osudu byl takovej , ze jsem prejel za Bratislavou hranice. Byla tam takova budka a vni sedela nejaka hloupa zenska ktera nam cpala dalnicni znamku na celej mesic a za boha si nechtela nechat vysvetlit ze proste tak dlouho nechci dalnicni znamku kdyz jsem mel v planu jet zpet normalne prez rakousko (jeste ve slovinsku nebyla vubec dalnice mezi rakouskem a chorvatskem).
Zacala tam vyrvavat , za mnou kolona aut a ona za tu znamku chtela asi 30 euro....a proste ne a ne povolit , tak jsem XXXXX tech 30 euro zaplatil a radeji jel dal jelikoz bych ji tam musel asi ***** :D ...Mno a tak jedu podle planovany trasy najednou snizeni rychlosti potom asi 10 km dalnice a najednou sjezd kam svadeli vsechny dopravu a konec...Tak si rikam , ze pojedu po cestach a najedu na druhej strane balatonu. Tak jedu podle mapy kde byla dalnice zakreslena a najednou tam kde mela bejt dalnice vubec nic nebylo :D takze by me zajimalo jak moc to pokrocilo a zda se to vubec vyplati ?


Ja jsem vzdycky jezdil prez Wien - Graz - Malibor a dal dolu....Jednou jsem zkusil trasu prez C.Budejce - Linz a Graz ...Tuhle trasu urcite nedoporucuju....zaplatite dalnicni znamku a jeste je tam velke mnozstvi tunelu , ktere jsou taky placene...myslim ze jsou tam snad dve mita a na kazdej chteji neco kolem 130 kc

krisz
Junior member
Příspěvky: 160
Registrován: úte kvě 11, 2010 14:35
Bydliště: SR-Sala

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od krisz » úte kvě 24, 2011 07:37

Ahoj,čo sa týka madarskej dialnici smerom na Balaton ,už je pár rokov v pohode.. :P Ja sa vzdy pripájam pri Székesfehérvári a spomalujem už iba na chorvátskych hraniciach....tak veselo do toho ,netreba sa bát ,stačí kúpit bud 4 dnovu alebo 10 dnovu nálepku za drobáky... :lol:
p.s.Tento rok to istý Montenegro (Cierna Hora) smerom na Bosniu...... :wink:


Scénic II 1,9 dci 88kw 2004
Scenic II 1,9dci 88kw 2003

Suto
Moderátor
Příspěvky: 272
Registrován: pon kvě 22, 2006 21:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od Suto » úte kvě 24, 2011 18:13

Loni jsme jeli do Černé Hory a vyhýbali jsme se ve Slovinsku zpoplatněným úsekům takto:

http://maps.google.cz/maps?f=d&source=s ... 29095&z=10

Uživatelský avatar
Squixx
Advanced member
Příspěvky: 339
Registrován: stř zář 03, 2008 22:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od Squixx » úte kvě 24, 2011 18:40

a stalo to za to tohle vyhybani? Jaky tam byly cesty? Jaka tam byla doprava? Taky jsem tohle resil,ale nakonec jsem to vzal po dalnici, protoze se me nechtelo hledat alternativni cesty..klidne bych usetril,ale ne za cenu vymlete cesty a neustale stani v kolonach..
Laguna II 2.2dCi, r.v. 2002 Dynamique, 17' kola
Obrázek
http://s7.bitefight.cz/user/bite/136805 - prosim kliknete, neni to reklama

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od DanielCh » úte kvě 24, 2011 19:42

Prave to je moje otazka , zda se to za to vubec vyplati....Nedavno jsem cetl , ze znamka se da koupit jen pulrocni za nejakej nehoraznej peniz , potom tady nekde na foru nekdo rikal , ze jde i jen peti denni nebo co , ale pry je pomerne i tak draha (5 dni na dovolenou nejezdi temer nikdo) takze si musite koupit dve...cesta tam a zpet a dostanete se skoro k te castce jako je za tu pulrocni ...snad 150 kc usetrite...

Suto : dik za radu , tohle mi pripada jako dobra moznost a asi toho vyuziju...Jen se chci zeptat je pravda ze jsou zpoplatnene jen dalnice ? Mam takovej pocit , ze jsou zpoplatneny i cesty prvni tridy kolem dalnice ...za ucelem toho aby to nikdo nemohl objizdet , ale jistej si totouto informaci vazne nejsem ;)

YohanN
Advanced member
Příspěvky: 318
Registrován: čtv dub 14, 2005 10:14

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od YohanN » stř kvě 25, 2011 16:32

Jel jsem tam vloni, při objetí dálnice přes centrum Mariboru jsem ušetřil cca 45 min proti cestě po dálnici, protože tam zrovna byla nehoda a bylo to ucpaný až do Pesnice :twisted: Ušetřených 30 EUR byl bonus. Jinak objíždět se vyplatí dvojnásob, pokud to vezmete rovnou na nějaký vedlejší hraniční přechod, na Macelju jsou hlavně v sobotu fakt dost hrozný fronty. Jinak, dá se koupit i týdenní známka za 15 EUR, ale platí jen 7 dní, takže pokud se jede klasicky od soboty do soboty, jsou potřeba dvě. Takže je jednodušší koupit si měsíční za 30.
Scenic Kaleido 99 1,6 16V

Suto
Moderátor
Příspěvky: 272
Registrován: pon kvě 22, 2006 21:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od Suto » čtv kvě 26, 2011 12:05

To si musí každý soudruh rozmyslet sám, jestli to stojí za to. Já to bral jako příjemné zpestření jinak monotónní dálniční jízdy. Silnice byla OK, jede se vlastně po staré cestě (než se postavila dálnice). Jen ve vesnicích pozor na rychlost, měří.

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od Miro_ba » čtv kvě 26, 2011 13:19

jazdim pravidelne madarsko po 86. Skusil som aj dialnicu, len tam bolo tolko vybrzdovacov ( TIR), ze ma to vobec nelaka. Hlavne sa tahat zbytocne k Budapesti. Casovo to je +- rovnako, kedze po dialnici sa urobi o cca 120km viac. Jediny problem na 86 bude jej rekonstrukcia. Neviem ako teraz ale minuly rok tam udajne ludia pocas dna dost cakali. Ja ale chodim medzi 24-4h, takze pohoda.
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od DanielCh » čtv kvě 26, 2011 20:13

Jak tak na to koukam tak asi take pojedu prez Madarsko a Slovensko...alespon pojedu jinou cestou...
Na netu jsem nasel par navodu jak to objet , treba i primo prez centrum Maliboru , ale pride mi to dost komplikovane , navic pojedu s GPS ktera nema nevim z jakeho duvodu Slovinske mapy a ke stazeni nejsou :(....Slovinci jsou pitomci....dve stovky bych jim za tech jejich 20 km dalnice dal...ale 800 kc ? fuuuu 8)

Uživatelský avatar
Dan22
Experienced member
Příspěvky: 758
Registrován: stř led 26, 2011 10:06
Bydliště: Praha 9

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od Dan22 » čtv kvě 26, 2011 21:31

Záleží kdy a v kolik se jede. Je jasný, že z pátka na sobotu to bude nacvaklé, ale kdy jindy jet, když máš termín od soboty do soboty.

DanielCh: koukám že jsi JH, to se ti vyplatí jet přes SK a H? Co máš za NAVI, že nelze SLO mapu?

Nejhorší je že ta SLO známka je na 7 dní, to je pro turistu nevýhodné, hlavně jedeš cca pár km a musíš zaplatit takovou sumu.
Trafic Black Edition 2,5 dCi L2 2011
ex: KOLEOS 2,0 dCi 150k 4x4 automat. Exception 2010, Bose
ex: Trafic Passenger Comfort Cool 2,0 dCi 115k L1 2007
ex: Scenic Kaleido 1,6 16V 1999
ex: R19, 1,9D, 1996

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od Miro_ba » pát kvě 27, 2011 08:33

zo strany SLO je to legalne vypalne, nic viac. Keby to bolo aspon na 10dni ako maju rakusaci za necelych 8 EUR. Myslim ze by vyzbierali rovnako alebo este viac.
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od DanielCh » pát kvě 27, 2011 19:34

Jinak ja mam v planu jet nekdy ve vsedni dny...nejlepe z pondelka na utery na noc...jeste uvidim jak to vyjde s dovolenou...ale pojedeme asi az ke konci srpna z duvodu dalsi vejplaty...pry at si to vic uzijem :D:D

Dan : Mam v planu jet na Pelhrimov - Humpolec a potom to praskat po tankodromu do Brna a dal na SLO...
Ja jsem pokazde jezdil prez Novou Bystrici a potom na Horn a do Wien...jenze ta cesta za to moc nestoji a hlavne to bylo jeste v te dobe kdy ve Slovinsku nebyla dalnice....Ja jsem nekde cetl ze Slovinci pry zpoplatnili i hlavni tranzitni trasy a nekde se napise ktere , proste ze jsou zpoplatnene...Takze bych nerad jeste na nejakej "objizdce" platil stejne pokutu za to ze nemam dalnicni znamku......To radeji dam penize nasim bratrum ze Slovenska....Navi my jedeme na 7 dni celkove....2 dni jsou cesta a 5 dni cistej pobyt dovolene ( pracovne to nejni jinak mozne ) ...

Jaka je cena ty 7-denni znamky na SLO ?
Madarska znamka ma jake trvani a kolik stoji ?

Nejak mi to nechce dat v klidu spat kudy mam jet :D

Prez Dolni Dvoriste na Linz a pak na Graz urcite nikomu nedoporucuju ;)

Uživatelský avatar
LONGER
Senior member
Příspěvky: 1203
Registrován: pon lis 03, 2008 23:35

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od LONGER » pát kvě 27, 2011 20:37

ahoj,já jsem jel přes SLO po objízdné trase.jel jsem normálka Wíen-Graz-pak před SLO hranicema sjezd na Spielfield a pokračovat po Mureck-Lenart-Ptuj a pak tě to vykopne na CHorvatské hranice,kde pokračuješ po dálnici až kam chceš.já sjíždím za Zadarem.


tady to máš znázorněný---http://www.youtube.com/watch?v=mA56iSsugF8

to musíš trefit i bez navigace.
ex:SCENIC 1.6 16V RXE r.v. 2000 LPG okolo 8L plynu
ex:ESPACE 2.0 16V r.v. 2000 facelift LPG okolo 10L plynu
ex:TWINGO 1.2 43kw r.v. 1999 polokabrio okolo 6L naturalu
SCENIC 2001 1.6 16V ve stříbře,v kůži,6pytlů,digiklima...
ex:TRAFIC GENERATION 2.5DCI r.v. 2005 okolo 7L ropy
Obrázek

Uživatelský avatar
Dan22
Experienced member
Příspěvky: 758
Registrován: stř led 26, 2011 10:06
Bydliště: Praha 9

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od Dan22 » pát kvě 27, 2011 22:41

Cena SLO a H dálnice
Trafic Black Edition 2,5 dCi L2 2011
ex: KOLEOS 2,0 dCi 150k 4x4 automat. Exception 2010, Bose
ex: Trafic Passenger Comfort Cool 2,0 dCi 115k L1 2007
ex: Scenic Kaleido 1,6 16V 1999
ex: R19, 1,9D, 1996

demdotoho
Junior member
Příspěvky: 117
Registrován: úte zář 29, 2009 21:48
Bydliště: Znojmo

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od demdotoho » pát kvě 27, 2011 23:57

Mureck-Lenart-Ptuj-Tržec,je to bezproblémová objíždka a trvá něco málo přes hodku.Letos takhle pojedeme zase.
Škoda 120LS(v roce 1998 (sešrotovano)

Škoda Fabia combi 1.4MPI comfort(v roce 2011 prodáno)
Renault Grand Scenic Dynamique 1.4Tce 7m,Bi-xenony,Carminat Tom Tom,modrá Extreme( v roce 2019 prodáno)
Renault Clio IV 1,2 16V Expression,červená Flamme(v provozu)
Renault Espace 1,6 dCi 160 EDC Initiale Paris stříbrná metalíza( v provozu)
Renault Vel Satis 3,5 V6 Initiale šedá metalíza (v provozu)
Renault Avantime Dynamique 2,0 T benzín šedá (v provozu)

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od DanielCh » sob kvě 28, 2011 02:08

Longer : ja jsem sjizdim vzdy v Zadaru....Jeste si i pomatuju starou cestu kdyz nebyla dalnice se jelo prez Karlovac a dal na Zadar....Nebo potom jeste byla jedna moznost jet do Rieky a potom po pobrezi do zadaru....vyhled je sice moc krasnej...z jedny strany hory z druhe more , ale ta doba :(

Uživatelský avatar
LONGER
Senior member
Příspěvky: 1203
Registrován: pon lis 03, 2008 23:35

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od LONGER » sob kvě 28, 2011 13:30

taky jsme to jely po pobřeží,ale jak píšeš,je to úmorný.po dálnici je to co by dub....pohoda cesta.po té objíždce ve SLO si troufám říct že je lepší cesta jak u nás D1 u Brna(hopsastrase)...
ex:SCENIC 1.6 16V RXE r.v. 2000 LPG okolo 8L plynu
ex:ESPACE 2.0 16V r.v. 2000 facelift LPG okolo 10L plynu
ex:TWINGO 1.2 43kw r.v. 1999 polokabrio okolo 6L naturalu
SCENIC 2001 1.6 16V ve stříbře,v kůži,6pytlů,digiklima...
ex:TRAFIC GENERATION 2.5DCI r.v. 2005 okolo 7L ropy
Obrázek

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od otas1 » úte kvě 31, 2011 07:01

demdotoho píše:Mureck-Lenart-Ptuj-Tržec,je to bezproblémová objíždka a trvá něco málo přes hodku.Letos takhle pojedeme zase.
Presne. Jezdime stejne a je to uplne bezproblemova cesta.

Resit jestli objet nebo ne je pro me bezpredmetny, jelikoz to co chtej slovinci je opravdu na hranici vydirani a ja jim tech 30e proste nedam :twisted:
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Uživatelský avatar
Dan22
Experienced member
Příspěvky: 758
Registrován: stř led 26, 2011 10:06
Bydliště: Praha 9

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od Dan22 » ned črc 10, 2011 08:27

Už se někdo vrátil z HR a má nějaké novinky z cesty a tak?
Trafic Black Edition 2,5 dCi L2 2011
ex: KOLEOS 2,0 dCi 150k 4x4 automat. Exception 2010, Bose
ex: Trafic Passenger Comfort Cool 2,0 dCi 115k L1 2007
ex: Scenic Kaleido 1,6 16V 1999
ex: R19, 1,9D, 1996

Uživatelský avatar
Squixx
Advanced member
Příspěvky: 339
Registrován: stř zář 03, 2008 22:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od Squixx » úte črc 12, 2011 10:41

Hele a objížděli jste to někdo ne směrem na Zagreb ale směrem na Trieste ( IT ) ?? Tam je to totiž dál po dálnici..tímhle směrem to asi cenu nemá objíždět..jedem totiž do Poreče, výjezd v pátek večer..
Laguna II 2.2dCi, r.v. 2002 Dynamique, 17' kola
Obrázek
http://s7.bitefight.cz/user/bite/136805 - prosim kliknete, neni to reklama

Uživatelský avatar
roman R25TX
Člen RCČR
Příspěvky: 580
Registrován: sob zář 22, 2007 22:13
Bydliště: Praha

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od roman R25TX » pát črc 15, 2011 13:04

vzhledem k tomu že jezdím na KRK tak slovinskou dálnici využívám plně až na Postojnou a do Rijeky to je nějakých 80km časově cca 8-9 hodin. Praha-Njivice cca 860km
(Renault Megane Grandtour 2006 1.9DCI 96kW),(R25TX 1991 B29B 2,2 79kW)

misve
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: sob srp 08, 2009 07:44
Bydliště: Domažlicko

Re: Dovolena - vyhnuti se Slovinske dalnici

Příspěvek od misve » čtv črc 21, 2011 14:15

Na Squixxiho otázku sice reaguju asi pozdě, ale snad to pomůže i jiným: Itálie má výhodu v tom, že jakou rychlost nasadíš v Tavrisiu (za rakouskýma hraniceme), takovou přijedeš do Trieste (před Slovinsko) - prostě se to nechá pořád valit (samo v rámci předpisů). Na mýtných branách téměř bez čekání a pro děti úžasnej zážitek průjezdem několika tunelů. Pokud si dobře vzpomínám, jel jsem to něco málo přes hodinu. Bylo to v 2009 kdy se údajně za rakouskoslovinskejma hranicema budovala nějaká nová silnice a tvořili se tam zácpy. Pokud máte někdo současnou zkušenost s cestou z Villachu na Krk (poreč, rijeka apod) přes Slovinsko, podělte se.
Espace III 16V 2.0i F4R E2 BIIB3 r.v.2000

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů