Nové auto - ano/ne?

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Cliojenejlepsi
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob led 22, 2011 15:22
Bydliště: Humpolec

Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od Cliojenejlepsi » ned led 23, 2011 08:31

Momentálně mám clio II. r.v. 2004, najeto 70.000 km, negarážované. Řeším co s ním. Za těch skoro 7 let mě zatím v podstatě nezklamalo. Zatím se měnily jen rozvody, stahovačka okna a prasklý chladič, brzdy + běžný spotřební materiál. Je pravidelně servisován, ale i tak už je takový rozvrzaný. Momentálně se mi ozývá od zadního kola nepříjený zvuk. Něco někde dře. Možná nějaké ložisko, určitě budu muset nechat vyměnit tlumiče, ty jsou ještě původní. A pořád teď řeším, jestli by nebylo lepší koupit auto nové, konkrétně Clio III.

Jste tady zkušenější, co byste mi radili? S autem jezdím denně do práce, což je pouhých 20 km od baráku. Občas nějaká trošku delší trasa. Průměrně najedu těch 11.000 km ročně. Auto je pro mě samozřejmě významý výdaj, nejsem milionářka. Nedovedu se rozhodnou, jestli je pro mě lepší investice do nového nebo ještě pár let udržovat to staré - nevím, co od toho starého čekat, aby se mi najednou nezačalo sypat pod rukama. Když kouknu na kola, vidím tam spoustu rzi atd.

Rady zkušenější motoristů?

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od kuck » ned led 23, 2011 09:25

Jestli na to mas, tak nove :) Stare auto udrzis pri zivote asi levneji, s novym autem se da predpokladat, ze nebudou nejakou dobu starosti (pripadne je vyresi zaruka).

Uživatelský avatar
Lamous
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: ned lis 07, 2010 15:04

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od Lamous » ned led 23, 2011 10:09

Kuck to vystihl přesně, pokud jsi si jistá, že nové utáhneš tak, aniž by jsi kvůli tomu zbankrotovala, tak bych radši šel do nového. Samozřejmě musíš počítat, že i do toho časem půjdou nějaké finance a pokud tě začně zlobit během záruky, tak to chce řešit okamžitě, než ti vyprší :)
Renault Megane III 1.6 16V 110k Expression, 1/10
Obrázek

Uživatelský avatar
Jan Kalina
Grafoman
Příspěvky: 7144
Registrován: čtv bře 04, 2004 17:14
Bydliště: královéhradecko - rychnovsko

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od Jan Kalina » ned led 23, 2011 10:38

Nejhorší investice je (VŽDY) do novýho auta a tím spíš, pokud se moc nejezdí.
R20 TS 2.0 1982/www.R20 Turbo-D.zde 2.1 1983/www.R25 V6Turbo.zde 2.5-V6 1985/R25 V6Turbo 2.5-V6 1986/www.R25 Turbo-DX.zde 2.1 1985/R25 V6 Injection 2.7-V6 1985/R25 V6 Injection 2.9-V6 1987, 1988, 1989/Express 1.4 198?/R1363 GTX Automatic 2.0 1983/R136C GTA V6 1985/2017+?/Espace V6 1993/Espace V6 1994/Espace V6 LPG 1996/XR25 1990/Express 1.9dT RT-E3 1997/Laguna 2.0 1995/Kangoo dCi 2008
*** Hledá se odcizená R25 V6 šedá, více info -->>ZDE<<-- ***
*** Hledá se odcizená R25 Baccara vínová, více info -->>ZDE<<-- ***

satan-da23
Člen RCČR
Příspěvky: 1790
Registrován: pát led 18, 2008 13:24
Bydliště: Olomouc

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od satan-da23 » ned led 23, 2011 10:47

Naprosto souhlasím s JK!!!!!!!!! A přidám svůj názor. Auto který má najeto 70000km a je servisovaný,je pro mne zánovní. To že je někde rez,neznamená,že se to rozsype. Dejme tomu,že do něj vrazíš 10000 - 15000kč a bude jezdit další 2-3 roky. Když vyvezeš nové clio ze salonu,v ten okamžik jsi -50000kč. Samozřejmě jsem to auto neviděl,ale ideální by bylo,aby se na to podíval někdo kdo tomu rozumí a nevidí v něm případný zisk (z důvodu objektivní rady)!! Ovšem pokud si to můžeš dovolit a chceš nové auto,tak to neřeš a jdi do nového. Napiš prosím jaký máš motor a vysvětli kde je ta rez když se podíváš na kola. Pokud přímo na plechových discích,to neřeš to je úplně normální,kup si pěkný poklice a je po rzi :mrgreen:
Scenic IV Energy Bose 1.6dCi 118kw
Mégane IV RS
Renault 16
Renault Floride S
Renault Fuego 2.0 GTX cabrio by Einfeldt
Ex auta nemůžu vypisovat, je tu málo znaků :lol:

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od pali.sk » ned led 23, 2011 10:52

Tak tak, ak ti v aute nič nechýba (ESP, bagy, autoklíma, bezpečnosť a pod.) nové auto je zbytočná investícia obzvlášť clio III tesne pred faceliftom, alebo novým modelom. Možno s novým autom budeš mať po 2 rokoch viac problémov ako si mala za 7 doteraz ... A hrdzu na kolesách budeš mať možno aj na čistom novom privezenom Cliu ...
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Cliojenejlepsi
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob led 22, 2011 15:22
Bydliště: Humpolec

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od Cliojenejlepsi » ned led 23, 2011 11:26

Motor mám 1.2, 43 kW, co se týče bezpečnosti, tak tam není ani ABS. Výbava úplně nejnižší, bez klimy (to mi nevadí), bez ničeho. Asi jsem to s tou rzí špatně napsala, nejsou rezavé přímo disky, ale když se sundá kolo, tak rezavé je to, na čem ten disk drží, jak tam jsou ty šrouby atd. Asi toho bude víc, ale nikdy jsem to moc podrobně nezkoumala a loni to bylo na STK a nějak to tam nevadilo.

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od kuck » ned led 23, 2011 11:29

Proto rikam, ze pokud na to ma, tak at koupi nove. Auto totiz neni investice, koupit auto je pro soukromou osobu stejne jako koupit televizi. Proste utracene penize. Kdyz kupujete televizi, taky si nerikate, ze v okamziku vytazeni z krabice ztratila na hodnote xxx korun.

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2518
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od GREYWOLF » ned led 23, 2011 11:39

Cliojenejlepsi píše:Motor mám 1.2, 43 kW, co se týče bezpečnosti, tak tam není ani ABS. Výbava úplně nejnižší, bez klimy (to mi nevadí), bez ničeho. Asi jsem to s tou rzí špatně napsala, nejsou rezavé přímo disky, ale když se sundá kolo, tak rezavé je to, na čem ten disk drží, jak tam jsou ty šrouby atd. Asi toho bude víc, ale nikdy jsem to moc podrobně nezkoumala a loni to bylo na STK a nějak to tam nevadilo.
Orezle bubny nejsou opravdu problem 8)

Jak uz tu bylo nekolikrat popsano nove auto je obrovska ztrata hodnoty hlavne kdyz si na sebe nevydelava :wink:

Pokud mate znameho mechanika nebo odzkouseny servis tak jim tam auto dejte k tomu 15 - 20 000 at vymeni vse co uznaji za vhodne a je na 2 roky klid :idea:

Jestlize Vam to financni situace dovoluje tak kupte nove ,ale urcite bych se hadal i o tu nejmensi slevu 8) Preci jen po bezpecnostni strance jsou nova auta uplne nekde jinde a co si budeme nalhavat v dnesni dobe by bezpecnost mela byt jedine kriterium k vyberu :wink:
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

Jonáš Černohous
Experienced member
Příspěvky: 533
Registrován: úte pro 15, 2009 09:57
Bydliště: Medlešice kousek od PCE.

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od Jonáš Černohous » ned led 23, 2011 11:49

tak sem vloz foto at vime jak to vypada pofot nejaka poskozena mista a hned to bude jednodussi s tim ti poradit , a ta rez po sundani kola je uplne normalni vec pokud jsou to casti ktere drzi kolo , jestli jsou rezate i podbehy tak to trosku horsi (podbeh je vnitrni cast blatniku jednoduse receno )
Renault laguna II Grandtour 1.8 16v
Renault laguna 2.2 DT uz se nad ni zatahuji mracna :-D
John Deere 8 335R mimo kuze v plny palbe

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od Sova » ned led 23, 2011 12:15

Říct že Clio III je po bezpečnostní stránce úplně někde jinde než Clio II je směšné...

Normální člověk, s průměrnými příjmy si koupí novou televizi v případě, že je nerentabilní opravovat stávající co má...

Já bych radil, ať stávající vůz co máš spravis a jezdiš...a pokud MÁŠ na NOVÉ auto, tak peníze co bys za něj utratila použij na pěknou dovolenou, vraž do bydlení, nebo šetři na penzi ;-)

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od pali.sk » ned led 23, 2011 12:51

holé Clio II bez ABS VS CLIO III: adaptívne čelné bagy, bočné bagy, ABS, voliteľné ESP, ASR už v základnej výbave, brzdový asistent ... jednoznačne CLIO III JE bezpečnejšie auto. a predpokladám 20km nebude po meste, takže z bezpečnostného hľadiska áno, kúp si CLIO III, z hľadiska hľadania úspor pri prevádzke jednoznačne však ostaň pri tom čo máš.
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2518
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od GREYWOLF » ned led 23, 2011 13:19

Sova píše:Říct že Clio III je po bezpečnostní stránce úplně někde jinde než Clio II je směšné...

Normální člověk, s průměrnými příjmy si koupí novou televizi v případě, že je nerentabilní opravovat stávající co má...

Já bych radil, ať stávající vůz co máš spravis a jezdiš...a pokud MÁŠ na NOVÉ auto, tak peníze co bys za něj utratila použij na pěknou dovolenou, vraž do bydlení, nebo šetři na penzi ;-)

Pokud presednes z auta bez jakekoliv bezpecnostni vybavy do auta s minimalni bezpecnostni vybavou tak ano je uplne nekde jinde za tim si budu stat 8)

Clio II
http://www.youtube.com/watch?v=6BlhhDST ... re=related

Clio III
http://www.youtube.com/watch?v=JSh5Ou1P ... re=related
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

demdotoho
Junior member
Příspěvky: 117
Registrován: úte zář 29, 2009 21:48
Bydliště: Znojmo

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od demdotoho » ned led 23, 2011 15:00

Vše je o penězích.Jednou jsem koupil nové auto a od té doby si ojetinu nekoupím.Najedu asi 12-15tis ročně a auto měním po 9-10letech,takže si myslím,že se mi nové auto vyplatí.
Škoda 120LS(v roce 1998 (sešrotovano)

Škoda Fabia combi 1.4MPI comfort(v roce 2011 prodáno)
Renault Grand Scenic Dynamique 1.4Tce 7m,Bi-xenony,Carminat Tom Tom,modrá Extreme( v roce 2019 prodáno)
Renault Clio IV 1,2 16V Expression,červená Flamme(v provozu)
Renault Espace 1,6 dCi 160 EDC Initiale Paris stříbrná metalíza( v provozu)
Renault Vel Satis 3,5 V6 Initiale šedá metalíza (v provozu)
Renault Avantime Dynamique 2,0 T benzín šedá (v provozu)

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od rousini » ned led 23, 2011 15:23

Nové auto kupuje firma na daňový odpis nebo někdo, kdo si chce udělat radost. Kdo se na auto dívá z pohledu cena/užitek tak preferuje ojetinu a to ani nemluvím o tom ,že se jedná o tvoje auto od nova, které znáš. Užívej ho dokud bude sloužit. Na takové ježdění kolem komína ideální. Co ti nové Clio přinese v oblasti užitku?

Orezlé náboje, bubny jsou na rok starém autě... Pokud ti nechybí ABS, ESP (řidič, který ví, že je nemá se bez nich obejde). Takže co bys vlastně získala? Novotou smrdící auto s airbagy, klimou a bála by ses o každý škrábanec, které tě teď ani nezajímají.
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

Cliojenejlepsi
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob led 22, 2011 15:22
Bydliště: Humpolec

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od Cliojenejlepsi » ned led 23, 2011 15:37

Všem díky za názory. Jak to tak vypadá, tak si svého mazla ještě pár let nechám a budu v klidu šetřit na nové, protože momentálně bych si stejně musela vzít úvěr. A stejně vždy půjdu radši do nového, než do jetiny.

satan-da23
Člen RCČR
Příspěvky: 1790
Registrován: pát led 18, 2008 13:24
Bydliště: Olomouc

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od satan-da23 » ned led 23, 2011 16:07

Cliojenejlepsi píše:Všem díky za názory. Jak to tak vypadá, tak si svého mazla ještě pár let nechám a budu v klidu šetřit na nové, protože momentálně bych si stejně musela vzít úvěr. A stejně vždy půjdu radši do nového, než do jetiny.
Tak pokud by sis musela vzít úvěr,tak jednoznačně nechat nynější!!! Na tom autě nemá být co špatného.To na co se šroubují kola-kotouče bubny,je rezavé do 3 měsíců po výměně,zadní tlumiče +- 1500 za kus nějaký čep a guma dejme tomu 6000.- a máš auto které je zánovní a za tím si stojím! Kilometry které má ujeto,má firemní auto do roka!!!
Scenic IV Energy Bose 1.6dCi 118kw
Mégane IV RS
Renault 16
Renault Floride S
Renault Fuego 2.0 GTX cabrio by Einfeldt
Ex auta nemůžu vypisovat, je tu málo znaků :lol:

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od peto 1 » ned led 23, 2011 19:07

rousini píše: Orezlé náboje, bubny jsou na rok starém autě... Pokud ti nechybí ABS, ESP (řidič, který ví, že je nemá se bez nich obejde). Takže co bys vlastně získala? Novotou smrdící auto s airbagy, klimou a bála by ses o každý škrábanec, které tě teď ani nezajímají.
Sám by som to lepšie nenapísal :wink:
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

Uživatelský avatar
Jan Kalina
Grafoman
Příspěvky: 7144
Registrován: čtv bře 04, 2004 17:14
Bydliště: královéhradecko - rychnovsko

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od Jan Kalina » ned led 23, 2011 23:22

Pořizovací cena nový televize se vůbec nedá srovnávat s pořizovací cenou novýho auta. A už vůbec neplatí, že v novějším autě s ABS, ESP a airbagama se mi nic nemůže stát a jen přesednu do auta bez toho všeho, zabiju se nebo přinejmenším zmrzačím hned za rohem v první zatáčce.
R20 TS 2.0 1982/www.R20 Turbo-D.zde 2.1 1983/www.R25 V6Turbo.zde 2.5-V6 1985/R25 V6Turbo 2.5-V6 1986/www.R25 Turbo-DX.zde 2.1 1985/R25 V6 Injection 2.7-V6 1985/R25 V6 Injection 2.9-V6 1987, 1988, 1989/Express 1.4 198?/R1363 GTX Automatic 2.0 1983/R136C GTA V6 1985/2017+?/Espace V6 1993/Espace V6 1994/Espace V6 LPG 1996/XR25 1990/Express 1.9dT RT-E3 1997/Laguna 2.0 1995/Kangoo dCi 2008
*** Hledá se odcizená R25 V6 šedá, více info -->>ZDE<<-- ***
*** Hledá se odcizená R25 Baccara vínová, více info -->>ZDE<<-- ***

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od kuck » pon led 24, 2011 09:46

Ale porizovaci cenu televize a auta nikdo nesrovnaval. Auto je (ve vetsine pripadu) samozrejme drazsi. Ale pohled na koupi auta by mel byt stejny - je to koupe spotrebni veci, s niz je navic spojeno spoustu nakladu okolo (servis, pojistky, palivo...). Takze nema cenu rikat, ze koupit nove auto je blbost, protoze ztrati na hodnote. Je si jenom potreba rozmyslet, jestli na to mam a jestli do toho ty penize chci dat...

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od Novotka » pon led 24, 2011 17:44

kuck píše:Ale porizovaci cenu televize a auta nikdo nesrovnaval. Auto je (ve vetsine pripadu) samozrejme drazsi. Ale pohled na koupi auta by mel byt stejny - je to koupe spotrebni veci, s niz je navic spojeno spoustu nakladu okolo (servis, pojistky, palivo...). Takze nema cenu rikat, ze koupit nove auto je blbost, protoze ztrati na hodnote. Je si jenom potreba rozmyslet, jestli na to mam a jestli do toho ty penize chci dat...
Přesně tak je to jen o penězích. Já bych do novějšího rozhodně šel hlavně kvuli bezpečnosti. Čím víc airbagu a elektronických pomocníku tím líp.Člověk má daleko větší šancí přežít .
Názor nekupuj nové auto když staré jezdí je nesmysl. Každej chce nové lepší ,hezčí věci než má(když na to má peníze).
Já sem Scenic taky neprodal proto že by byl rozbitý nebo zkorodovaný(měl najeto 135 tis). Už se mi nelíbil a chtěl sem jen bezpečnější novější auto ,tak sem koupil Espace.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od Sova » pon led 24, 2011 18:17

Ano je to o penězích, ten kdo je má a koupí nové auto je XXX, protože si může koupit auto ojeté/ zajete s cenou o třetinu nižší.

Jen ať si nová a nová auta kupuje čím dál tím méně lidí, to je jen dobře...

Slovo XXX není sprosté, XXXXX se začali nazývat V+W o kterých se učíme v jazyce českém...

Zaznělo tady, že Clio II je oproti Cliu III. Z hlediska bezpečnosti někde jinde...zaprvé nikdo tady o výbavě nemluvil a a co se týče bezpečnosti zmiňovat adoptivní světlomety je je uzkoprse

Uživatelský avatar
Lamous
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: ned lis 07, 2010 15:04

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od Lamous » pon led 24, 2011 18:40

Sova: To je sice hezké, že dle Tebe ten, kdo si koupí nové auto, je vykastrovaný samec tura domácího, ale proč by si nové auto nekoupil? Koupím si staré, používané někým jiným, nevím, jak se k autu choval, netuším, kdy se co rozsype.. U nového mám vcelku jistotu, že většinu věcí udám na záruku a během dalších dvou let nebudu muset platit... Plus dokážeš si představit, že by si všichni kupovali jen ojetá auta? Za dvacet let tu nejmladěí auta budou mít právě těch dvacet let... Řekl bych, že tvoje "dedukce" má trochu díru..
O penězích je to vždy. Nemůžes si dát auto do podnikání a potřebuješ na koupi nového auta půjčku = ve většině případů se to nevyplatí a je lepší počkat. Na druhou stranu je auto spotřební zboží a vztah majitele k němu je většinou stejný, jako ke spotřebnímu zboží, tzn. po určité době se opotřebuje a majitel si koupí nové.
Renault Megane III 1.6 16V 110k Expression, 1/10
Obrázek

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od kuck » pon led 24, 2011 18:55

Sova píše:Ano je to o penězích, ten kdo je má a koupí nové auto je XXX, protože si může koupit auto ojeté/ zajete s cenou o třetinu nižší.

Jen ať si nová a nová auta kupuje čím dál tím méně lidí, to je jen dobře...

Slovo XXX není sprosté, XXXXX se začali nazývat V+W o kterých se učíme v jazyce českém...

Zaznělo tady, že Clio II je oproti Cliu III. Z hlediska bezpečnosti někde jinde...zaprvé nikdo tady o výbavě nemluvil a a co se týče bezpečnosti zmiňovat adoptivní světlomety je je uzkoprse
Hlavne nezapomen na to, ze bez nas XXXX bys nemel co kupovat. Ja chapu, ze nekdo, kdo by mel na nove auto, si ho nekoupi, ale rozhodne bych si nedovolil kvuli tomu nekoho oznacovat za XXXX. Je na kazdem, za co svoje penize utrati.

Uživatelský avatar
R11
Člen RCČR
Příspěvky: 623
Registrován: pon úno 18, 2008 16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto - ano/ne?

Příspěvek od R11 » pon led 24, 2011 22:18

No nevim, nevim, vse ma sva pro i proti. Tak pridam svou zkusenost, at si kazdy udela sam nazor.
Jak tu spousta lidi vi, jezdim uz hodne dlouho ve starickem Renaultu 11, na ktery nedam dopustit. Dobre, je to trochu uchylka a kdyby to nebyla takova srdecni zalezitost, treba by to bylo jinak. Ale mimo jine v nejezdim pro to, ze bych nemel celou dobu na jine (at uz ojete ci nove). Jezdim v nem (krom toho srdce) proto, ze celych svych 328 000 km bez problemu slouzi. Samozrejme si zada servis, a to i takovych dilu a celku, ktere bych asi u podstatne novejsiho auta nemenil - prototze by je vymenil pristi majitel.
A z toho srdecniho duvodu jsem dospel do stadia, kdy jsem si rekl, ze uz nechci nicit starickeho veteranka zimnim provozem a tedy je cas na nastupce pro bezny provoz.
Samozrejme (po uvaze, ze nove auto je ztrata penez vic, nez ojete) jsem chtel puvodne neco ojeteho. A taky treba vetsiho. Rozhodnuti padlo na ojety Renault Megane II, privezeny z Nemecka. Toliko plan. Myslim, ze celkem racionalni.
A pak nastoupila kalkulacka. Za 6000 euro (tedy cca 150 000 korun - dejme tomu optimalni castka) je temer nemozne dovezt z Nemecka Megana s maximalne 100 000km a starim do 4 let.
Takove auto se da poridit za cenu tak od 7500 - 8500 eur. Tedy zhruba 185 - 215 tisic korun. Kdyz pripocitame poplatky za prihlaseni v CR (jen blahovi si mysli, ze to jde bez uplatku - tedy pokud nechteji v Praze cekat treba mesic i vic, nez si zajezdi) a provizi vyzkousenemu dovozci, jsme zhruba na castce cca 205 - 235 tisic. Ovsem za auto 4 roky stare, s 80 000 km, po zaruce...
A tu prisel pan Renault s akcni nabidkou na Clio (slo o - 20 000 z puvodni cenikove ceny), kdy se zakladni Grandtour dostal na 219 900.- Klimu nepotrebuji, ruzne elektronicke vychytavky taky ne. A tak stacilo priplatit jen za metalizu, mlhovky a delena sedadla. A razem jsem byl na cene rovnajici se horni hranici vypoctu ceny za zmineneho Megana, tedy na zhruba 235 000.-
A tak presto, ze sam jsem zastancem nazoru, ze nove auto je neekonomicke, protoze hned ztrati cenu, jsem za techto podminek a pri tehto vypoctech u nej sam rad skoncil. Tady uz se ojetina, byt vetsi a treba silnejsi a vybavenejsi pro me opravdu nevyplatila. A troufam si rict, ze pokles ceny u tak levneho auta nebude tak razantni...Mimochodem, podobne vybavena auta, ovsem 2 roky stara s cca 15 000 km se cenove (pravda, diky nynejsi akci Renaultu) pohybuji zhruba na stejne urovni...

Nicmene - tohle je, vzhledem k predeslemu autu a situaci trochu extrem, ale i tak je treba uvazovat. Pokud jde o situaci se zminenym Cliem na pocatku tohoto vlakna, asi bych si ho opravdu nechal a na koupi noveho auta nespechal. Zvlast pri tech najetych kilometrech a potreby auta (na 20 km do prace). Tolik muj nazor, treba to nekomu pomuze.
:mrgreen: Jirka :mrgreen:

<> Renault 11 GTL, phase I, 1397 ccm, 49 kW, 5 dv., r. v. 1986 :arrow: foto ZDE
<> Renault Clio III Grandtour, phase II, 1149 ccm, 16V, 55 kW, 5 dv., r. v. 2010

Zamčeno

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů