Lidi co nemají zapnutá světla....

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od Single » pon led 03, 2011 14:50

Taky sem mi to občas podařilo :-) a mělo to hned dva efekty většinou když sem na někoho takhle bliknul, tak si toho hned (a podle mě i líp) všimnul a zapnul světla a na to mě hned probliknul taky :-).

Jinak policajti za nezapnutý světla stavěj :-) vlastní zkušenost kdy jsem přijel před barák vypnul světla a nechal parkovačky, sotva se začínalo stmívat, vyložil jsem nákup z auta a jel jsem ještě za kámošem nějakejch 200m. No samozřejmě sednul sem do auta a pokračoval dál palubka svítila :-), no těsně před barákem známího stáli a hned mě vybrali, naštěstí to vzali jen domluvou potom co sem jim vysvětlil co a jak. Jinak svítim pořád a výmluva že si nebudu ničit žárovky... ach jo...

Uživatelský avatar
Skupa
Člen RCČR
Příspěvky: 327
Registrován: pát lis 26, 2010 16:36
Bydliště: Plzeňsko

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od Skupa » pon led 03, 2011 15:03

Co se orgánů týče, tak asi vybíraj.Známí už několikrát povídali.Co se mne týče, tak jsem asi měl štěstí.Když jsem náhodou nerosvítil, většinou ve městě kdy popojíždím od chodníku k chodníku, tak na mne vždycky jen ukázali a bylo to ok...nejspíš lepší oddíl :)
Obrázek
Obrázek

opa.key
Junior member
Příspěvky: 219
Registrován: úte pro 15, 2009 00:01
Bydliště: jablonec nad nisou / praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od opa.key » pon led 03, 2011 15:26

U nas ve meste nekteri policajti vubec nic a nekteri blikaj :) ale v okoli znamejch nevim o nikom kdo by dostal za svetla pokutu, jen snad kamos ze mel rozsviceny mlhovky tak dostal 100kc :)
Laguna II 1,9DCi 88kw, privilege, r.v. 2001. Prodáno 2013
Audi A3 2.0TDI 125kw DSG S-Line Sportback -> plánováno na jaro 2016 vyměnit za Laguna III 2.0dci 127kw

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od Zefek » pon led 03, 2011 15:47

Táta dostal za světla 200. A to mu ještě policajt říkal, že kdyby věděl dřív, že je řidič z povolání, tak by mu to dal za 500 :D
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Popenec
Advanced member
Příspěvky: 361
Registrován: úte úno 24, 2009 10:56
Bydliště: Orlová

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od Popenec » pon led 03, 2011 16:22

Tak já jsem za světla dostal pokutu 1000kč :? To jsem měl ještě Formana. Na cestě z Bohumína na Orlovou mi začalo auto blbnout, měl jsem ho na plyn. Dojel jsem na zastávku, vypnul světla a motor. Krapet jsem pošteloval tím kolečkem na směšovači od plynu a zase to bylo dobré. Samozřejmě, že když jsem se rozjel, tak jsem zapomněl rozsvítit. Bylo asi 30 stupňů a povinnost svítit platilo teprve chvíli. Zhruba po 3km jsem viděl už z dálky po levé straně PČR. Najednou borec přesprintoval na stranu, kde jsem jel já a už na mě tou plácačkou mával. Byl to nějaký mlaďoch, dokonce si troufnu říct, že byl tehdá mladší než já. Samozřejmě chtěl doklady atd. a pak padla otázka, jestli vím jakého přestupku jsem se dopustil. Samozřejmě, že jsem na něho čuměl jako puk a nechápal jsem, protože jsem věděl, že za rychlost to být nemohlo a v tu chvíli mě ani nenapadlo, že nesvítím. Pak se mě zeptal, jestli šetřím benzín. To jsem začal koukat jak puk ještě více. Nakonec z něho vypadlo, že nesvítím a že to bude za 1000kč. Otočil se na podpadku a už šel pro bloček. Říkal jsem si, že jsem blb, že jsem ty světla zase nerozsvítil, když jsem vyjížděl od té zastávky, ale 1000kč??? A ten polda taky nebyl zrovna dvakrát slušný, ale co už, stalo se. Když jsem ten bloček dostal a už skoro odjížděl, tak jsem se teprve probudil z toho zlého snu a řekl mu, ať si těch 1000kč nechá a něco si na sebe koupí a odjel jsem. Od té doby se mi nestalo, že bych nerozsvítil světla :)
Fiat 500, r.v. 1956, opačné otevírání dveří a další chuťovky :-D Kdo ví kde je mu konec.
Škoda Forman - r.v. 1992, vynikající vůz to byl. Šroťák ukončil jeho 16-ti letý život.
<> Laguna III r.v. 2014 2.0 dCi 110kW
<> Scénic II r.v. 2005 1.6 16V 83kW
<> Twingo I r.v. 1999, 1.2 43kw, poloautomat, shrnovací střecha....

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od Maky » stř led 05, 2011 12:54

Jóó v Lysé a okolí jezděj cyklisti i po poli, a to tady bydlím, máš fakt opa.key, je to hrůza a ještě letěj jako pominutý aby dojeli včas do Kovony Čechovkou a proti letěj další borci na nádraží, je to mazec. A k tomu blikání na nesvítily, tak se přimlouvám za probliknutí, mám služebáka Forda transita a ten nemá žádnou kontrolku na parkovačky ani na potkávačky, osvětlení palubky je slabý a ve dne není vůbec vidět, páčka je schovaná pod příčkou volantu, a jistě jsem rád a poděkuji když mi někdo blikne. Je mi už 60 a mám skleróózu, a po městě pořád stojím, tak po rozjezdu občas zapomenu. Tak díky všem co blikají jóó a taky mně strašně štvou ty denní ledky kterej TUR DOMÁCÍ vymyslel, že nesmí nesvítit zadní světla??????? Maky
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

bernie
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: úte bře 09, 2010 12:12
Bydliště: Brno Venkov

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od bernie » stř led 05, 2011 13:26

Pokud se u Lysé jedná o chronický jev v podobě neosvětlených cyklistů, tak není nic jednoduššího, než o tom informovat PČR, aby v rámci svého kréda "pomáhat a chránit" předešla srážce s vozidlem atd.

Stojí to jen čas jednoho telefonátu (cena je zdarma :lol: ) a ohlášení stavu tam a tam a tehdy a tehdy. Nevěřím, že by to nebylo řešeno. A znovu, pořád lepší teď než to budou řešit jako nápravné opatření po nějaké srážce :?
Laguna II rv2005 2.0T 16V 125kW Initiale Paris
Obrázek

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od Maky » stř led 05, 2011 13:45

Člověče to není chronickej jev, to styl života cyklisty. Samozřejmě, že by i možná rádi na svá kola namotovali nějaké světýlko, dyť to stojí pár šupů, ale tady všichni jezdějí na takovejch hajtrách, že to nemá světla, blatníky, odrazky, prostě nic co by zloděje poňouklo vezmi si mně. A opravdu i tu starou hajtru Ti na nádraží ukradnou, ba švárovi ukradli takovýto skvost zamčenej pod sedlem, nebyli líny ošroubovat sedlo i se sedlovou trubkou a kolo z dob Jana Žižky z Trocnova když ještě viděl na obě oči bylo v pryč. Teda tím se jich nechci zastávat, ale nezbývá nic jiného než s nima počítat a jet opravdu opatrně.maky
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

opa.key
Junior member
Příspěvky: 219
Registrován: úte pro 15, 2009 00:01
Bydliště: jablonec nad nisou / praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od opa.key » stř led 05, 2011 13:52

jojo jsou to hodne stary hajtry... ale nevim co by na to policie, jelikoz kolikrat jsem je potkal jak jeli taky slalom, predjet kolo a rychle zaradit se zpatky pac proti nim jel cyklista uprostred silnice atd... nastesti tamtudy uz nejezdim
Laguna II 1,9DCi 88kw, privilege, r.v. 2001. Prodáno 2013
Audi A3 2.0TDI 125kw DSG S-Line Sportback -> plánováno na jaro 2016 vyměnit za Laguna III 2.0dci 127kw

Popenec
Advanced member
Příspěvky: 361
Registrován: úte úno 24, 2009 10:56
Bydliště: Orlová

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od Popenec » stř led 05, 2011 14:08

Jezdíte někdo přes Bohumín? Tak to je Šanghaj č.2.... Bohumín nemá místňáky, takže lidi většinou jezdí do železáren a do Bochemky na kolech. Jet tam v 5.15 - 6.30 je o hubu. Sice jím tam teď udělali na cestě svůj cyklistický pruh, ale i tak to stojí za velké prd. Ale musím uznat, že zdejší měšťáci dost hlídají, aby měli na kolech blikačky, i když jsou to někdy stroje snad z první republiky.
Fiat 500, r.v. 1956, opačné otevírání dveří a další chuťovky :-D Kdo ví kde je mu konec.
Škoda Forman - r.v. 1992, vynikající vůz to byl. Šroťák ukončil jeho 16-ti letý život.
<> Laguna III r.v. 2014 2.0 dCi 110kW
<> Scénic II r.v. 2005 1.6 16V 83kW
<> Twingo I r.v. 1999, 1.2 43kw, poloautomat, shrnovací střecha....

bernie
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: úte bře 09, 2010 12:12
Bydliště: Brno Venkov

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od bernie » stř led 05, 2011 14:15

Blikačku ať si klidně natáhne na rukáv a pokud si koupí vestu za 50 korun, tak zvedne cenu svého přibližovadla na půl sta :D

Ale argument, že mu to někdo lohne, než se vrátí je jako ten chomutovák, co si popojede s 30cm sněhu na autě 2km, aby nešpinil parkovací místa :roll:

Moc dobře vím, jak takový kolo vypadá:
http://papirovemodelarstvi.cz/forum/vie ... &start=135
Laguna II rv2005 2.0T 16V 125kW Initiale Paris
Obrázek

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od Maky » stř led 05, 2011 14:39

Se picnu bernie, to si dělal ty????? a z papíru?????? tak to seš boží borec, no s tou vestou máš plnou pravdu a navíc si jí můžou hodit do tašky ke svačině, ale není to nařízeno v zákoně, a policajti když se jezdí do práce tak mají střídání a když z práce, tak je den, no je to složitý. Ale abych si nehonil triko, tak taky občas jedu na biciklu, sice mám světla a odrazky jak mají být, ale jaksi jsou vybitý baterie, ale je pravda, že jedu ve dne a po lesní cestě,( bydlim na konci města k závodišti) buď na houby, nebo do hospody (7km. tam, 2 pivka 7km zpět lesem), ale to jen občas, když zapomenu koupit preventivně nové baterky. maky
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

opa.key
Junior member
Příspěvky: 219
Registrován: úte pro 15, 2009 00:01
Bydliště: jablonec nad nisou / praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od opa.key » stř led 05, 2011 15:03

kazdy rano jsem potkaval exota co mel blikacu na baglu, jenze ji mel hozenou do takovy ty sitovany kapsy a to blikani bylo videt az tak z 2 metru :) jinak tam jezdil takovej postarsi pan na uplne zrezlym kole a ten mel vpredu 3 svetla, vestu na sobe, vzadu jednu super blikacku a jeste kdyz vedel ze jede auto za nim tak drzel v ruce blikacku... ten byl krasne videt
Laguna II 1,9DCi 88kw, privilege, r.v. 2001. Prodáno 2013
Audi A3 2.0TDI 125kw DSG S-Line Sportback -> plánováno na jaro 2016 vyměnit za Laguna III 2.0dci 127kw

Uživatelský avatar
mtv
Experienced member
Příspěvky: 671
Registrován: ned zář 06, 2009 20:14
Bydliště: Teplice

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od mtv » stř led 05, 2011 20:50

bernie píše:Pokud se u Lysé jedná o chronický jev v podobě neosvětlených cyklistů, tak není nic jednoduššího, než o tom informovat PČR, aby v rámci svého kréda "pomáhat a chránit" předešla srážce s vozidlem atd.

Stojí to jen čas jednoho telefonátu (cena je zdarma :lol: ) a ohlášení stavu tam a tam a tehdy a tehdy. Nevěřím, že by to nebylo řešeno. A znovu, pořád lepší teď než to budou řešit jako nápravné opatření po nějaké srážce :?
závidím ti tvůj optimizmus. dva měsíce jsem žádal, prosil, vyhrožoval (jak městské policii, tak státní) o odstranění auta, který stálo (nepojízdný) cca3m před přechodem. Kdyby to bylo moje, nebo jakýkoli jiný pojízdný, tak už ho dávno odtáhli, nakonec si ho majitel odtáh sám, ale fakt až po dvou měsících. na poslední telefonát už jsem nedokázal reagovat , kdyý mi policist oznámili, že je auto víc jak 5m od přechodu. Upozorňuju jen, že se mezi přechod a auto nevešla krátká felda... jo abych nevypadal jako prudič, tak ten přechod byl na zastávku ze sídliště, kde běhalo mraky cigáňat, nerad bych ňáký ťuknul bo by mě asi zbytek zlynčoval...
Škoda 100L rv 1973,Škoda 120 užovka rv 1983, Škoda 105L rv 1987, Škoda favorit rv 1994, , Daewoo espero 1,6 16v 66kw rv 1997 (těžkej krok mimo), RENAULT 19 1,7 54kw rv 1994, Kia sephia 1,6 59kw rv 1994, dlouhodobě půjčený Opel meriva 1,6 údajně 74kw rv2004(strašný auto). RENAULT LAGUNA GRANDTOUR 1,8 16v 88kw LPG rv 2002.Lagunka už je ve světě a nyní jezdim Škoda fabia I combi 1,9TDi 74Kw 2001 a naprostá spokojenost...

Uživatelský avatar
Ufas
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: ned pro 23, 2007 23:28

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od Ufas » čtv led 06, 2011 19:14

.
Naposledy upravil(a) Ufas dne pát pro 02, 2011 05:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Lamous
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: ned lis 07, 2010 15:04

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od Lamous » čtv led 06, 2011 20:44

Jj přesně, taky mám silníční kolo a světlo (mám ledky) používám i přes den... Jakmile se setmí, tak radši nevyjedu...
Renault Megane III 1.6 16V 110k Expression, 1/10
Obrázek

tomassseekk
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát zář 24, 2010 12:04

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od tomassseekk » pát led 07, 2011 10:31

tak, tohle se mi stává taky a protijedoucí auto ne a ne rožnout světla :-D
Mám motorku, na kterou si velmi často kupuji moto pneu, na svůj automobil většinou kupuji příslušenství přes tuning shop, kde mají zajímavé věcičky.

Uživatelský avatar
mPershing
Junior member
Příspěvky: 224
Registrován: úte lis 30, 2010 06:45
Bydliště: Zvolen, SK

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od mPershing » pát led 14, 2011 05:58

Ked spominate tie predne hmlovky, aspon u nas v SK je to podchytene zakonom - hmlovky jedine za znizenej viditelnosti (hmla, silny dazd) inak by mala prist pokuta, lenze niektori to naozaj povazuju za "denne" svietenie...
Inak ked prsi a idem po dialnici, zapinam zadne hmlovky... Nie kazdeho to napadne, ale je to poznat - zbadas pred sebou auto skor, napriek tomu zavoju, co za sebou taha...
KLIK ----->>> Lajoš IV. Thalia II Expression 3/11

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od Single » pát led 14, 2011 20:57

No jo ale ten šajn co z toho jde je zase nefér pustit těm co jedou dozadu, proto pokud se zamnou v blízkosti někdo objeví, vypínám zadní mlhovky neni to nic příjemnýho.


Mimochodem včera sem potkal postižence (WV-prassat) a v mlze jak prase že nebylo vidět snad ani na 10 metrů před sebe jel pouze se zapnutým dením svícením!!! A ještě se divil že na něj blikám!!!

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od jarda19 » pát led 14, 2011 21:20

Single píše:No jo ale ten šajn co z toho jde je zase nefér pustit těm co jedou dozadu, proto pokud se zamnou v blízkosti někdo objeví, vypínám zadní mlhovky neni to nic příjemnýho.


Mimochodem včera sem potkal postižence (WV-prassat) a v mlze jak prase že nebylo vidět snad ani na 10 metrů před sebe jel pouze se zapnutým dením svícením!!! A ještě se divil že na něj blikám!!!
Já myslím že těm co jedou dozadu je to šuma fuk.....oni spíš čumí do špiglů. :D
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od Single » pát led 14, 2011 21:50

Jéééžiš :-) chtěl sem napsat těm co jsou vzadu, nějak se mi to popletlo :-D nebo těm co jsou za tebou... to zase vznikla blbost :-)

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od Novotka » pát led 14, 2011 22:33

Single píše:No jo ale ten šajn co z toho jde je zase nefér pustit těm co jedou dozadu, proto pokud se zamnou v blízkosti někdo objeví, vypínám zadní mlhovky neni to nic příjemnýho.


Mimochodem včera sem potkal postižence (WV-prassat) a v mlze jak prase že nebylo vidět snad ani na 10 metrů před sebe jel pouze se zapnutým dením svícením!!! A ještě se divil že na něj blikám!!!
Ono postiženci jsou všichni co jezdí v zimnim deštivim a podmračenym počasím s denním svícením.Ty blikátka bych povolil v létě ale v zimě ty auta nejsou ze zadu vidět (někdy i ze předu když to byl super kup za 1000 kč).
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Uživatelský avatar
Mr.Brain
Experienced member
Příspěvky: 692
Registrován: pon úno 25, 2008 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od Mr.Brain » pát led 14, 2011 22:55

I ty levný denní svícení svítí dostatečně, jen je potřeba aby byly namontované správně... Dřív se nesvítilo ani v zimě a nebyl to taky problém. Přes den je to dle mne jedno, blbý je tedy to, že si pár lidí neuvědomí, že už v půl páty je v týhle době trochu víc šero na to, aby jezdili jen s denním svícením.
Renault 19 Chamade Ph1 rv.90, Cléon powah kompresni tlaky 13,6-13,6-13,6-13,6 (173 000 km)
Alpine 9884R,Rainbow SAX 265.20 na Audison SRx4,Helix P10 Precision - 15l uzavřenka na Vibe Slick A7.

Obrázek

Uživatelský avatar
Skupa
Člen RCČR
Příspěvky: 327
Registrován: pát lis 26, 2010 16:36
Bydliště: Plzeňsko

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od Skupa » sob led 15, 2011 07:07

Ano dříve se nesvítilo ani v zimě, to je pravda.Také se ale nepočítalo s tím, že někde proti sobě mám vidět světla.
Dnes se svítit má a lidé jsou zvyklí že jako první uvidí světla.Takže by to mělo být tak jak to být má.
Jasně že můžeš říct že nemůžem spoléhat na světla, ale prostě je to tak že ty světla už několik let jsme vidět zvyklí.
Dřív bylo více věcí, třeba Škodovky a Žigulové, proč máme Renaulty..... :)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
mPershing
Junior member
Příspěvky: 224
Registrován: úte lis 30, 2010 06:45
Bydliště: Zvolen, SK

Re: Lidi co nemají zapnutá světla....

Příspěvek od mPershing » sob led 15, 2011 07:32

ano a hlavne - dnes v noci jazdi tolko aut, ako kedysi cez den... :(
KLIK ----->>> Lajoš IV. Thalia II Expression 3/11

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů