Motorkáři - jste tu mezi námi?

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Monika2
Advanced member
Příspěvky: 472
Registrován: ned srp 06, 2006 12:35
Bydliště: Vyšší Brod

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od Monika2 » stř čer 01, 2011 22:06

DDT píše:tohle povídání se mi moc líbilo :)
http://auto.idnes.cz/prvni-kompletni-ma ... otorky_fdv
pěkné :D
suzuki GS 500E

Uživatelský avatar
mPershing
Junior member
Příspěvky: 224
Registrován: úte lis 30, 2010 06:45
Bydliště: Zvolen, SK

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od mPershing » čtv čer 02, 2011 00:22

s tvojim dovolenim (alebo aj bez neho) to idem postnut kamoske...
KLIK ----->>> Lajoš IV. Thalia II Expression 3/11

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od Kajman » pon čer 06, 2011 17:10

Ahoj,
jezdim na yamaha yzf600 r (thundercat)
Letos mám pocit, že v autech jezdí čím dál tim větší paka, nepoužívají zrcátka, a někteří nechtějí uhnout ani na tu sekundu kterou je třeba k předjetí.....rok od roku je to horší.....a pro slušný motorkáře pomalu už nebezpečný, hlavně jsem zvědavej kdy začne opět mediální masáž na téma motorkáři :)
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

Uživatelský avatar
Monika2
Advanced member
Příspěvky: 472
Registrován: ned srp 06, 2006 12:35
Bydliště: Vyšší Brod

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od Monika2 » pon čer 06, 2011 21:32

Kajman píše:Ahoj,
jezdim na yamaha yzf600 r (thundercat)
Letos mám pocit, že v autech jezdí čím dál tim větší paka, nepoužívají zrcátka, a někteří nechtějí uhnout ani na tu sekundu kterou je třeba k předjetí.....rok od roku je to horší.....a pro slušný motorkáře pomalu už nebezpečný, hlavně jsem zvědavej kdy začne opět mediální masáž na téma motorkáři :)
já tak špatnou zkušenost nemám, je pravda že toho moc nenajezdím ale hodně často se mi stáva že mi řidič předemnou blikne že mám volno a že můžu jet nebo sjede ke krajnici a pustí mě. spíš mě kolikrát vyděsí motorkář, který se během vteřiny vynoří za mnou, o kterým vím až když mě předjíždí :shock:
suzuki GS 500E

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od Kajman » úte čer 07, 2011 00:03

Monika2 píše:
Kajman píše:Ahoj,
jezdim na yamaha yzf600 r (thundercat)
Letos mám pocit, že v autech jezdí čím dál tim větší paka, nepoužívají zrcátka, a někteří nechtějí uhnout ani na tu sekundu kterou je třeba k předjetí.....rok od roku je to horší.....a pro slušný motorkáře pomalu už nebezpečný, hlavně jsem zvědavej kdy začne opět mediální masáž na téma motorkáři :)
já tak špatnou zkušenost nemám, je pravda že toho moc nenajezdím ale hodně často se mi stáva že mi řidič předemnou blikne že mám volno a že můžu jet nebo sjede ke krajnici a pustí mě. spíš mě kolikrát vyděsí motorkář, který se během vteřiny vynoří za mnou, o kterým vím až když mě předjíždí :shock:
To je jasný, člověk musí být ohleduplnej a jezdit tak, aby neohrožoval ostatní účastníky provozu a navíc je zbytečně nelekal, aby nezazmatkovali :)

základ je hlasitý výfuk, z preventivního hlediska, aby o motorkáři ostatní věděli, že jede...a hlavně v kolonách, tam se v autě vždy bojím, že skřípnu nějakýho skůtristu, který jede mezi auty, protože není vůbec slyšet
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

Uživatelský avatar
mPershing
Junior member
Příspěvky: 224
Registrován: úte lis 30, 2010 06:45
Bydliště: Zvolen, SK

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od mPershing » úte čer 07, 2011 03:21

Ale ty myslis asi tych mensich skutristov, bud si isty, ze moj Burgman skoro kazdy zaregistruje... :wink:
A s Monikou veru suhlasim - dam smerovku na predbiehanie, lebo nikde nikto za mnou a kde sa vzal-tam sa vzal - prefrci okolo mna jogurt...
KLIK ----->>> Lajoš IV. Thalia II Expression 3/11

Uživatelský avatar
Monika2
Advanced member
Příspěvky: 472
Registrován: ned srp 06, 2006 12:35
Bydliště: Vyšší Brod

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od Monika2 » úte čer 07, 2011 06:25

Kajman píše:
Monika2 píše:
Kajman píše:Ahoj,
jezdim na yamaha yzf600 r (thundercat)
Letos mám pocit, že v autech jezdí čím dál tim větší paka, nepoužívají zrcátka, a někteří nechtějí uhnout ani na tu sekundu kterou je třeba k předjetí.....rok od roku je to horší.....a pro slušný motorkáře pomalu už nebezpečný, hlavně jsem zvědavej kdy začne opět mediální masáž na téma motorkáři :)
já tak špatnou zkušenost nemám, je pravda že toho moc nenajezdím ale hodně často se mi stáva že mi řidič předemnou blikne že mám volno a že můžu jet nebo sjede ke krajnici a pustí mě. spíš mě kolikrát vyděsí motorkář, který se během vteřiny vynoří za mnou, o kterým vím až když mě předjíždí :shock:
To je jasný, člověk musí být ohleduplnej a jezdit tak, aby neohrožoval ostatní účastníky provozu a navíc je zbytečně nelekal, aby nezazmatkovali :)

základ je hlasitý výfuk, z preventivního hlediska, aby o motorkáři ostatní věděli, že jede...a hlavně v kolonách, tam se v autě vždy bojím, že skřípnu nějakýho skůtristu, který jede mezi auty, protože není vůbec slyšet
já jsem hluchá jak poleno :lol: já bych byla radši, když bych motorkáře viděla v levým zpětným a když mě bude předjíždět,tak párkrát blikne /netroubit prosim, jsem hluchá ale zase ne tak moc :P /
suzuki GS 500E

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od DDT » úte čer 07, 2011 12:02

Kajman píše:Ahoj,
jezdim na yamaha yzf600 r (thundercat)
Letos mám pocit, že v autech jezdí čím dál tim větší paka, nepoužívají zrcátka, a někteří nechtějí uhnout ani na tu sekundu kterou je třeba k předjetí.....rok od roku je to horší.....a pro slušný motorkáře pomalu už nebezpečný, hlavně jsem zvědavej kdy začne opět mediální masáž na téma motorkáři :)
Neměj mi to za zlé, ale v prvé řadě jsi odpovědný za to aby tě někdo viděl ty. Pokud si to nezařídíš (a někdy to nejde) tak se podle toho musíš chovat.
Vždy musíš předpokládat, že jiný motorista o tobě neví. Vždy musíš jednat tak, abys předvídal pokud možno všechny eventuality chování řidičů, kteří tě mohou potenciálně jakkoliv ohrozit.
Ten, kdo tohle na jedné stopě nedělá má zaděláno na průšvih...
Nezapoměň, že na mašinách jsme malincí oproti autům a extrémně zranitelní.
Neexistuje vjet po hlavní do křižovatky bez koukání jen proto, že jsi na hlavní. Musíš si být jistý, že z vedlejší ti nic nehrozí...
Je mi líto, je to tak.
Jen tak přežiješ....
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od Kajman » čtv čer 09, 2011 15:36

DDT píše:
Kajman píše:Ahoj,
jezdim na yamaha yzf600 r (thundercat)
Letos mám pocit, že v autech jezdí čím dál tim větší paka, nepoužívají zrcátka, a někteří nechtějí uhnout ani na tu sekundu kterou je třeba k předjetí.....rok od roku je to horší.....a pro slušný motorkáře pomalu už nebezpečný, hlavně jsem zvědavej kdy začne opět mediální masáž na téma motorkáři :)
Neměj mi to za zlé, ale v prvé řadě jsi odpovědný za to aby tě někdo viděl ty. Pokud si to nezařídíš (a někdy to nejde) tak se podle toho musíš chovat.
Vždy musíš předpokládat, že jiný motorista o tobě neví. Vždy musíš jednat tak, abys předvídal pokud možno všechny eventuality chování řidičů, kteří tě mohou potenciálně jakkoliv ohrozit.
Ten, kdo tohle na jedné stopě nedělá má zaděláno na průšvih...
Nezapoměň, že na mašinách jsme malincí oproti autům a extrémně zranitelní.
Neexistuje vjet po hlavní do křižovatky bez koukání jen proto, že jsi na hlavní. Musíš si být jistý, že z vedlejší ti nic nehrozí...
Je mi líto, je to tak.
Jen tak přežiješ....
Mas samozrejme pravdu. Jezdim s predpokladem, ze o me nevi nikdo....a to ikdyz jedu po hlavni a vidim auto na vedlejsi, tak si vzdy radeji pribrzdim, nez pak brecet v nemocnici ze mi nedal prednost...
ale tak jezdim i v aute....hlidam si auta jak prede mnou tak za mnou
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od Kajman » čtv čer 09, 2011 15:39

mPershing píše:Ale ty myslis asi tych mensich skutristov, bud si isty, ze moj Burgman skoro kazdy zaregistruje... :wink:
A s Monikou veru suhlasim - dam smerovku na predbiehanie, lebo nikde nikto za mnou a kde sa vzal-tam sa vzal - prefrci okolo mna jogurt...
no tebe jsem urcite na mysli nemel :) ale takovy ty tichy padesatky...
a pokud mas levej blinkr a i presto te motorkar predjede levem, tak to je XXXXXXX, ktery muze v rijnu slavit, ze prezil sezonu
Naposledy upravil(a) Kajman dne pát čer 10, 2011 12:53, celkem upraveno 1 x.
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

Uživatelský avatar
HAPO
Advanced member
Příspěvky: 345
Registrován: stř úno 24, 2010 21:05
Bydliště: Vyškovsko

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od HAPO » čtv čer 09, 2011 21:16

....jo, já jsem asi před třemi roky taky slavil, když jsem se před křižovatkou (na hlavní) rozhodl objet předemnou odbočujícího tahače s návěsem blikajícího vlevo (už si "najížděl" ke středové čáře) po pravé krajnici v rychlosti asi 70 km/h..... ale někdy (velmi často!!!!) prostě nemůžeš předvídat všechny okolnosti jako např. to, že až jsem vedle něj zahlédl na pravém blatníku tahače blikat směrovku vpravo, tak mě došlo, že asi bude po pár metrech odbočovat vpravo!!! a ne vlevo jak naopak blikal návěs (asi přetočená zásuvka ke světlům návěsu....)... Prostě už mi nezbylo nic jiného (na brzdy nebyl čas a místo), než vzít za plyn a poté, co jsem ho vzal po té pravé straně, tak to skutečně střihnul doprava.... :evil: :evil: Asi si něco pomyslel o motorkářích, ale učitě mu vůbec nedošly skutečné souvislosti, proč se ten motorkář hrne pod jeho pravý kola (jestli mě ale vůbec registroval, že ....). :!: :!: :!:
Megane III GT, 1.6 16V - 74kW, K4M, HNK, 2010, Express., panoram., el.skl.zrc., Megane II CC, 1.6 16V - 82kW, K4M, Platin-grau, 2007, Dynam. - Luxe & Style Packet, In mem.: Meg. III HB, 1.6 16V - 74kW, K4M, HNK, 2009, Expr., panor. - 11 měs., cca 13000 km, R19 HB, 1.8 RT(1721) - 54kW, F3N, zel. met., 1994

Uživatelský avatar
mPershing
Junior member
Příspěvky: 224
Registrován: úte lis 30, 2010 06:45
Bydliště: Zvolen, SK

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od mPershing » pát čer 10, 2011 08:49

Pozvanka, zeby nielen pre SK motocyklistov?
Pozvánka na siedmy ročník jazdy za zosnulých motorkárov

Miesto zrazu - 11. 06. 2011 do 14:00 parkovisko Metro vo ZV, potom odjazd cez BB na horske sedlo STUREC
(cca 40-ty kilometer na mapke) v kolone, program v pozvanke vyssie...
KLIK ----->>> Lajoš IV. Thalia II Expression 3/11

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od jakub » pát čer 10, 2011 09:29

To je FAKE, pochybuju, že tam mají Metro :-)))
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Uživatelský avatar
mPershing
Junior member
Příspěvky: 224
Registrován: úte lis 30, 2010 06:45
Bydliště: Zvolen, SK

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od mPershing » pon čer 13, 2011 17:16

Cesta Turcianske Teplice - Banska Bystrica, video je nahravane od parkoviska na vrchu sedla Šturec...
Takto sa tam da zaklopit... 8)
http://www.youtube.com/watch?v=X9Caj1bb-j8
KLIK ----->>> Lajoš IV. Thalia II Expression 3/11

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od DDT » úte čer 14, 2011 23:48

Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Monika2
Advanced member
Příspěvky: 472
Registrován: ned srp 06, 2006 12:35
Bydliště: Vyšší Brod

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od Monika2 » stř čer 22, 2011 13:11

tak jsem zase řachla a zase na křižovatce :twisted: :oops: a zase se mi zlomila spojková páčka,naštěstí to ty 3km bylo z kopce tak jsem dojela bez motoru 8) no jo, ženská
suzuki GS 500E

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od jakub » stř čer 22, 2011 13:22

na stránkách stop nehodám, se můžete registrovat na termíny 17 a 18.8 na akci "učme se přežít" celý den ježdění a průpravy na sosně a hlavně je to zdarma, my jedeme 17.8.

PS. na fotografii v úvodu článku na stopnehodám který se týká této akce je krásná motorka co? :-)
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od jakub » stř čer 22, 2011 13:26

Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Uživatelský avatar
Monika2
Advanced member
Příspěvky: 472
Registrován: ned srp 06, 2006 12:35
Bydliště: Vyšší Brod

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od Monika2 » stř črc 06, 2011 22:30

suzuki GS 500E

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od DDT » sob črc 09, 2011 23:52

Monika2 píše:http://www.novinky.cz/krimi/238284-moto ... i-vuz.html
zase další zbytečná smrt
njn.... s vyjetejma kolejema je boj...
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od DDT » sob črc 09, 2011 23:52

jakub píše:na stránkách stop nehodám, se můžete registrovat na termíny 17 a 18.8 na akci "učme se přežít" celý den ježdění a průpravy na sosně a hlavně je to zdarma, my jedeme 17.8.

PS. na fotografii v úvodu článku na stopnehodám který se týká této akce je krásná motorka co? :-)
17. se uvidime.

P.S. na ty krasny motorce ti to fakt slusi :-)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od otas1 » ned črc 10, 2011 21:44

Neda mi to se nepochlubit, muj "nova" hracka:
http://otas.rajce.idnes.cz/Prase/

Minulej tyden jsem ji zadrel :oops: Ale uz se tesim jak to bude "litat" po vybrusu.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Uživatelský avatar
HAPO
Advanced member
Příspěvky: 345
Registrován: stř úno 24, 2010 21:05
Bydliště: Vyškovsko

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od HAPO » pon črc 11, 2011 21:04

Vypadá zachovale, to ale nebude původní lak? Mám novější model 502 a časem jí chci dát původní oděv a vdechnout více nové síly..... :wink:
Megane III GT, 1.6 16V - 74kW, K4M, HNK, 2010, Express., panoram., el.skl.zrc., Megane II CC, 1.6 16V - 82kW, K4M, Platin-grau, 2007, Dynam. - Luxe & Style Packet, In mem.: Meg. III HB, 1.6 16V - 74kW, K4M, HNK, 2009, Expr., panor. - 11 měs., cca 13000 km, R19 HB, 1.8 RT(1721) - 54kW, F3N, zel. met., 1994

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od defuckto » pon črc 11, 2011 23:09

Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Monika2
Advanced member
Příspěvky: 472
Registrován: ned srp 06, 2006 12:35
Bydliště: Vyšší Brod

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od Monika2 » úte črc 12, 2011 09:19

píšou, že vybočil z kolony aby se vyhnul díře, jestli vybočil z kolony jako jediný tak v první moment to ty motorkáři asi pochopili že to dělá schválně. jsou to jelita takhle se mu pomstít. aby se člověk pomalu bál vyjet na silnici
suzuki GS 500E

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů