Motorkáři - jste tu mezi námi?

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
Šamša
Moderátor

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od Šamša » sob pro 21, 2019 18:13

Něco podobného potkalo mého bráchu, měl V-Strom, pak si vsugeroval, že je starej a nemohoucnej, tak si pořídil scooter Aprilii 400ccm. Jezdil s tím rok, měnil spojku, dal sportpaket aby to trochu zrychlovalo a zjistil, že to není ono. Tak pořídil Hondu "Varana", to zas bylo hodně těžký a citlivý na knipl. Prodal to a pořídil Hondu NC 750 a je spokojen, pružný nízkootáčkový motor a jezdí za 3,5l/100km. Tuhle mašinu si chválí, že je super na předdůchodový věk. :-D
Laguna II. 2001 1.9dCi Carminat 79kW, čip bmwpower.cz cca 110kW(boost 2bary),
pružiny Eibach (sníženo -5cm), podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 412000km

Obrázek
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 216000km
Obrázek

BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 355000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
Obrázek

Renaulťák
Experienced member

Re: Motorkáři - jste tu mezi námi?

Příspěvek od Renaulťák » ned pro 22, 2019 16:48

Po trinacti letech mam na nahacovi pres 30 000 a v poslednich letech je nejvetsim nakladem ZP. Tento rok jsem zmenil pojistovnu a sel z 97 na nejakých sedumdesat € a presto je to stale nejvetsi polozka.
Kdysi me vydrzely ruky i sedaci casti i 400 km, nyni po sto presedavam a v rukach krec, ze prava nevi co dela leva. Od te doby, co mam CC a nemusim si v nem opekat skopek v blembaku, tak radeji cechram pres leto vlas a na jednu stopu sedam zjara a na podzim. Z jara je na cestách bordelu v kazde zatacce a na podzim je jiz zase ten podzimni, proto jsem se jiz davno poradne neprojel. Pred dvema roky jsem udelal objev, ze je asfalt jeste tvrdsi, jako bejvaval za mladi a tim sezacal silneji projevovat pud sebezachovy. Ztraci se ten jedinecny pocit z pocit z jizdy. Stejne neprodam a do skutru nepujdu.
Mozna dojde cas, ze pumpickaru a plechovkaru nebude tolik a bude se dat jezdit bez vetsiho rizika alespon na sve polovine. V soucasnosti se Havranovi, Babe a Buchlovaku radeji vyhybam. Transfagarasan jsem drive nestihl a dnes bych ho jiz nedal.
Jednostopym s heftem preji cistou stopu a spoustu kilometru na bezradarových strekach.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“