Vesnické krosení

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » čtv črc 14, 2005 15:59

Robert píše: Koukni do budoucna a představ si, žes tu školu dodělal, dovedeš si představit, že Ing. Kšanda hraje americký fotbal? :lol: Asi bych se přišel podívat.
možná se budeš divit. ale ...(moment počítám) zhruba 15 lidí od nás, celkem sem napočítal 48, maj ukončený vysokoškolský vzdělání.
to je přesně to co si každej myslí: á blbej fotbalista umí se jen mlátit do hlavy a pokřikovat na sebe.
takže tě chci vidět příští tejden na semifinále a 30.7 na finále jak se blbí ingeníři mlátěj do hlavy :D
p.s. teď nemluvim za sebe ale za spoluhráče. já sem tam s tou svojí hloupostí jen vyjímka :D
ale zase si řikám že se přece řiká čím víc toho znám tím víc zjišťuji že toho vim hrozně málo :D boužel mě asi tohle přísloví zase minulo :D
Připadne mi zbytečné, aby někdo doplácel na mojí blbost a platil mi léčení, když na mě z mojí blbosti spadlo auto.
buď rád že se ti to nestalo a pevně doufám že ani nestane. asi bys pak mluvil jinak (pokud bys eště vůbec mluvil. tydle nehody většinou končej ,jak bys řek ty slevou pro zdravotní pojišťovny)
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
Robert
Senior member
Příspěvky: 1135
Registrován: stř led 12, 2005 12:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert » čtv črc 14, 2005 16:34

A nejsou to náhodou absolventi FTVS? V každém případě jsem myslel, že se dotyční více bojí o svou hlavu a vědomosti v ní.

A nedovedu si představit, jak konstruktér přijde do práce s rukou v sádře.

To víš, že bych mluvil jinak, řekni, není ale lepší si dát pořádný pozor?
R25 V6 Turbo Baccara ( 91 ) http://cs.renault-club.cz/vozidlo/renau ... 6-turbo-29, R5 1,7 Exclusiv ( 88 ) http://cs.renault-club.cz/vozidlo/renau ... clusiv-149 Hledám nadšence pro R5, uvažuji o prodeji

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Víťa Malina » čtv črc 14, 2005 19:15

Roberte to si jako fakt myslíš že vysokoškoláci neriskují při sportu? že sme jen takové buchty co sedí jenom doma? má spoustu známých vysokoškoláků co riskujou při sportu zdraví, a ty sporty? např. motocros, paragliding, horolezectví, sjezd na horských kolech, vodní slalom, jezdectví a další a další..
ale tohle už je hodně off topic, mluvíte tu dokola o to samém a stejně nic nevyřešíte protože si každý myslíte to samé a tomu co to založil jste stejně nepomohli
Grand Scénic Expression; 7m; 1,5 Dci; béžová poivre

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » čtv črc 14, 2005 19:33

Je fakt, ze "intelektualove" (zde pouzito jako lide, kteri se zivi predevsim hlavou - a nemyslim tim fotbalisty, kteri takto strili goly) velice casto provozuji extremni sporty. Z toho, co vidim kolem - bud nedelaji nic, nebo nejaky extrem.

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » čtv črc 14, 2005 21:43

:D :D :D :D :D :D

Tak tohle se povedlo :D

Jdu si vzit papuce, brejle a noviny a lehnu si na gauc.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » čtv črc 14, 2005 21:44

....
a uz z nej nevstanu :P
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » čtv črc 14, 2005 21:59

Zkusím nás vrátit k původnímu tématu...

obecně řečeno je to o amatérském sportovním podnikání s věcmi, které se hýbou za pomoci motoru s vnitřním spalováním.

Vrátím se teď o 105 let zpátky, do Francie, kde se automobilismus právě rozvíjel a Paříž byla centrem světové automobilové produkce.
V roce 1899 napadlo jistého Jamese Gordon-Benetta, syna amerického podnikatele, vlatnícího New York Herald (dnes se to jmenuje International Herald Tribune), který ve Francii řídil jeho evropské vydání, že když už se ten motorismus tak hezky rozvíjí, že by nebylo od věci změřit síly.
To, co udělal, dostalo název Gordon-Bennet Trophy a bylo to skutečně mezinárodním závodem, jehož se směly zúčastnit jen 3 vozy z každé země.

Tento slavný závod začínal velmi amatérsky. Soudě mimo jiné i podle dobových ohlasů, kdy si obyvatelé stěžovali na příliš velkou úmrtnost slepic, psů a koček v místech, kudy vedla trasa... Nicméně, tento a i jiné závody se výraznou měrou podílely na vývoji aut, tak jak je známe teď.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » čtv črc 14, 2005 23:50

Robert píše:A nejsou to náhodou absolventi FTVS? V každém případě jsem myslel, že se dotyční více bojí o svou hlavu a vědomosti v ní.

A nedovedu si představit, jak konstruktér přijde do práce s rukou v sádře.

To víš, že bych mluvil jinak, řekni, není ale lepší si dát pořádný pozor?
je to sice off topic ale já prostě musim. ftvs maj asi 4 jinak tam je doktor nějaký strojaři a stavaři pak taky ekonomky, zemědělky a teologická fakulta jo eště bych zapoměl na (co já vim tak) 2 právníci.min 1 karlova univerzita.(takže prostě všechno co v praze je)
takže co. myslíš že tam sou opravdu jen tupí vymlácený mozky? tydle názory sem přišli právě z tý tvý oblíbený ameriky. kde dostávaj stýpko jen za nějaké dovednosti ve sportu ale jinak to sou úplný ***. eště bych doplnil že A.F. neni profasionální sport takže pro peníze to opravdu nikdo nedělá. spíš o ně přicházíme.
p.s. v našem státě a že jich je požehnaně, né-li všechny neni trestný poškozovat sama sebe
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
Rosťa
Experienced member
Příspěvky: 702
Registrován: pon srp 23, 2004 12:29
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Rosťa » pát črc 15, 2005 08:46

Robert píše:
A nedovedu si představit, jak konstruktér přijde do práce s rukou v sádře.?
t nemyslíš vážně a jako proč by nemohl konstruktér přijít do práce s rukou v sádře??
je to sice mimo , ale náhodou pracuju jako projektant a tda vážně kvůli tomu nehodlám přestat se svým koníčkem ( skateboarding). jako to že chdoím do práce v obleku znamená že nemůžu dělat nic abych NÁHODOU nevybočil za standartu "kravatáků"
Robert píše: To víš, že bych mluvil jinak, řekni, není ale lepší si dát pořádný pozor?
jak začneš dávat větší pozor tak je pravidlo že se určitě něco stane páč se budeš víc soustředit na to co děláš a zaručeně to po.....š - ověřeno v praxi
amyslím že většina lidí provozující nějaký sport si platí připojištění...netvrdím že všichni - to jaksi ani nemůžu vědět....
Márty píše: Tak vám tu začínám získávat poznatky z tohoto topicu!
1) Cokoli co dělám mimo pracovní činnost která mě živí, jsem dětinskej.
2) Dělám-li jakýkoli sport, je to naprosto zbytečný...!
3) Dělám-li jakýkoli sport, navíc si za to musim zaplatit vyšší zdravotní pojistku. Když budu šachistou, může se totiž stát že únava materiálu se projeví na židli nebo na stole a může mě zranit. A jelikoš jsou šachy sport, vztahuje se to pojištění i na mě.
4) Pokud někdy mám náladu se jet projet autem, jen tak bez cíle, abych vnímal krásy přírody a pohodlí svého auta, tak mám velmi dětský druh zábavy.
5) Jít do hospůdky a popovídat si s přáteli, je rovněž nemyslitelné


No to jsou teda pěkné vyhlídky......
Tak marně přemejšlim, proč místo mě neni v práci robot a proč jsem vůbec na tom světě, popřípadě mi nezbývá, než se stát traktoristou
není co dodat nabývám stejného dojmu :(
EX - Renault 5 TS 1,4 (Le Mans) tady to všechno začalo :-)
Renault 5 GTT - v renovaci
Renault 5 TS 1,4 - ve šrotu
Renault 5 TXE - nejnovější přírustek
Renault 5 GTX 1,7
Honda VFR 750RC36II

Uživatelský avatar
Mario Horak
Člen RCČR
Příspěvky: 1320
Registrován: úte kvě 24, 2005 07:53
Bydliště: Bratislava, SK

Příspěvek od Mario Horak » pát črc 15, 2005 12:58

:D :D :D
Heslo, ktoré dostávam v mailoch od RCČR
Děkujeme že se k nám chodíte bavit. Váš Renault Club ČR

v tomto prípade platí dokonale.
:D :D :D
Štáju zrejme osvietil boh, že to poslal.
Pozorujem, že tu beží Robert verzus Tí ostatní. :)

PS: Šetrite ho, aby nezostal znechutený.
----------------------
Mario Horak
R 5 GTE Kurtizána

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » pát črc 15, 2005 14:42

kravaťák rosťa :D . jednoznačnej souhlas :D
ale začíná nám to tu uvadat. chtělo by to zase nějakej oživojící názor :D
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » čtv črc 21, 2005 09:33

...sem byl jaksi pryč, takže jsem nestihnul tuto pěknou debatu...

Kousíček za hranicema, cca 20 kilometrů od Liberce leží městečko Bogatynia a u ní je kopec, několik kilometrů dlouhý, několik kilometrů široký a 200 metrů vysoký - je to kopec hlušiny z povrchového dolu Turow. Dá se po něm jezdit, vedou po něm různé cestičky apod. Nikdo tam nic nezničí ani buldozerem, příroda tam neexistuje - ideální pro vesnický krosení. Ročně tam přibude desítky miliónů tun nových terénů. Je to volně přístupné. Když bude někdo chtít, hodím sem i plánek, jak se tam dostat - najít cestu na ten kopec není úplně nejjednodušší.

S pozdravem Ivan

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » čtv črc 21, 2005 13:54

Já si dovolím ještě reagovat na starší věci v této diskuzi:

:arrow: Traktor kontra motorka v lese:
Když jede lesák třeba lakatošem a odře strom, tak má po prémiích a má povinnost! odřený strom (stromy) ošetřit. Když bude v lese s lakatošem jezdit jak prase, také mu strhnou prémie a může to dojít až na pokuty. Lesní stroje se dnes konstruují s ohledem na minimální poškození terénu, ať už se jedná o vyvážečky, nebo kacecí mašiny.
Naproti tomu motorka, resp. jejich majitelé naprosto kašlou na to, jak to po nich bude vypadat - naopak se rádi vrací k již rozoranému. To platí u těch inteligentů, kteří si myslí, že CHKO je ideální oblast pro jejich dovádění.

:arrow: Vesnická rallye po polních cestách mimo civilizaci:
Čas od času je tu a tam sejmut houbař, sem tam nějaké dítě atd. (to mám od správců CHKO) Vyjdete z lesa na lesní cestu, k nejbližší civilizaci 10 km, slyšíte nějaký hluk a sejme Vás auto jedoucí třeba 90 km/h, s čímž žádný houbař nepočítá (případy Ralsko a Český ráj). Když po polní cestě projede takových aut třeba 30 dvakrát za sebou, garantuji Vám, že to nadělá víc škody na cestě než 30 traktorů.

:arrow: Oficiální rallye:
Nic proti tomu nemám, až snad na pár výhrad. Kousek od mého bydliště se pravidelně jezdí Bohemka, což znamená, že tak 10 dní před začátkem závodu z nějakých zvláštních příčin projíždějí závodníci v nabušených autech právě tu trať. Čas od času takový profesionál skončí u otcovy továrničky na střeše dřevníku. Samozřejmě poté co skončí závod si pár pitomců v tuningovejch 120kách musí trať vyzkoušet také. Po závodě vypadá trať (úsek Harcov, Rudolfov, Kateřinky) následovně: vymlácené krajnice, které nikdo nespraví, sem tam auto v lese, které se později vytáhne a bohužel co z něj odpadně, to v lese (CHKO Jizerské hory) zůstane navěky a všude valející se fangličky a cedule zákaz vstupu. Chci tím říct jediné - lidé co to pořádají se snaží připravit co nejlepší trasu, ale nemají jakýkoliv vztah ke krajině, kterou závod vede a podle toho to pak vypadá (samozřejmě se jedná o chyby pořadatelů). Zůstane po tom bordel, pořadatel zapaltí pokutu 10 000,- a jede se dál.

:arrow: Ničení vlastního pozemku autem, buldozerem, motorkou:
To je každýho věc, pokud je to daleko od lidí, není to v CHKO, není to v pěkné krajině, není to na vodohospodářsky důležitém místě atd.

:arrow: Škola smyku, dokonalé ovládání vozidla apod.:
To dokonalé zvládání auta ve smyku je důležitá věc, jenže ještě důležitější je do toho smyku se nedostat. Profesionální jezdci jistě své auto ovládají lépe, než 99% a přitom jen v Liberci se jich pěknejch pár zabilo a vždy mimo závod. Asi to nebude zas až tak o schopnostech, jako spíš o duševním stavu. Z mého okolí mohu potvrdit, že z větší části bourají ti schopnější - ti neschopní důchodci maj narozdíl od těch schopných auta v celku i třeba 15 let.

A i když bych se řídil vším, co jsem napsal, pořád tu zbývá dost prostoru, kde si může každý jezdit jak chce, nikoho neohrožuje, jen to vždy nebude mít hned za barákem.

S pozdravem Ivan

Uživatelský avatar
Santy
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: stř pro 29, 2004 05:20
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Santy » pát črc 22, 2005 11:12

Také jsem pořadatelem rally (BVV) a docela mě udivuje to, že po Bohemce zůstávají barevné fangle, vymlácené příkopy, atd...????
To vše se MUSÍ po skončení podniku uklidit, MUSÍ se zamést štěrk vyházený na silnici, MUSÍ se odstranit škody na soukromých pozemcích a staveních. atd...
Že by se tohle nědělo na Bohemce? To mě děsíš. :cry:
Santy
Laguna 2.0 RXE 1994, klima, vše v elektrice a taky bohužel xenony.

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » pát črc 22, 2005 11:28

Jo tak to je - proti závodu samotnému nic nemám, ale tento úsek zůstává pravidelně takhle zaneřáděn - zbytky Hondy z minulého roku se válejí v lese dodnes. Mimochodem tento rok byl na tomto úseku smrťák - pár nablblých diváků si stouplo do zatáčky tak blbě, že je první vylétnuvší auto smetlo. Darwinova anticena to jistí.

S pozdravem Ivan

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » pát črc 22, 2005 13:28

ivane a jaktože už namáš na rendovi kola spoilery a další doplňky z tý hondy?
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » pát črc 22, 2005 14:03

Kdybych tunil půlku auta podélně, tak už to mám (on to narval do pořádnýho smrku) - z letošní se dají najít pozůstatky Škody a tuším že Fordu :D .

Jinak ještě vtipná záležitost která je trochu offtopic, a možná jsem to zde už publikoval - tam, kam to pravidelně nacpe při bohemce alespoň jedno auto (otcova fabrika), tam to narval i jeden polák (zničil popelnice a značku a plot) a ujel. Blbec tam zapoměl celý přední nárazník z Mondea (tuším) i s SPZkou. :D :D

Ivan

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů