Pojištění zákonné

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Pojištění zákonné

Příspěvek od Zefek » sob zář 12, 2015 09:59

A nedávají to z nějakého svého bonusu? Pojišťovna si prý může přidat až 12 měsíců jako jejich bonus, nicméně u ČKP ti nabíhá skutečná doba pojištění.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Slam
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: stř zář 23, 2015 15:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pojištění zákonné

Příspěvek od Slam » úte zář 29, 2015 13:59

Já mám aktuální zkušenost takovou, že jsem pro Clio sháněl něco levného, v porovnávači mi vyšla dobře Kooperativa, ale baba na telefonu mi suše oznámila, že jakmile byla nějaká nehoda (manželka před 2 roky škrábla na parkovišti jiný nárazník - na našem autě ani oděrka, na tom druhém šmouha, co nešla ani skrz až do plastu), tak Kooperativa nedá žádný bonus!
Takže jsme zůstali o stávající ČSOB, kde po telefonu to vyšlo o něco levněji, než přes internet (kde je sleva 10%).
Jinak nevím, jak dlouho to je už zavedeno, ale dřív byl důraz kladen na objem motoru, dnes koukají na výkon (zřejmě díky těm dnešním oturbeným motorkům ze "sekaček"). ;)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)

Uživatelský avatar
S4crifice
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: sob říj 03, 2015 22:08

Re: Pojištění zákonné

Příspěvek od S4crifice » úte říj 20, 2015 08:32

Tak lidi, zběžně jsem to tu pročetl a rád bych ještě otevřel diskusi k limitům a pak se vyjádřím ke zbytku .. :
- limity 35/35 jsou NEDOSTATEČNÉ, nicméně tu byly velmi špatné interpretace .. vyšší limity stojí řádově o 100 Kč při roční platbě a co do nehody, tak limit např 35 milionů na životě není na celou dopravní nehodu, ale na každého jednotlivce ... čili když sejmete autobus, počítá se materiální škoda (pokud bychom měli limity 35/35) autobusu a platíte škodu nad 35 milionů; pokud by tam bylo vícero aut, tak pro každý dopravní prostředek je limit 35 mega ... stejné to je se životem, daný limit je pro každého účastníka nehody, čili když sejmete auto se 4 lidmi, tak každý má limit na život 35 milionů ... nicméně nový občanský zákoník nově do povinného ručení zahrnuje jak výjezdy hasičů a dalších záchranných služeb, tak i následné újmy, právníky, atd. a víme, jaký to jsou svině :) takže za mě z praxe doporučuji limit 50/50, levnější varianta je od ČSOB 44/35 - 44 je na život, 35 na majetek, což už je takový kompromis .. dám ke konci příspěvku rychlé resumé výpočtu ...

K problému s tím bonusem - ten se přičítá až zpětně a myslím, že tohle nejde doložit ... nicméně si najdi někoho od Kooperativy, ta má teď akci na POV, že pokud máš víc jak 48 měsíců vyježděno, dostaneš slevu v maximální výši .. a samozřejmě dobrý agent ti tam přihodí X dalších, event. pokud to bude pro pojišťovnu zajímavé, tak je taky ochotna dát "nějakou slevičku" ..

Když byste chtěli, tak sledujte nás facebook - dáváme tam Newslettery a o těchto drobných akcích tam píšeme docela často - působíme v Liberci..

https://www.facebook.com/sacherslajch

Proč zdražilo povinné ručení nejen kvůli novému občanskému zákoníku?
Podívejte se na praxi z pojišťovny z jedné dopravní nehody:
Řidič utrpěl lehká zranění.
Spolujezdkyně - studentka ve věku 21 let, jedináček, těžké zranění, vigilní stav.
Vyčíslení nehody dle metodiky NOZ:
- ocenění lidského života 10 000 000 Kč
- bolestné 1 000 000 Kč
- náklady zdravotní pojišťovny 5 000 000 Kč
- náklady další péče 4 355 000 Kč
- jednorázové odškodnění (dle §2959) 1 700 000 Kč
- ztráta na výdělku (renta) 8 125 000 Kč
- další náklady xxx xxx xxx Kč
Celkem 30 180 000 Kč, pokud nezapočítáme další možné náklady.
Renault Talisman 1.6 dci 118kW

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Pojištění zákonné

Příspěvek od Zefek » stř led 25, 2017 21:58

http://zpravy.idnes.cz/vybrzdovac-d10-k ... 5_krimi_jw

Od roku 2015 neměl pojistku. Měl jsem doma auto, jak ČKP skončila s tou buzerací, pojistil jsem auto, vytáhl značky z depozitu a pojistku zrušil. Auto stálo v garáži, fakticky nikam nejelo. Asi za dva týdny po zrušení pojistky přišel dopis s modrým pruhem, ať doložím pojištění, nebo dám značky do depozitu, nebo doložím doklad o likvidaci, nebo bude zahájeno řízení o likvidaci s tím, že úřad vybere likvidační firmu a já to celé zaplatím. Proč to nešlo u toho "borce"?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Pojištění zákonné

Příspěvek od kotasekh » stř led 25, 2017 23:23

Nemeli adresu, nezastizen, nezjisteno, odlozeno ;).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů