Přidám taky jednu startovací

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
Uživatelský avatar
JirkaK
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 02, 2005 15:04
Bydliště: podorlicko
Kontaktovat uživatele:

Přidám taky jednu startovací

Příspěvek od JirkaK » ned led 02, 2005 15:24

Přidám taky jednu čerstvou startovací historku - dneska dopoledne jsem potřeboval s autem v garáži o kousek popojet. Startér točí, točí, a NIC! :( Zkouším jiskru - je na cívce i na kabelu ke svíčce. Vyndám svíčku - je mokrá! Všechny osuším, našroubuju zpátky a po asi půlminutě startování s plynem i bez (mezitím začal benzín sáknout i prasklinou na výfukovém potrubí) :!: auto neochotně chytlo. Nechal jsem motor ohřát, všechno se jeví O.K. Kdyby bylo něco s elektronikou, (se snímači teploty jsem si před časem užil), tak by teplý motor nešel natočit už vůbec.
Dlouho jsem hloubal nad tím, jak se může studený motor při teplotě kolem nuly ulít. Jediné rozumné vysvětlení vidím v tom, že jsem při posledním tankování vzal nějaký humus, navíc přes svátky auto víc jak týden stálo. No a zalepily se vstřikovače, zůstaly viset částečně otevřené a benzín do motoru tekl proudem. Minule se mě totiž po dlouhém stání stalo, že motor šel chvíli "na tři", za chvíli se chytil i čtvrtý a žádnou závadu jsem nikde nenašel. Asi budu muset změnit pumpu.
JirkaK
R 21 TXE

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » pon led 03, 2005 00:02

Auto nesmí nikdy stát, to je pravidlo č. I
Když už musí stát, tak čekej cokoli, to je pravidlo č. II
U mojí Laguny po týdnu stání na dovolený jsem nezařadil ani jedničku, ani zpátečku(prostě bych urval řadičku), no vytlačil jsem auto z řady zaparkovaných(pro pobavení ostatních), stačilo deset metrů a už to šlo. Prostě nesměj oschnout kolečka!!!!! :lol: :lol: :lol:
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Michal99
Junior member
Příspěvky: 125
Registrován: úte čer 08, 2004 14:43
Bydliště: Praha

Příspěvek od Michal99 » pon led 03, 2005 09:19

Tak to ja to mam zase naopak. Kdyz me auto stoji, tak kdyz pak prijdu tak me chytne hnedka na prvni cvaknuti klickem :wink: .

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » pon led 03, 2005 09:36

Šamša píše:Auto nesmí nikdy stát, to je pravidlo č. I
Když už musí stát, tak čekej cokoli, to je pravidlo č. II
U mojí Laguny po týdnu stání na dovolený jsem nezařadil ani jedničku, ani zpátečku(prostě bych urval řadičku), no vytlačil jsem auto z řady zaparkovaných(pro pobavení ostatních), stačilo deset metrů a už to šlo. Prostě nesměj oschnout kolečka!!!!! :lol: :lol: :lol:
Nemám Lagunu, ale tohle je trochu dost... Startoval jsem i auta, který stály třeba 15 let na jednom fleku a po chvíly snažení to jelo (resp. motor šlapal). Jestli Laguna má problémy po týdnu stání tak je něco špatně. Auto může stát, pokud nemůže, lze si cosi domýšlet o kvalitě vozu.

S pozdravem Ivan

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pon led 03, 2005 10:51

"Zakousnutí" převodovky tak, jak ho popisuje kolega bych nepovažoval za závažný problém.
U kteréhokoliv auta se může stát, že "konstelace koleček" bude nepříznivá pohybu řadící páky.
Stává se to především při zařazené zpátečce. Většinou stačí s autem cuknout (řádově několik centimetrů až desítek centimetrů) a vše je zase v pořádku.
Stalo-li se to u výše uvedeného případu pouze jedinkrát, nevyvozoval bych z toho žádné závěry. Mělo-li by to být pravidlem, pak ovšem hurá do servisu, něco se děje.

P.S.: za celou dobu co jezdím se mi to stalo jen 2x nebo 3x, pokaždé s jiným autem.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » pon led 03, 2005 12:04

Jo! takhle jsem to myslel!

S pozdravem Ivan

Zdeněk Sýkora
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: stř pro 31, 2003 07:22
Bydliště: Jihlava

Re: Přidám taky jednu startovací

Příspěvek od Zdeněk Sýkora » čtv led 06, 2005 11:09

Kolegova 1,4 "chcípla" a nešla nastartovat - vizuální kontrola zdánlivě OK = čerpadlo dávalo benzín, svíčky vlhké(a nové) a i jiskra proti kostře, ŘJ OK. Potupně jsme rencka dotáhli k dvornímu servisáku a ten ještě proměřoval kabely - až teprve osciloskopem zjistil nízkou úroveň napětí přímo na vstřikovacím ventilu - napružil kontakty a motor se mínil "strhat".
R19 1,7 SPI 54kW 1991 Phase I

Uživatelský avatar
Štája
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: úte pro 14, 2004 18:03
Bydliště: Tošánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Štája » čtv led 06, 2005 16:54

Můj renaultek zase měl problémy se startérem....jednou mi to zatuhlo a nevěděl sem co se děje.....strejda mi řekl ať praštím do startéru a fakt to pomohlo zase to chytlo dojel sem domů a tam se se do toho pustil a celý startér rozebreal:) no trošku mi to trvalo ale člověk se učí....a byla ruplá klec:) tak sem ji jel koupit s kámošem a jeho cliem a nějak sme neodjeli.....hádejte co:) asi to bude chyba startérů Valeo.....strejdovi se to už taky stalo. Ale aspoň byla sranda když sem se nemohl rozjet od baráku mojí holky a všichni na mě civěli taky se to mohlo stát doma ale to víte zákon schválnosti :oops:
Megane coach 1,6e

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů