Moc důležité sdělení,čtěte, prosím, všichni!!!!

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirek-Vsetín
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: čtv pro 02, 2004 01:12
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Moc důležité sdělení,čtěte, prosím, všichni!!!!

Příspěvek od Mirek-Vsetín » úte pro 14, 2004 21:16

Dobře si přečtěte tento text!

Ráno jsen se bavil s kamarádkou a ta mě přímo šokovala!

Kamarádka si nedávno dodělala řidičák a chtěla si půjčit auto od rodičů,byl to nový Megane,dlouho je přemlouvala a taťka ji to auto půjčil,ale víte jak to je s novými řidiči!
Jak couvala do garáže, rozbila zpětné zrcátko. Asi víte jak byl její taťka "nadšený"!
Při pohledu na rozbité zpětné zrcátko bylo uvnitř něco zabaleno do igelitu.
Jak to z tama vytáhli,zjistili že je to techn.průkaz od jejich vozidla!!!!!!!
Byl svýcarský,ze vším všudy(Všechny údaje seděli s tímto autem!!!).
Dali to všechno na policii a ta to teď reší.

Můj názor:
Vypadá to jako by to tam dal asi někdo v továrně a auto bylo někde označené-třeba malá ryha na neviditelném místě-.Zloděj pak má možnost "kouknout na označené vozidlo" a má už třeba informaci,že je rezervní techn. průkaz v zrcátku!(Zvláštní je,proč byl ten techn.průkaz svýcarský?)

A proto KONTROLUJTE, KONTROLUJTE, KONTROLUJTE Vaše zrcátka!!!!!!!


Mirek.
Mirek

Renault 21, 2.0 Txi 12V,100Kw (136 Šemíků),Phase 2

Uživatelský avatar
Jan Kalina
Grafoman
Příspěvky: 7144
Registrován: čtv bře 04, 2004 17:14
Bydliště: královéhradecko - rychnovsko

Re: Moc důležité sdělení,čtěte, prosím, všichni!!!!

Příspěvek od Jan Kalina » úte pro 14, 2004 22:06

Mirek-Vsetín píše:...Jak couvala do garáže, rozbila zpětné zrcátko...
Dovolím si technickou poznámku k tomu, jak to všechno začalo - je hloupost do garáže couvat obzvlášť v případě minimálních řidičských zkušeností :!: Do garáže vjíždím z většího prostoru do menšího a lepší přehled o tom, kde mi končí nárazník či zrcátko a kde jsou futra mám při jízdě a koukání vpřed. Při vyjíždění - couvání zas z menšího jedu do většího prostoru a tudíž netřeba dávat tolik pozor a je to snazší :) No, to jen tak na okraj :wink:

Jak tak koukám, nikdo jinej zatím nereaguje.. ..nikdo tu totiž není, všichni teď rozdělávaj zrcátka :lol:
R20 TS 2.0 1982/www.R20 Turbo-D.zde 2.1 1983/www.R25 V6Turbo.zde 2.5-V6 1985/R25 V6Turbo 2.5-V6 1986/www.R25 Turbo-DX.zde 2.1 1985/R25 V6 Injection 2.7-V6 1985/R25 V6 Injection 2.9-V6 1987, 1988, 1989/Express 1.4 198?/R1363 GTX Automatic 2.0 1983/R136C GTA V6 1985/2017+?/Espace V6 1993/Espace V6 1994/Espace V6 LPG 1996/XR25 1990/Express 1.9dT RT-E3 1997/Laguna 2.0 1995/Kangoo dCi 2008
*** Hledá se odcizená R25 V6 šedá, více info -->>ZDE<<-- ***
*** Hledá se odcizená R25 Baccara vínová, více info -->>ZDE<<-- ***

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Víťa Malina » úte pro 14, 2004 22:10

no jo, ale podle požárních předpisů má auto stát vždy čumákem směrem ven z garáže, ale to je jenom takvá blbina.
Je to dost zajímavé s těmi zrcátky, asi to auto mělo patřit úplně někam jinam a do čech se zatoulalo omylem

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Víťa Malina » úte pro 14, 2004 22:11

samozřejmě taky parkuju auto čumákem do garáže :)

Amokk
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 20, 2004 21:39

Re: Moc důležité sdělení,čtěte, prosím, všichni!!!!

Příspěvek od Amokk » úte pro 14, 2004 22:15

Ja koupil auto s tim ze v levem zrcatku nic nebylo a byl jsem rad ze jsem ho cestou domu neztratil pac bylo rozflakany :) Ale jeste se muzu mrknout do praveho :)
Jo a do garaze taky necouvam pac zadnou nemam :)
Renault Clio 1.4 RT r.v.94

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » stř pro 15, 2004 00:06

No nebyla kdysi dávno medializována podobná věc se škodovkama?

Tohle těžko někdo vypátrá kdo má něco podobného na svědomí. Auto přijde do styku se spoustou lidí než se dostane k zákazníkovi.

Kamarádovi se stala také zvláštní věc - bohužel dopadl hůře.

Koupil 3-4 roky staré Clio přímo u dealera na Kladně.... než stačil dealer auto převédst na něj a vrátit mu technický průkaz někdo auto odcizil, zajímavé je že mu v autosalonu předali techničák až po odcizení i s druhým klíčem od auta, díky tomu že neměl techničák nestačil auto ani pojistit... zajímavé že?

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » stř pro 15, 2004 01:00

... ale s nejvetsi pravdepodobnosti je to HOAX :)

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » stř pro 15, 2004 01:30

At se kouknou taky pod auto... k tomu technicaku tam urcite budou i espezetky a svycarska registrace. :-) Pokud ne, tak fakt nevim, co si chudak zlodej pocne se svycarskym technicakem a ceskejma znackama.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Zdeněk Sýkora
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: stř pro 31, 2003 07:22
Bydliště: Jihlava

Re: Moc důležité sdělení,čtěte, prosím, všichni!!!!

Příspěvek od Zdeněk Sýkora » čtv pro 16, 2004 09:31

Jan Kalina píše:
Mirek-Vsetín píše:...Jak couvala do garáže, rozbila zpětné zrcátko...
Dovolím si technickou poznámku k tomu, jak to všechno začalo - je hloupost do garáže couvat obzvlášť v případě minimálních řidičských zkušeností :!: Do garáže vjíždím z většího prostoru do menšího a lepší přehled o tom, kde mi končí nárazník či zrcátko a kde jsou futra mám při jízdě a koukání vpřed. Při vyjíždění - couvání zas z menšího jedu do většího prostoru a tudíž netřeba dávat tolik pozor a je to snazší :) No, to jen tak na okraj :wink:

Jak tak koukám, nikdo jinej zatím nereaguje.. ..nikdo tu totiž není, všichni teď rozdělávaj zrcátka :lol:
Ne, couvají :D
Jinak do garáže zajíždím čumákem napřed - nevidím důvod, "zasmradit" si garáž.
R19 1,7 SPI 54kW 1991 Phase I

Uživatelský avatar
iwi
Člen RCČR
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 10, 2004 08:25
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iwi » čtv pro 16, 2004 13:39

No moc se mi zrcátka rozdělávat nechcou (elektrické a vyhřívané) ale uvidíme, jinak já do garáže zásadně nacouvávám. Mám pak lepší přehled na silnici na kterou vyjíždím a kde se furt motají malé děti, nerad bych některé vzal s sebou "na projížďku" na nárazníku
Renault
Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW
Scénic 2.0i - prodáno

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2518
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od GREYWOLF » čtv pro 16, 2004 14:53

Tak ja nevim do garaze zasadne zajizdim popredu. Uz jen proto,ze kdyz tam nekdo neco dela (2-garaz) a ja musim vyjet s autem nenecham mu tam litr CO2... 8)
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

DJ.UFIK
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned lis 07, 2004 11:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DJ.UFIK » úte led 04, 2005 15:38

Sorry ale tohle jsem uz slysel za posledni rok a pul co mam sve auto u Skodovek,Renaultu a jinych takze uz tomu ani neverim protoze jsem to jeste nikdy nevidel na vlastni oci!!!Zatim mi nikdo nedal fotku anebo jiny dukaz!A kdyz sem se ptal kluku v servisech ktere dobre znam tak jsme zkusebne rozrbrali cca kazdy den po dobu jednoho mesice kazde zrcatko co vjelo branou do arelalu:o) a nic!Takze tomu neverim ani ja ani oni.

Nemate nekdo foto? :wink:

Uživatelský avatar
Mirek-Vsetín
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: čtv pro 02, 2004 01:12
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek-Vsetín » úte led 04, 2005 16:43

DJ.UFIK píše:Sorry ale tohle jsem uz slysel za posledni rok a pul co mam sve auto u Skodovek,Renaultu a jinych takze uz tomu ani neverim protoze jsem to jeste nikdy nevidel na vlastni oci!!!Zatim mi nikdo nedal fotku anebo jiny dukaz!A kdyz sem se ptal kluku v servisech ktere dobre znam tak jsme zkusebne rozrbrali cca kazdy den po dobu jednoho mesice kazde zrcatko co vjelo branou do arelalu:o) a nic!Takze tomu neverim ani ja ani oni.

Nemate nekdo foto? :wink:
Osobně to foto tady uveřejním(během týdne),ale můžou se stále objevit i tací,co to můžou zpochybnit!Otázky typu"To si tam mohl dát sám"atd..
Té kámošce věřím,je to dobrá známá.Netvrdím,že to může být v každem Renaultu,ale tím,že budeš rozebírat všem Renaultům zrcátka,nemusíš najít nic ani po 20letech.
Mirek

Renault 21, 2.0 Txi 12V,100Kw (136 Šemíků),Phase 2

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » úte led 04, 2005 16:48

Já zaslechl z jiného zdroje, že někdo našel značky kdesi u podběhů a policie pak našla i komplet doklady. Jinak podobná aféra byla před cca 2 lety i u Škodlivek.

S pozdravem Ivan

DJ.UFIK
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned lis 07, 2004 11:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DJ.UFIK » úte led 04, 2005 16:48

Jo jasne to je jasny:o) Ale to bylo na zaklade ze nam to nedalo a chteli jsme taky neco najit :D ale nic no :( nastesti, ja osobne na prcka koukal a taky nic :P Tak to se pak rad podivam!!!kdyz tak muzes mi to poslat na mail to foto?Dik

Uživatelský avatar
Robert
Senior member
Příspěvky: 1135
Registrován: stř led 12, 2005 12:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert » pon led 24, 2005 16:15

Je to báchorka, která se přenáší z generace na generaci. Jak už to u báchorek bývá, každý cosi přidá, něco ubere a výsledkem je parádní blábol, který se stává noční můrou všech čerstvých majitelů ojetých vozů. Logiku ta věc ovšem nemá. Až vám budu chtít ukrást auto, které jsem vám právě prodal, nebudu schovávat do zrcátka jakýsi neplatný techničák, ale raději schovám klíčky, a to rovnou k sobě do kapsy. Jen tak mezi náma, kolik z vás umí rozebrat zrcátko, aniž by lezla do auta? A víte co je ještě pozoruhodné? Kolik lidí ulomí zrcátko zrovna při zajíždění do garáže. U mé R25 se zrcátko otočí o 90° na libovolnou stranu, a když už by se mělo utrhnout, tak si vůbec nechci představit, jak by dopadly dveře nebo blatník.
R25 V6 Turbo Baccara ( 91 ) http://cs.renault-club.cz/vozidlo/renau ... 6-turbo-29, R5 1,7 Exclusiv ( 88 ) http://cs.renault-club.cz/vozidlo/renau ... clusiv-149 Hledám nadšence pro R5, uvažuji o prodeji

Uživatelský avatar
Štája
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: úte pro 14, 2004 18:03
Bydliště: Tošánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Štája » pon led 24, 2005 19:11

no neříkám že sem o tomhle už neslyšel a myslím si že něco takového koluje ale uplná blbost to není....takové auta existovala a existují...neříkám že je to přímo takhle ale tatíkuv známý se s tím setkal že přímo s linky byli některí lidi domluvení s mechanikama na technikáčích i klíčích atd......maras :evil:
Megane coach 1,6e

Uživatelský avatar
afk_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 72
Registrován: čtv bře 25, 2004 16:12
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od afk_cz » úte led 25, 2005 08:26

no ja nevim jestli bych to daval na policajty ... jeste zjistej ze to je kradeny a zabavej auto a nebude mit nic ... takze ve finale to vyjde na stejno, jako kdyby ho ukradli.

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů