AAA Auto - looser

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Uživatelský avatar
faustus
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 24, 2004 18:29
Bydliště: Praha

AAA Auto - looser

Příspěvek od faustus » stř lis 17, 2004 23:24

Věřte, nevěřte...
Včera se mi ozval prodejce AAAauto na můj inzerát v Annonci na mojí devatenáctku s tím, že devatenáctku ,podobné té mojí, protože prý si u nich jeden člověk dal požadavek na auto, oni mu ho slíbili a bohužel už jim moc času nezbývá a musí ho mít do dvou dnů... Pak mne přepojil na manažera, který mne přemlouval abych to přivezl ještě týž večer. Dohodl jsem s ním, že auto přivezu další den, protože se nebudu hnát z práce a auto bezhlavě prodávat. Dále mi slíbil nadstandartní výkupní cenu (75-80000kč) dle stavu s tím, že když na něj mají zájemce, že si neberou až tak velkou marži. Poslal mi na sebe kontakt s jménem (p. Beneš) a odporoučel se... Záležitost na dvacet minut.
Protože nejsem úplně naivní, kouknul jsem se na web a zjistil jsem, že jedna devatenáctka podobná mojí tam je, ale fakt jen podobná, řikal jsem si... OK, budu jim věřit (ani včera jsem o nich neměl valného mínění :wink: ).
A tak jsem se tam dnes zjevil ve tři hodiny dle dohody. Okamžitě přiběhl výkupčí, jestli chci prodat -říkla jsem mu že jsem dohodlý s jejich manažerem na speciální výkupní ceně a sdělil jsem mu jeho jméno... Na to on, že se na to podivá a vzal velký techničák zběžně prohlédl motor, rychle okoukl karoserii a na mojí připomínku že je to lehce bourané na pravý předek, řekl že se poradí s vedením a i s techničákem odběhl pryč... Řikal jsem si, že to je blbost (manažerovi jsem o "havárce" řikal) a tak jsem mu zavolal a ten mne poslal na recepci ať řeknu kdo jsem ať uvedu jeho jméno. Gorila na recepci mi řekla, ať vyčkám výkupčího (ne dvakrát mile) a tak jsem čekal... Po té přiběhl ten samý a řikal že to vykoupí max. za 60 000. Na moji poznámku o p. Benešovi nereagoval a zabručel že neví o tom, že by něco akutně potřebovali... Snažil jsem se tedy p. Benešovi zavolat znovu a požádat ho o vysvětlení ,proč mi tady říkají něco jiného, než na čem jsme se dohodli. Volal jsem mu od 16:00 do cca 18:00 -nezvedal to. A to přitom doposavad nebyl se zvedáním problém...
Takže poučení -do AAA prodávejte auto pouze tehdy, když vás auto se*e a chcete ho rychle střelit, jinak se s nimi nebavte. Jsou to prostě ku*vy -nenalézám jiného výrazu. Nákup bude asi podobně "kvalitní" :cry:
PS: byl jsem v Pražské pobočce... naposled :evil:
----------------------------------------
CZFree.NET -wireless future :)

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » čtv lis 18, 2004 00:17

Ty Češi neprocitnou a neprocitnou :idea: , toliko v médiích omílané AAA a stejně si nedaj říct. Ti hoši jsou cvičený týmem psychologů jak Vás oškubat nebo jak si namazat. Za moji Lagunu 2.2D mi nabízeli závratných 60.000Kč, prý víc mi jinde nedají a nabízeli mi auto protiúčtem se závratnou slevou a půjčkou s lichvářským úrokem 18%. Prodal jsem ji v "obyčejném" autobazaru za 115.000Kč a byli čtyři zájemci. Brácha scháněl malý autíčko pro druhou polovičku a oni ho otravovali celý dva měsíce, než je poslal do "největší" XXXXXX.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » čtv lis 18, 2004 01:50

jo, tohle je klasicka AAA taktika - slibi castku a pak jdou o 20-30 tis dolu kdyz tam clovek dorazi - nejsi prvni ani posledni :)

markyz
Advanced member
Příspěvky: 491
Registrován: pon srp 02, 2004 11:31

Příspěvek od markyz » čtv lis 18, 2004 06:25

tak tak kamarad s nima ma podobnou zkusenost, po telefonu mu nabidli za auto 45000, pak 40tis a kdyz tam prijel osobne, tak mu rekli, ze bude rad, kdyz za nej dostane 20 :shock: Osobne bych si tam nekoupil ani h..o :!: :!:

Uživatelský avatar
faustus
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 24, 2004 18:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od faustus » čtv lis 18, 2004 09:11

ještě jsem nedoplnil proč mne to naštvalo: ani ne tak ta cena (OK, podraz, ale snesu) ale to, že se k tomu sir Beneš obrátil totálně zády a přestal zvedat telefony... Jinak auto jsem jim tam stejně nenechal -za tu cenu... nejsem úplně blbej 8)
Pro úplnost -nabídli mi, že když dám auto protiúčtem, že za něj těch 75 000 dostanu, ale je jasný, že kdo si u nich koupí auto, chodí pak měsíc pěšky, antož auto sedí v servise...

PS: o tom propírání áček na iDnes a v MFDnes vím, chtěl jsem jen vědět, jestli se změnili (za ty asi dva roky). Ne.
Naposledy upravil(a) faustus dne čtv lis 18, 2004 09:31, celkem upraveno 1 x.
----------------------------------------
CZFree.NET -wireless future :)

Uživatelský avatar
iwi
Člen RCČR
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 10, 2004 08:25
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iwi » čtv lis 18, 2004 09:29

Mám podobnou zkušenost, telefon z AAA že viděli můj inzerát a bla bla a tak dále, po telefonu jsme se dohodli na 105.000 za mého Citroena, přijel jsem týž den, borec na to mrkl, projel si to a že to jde zkonzultovat s manažerem, vrátil se za 5 minut, že tak za 100.000 to vezmou. Tak jsem to podepsal oni dali peníze na stůl a zavezli mě domů (cca 60km od Brna). Takže žádná hrůza, ale auto bych si tam nekoupil.
Renault
Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW
Scénic 2.0i - prodáno

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2518
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od GREYWOLF » čtv lis 18, 2004 11:00

Jo A-cka. Kdyz jsem prodaval Sierru nabidli mi po tlf 20 000 protiuctem.
No kdyz jsem tam prijel zacali se kapicek kroutit ze auto neni podle jejich predstav atd. Tak jsem rekl ze 15 mi taky staci Maximalni usmev ze strany nakupciho ,ale managerovi se to moc nelibilo. No sel jsem se podivat na nejakou Lagunu ke koupi a po pul hodine jsme se opet sesli s tim ze mi za auto daji symbolickou cenu a vysledna cena se promitne ve sleve noveho auta :roll: Nabylo by to zas tak spatne kbyby symbolicka cena nebyla 1Kc a vysledna sleva 6 000Kc :x Tak jsem se jim :lol: :lol: :lol: a jel jsem domu jeste mi 3*volali bezuspesne :P a behem tydne sle Sirka z domu za 25 000Kc :idea:

Jo A-cka
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Lenka Švestkova » čtv lis 18, 2004 12:10

Známý mi popisoval velmi podobný příběh, ALE
- prodat člověk nemusí, koupit také ne
- mají dobře vyškolený personál a "dřou" lidi jak můžou. Není to příjemné ani pěkné, ale účinné
- pokud neporušují zákon, je to akademická debata o syrovém přístupu jak vydělat prachy
- když chceme cokoli prodat, tak za co nejvíc, pokud něco koupit, tak za co nejmíň. Liší se v něčem Áčka?
- přirovnal bych to k supermarketu - velké, relativně levné, bez osobního přístupu, neosobní, tvrdé. V malém krámku to může být lepší, ale musíme si ho sami najít
Martin
Laguna 1.9dTi 2000

markyz
Advanced member
Příspěvky: 491
Registrován: pon srp 02, 2004 11:31

Příspěvek od markyz » čtv lis 18, 2004 12:16

Ze ty pracujes u Acek?! :lol: Z casti mas pravdu, ale pokud nekomu zavolam a domluvim neco, tak je pak pekna hnusarna delat mrtvyho brouka :twisted:

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Lenka Švestkova » čtv lis 18, 2004 12:18

U Áček fakt nedělám a auto bych u nich ani nekoupil, ani neprodal...
Ale máš recht, že něco domluvit a pak zmrznout se nedělá. Alespoň v dlouhodobém kšeftu, kde záleží na image obchodníka.
Martin
Laguna 1.9dTi 2000

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » čtv lis 18, 2004 16:34

Jeden příběh z AAAček....

11.1.2002 Textík od Pavla o službách firmy AAA Auto. No comment.
Varování před službami AAA Auto Praha.

Chystáte se koupit starší automobil v bazaru? Ale prosím ... poslyšte neuvěřitelný příběh, který se stal ... V srpnu 2001 jsem si vyhlédl v
autobazaru AAA AUTO PRAHA, ulice Dopraváků automobil Mitsubishi Pajero Sport v ceně 679 tisíc Kč. Informační leták sliboval "kvalitní a prověřený vůz za nejlepší cenu" a hošík s kravatou mne ujišťoval, že na vozidlo mám "půlroční záruku na skryté vady". Složil jsem NEVRATNOU zálohu 14 tisíc korun a už jsem se v tom vezl ... Následně, při koupi zamluveného vozu o týden později, jsem využil možnosti "nejvýhodnějšího leasingu" u společnosti CB-Leasing a složil akontaci 50 procent.

"Důvěřujte profesionálům!", nabádal mne z reklamy Karel Loprais, šestinásobný vítěz Rallye Paříž - Dakar. "Důvěřujte nejlepším!", radila
sympatická Kateřina Hrachovcová. A já blbec jim uvěřil! Poprvé a doufám i naposled jsem uvěřil profesionálům!


Povznesl jsem se nad to, že Všeobecné smluvní podmínky byly napsány titěrným písmem. Povznesl jsem se i nad to, že mi při podpisu leasingové smlouvy vnutili kartu asistenčních služeb ABA v ceně 2450 Kč, ačkoliv součástí havarijního pojištění vozu u firmy Zurich je asistenční služba ELVIA. Dále mi ten hodný pán v kravatě předložil účtenku na 1950Kč za lustraci vozidla tuším firmou Cebia, ačkoliv prodejce "garantuje původ vozu". Ruka ruku myje, pomyslel jsem si. Nebudu dělat dusno kvůli pár tisícovkám. A záhy jsem se dozvěděl, že ačkoliv "měsíční splátky zahrnují plné povinné ručení" (stále cituji reklamní leták), já si ho budu muset zaplatit sám, protože blebleble. Uvědom si čtenáři, že v té době již byla složena NEVRATNÁ záloha (O kterou bych přišel, pokud správně rozumím slovu nevratný).

Mitsubishi bylo krásné, byla to láska na první pohled. Ti hoši ho leštili tak, že vypadalo skoro jako ze zlata. Chtěl jsem s ním jet až tam, kde se
hory dotýkají slunce ... žádné jiné auto by to nezvládlo. Nezradím TĚ!, řekl jsem si, vyklopil na stůl třistapadesát tisícovek, hrst drobných ... a
podepsal.

Abych měl jistotu, že jsem nekoupil špatně, nechal jsem vůz prohlédnout v autorizovaném servisu, kde mne upozornili na to, že vůz byl havarovaný, má vadnou geometrii řízení, jeví závadu převodovky, drobné závady v osvětlení vozidla, sjeté pneumatiky.

S každým zařazením rychlosti, kdy se z převodovky ozvalo GRRR (někdy se neozvalo :-) se mne začalo zmocňovat svaté rozhořčení a řekl jsem si DOST! Vzhledem k tomu, že jsem kupoval "kvalitní a prověřený vůz s půlroční zárukou" a na výše uvedené nedostatky, zejména podezřelý stav převodovky a předchozí havárii vozidla mne nikdo neupozornil odvezl jsem automobil do AAA na reklamaci s tím, že kvalitní a prověřený vůz si představuji jinak a trvám na zrušení kupní smlouvy a vrácení peněz. Pánové v reklamačním oddělení, aniž by se vůbec na automobil podívali, zase trvali, na tom, že jsem koupil starší automobil, že jeho stav je tomu odpovídající a není důvod smlouvu rušit. Asertivní technika přeskakující gramofonové desky. Ne, Ne, Ne ...

Co se dá dělat, za blbost se platí, důvěřuj ale prověřuj ...

Teprve později jsem objevil v Protokolu o zkušební jízdě a předání automobilu - Příloha č.1 ke kupní smlouvě, malililinkatými písmenky napsaný
poslední vychytralý odstavec, ve kterém se praví, že můj automobil patří do skupiny C, což je stav "horší než dobrý ... a doporučuje se důkladná technická kontrola a oprava všech agregátů, zejména motoru, převodovky" ... "kupující akceptuje veškerá rizika a chápe, že AUTOMOBILE GROUP, a.s. nemůže být a není odpovědná za další opotřebení automobilu a vadyautomobilu zjištěné kupujícím až po jeho převzetí od prodávajícího". A to prosím u auťáku za bezmála třičtvrtě miliónu s najetou sedmdesátkou tisíc kilometrů. Jsou to opravdu profíci! Trošku to hrká ale jedeme dál ... Během několika málo dnů, s přihlédnutím k dalším nepříznivým okolnostem mého života jsem přehodnotil svůj původní záměr kvůli kterému jsem Mitsubishi kupoval a usoudil, že mít automobil pochybné kvality je pro mne zbytečným luxusem a rozhodl jsem se na svou žádost zrušit leasingovou smlouvu s vědomím, že na tom prodělám, ale čím dříve smlouvu ukončím, tím prodělám méně. Reklamní letáček AAA sliboval možnost "leasingovou smlouvu kdykoliv vypovědět". Předpokládal jsem, že leasingová společnost auto vrátí do AAA a vzhledem k tomu, že jsem jej užíval cca 14 dnů, bude jeho cena prakticky stejná s cenou kupní nehledě k tomu, že jsem stihl do automobilu investovat 30 tisíc korun za prohlídku v autoservisu, seřízení, výměnu oleje a nové pneumatiky. Vůz jsem předával v lepším stavu než jsem jej před čtrnácti dny převzal.

Lasingová společnost CCB-Leasing překonala mé nejbujnější představy (od začátku do konce mne oslovovali "Vážený kliente" a "Vážený pane"), vůz ode mne převzala 27.8.2001, prý jej nechala ocenit soudním znalcem (na 500tisíc korun), nabídla více autobazarům a nejvyšší cenu nabídlo právě AAA, totiž 550 tisíc korun. Záležitost se vlekla dva měsíce navzdory mému několikerému upomínání. Při závěrečném vyúčtování 4.10.2001 mi CCB zaslalo složenkou 16864 Kč. Pokud tomu správně rozumím, leasingová společnost mi naúčtovala všechny zbývající leasingové splátky - "dlužné splátky 510451Kč" a ještě k tomu "penále 23481Kč" za 23 denní prodlení těchto splátek (které jsem měl podle leasingové smlouvy splácet následujících 18 měsíců - podle splátkového kalendáře). Při zjištění, že mi naúčtovali také bezmála 60 tisíc korun havarijního pojištění na následujících 18 měsíců provozu automobilu, který dnes patří někomu jinému, si jako "Vážený klient" přestávám připadat.

Suma Sumárum:

Za "zapůjčení" automobilu Mitsubishi Pajero na čtrnáct dní od AAA AUTO PRAHA za pomoci CCB-leasing jsem dal přes 320 tisíc korun! (nepočítám-li mou investici do automobilu 30 tisíc Kč) Tak tomu říkám byznys!

Nevěříte svým očím? Ale ano! Tohle není sen. Zde se sny rozplývají.

Od samého začátku jsem se snažil tuto záležitost nazvat celkem velkoryse - nedorozuměním - při reklamaci vozidla s jehož stavem jsem nebyl spokojený (smůla, bylo to céčko) i při vyúčtování leasingu (asi jsem podepsal něco co jsem podepsat neměl, anebo neumím počítat). Poslal jsem smířlivé dopisy oběma firmám, že tohle snad nemohou myslet vážně. Nic, myslí to vážně
...
Tak co, ještě důvěřujete "profesionálům"?

VíT Paroulek
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty » čtv lis 18, 2004 17:16

Zbývá jediné řešení ráže 9mm
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
Jan Kalina
Grafoman
Příspěvky: 7144
Registrován: čtv bře 04, 2004 17:14
Bydliště: královéhradecko - rychnovsko

Příspěvek od Jan Kalina » čtv lis 18, 2004 17:27

V áčkách jsem se stavoval mnohokrát a s jedinou výjimkou jsem nikdy neobjevil objekt zájmu, kterej by naplňoval mý představy o autě a ceně :?
Podle toho, co tu čtu, je mi už jasný, proč při listování Annoncí tolikrát narazím na "...z AAA NEVOLAT!!!" :roll:
R20 TS 2.0 1982/www.R20 Turbo-D.zde 2.1 1983/www.R25 V6Turbo.zde 2.5-V6 1985/R25 V6Turbo 2.5-V6 1986/www.R25 Turbo-DX.zde 2.1 1985/R25 V6 Injection 2.7-V6 1985/R25 V6 Injection 2.9-V6 1987, 1988, 1989/Express 1.4 198?/R1363 GTX Automatic 2.0 1983/R136C GTA V6 1985/2017+?/Espace V6 1993/Espace V6 1994/Espace V6 LPG 1996/XR25 1990/Express 1.9dT RT-E3 1997/Laguna 2.0 1995/Kangoo dCi 2008
*** Hledá se odcizená R25 V6 šedá, více info -->>ZDE<<-- ***
*** Hledá se odcizená R25 Baccara vínová, více info -->>ZDE<<-- ***

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » čtv lis 18, 2004 17:56

Márty píše:Zbývá jediné řešení ráže 9mm
Já mám zásadu... do áček nechodit, nevolat, pokud zavolají oni, poslat je do p...atřičných míst.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Zbyněk
Člen RCČR
Příspěvky: 171
Registrován: čtv bře 11, 2004 10:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Zbyněk » čtv lis 18, 2004 20:18

Bydlím od AAA-ček cca 800 m. Ze svého okolí jsem už slyšel tuny historek, nad kterými slušný člověk jen nevěřícně kroutí hlavou. Dokonce i můj otec se stal obětí jejich neserioznosti.
Přesto tenhle podnik navštěvuji pravidelně. Vždycky, když mám horší náladu, tak tam zajdu a kochám se pohledem na ameriky z 50. let, nebo sporťáky. Je to promě prostě taková galerie s volným vstupem :lol:

Asi na oplátku pak za dlouhých letních večerů musím poslouchat, jak se do tmy nesou jejich dokola opakující se hlasité reklamní slogany :cry:

Můj závěr je jednoznačný: kdo se nedokáže poučit s četných rad ostatních, musí si zaplati svoje školné sám.
Laguna II 2.0IDE Grandtour

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » pát lis 19, 2004 00:12

jo jo AAA o tom se ještě asi napíše hodně věcí... moje zkušenost je taková že jsem tam nikdy auto neprodal ani nekoupil. Jen jednou jsem tam vyrazil poté co mi volali na můj inzerát když jsem prodával Mégana a to s vědomím že stejně odjedu i s autem s nepořízenou jak se taky stalo... No inzerát byl na 245000... říkal jsem si že když mi dají 230 tak jim to tam nechám. Na webu jsem si našel že mají "na skladě" také kombíka za 265... ale staršího, s výrazně horší výbavou, bílá barva a víc najeto, nápis RN na boku jasně naznačoval dovoz ze zahraničí či opravu po havárii... no přijel jsem do áček a řekli že to za 240 vykoupí... ale musím ukončit leasing... to mi bylo jasné.. ukončil a doplatil jsem ho a za týden se vrátil.... ano vykoupíme ... 180 ... nakonec jsme ulicitiovali 210 za což jsem je poslal do p... atřičných míst...

No Mégane se nakonec prodal v AutoEsa... v komisním prodeji... tuším že prodejní cena 239 já jsem dostal 229... což splňovalo mé představy.... ale auto tam stálo 2 měsíce... bohužel auta nad 200 nevykupují ale nabízejí jen komisní prodej.... proč tam tak dlouho stálo tuším... tyto autobazary mají zájem prodávat auta který levně vykoupili... auto co jim tam stojí v komisi je nezajímá kvůli pár procentům provize... na vykoupeném holt mají víc... udělal jsem si test ... zašel jsem tam jako běžný kupující s tím že bych chtěl rodinného kombíka nižší střední třídy do 250ti... cpali mi Opla Astru a ještě něco jiného .... zajímavé také je že peníze za prodej vyinkasují od kupujícího hned... ale peníze vyplatí až po údajném převodu na DI (dnes magistrátu) ... což v mém případě trvalo 3 týdny od prodeje....

Uživatelský avatar
hobitt
Junior member
Příspěvky: 225
Registrován: pát led 02, 2004 11:06
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od hobitt » pát lis 19, 2004 09:12

markyz píše:tak tak kamarad s nima ma podobnou zkusenost, po telefonu mu nabidli za auto 45000, pak 40tis a kdyz tam prijel osobne, tak mu rekli, ze bude rad, kdyz za nej dostane 20 :shock: Osobne bych si tam nekoupil ani h..o :!: :!:
Nebyl sem to náhodou já :D mě se stalo to samé se stejnýma částkama když jsem měl ještě Opel Kadett
Petr, Laguna 1.8i r.v.97

Uživatelský avatar
hobitt
Junior member
Příspěvky: 225
Registrován: pát led 02, 2004 11:06
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od hobitt » pát lis 19, 2004 09:13

markyz píše:tak tak kamarad s nima ma podobnou zkusenost, po telefonu mu nabidli za auto 45000, pak 40tis a kdyz tam prijel osobne, tak mu rekli, ze bude rad, kdyz za nej dostane 20 :shock: Osobne bych si tam nekoupil ani h..o :!: :!:
Nebyl sem to náhodou já :D mě se stalo to samé se stejnýma částkama když jsem měl ještě Opel Kadett
Petr, Laguna 1.8i r.v.97

Uživatelský avatar
hobitt
Junior member
Příspěvky: 225
Registrován: pát led 02, 2004 11:06
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od hobitt » pát lis 19, 2004 09:13

markyz píše:tak tak kamarad s nima ma podobnou zkusenost, po telefonu mu nabidli za auto 45000, pak 40tis a kdyz tam prijel osobne, tak mu rekli, ze bude rad, kdyz za nej dostane 20 :shock: Osobne bych si tam nekoupil ani h..o :!: :!:
Nebyl sem to náhodou já :D mě se stalo to samé se stejnýma částkama když jsem měl ještě Opel Kadett
Petr, Laguna 1.8i r.v.97

markyz
Advanced member
Příspěvky: 491
Registrován: pon srp 02, 2004 11:31

Re: aaa

Příspěvek od markyz » pát lis 19, 2004 09:40

hobitt píše:
markyz píše:tak tak kamarad s nima ma podobnou zkusenost, po telefonu mu nabidli za auto 45000, pak 40tis a kdyz tam prijel osobne, tak mu rekli, ze bude rad, kdyz za nej dostane 20 :shock: Osobne bych si tam nekoupil ani h..o :!: :!:
Nebyl sem to náhodou já :D mě se stalo to samé se stejnýma částkama když jsem měl ještě Opel Kadett
On tusim prodaval favorita 8)

Uživatelský avatar
Myllo
Starting member
Příspěvky: 90
Registrován: úte led 13, 2004 12:40
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myllo » pát lis 19, 2004 10:24

Tohle taky stojí za to, přišlo mi to nedávno mailem.... 8)


> Stale poslouchame z radia, z inzeratu a z dalsi reklamy, jakou ma
> spolecnost AAA Auto super novou prodejnu ojetych vozidel v
> Pardubicich v ulici J. Potucka a ze zde nabizi nejlevnejsi vozy v
> nejlepsi kvalite. Od nekterych znamych jsme meli informace, ze
> delaji
> z lidi uplne "blbce".
>
> Tak nam to nedalo a dosli jsme si do teto prodejny vyzkouset koupit
> nejake auto.
>
> Po nasem prichodu na plochu autobazaru, kde vsude visi reklamy, ze
> nabizeji nejlepsi vozy, nejlepsi ceny, bezurocne uvery, leasing s
> 0
kontaci atd., si nas asi 20 minut nikdo ani nevsiml (vsichni
> prodejci pobihali po plose ale nikdo nas neoslovil). Z amplionu
> se ozyval prijemny muzsky hlas, ktery nam oznamoval jake same super
> nabidky v AAA auto maji a ze jsme udelali dobre, ze jsme zde.
> Vybrali jsme si na plose vuz SkodaFabia Classic Plus combi v metalize a ne
> jakou vybavou v prodejni cene 279.000,- Kc (u bezneho prodejce
> pres 300.000,- Kc) a Seat Ibiza 1,2 ve stribrne metalicke barve, ktery
> byl na prvni pohled uplne novy, mel zajimavou vybavu a velmi zajimavou
> cenu 249.900,- Kc. Nakonec jsme se vazne zajimali pouze o vozidlo
> Seat Ibiza. Na vozidle nebyla jako na jednom z mala zadna SPZ,
> pouze informace, ze se SPZ vyrizuje. Rok vyroby byl uveden 2004. Pri
> pohledu na tachometr bylo poznat, ze se jedna o uplne nove vozidlo
> (melo najeto pouhych 67 km). Cena byla velmi prizniva, protoze bezna
> prodejni cena tohoto noveho vozu v soucasne dobe je okolo 270 -
> 300.000,- Kc. Tak jsme sli do vnitrniho prostoru prodejny a chteli
> se na vybrane vozidlo informovat, protoze nas zajimalo jak muze AAA
> nabizet nove vozy (AAA totiz nabizelo v tomto bazaru nejenom nove
> Seaty, ale i Skodovky a Citroeny C2). Byly jsme prekvapeni, ze
> uvnitr je vse zasklene, zakaznici jsou oddeleni od prodejniho personalu
> sklenenou stenou, ve ktere je tam pouze male okenko. Projevili
> jsme tedy u recepcni zajem o konkretni vybrane vozidlo. Recepcni nam
> pres vysilacku zavolala volneho prodejce, ktery se nas ujal a co
> chceme.Bylo mu sdeleno, ze uvazujeme o nakupu konkretniho vozidla Seat
> Ibiza v cene 249.900,- Kc, a premyslime jestli na leasing nebo za
> hotove.Chtel abychom se jeli s vozem projet, coz jsme odmitli s
> oduvodnenim,ze vozidlo zname, ze ho chceme a potrebujeme jenom vedet
> podminky
> leasingu, abychom si mohli svobodne zvolit zpusob financovani nami
> vybraneho vozu. Prodejce byl trochu prekvapen, ale ze nas tedy
> preda pracovnici zpracovavajici leasingove smlouvy a nabidky a ktera
> pracovala v oddelenem prostoru od cekajicich klientu. Prodejce
> chtel znat nase jmeno a telefonni cislo a nejaky osobni doklad. Jmeno
> jsme mu sdelili , ale doklad a telefonni cislo ne, protoze je k nicemu
> v teto nezavazne fazi jednani nepotrebuje a nechteli jsme mu je dat.
> Trval na tom, ze ho potrebuje. My zase, ze ho nepotrebuje.. Po
> vymene nazoru odnesl cedulku od vozidla dalsi pracovnici a ze si mame
> pockat, ze se nas ujme. Cekali jsme dalsich cca 25 minut, protoze
> uvedena pracovnice predavala dalsimu klientovi prodane vozidlo.
> Pote si nas pozvala do prosklene "kukane", kde nam zacala na
> monitoru vypocitavat leasing. Bylo ji sdeleno, ze se chceme auto
> na leasing, na firmu, na 36 mesicu a s akontaci 30%. Pote nam
> sdelila,ze by pri akontaci 76.000,- Kc byla mesicni splatka na tri roky
> 9.352,- Kc mesicne, vc. havarijniho pojisteni (produkt od GE
> Capital Leasing), tzn. ze bychom zaplatili za 3 roky u auta, ktere stoji
> 249.000,- Kc celkem neuveritelnych 412.672,- Kc (tzn. o 163.672,-
> Kc). Nabidku nam nechtela vytisknout, protoze pry to pry nedelaji,
> ale ze pokud budeme chtit napise nam splatku na maly papirek. Pri
> nasem dotazu, ze bychom chteli auto koupit castecne za hotove a vzit si
> od nich inzerovanou bezurocnou pujcku 100.000,- Kc, tak nam sdelila,
> ze bezurocne pujcky se pokytuji pouze v pripade, ze zakaznik kupuje
> auto na leasing a hotovost mu pujcuji na cast akontace, ale dela se to
> velmi vyjimecne a radove v malych castkach a jeste to musi
> schvalovat primo majitel. Za tuto pujcku se pry ruci smenkou.. Takze jsme
> zadnou pujcku, tak jako asi nikdo nedostali (a pak ze neexistuje klamava
> reklama). Zaroven nam oznamila, ze u vozidla je na cenovce v
> dolnim rohu uveden jekysi kod, ktery znamena, ze uvedena cena 249.900,-
> Kc plati pouze v pripade, ze je vozidlo prodano na leasing. Kdyby
> nebylo prodano na leasing, tak je cena vyrazne vyssi. Na nas dotaz proc
> tomu tak je, nedokazala odpovedet. Pote nam pani zacala ukazovat velky
> technicky prukaz, ktery byl zcela cisty, tzn. vozidlo nebylo na
> nikoho prihlaseno. Na nas dotaz, zda by byla nase firma uvedena
> jako prvni majitel noveho vozidla, nam odpovedela, ze samozrejme ano.
> Na nas dotaz ohledne zaruky vyrobce na vozidlo nam sdelila, ze
> protoze se jedna o nove vozidlo, je zde zaruka 2 roky. Na nas dotaz od
> ktere doby, rikala ze ode dne prodeje v AAA Auto nasi firme.. Na nas
> dotaz jak mohou davat zaruku na vozidlo, ktere neprodal oficialni dealer
> nas informovala, ze zaruku dava firma Import Volkswagen Group,
> s.r.o. ktera jim vozidlo dodala (ukazovala razitko firmy Import
> Volkswagen Group v technickem prukazu s datumem vystaveni 8.3.2004), ale
na
> servis musime k autorizovanemu servisu. Na nas dotaz, ze se zaruka
> ridi razitkem prodeje v servisni knizce, jiz nevydrzela a sla pro
> "manazera", aby se nas ujal. Ten se nam slusne predstavil a zacal
> nam vysvetlovat, ze se jedna o vozidlo, ktere AAA Auto koupilo primo
> od Import Volkswagen Group, s.r.o., ze s nimi ma AAA smlouvu a kupuje
> od nich nova auta. Samozrejme, ze zaruka plati ode dne prodeje v AAA
> Auto, ale servisni knizku nevi zda dostaneme. Pry takto budou
> prodavat nova auta od vsech automobilek a budou je prodavat. Na
> nas dotaz zda si ho muzeme koupit za hotove za cenu, ktera je uvedena
> na prodejni plose nam oznamil, ze ne, protoze tato cena je snizena
> pouze za podminky, ze bude vozidlo koupeno na leasing. Pri nakupu za
> hotove, je pry cena vyssi o 15.000,- Kc.Pri dotazu, ze je toto v
> rozporu z obchodnim zakonikem a proc je cena na vozidel uvedena
> 249.900,- a nyni nam cenu navysili o 15.000,- Kc nam bylo
> odpovezeno, ze spolecnot AAA preferuje prodej vozidel na leasing (jako
> zakaznika nas to ale vubec nezajima!!!). Na nas dotaz, zda si muzeme u
nich
> koupit auto pres leasingovou spolecnost CAC nebo CSOB Leasing,
> byly jsme informovani, ze tyto leasingove spolecnosti nenabizeji
> vyhodne podminky a proto neni mozne si pres tyto spolecnosti u nich auto
> koupit. Trvali jsme na financovani vozu jinou nez nabizenou
> leasingovou spolecnosti a po dlouhem presvedcovani manazer AAA
> souhlasil, ale s prodejni cenou 265.000,- Kc. Manazer AAA se nam
> dale snazil vysvetlit, ze rano mluvil s leasingovou spolecnosti a ze
> maji pro dnesek specialni leasingovou akci, a ze kdyz si auto koupime
> nyni dnes, tak se za nas primluvi a dohodne nam snizeni leasingove
> splatky (je ale zajimave, ze toto tvrdili vsem nasim znamym, kteri se tam
> byly zeptat na vozidlo pred nami v nekolika predchozich dnech -
> vyhodnou akci tedy maji kazdy den !!!). Pry by nam dokazal
> mimoradne snizit leasingovou splatku na 8.300,- Kc mesicne pri akontaci
> 76.000,- Kc, ale ze to musi jeste overit tzn. i v teto super
> leasingove akci bychom celkem zaplatili za 3 roky z 249.900,- Kc
> neuveritelnych 374.800,- Kc. Nabidku leasingu nam opet odmitl dat, ze
> je pry nedavaji, ze splatku vime a nic vic nepotrebujeme. Musime mu
> pry ale ted hned dat nyni hotove vratnou zalohu ve vysi 2.000,- Kc.
> Informovali jsme ho, ze penize u sebe nemame, ze si to rozmyslime,
> a chteli odejit, ale stale nam vysvetlovat, jak je to vyhodne a ze si
> auto musime dnes hned koupit, dalsim jeho argumentem byla plna
> nadrz benzinu pokud se rozhodneme nyni (v hodnote cca. 1.000,- Kc..).
> Nakonec jsme museli odejit takrka nasilim. Cilem bylo nas nepustit
> si nekde neco overovat dokud auto u nich nekoupime.
>
> Nedalo nam to, a opsali jsme si VIN karoserie vozidla a u
> znameho na Import Volkswagen Group si nechali zjistit co to je za auto (to
> same jsme udelali u vozidla SkodaFabia combi). U vozu Seat Ibiza
> jsme byly prekvapeni, ze se pry jedna o vozidlo, ktere bylo dle systemu
> Importera prodano u prodejce Autocar Breclav 13.8.2002 a od
> 13.8.2002 bezi dvouleta zaruka, ktera tedy konci 13.8.2004. Dealer Autocar
> Breclav jiz neexistuje, protoze zproneveril nejaka vozidla a byla mu
> importerem vypovezena obchodni smlouva. Vozidlo bylo ale dle
> systemu prodano zakaznikovi Autoprodej - Dukla - Milos Plocek Pardubice,
> coz je byvaly prodejce vozu Seat v Pardubicich, ktery ho zrejme mel
> takrka 2 roky na sklade a pote ho prodal do AAA. Je ale zajimave, ze
> technicky prukaz byl vystaven od Importera az 8.3.2004. Faktem zu
> stava, ze kdybychom vozidlo koupili a chteli nekde u
> autorizovaneho dealera uplatnit zarucni opravu, byly by jsme vyhozeni
(zadna
> zaruka totiz platit na toto vozidlo nemuze).
> AAA Auto se tedy snazi prodavat jako nova vozidla, deklaruje,
> ze je na ne zaruka, ale pritom prodava stare skladove vozy, ktere
> maji velmi podivny puvod (navic uvadi, ze ma vozidlo rok vyroby 2004 a
> ve skutecnosti se jednna o vuz s rokem vyroby 2002). Vystavovane nove
> vozidlo SkodaFabia combi (kterych ostatne AAA nabizeji na
> internetu cca 15 ks) zase bylo koupeno od oficialniho obchodnika s vozy
> Skoda spolecnosti HAVEX Auto, s.r.o., ktery nyni tedy dodava nove vozy
> Skoda spolecnosti AAA Auto za velmi nizkych cen.
>
> Cela filozofie AAA Auta je nalakat obycejne neinformovane
> zakazniky do sveho bazaru na levne ceny vozidel, ale vozy jim pote
> prodat s nekolikanasobne predrazenym leasingem, na ktery diky
> trvale a velmi cilene vyvijenemu psychologickemu natlaku bezny kupujici
> skoci (bohuzel si nedokazi rychle spocitat kolik zaplati dohromady
> celkem). Pro priklad za auto v cene 249.000,- chteli puvodne na 36
> mesicu pri akontaci 76.000,- Kc castku 9.352,- Kc mesicne (tzn.
> 412.672,- Kc), pote nam ji pri naznaku odchodu z jednaci mistnosti
> snizil vzhledem k udajne probihajici super akci na tento den na
> 8.300,- Kc mesicne (374.800,- Kc), ale kdyz jsme si nechali udelat
> na stejnou cenu nabidku od leasingove spolecnosti CAC, tak pri
> stejnych
> vstupnich parametrech ( cena vozu 249.900, - Kc, akontace 30%,
> pojisteni se stejnou spoluucasti, stejna zustatkova hodnota, doby
> splaceni 36 mesicu), byla mesicni splatka vc. vsech pojistek 6.032,- Kc
> (rozdil proti puvodne navrhovane verzi u AAA plnych 3.320,- Kc
> mesicne a celkem tedy za 36 mesicu cini rozdil plnych 119.520,- Kc), tzn.
> ze celkem bychom u CAC Leasingu zaplatili celkem pouze cca 293.000,-
> Kc misto 412.672,- Kc u AAA (ten rozdil je docela velky).
>
> Otazka tedy zni kde skonci onech takrka 120.000,- Kc ??? Ze
> by spolecnotst GE Capital leasing, a.s. nemela srovnatelny leasing s
> konkurencnimi leasingovymi spolecsnostmi ?, nebo je to obchodni
> strategie spolecnosti AAA auto a onech 120.000,- Kc je prave zisk
> spolecnosti AAA na uvedenem vozidle za sproste zmanipulovani a
> okradeni obycejneho obcana, ktery si na mesicni splatky musi
> vydelat poctivou praci???? Kde je obycejna lidska slusnost????
>
> Jak je tedy videt, cely obchod AAA je postaven na tom,
> nevydelat na aute, ale okrast zakaznika na neskutecne drahem leasingu
> (rozdil oproti standardni nabidce leasingu byl za tri roky 120.000,- Kc
> !!!!!!!! a pri super zvyhodnene leasingove akci jenom 81.800,- Kc
> (Chudak AAA malem prodelali) !!!!!!!!!!! AAA Auto tedy dosahuji ve
> spolupraci s leasingovymi spolecnostmi dost znacne zisky tim, ze
> docela efektne okradaji neiinformovane zakazniky. Docela absurdni
> bylo, kdyz nam manazer k tomuto jejich leasingu, aby nas
> presvedcil, jeste nabidl paku na volant (v nakupni cene v radu stokorun).
>
> Soucasti prodejniho procesu byl velky psychologicky tlak na
> zakazniky, ze musi vozidlo koupit ted hned v tento den, jinak ho
> jiz za lepsich podminek nekoupi (tim jsou napr. ze chteji hned platit
> zalohy jinak Vas nepusti ven). Jeden kolega jim chudak nechal sve
> telefonni cislo a byl od AAA Auto telefonicky bombardovan at si
> prijde pro nejake auto tak dlouho, dokud je neposlal sproste nekam.
> Je take smutne, ze se na takovemto okradani zakazniku podili GE
> Capital Leasing a dela si tak spatne jmeno a vedeni GE Capital v Ceske
> republice tomu prihlizi a zrejme na tomto nepoctivem obchode i
> participuje !!!!!!!
>
> Bohuzel je narod cechu je zrejme narodem hlupaku, kteri budou
> porad tak naivni, ze tam budou vozy kupovat a budou za to tvrde
> platit (formou predrazeneho leasingu), neadekvatnich prodejnich cen u
> "nacancanych" vraku a nevyhodnych vykupu vlastnich vozu..
>
> Nechaji se nalakat na reklamni slogany "Bezurocna pujcka do
> 100.000,- Kc" (ktera ale plati pouze na doplatek akontace u jejich
> draheho leasingu), kterou ale nedostanete pokud si nekoupite ne
> kolikanasobne predrazeny leasing a zaplatite ty uroky stejne, ale
> jinak a to v radech desitek procent rocne a nebo na reklamni
> slogan "Leasing od 0%", coz hodne lidicek zlaka, ze si mysli, ze je s
> nulovym navysenim (coz by bylo vyhodne), ale jedna se o nulovou
> akontaci, tzn. ze leasingova spolecnost pujcuje defacto 100 eny
> vozidla a tim take celkove zaplacena suma leasingu bude jeste
> drazsi, nebot financovana hodnota vozu bude vyssi (narok na 0
kontaci,
> ale maji pouze klienti s velkou bonitou, kteri si ale do AAA auta
> kupovat nechodi, takze na to stejne nikdo nedosahne).
>
> Az zacnou AAA prodavat nove vozy, klesne uroven prodeje novych
> aut na takto trapnou uroven. Otazkou je zda budou nachazet stale
> dostatecne mnozstvi zmanipulovanych neinformovanych hlupaku, kteri
> budou marketing AAA takto dokonale konzumovat a budou s usmevem
> pracovniky a managery AAA sproste okradani!!!!!!!
Ex Clio...1,2 RN...1992....Ex Mégane 1,6e?, RT...1996...nyní VW Golf IV. 1,6 lenoch a žrout v jedné osobě :-(

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Lenka Švestkova » sob lis 20, 2004 19:52

...a tisíce spokojených zákazníků platí a platí a platí....a majitel Áček se směje a směje a směje.... :twisted:
Nebo je to v branži ojetin obvyklá praxe? Docela bych přivítal nějakou zkušenost s nákupem ojetiny v jiném státě.
Martin
Laguna 1.9dTi 2000

markyz
Advanced member
Příspěvky: 491
Registrován: pon srp 02, 2004 11:31

Příspěvek od markyz » sob lis 20, 2004 22:01

Ono je tazka, co je bezna praxe... Jestli nekdo prodava tolik ojetin jako Acka, asi je do urcite miry jasne, ze musi byt i pomerne velky pocet nespokojenych zakazniku!(mluvim pouze o podeji, nikoli o vykupu vozu) Bylo by hezke koupit ojete auto, aby bylo ve stavu jako nove!!! Ale kupovat starsi vec je vzdy ririko, jinou otazkou uz je zda o tom vedi, ze prodavaji vrak!!!!! Ono v kupni smlouve je takova Salamounska pasaz a to ze kupujici nese odpovednost pouze za zavady, ktere byly na voze PROKAZATELNE v dobe koupe, pokud k poskozeni dojde pozdeji jde jiz o poskozeni vlivem bezneho pouzivani a dokazovat, ze vada byla jiz pri koupi muze byt velmi slozite!!!

Sam jsem nedavno koupil starsi auto a asi jako kazdy doufam, ze pri spravne udrzbe s nim nebude mnoho problemu!
Martin,
Renault Megane III 1,6 100k

Uživatelský avatar
Štája
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: úte pro 14, 2004 18:03
Bydliště: Tošánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Štája » stř pro 15, 2004 20:07

Mám na AAA svůj názor....třeba se zajet podívat jaké auta sou na trhu za NEJVĚTŠÍ CENU(tedy do AAA) a pak jít vytipované Autíčko schánět někam úplně jinam :lol: no Taky nám nabízeli za Kiu Sportage asi 120 000kč no pak se na to koukli a řekli 85......což je dost rozdíl:)
Megane coach 1,6e

Uživatelský avatar
Radovan
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: ned úno 01, 2004 12:34

Příspěvek od Radovan » úte dub 25, 2006 16:59

DDT píše:Jeden příběh z AAAček....
To jsem tu ještě nebyl. Je vidět, že málo čtu :-):-):-)

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů