Jak se chráníte před lupiči ?

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
Míla Burian
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř bře 31, 2004 16:29
Bydliště: praha

Jak se chráníte před lupiči ?

Příspěvek od Míla Burian » úte říj 05, 2004 13:42

Co třeba takováhle otázka ? Nemyslím, jak chráníte auto před jeho ukradením, ale mám na mysli tohle .... :!: včera se stala nemilá věc mé kamarádce. Zastaví na červenou na semaforu, najednou rána, ruka šmátne na sedadlo spolujezdce a je v p...tli :evil: :shock: než se nadějete, všechny vaše doklady, telefon, karty, peníze, důležité osobní věci ... :arrow: Přivolaného policistu to nepřekvapilo, prý se to děje, obzvlášť na této křižovatce, celkem běžně. Jak proti tomu bojují jsme se ani neptali ... :x :?: To jen pro vaše varování :!: :evil:
míla - nevada 2.1TD

Uživatelský avatar
Šarpej
Junior member
Příspěvky: 110
Registrován: pon črc 19, 2004 11:28

Re: Jak se chráníte před lupiči ?

Příspěvek od Šarpej » úte říj 05, 2004 13:48

Míla Burian píše:Co třeba takováhle otázka ? Nemyslím, jak chráníte auto před jeho ukradením, ale mám na mysli tohle .... :!: včera se stala nemilá věc mé kamarádce. Zastaví na červenou na semaforu, najednou rána, ruka šmátne na sedadlo spolujezdce a je v p...tli :evil: :shock: než se nadějete, všechny vaše doklady, telefon, karty, peníze, důležité osobní věci ... :arrow: Přivolaného policistu to nepřekvapilo, prý se to děje, obzvlášť na této křižovatce, celkem běžně. Jak proti tomu bojují jsme se ani neptali ... :x :?: To jen pro vaše varování :!: :evil:
Čau, existují dvě zásady, obě logické a jednoduché:
1 - nenechávat VIDITELNĚ cennosti na sedačkách
2 - při jízdě městem a pod. (např. křižovatkami) uzamknout celé auto - moje skvělá verze Laguny RXE má kouzelný tlačítko vedle ručky, které toto obstará za mě za 0,0001 sekundy...

Takže asi tak!
Laguna 2.0 RXE

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2518
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Jak se chráníte před lupiči ?

Příspěvek od GREYWOLF » úte říj 05, 2004 13:54

Míla Burian píše:Co třeba takováhle otázka ? Nemyslím, jak chráníte auto před jeho ukradením, ale mám na mysli tohle .... :!: včera se stala nemilá věc mé kamarádce. Zastaví na červenou na semaforu, najednou rána, ruka šmátne na sedadlo spolujezdce a je v p...tli :evil: :shock: než se nadějete, všechny vaše doklady, telefon, karty, peníze, důležité osobní věci ... :arrow: Přivolaného policistu to nepřekvapilo, prý se to děje, obzvlášť na této křižovatce, celkem běžně. Jak proti tomu bojují jsme se ani neptali ... :x :?: To jen pro vaše varování :!: :evil:
Jakmile vyjedu z garaze okamzite zamykam cele auto. Kdysy davno jsem mel 110R-ko a klika u spolujezdce byla zavarena :arrow: jake stesti kdyz mi na krizovatce nejaky blbecek narazil do auta a snazil se najit kliku,jako ze se mnou potrebuje mluvit... Stahl jsem o 0,5cm okna a cumel jak puk.. Pak zdrhnul. Proto mam v kazdem aute central a vydatne ho pouzivam :wink:
Naposledy upravil(a) GREYWOLF dne úte říj 05, 2004 13:56, celkem upraveno 1 x.
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » úte říj 05, 2004 13:54

Známej zastavil před domem, vešel do branky, rána dlažkou do okna a foťák za 40 000,- fuč.

Nic tam nenechat a je po problému.

Ivan

Míla Burian
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř bře 31, 2004 16:29
Bydliště: praha

Příspěvek od Míla Burian » úte říj 05, 2004 14:23

diskuse se rozjela, to je dobře :wink: možná jsem se špatně vyjádřil, zamknutí se v autě Vám nepomůže. Ivan to napsal dobře ... oni už ani nezkoušejí tu kliku, rovnou vám to okno vytřískaj :evil: takže, všechno do kufru a zamknout :!: :twisted:
míla - nevada 2.1TD

Uživatelský avatar
Šarpej
Junior member
Příspěvky: 110
Registrován: pon črc 19, 2004 11:28

Příspěvek od Šarpej » úte říj 05, 2004 14:44

Míla Burian píše:diskuse se rozjela, to je dobře :wink: možná jsem se špatně vyjádřil, zamknutí se v autě Vám nepomůže. Ivan to napsal dobře ... oni už ani nezkoušejí tu kliku, rovnou vám to okno vytřískaj :evil: takže, všechno do kufru a zamknout :!: :twisted:
...to jo, vytřískaj ti klidně okno, ovšem pokud v autě uviděj něco, co jim za to vytřískání stojí. Proto je nejlepší mnou avizovanou zásadu, tedy nic nenechávat viditelně na sedačkách, bezpodmínečně dodržovat... Jednoduše "Příležitost dělá zloděje...!"
Laguna 2.0 RXE

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » úte říj 05, 2004 14:50

Šarpej píše:
Míla Burian píše:diskuse se rozjela, to je dobře :wink: možná jsem se špatně vyjádřil, zamknutí se v autě Vám nepomůže. Ivan to napsal dobře ... oni už ani nezkoušejí tu kliku, rovnou vám to okno vytřískaj :evil: takže, všechno do kufru a zamknout :!: :twisted:
...to jo, vytřískaj ti klidně okno, ovšem pokud v autě uviděj něco, co jim za to vytřískání stojí. Proto je nejlepší mnou avizovanou zásadu, tedy nic nenechávat viditelně na sedačkách, bezpodmínečně dodržovat... Jednoduše "Příležitost dělá zloděje...!"
A co kdyz se jim bude libit tvoje auto_?
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Šarpej
Junior member
Příspěvky: 110
Registrován: pon črc 19, 2004 11:28

Příspěvek od Šarpej » úte říj 05, 2004 14:52

DDT píše:
Šarpej píše:
Míla Burian píše:diskuse se rozjela, to je dobře :wink: možná jsem se špatně vyjádřil, zamknutí se v autě Vám nepomůže. Ivan to napsal dobře ... oni už ani nezkoušejí tu kliku, rovnou vám to okno vytřískaj :evil: takže, všechno do kufru a zamknout :!: :twisted:
...to jo, vytřískaj ti klidně okno, ovšem pokud v autě uviděj něco, co jim za to vytřískání stojí. Proto je nejlepší mnou avizovanou zásadu, tedy nic nenechávat viditelně na sedačkách, bezpodmínečně dodržovat... Jednoduše "Příležitost dělá zloděje...!"
A co kdyz se jim bude libit tvoje auto_?
Sic trochu nesrovnatelná situace, ale pokud u toho budu, znelíběj se oni mně, a nas**nej jsem fakt nepříjemnej. POkud u toho nebudu, nic moc s tím nenadělám... :cry:
Laguna 2.0 RXE

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » úte říj 05, 2004 14:54

Šarpej píše:
Sic trochu nesrovnatelná situace, ale pokud u toho budu, znelíběj se oni mně, a nas**nej jsem fakt nepříjemnej. POkud u toho nebudu, nic moc s tím nenadělám... :cry:
..a pokud bude drzet v ruce zbran, jak ti pomuze pocit nas**nosti a to ze jsi neprijemnej?
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Šarpej
Junior member
Příspěvky: 110
Registrován: pon črc 19, 2004 11:28

Příspěvek od Šarpej » úte říj 05, 2004 14:56

DDT píše:
Šarpej píše:
Sic trochu nesrovnatelná situace, ale pokud u toho budu, znelíběj se oni mně, a nas**nej jsem fakt nepříjemnej. POkud u toho nebudu, nic moc s tím nenadělám... :cry:
..a pokud bude drzet v ruce zbran, jak ti pomuze pocit nas**nosti a to ze jsi neprijemnej?
Sice přesně nevím, kam mě chceš těmito otázkami dostat, jakož proč mě tam chceš dostat, ale odpovídám tolik, že se pokusím zachovat v souladu s literou zákona o nutné obraně...
Laguna 2.0 RXE

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » úte říj 05, 2004 14:58

Šarpej píše:
DDT píše:
Šarpej píše:
Sic trochu nesrovnatelná situace, ale pokud u toho budu, znelíběj se oni mně, a nas**nej jsem fakt nepříjemnej. POkud u toho nebudu, nic moc s tím nenadělám... :cry:
..a pokud bude drzet v ruce zbran, jak ti pomuze pocit nas**nosti a to ze jsi neprijemnej?
Sice přesně nevím, kam mě chceš těmito otázkami dostat, jakož proč mě tam chceš dostat, ale odpovídám tolik, že se pokusím zachovat v souladu s literou zákona o nutné obraně...
A to je to o co tou presne jde... Jak si ochranis auto?
Jake prostredky pouzijes? Co jsi ochoten riskovat?
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Šarpej
Junior member
Příspěvky: 110
Registrován: pon črc 19, 2004 11:28

Příspěvek od Šarpej » úte říj 05, 2004 15:06

DDT, jen těžko se bráním použít tvá slova ohledně držení se tématu diskuse - na začátku psal M.B. Co třeba takováhle otázka ? Nemyslím, jak chráníte auto před jeho ukradením, ale mám na mysli tohle ....
Čili hovořilo se o vykrádání auta, a to dokonce v době, kdy v něm sedíme, že ano, na to jsem odpověděl. Co se týče jeho ukradení, je to něco podstatně jiného a i na to jsemvlastně odpověděl: pokud u toho nebudu, mám v 99% případů smůlu (i bavoráky se super zabezpečením apod.!) a pokud u toho budu, tak se přiznám, že trochu spoléhám na nízké procento toho, že si to někdo v MÉ přítomnosti dovolí, ehm, že... 8) . Pokud si to přeci jen dotyčný šmejd dovolí v mé přítomnosti jednal bych asi podle dané situace, každopádně bych byl, znovu říkám, hooodně nas**nej...
Tak asi tak... :shock:
Laguna 2.0 RXE

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » úte říj 05, 2004 15:21

Šarpej píše:DDT, jen těžko se bráním použít tvá slova ohledně držení se tématu diskuse - na začátku psal M.B. Co třeba takováhle otázka ? Nemyslím, jak chráníte auto před jeho ukradením, ale mám na mysli tohle ....
Čili hovořilo se o vykrádání auta, a to dokonce v době, kdy v něm sedíme, že ano, na to jsem odpověděl. Co se týče jeho ukradení, je to něco podstatně jiného a i na to jsemvlastně odpověděl: pokud u toho nebudu, mám v 99% případů smůlu (i bavoráky se super zabezpečením apod.!) a pokud u toho budu, tak se přiznám, že trochu spoléhám na nízké procento toho, že si to někdo v MÉ přítomnosti dovolí, ehm, že... 8) . Pokud si to přeci jen dotyčný šmejd dovolí v mé přítomnosti jednal bych asi podle dané situace, každopádně bych byl, znovu říkám, hooodně nas**nej...
Tak asi tak... :shock:
Téma zní, "Jak se chráníte před lupiči"... nikoliv před zloději. (Odpustím si přednášku o rozdílu).
Takže jsem se tě ptal na to, jaké prostředky jsi ochoten použít při obraně svého majetku...
Neznám tě a tak si nedovedu představit to, co ty si představuješ pod pojmem "jednal bych asi podle dané situace"...
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Šarpej
Junior member
Příspěvky: 110
Registrován: pon črc 19, 2004 11:28

Příspěvek od Šarpej » úte říj 05, 2004 15:30

Tak ještě jednou. Téma zní Jak se chráníte před lupiči s následným podtextem Co třeba takováhle otázka ? Nemyslím, jak chráníte auto před jeho ukradením, ale mám na mysli tohle ....
No nic, zřejmě :D zbytečná "hádka"...
Ale při obraně svého majetku bych asi (spíše určitě) neváhal někomu fyzicky ublížit, znovu říkám podle dané situace (i když vím, že zachovat chladnou hlavu a řídit se literou zákona a nepřekročit přiměřenou obranu je vskutku těžký wořech...:=(((
Laguna 2.0 RXE

Jan Melichar
Junior member
Příspěvky: 214
Registrován: čtv led 08, 2004 13:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan Melichar » úte říj 05, 2004 18:15

Moc pěkné téma.
Chtěl bych ktomu jen říct že v autě nenechávám ani lékárničku a trojúhelník. Po asi 2 letech parkování na ulici v Praze Hostivaři asi 6x vniknutí do auta z toho asi 2x za účelem odcizení (to se těžko posuzuje) jednou pokus o krádež kol. Výsledek je odcizení 2ks tužkových baterií, jedné staré reklamní propisky,předního blikače a popelníku! Takže škoda na věcech dohromady žádná. Zato na autě. Postupně vytrhány všechny zámky (dveře,kufr,víčko nádrže) včetně patřičného poškození dveří. To těm blbečkum nestačilo a ještě mi zlomili infra snímač od centrálu. To by člověk opravdu vraždil. Nejvíc jsem se nasmál, když jsem jednou zavolal naivně na policii, kde mi policista řekl ať si z toho nic nedělám že mu jeho Favorita také pořád vykrádají.
Jinam mám R19 16V a zabezpečení alarm,zámek zpátečky,tajný vypínač

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » úte říj 05, 2004 19:36

Jan Melichar píše:Moc pěkné téma.
Chtěl bych ktomu jen říct že v autě nenechávám ani lékárničku a trojúhelník. Po asi 2 letech parkování na ulici v Praze Hostivaři asi 6x vniknutí do auta z toho asi 2x za účelem odcizení (to se těžko posuzuje) jednou pokus o krádež kol. Výsledek je odcizení 2ks tužkových baterií, jedné staré reklamní propisky,předního blikače a popelníku! Takže škoda na věcech dohromady žádná. Zato na autě. Postupně vytrhány všechny zámky (dveře,kufr,víčko nádrže) včetně patřičného poškození dveří. To těm blbečkum nestačilo a ještě mi zlomili infra snímač od centrálu. To by člověk opravdu vraždil. Nejvíc jsem se nasmál, když jsem jednou zavolal naivně na policii, kde mi policista řekl ať si z toho nic nedělám že mu jeho Favorita také pořád vykrádají.
Jinam mám R19 16V a zabezpečení alarm,zámek zpátečky,tajný vypínač
ano, mne vykradli moskvice, rozbity okynko, poskozenej zamek ... a nevzali nic, protoze v prihradce byl atlas CSSR z roku 1972 a blocek s kilometry a litry benzinu ;(

Uživatelský avatar
lubosmalik
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 04, 2004 21:13
Bydliště: RK

Příspěvek od lubosmalik » stř říj 06, 2004 20:26

:arrow: Ikdyž je tato diskuse o něčem trochu jiném, tak přidám svoji trošku do mlýna alespon jednou adresou, jelikož jsem od včerejška majitelem Laguny 1.8 16v r.v 99 a před panelákem není bezpečno!!! http://www.razdva.cz/alarmy/alarmy.html :D
MAD MAX

Uživatelský avatar
paax
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: stř zář 22, 2004 08:36
Bydliště: Bogumin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paax » čtv lis 18, 2004 10:59

Pánové,
mám dotaz :-) Kupuju auto, dovoz z Holandska na stránkách MV jsem si prověřil VIN a není problém. Jak zjistím, jestli auto není na černé listině třeba v tom Holandsku, nebo jinde v EU. Existuje nějaká databáze pohřešovaných VIN v EU, nebo konkrétně v Holandsku. Hledal jsem 2 hodiny po netu, ale nenašel a když jsem našel, neumín Holandsky ani "XXXXXXX" tak mi to stejně nic neřeklo. Jako nevěřím, že auto je kradené, ale jistota je jistota a pokud bych si nechal auto prověřit tou společností, které to dělá, tak nevím jestli se na to můžu spolehnout a hlavně auto už bude koupené.
dík za radu

markyz
Advanced member
Příspěvky: 491
Registrován: pon srp 02, 2004 11:31

Příspěvek od markyz » čtv lis 18, 2004 11:05

Tak se zkus zeptat na MV, urcite tam budou mit mail, nebo tak. Jestli by to nekdo mel vedet tak oni :lol:

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » úte pro 07, 2004 14:09

Ještě mě napadla jedna drobnost k tématu "jak se chráníte před lupiči".

Nejlepší ochrana je, když lupič auto nechce ukrást (neplatí pro sídlištní ožraly, kteří švihnou cokoliv a kdekoliv). Otec dodržoval zásadu, když je auto škráblý, nebo pomačkaný tak nic neopravovat. Tzn. třeba otcovu Felicii naboural vysokozdvih a jeden policajt - autu to prakticky neublížilo, ale zloděj už takový auto nevezme nakšeft. Samozřejmě tento postup není možný u tunerů a lidí co to mají jako hobby.

S pozdravem Ivan

Amokk
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 20, 2004 21:39

Příspěvek od Amokk » úte pro 07, 2004 15:23

paax píše:Pánové,
mám dotaz :-) Kupuju auto, dovoz z Holandska na stránkách MV jsem si prověřil VIN a není problém. Jak zjistím, jestli auto není na černé listině třeba v tom Holandsku, nebo jinde v EU. Existuje nějaká databáze pohřešovaných VIN v EU, nebo konkrétně v Holandsku. Hledal jsem 2 hodiny po netu, ale nenašel a když jsem našel, neumín Holandsky ani "XXXXXX" tak mi to stejně nic neřeklo. Jako nevěřím, že auto je kradené, ale jistota je jistota a pokud bych si nechal auto prověřit tou společností, které to dělá, tak nevím jestli se na to můžu spolehnout a hlavně auto už bude koupené.
dík za radu
Pokud se nepletu tak se toto provereni da nechat provest na stanicich STK (aspon na te ktere jsem byl :) meli tam formular kde zaskrtas i v jakych zemich to chces proverit. Ale nevim kolik za to chteli.
Renault Clio 1.4 RT r.v.94

Uživatelský avatar
Vláďa Rottr
Člen RCČR
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 02, 2004 08:19

prověření auta

Příspěvek od Vláďa Rottr » úte pro 07, 2004 16:37

Ahoj
doporučuji http://www.cebia.cz/, tma se dozvíš jak to opravdu je. ceny jsou od 2000 výše - podle toho co všechno chceš.
Vláďa

Uživatelský avatar
Vláďa Rottr
Člen RCČR
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 02, 2004 08:19

prověření auta

Příspěvek od Vláďa Rottr » úte pro 07, 2004 16:37

Ahoj
doporučuji http://www.cebia.cz/, tma se dozvíš jak to opravdu je. ceny jsou od 2000 výše - podle toho co všechno chceš.
Vláďa

Uživatelský avatar
paax
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: stř zář 22, 2004 08:36
Bydliště: Bogumin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paax » úte pro 07, 2004 18:25

Můj kámoš použil alarm jako prase, dal tam nějaký systém na pohyb se zpožděním a pokud si to nevypnul, zapla se pod sedadlem řidiče siréna. Jednou na to zapoměl a jak se to seplo, nevěděl kterýma dveřma ven. Tahle siréna je celkem masakr.

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů